صفحه 2 از 15 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 147

موضوع: OPT

ApplyAbroad Veteran
    farhan6155 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مدت OPT به ۲۹ ماه افزایش یافت

آيا اين معنيش اينه كه شما تو اين مدت كه روي OPT تو آمريكا اقامت داريد مي تونيد بدون ويزاي H1 كار كنيد؟ مگه اين طوري نيست كه تا ويزاي H1 نداشته باشي قانونا اجازه كار نداري؟ يا اين كه در اين مدت فقط مي تونيد كاراي خاص بكنيد.
    ظاهرا اطلاعات من در اين مورد كمه.

Junior Member

"آيا اين معنيش اينه كه شما تو اين مدت كه روي OPT تو آمريكا اقامت داريد مي تونيد بدون ويزاي H1 كار كنيد؟"

اصلا opt را گذاشته اند که بتونید پس از فارغ التحصیلی در شرکتی بطور موقتی و احتمالا با حقوق کمتر از نرمال کار کنید (مثل کاراموزی) تا اگر شرکت خوشش بیاد، براتون تقاضای h1b بکند. اگر h1b تان در قرعه کشی رد بشه (که احتمالش امسال حدود 40% بود!) opt فقط یک سال اعتبار داره و باید خارج بشید از آمریکا حتی اگر شرکت عاشقتان شده باشه یا اگر کار دیگری پیدا کرده باشید (جدا از اون قضیه 29 ماه و استثنا موسسات آموزشی)
    می تونید opt را اجازه کار یک ساله فرض کنید که یا به h1b منتهی می شه که یک اجازه کار 3 ساله با حق اقدام برای گرین کارته یا نمی شه.
    در طی opt هنوز روی ویزای f-1 هستید و نمی تونید براحتی به خارج از آمریکا سفر کنید. چون احتمالش کم نیست که به آمریکا راتون ندهند (توجه کنید که درستان تمام شده)

"يا اين كه در اين مدت فقط مي تونيد كاراي خاص بكنيد."
    اصلا کل opt وh1b برای اینه که کارای خاص بکنید یعنی کارای مربوط به رشته تان و در شرکت هایی که بطور قانونی حق دارن خارجی استخدام کنند. اینا هیچ کدام حق اقامت موقت نیستند و فقط برای کارهای خاص نیازمند تخصص شما هستند. مثلا با دکترای مکانیک بطور قانونی نمی تونید شرکت مالی یا بانک کار کنید مگر وکیل شرکت بتونه یطوری شرح وظایفتان را منطبق کنه با تخصصتان.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Texas A&M

نقل قول نوشته اصلی توسط pouria19 نمایش پست ها
    "اگر h1b تان در قرعه کشی رد بشه (که احتمالش امسال حدود 40% بود!) opt فقط یک سال اعتبار داره و باید خارج بشید از آمریکا حتی اگر شرکت عاشقتان شده باشه یا اگر کار دیگری پیدا کرده باشید
    امسال که اصلا quota پر نشده بود... کسی سراغ دارید reject شده باشه؟!

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

پیش فرض چه کسانی می‌توانند درخواست OPT کنند؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak نمایش پست ها
    ورود به آمریکا با داشتن شهروندی کانادا مجازه، اما ظاهرا شما حداکثر شش ماه می‌تونید در آمریکا بمونید (۱۰۰٪ مطمئن نیستم) و داشتن شهروندی کانادا به شما اجازه‌ی اقامت دائم و کار در آمریکا رو نمی‌ده.
    ضمن این که OPT فقط مخصوص کسانیه که از دانشگاه‌های آمریکا فارغ‌التحصیل شده باشند و شما اگر از کانادا مدرک بگیرید نمی‌تونید از آمریکا OPT بگیرید.
    سلام
    مقطع فارغ التحصیلی در گرفتن OPT تاثیرگذار هست؟
    یعنی فقط باید دکترا گرفت تا بشه برای OPT اقدام کرد؟
    با لیسانس از آمریکا هم میشه درخواست OPT داد؟
    بدرود

ApplyAbroad Champion

پیش فرض پاسخ : چه کسانی می‌توانند درخواست OPT کنند؟

تا اونجا که من خبر دارم، تمام دانشجویانی که حداقل یک سال روی ویزای F-1 بوده‌اند می‌تونند درخواست OPT بکنند و برای گرفتنش لازم نیست که شما حتما مدرک دکترا داشته باشید.
    منبع:
    http://www.uscis.gov/portal/site/usc...00b92ca60aRCRD

Junior Member

آقا یک سوال فوری , شاید به اینجا مربوط نباشه
    ایرانی که درسش تموم شده آمریکا و در OPT است با JOb Offer میتونه برای ویزا اقدام کنه یا نه
    با توجه به اینکه دیگه دانشجو نیست ظاهرا F نمیتونه بگیره , درسته ?
    تجربه ای کسی داره

پیش فرض پاسخ : OPT

سلام

این تاپیک نال 2 سال قبله آخرین پستش

میشه یکی بگه الان طول مدت OPT چقدره؟
    و آیا رفتن OPT واسه فارق التحصیل های دانشگاه اونجا اجباری هستش؟ آیا ممکنه کسی بعد تحصیل مستقیما کار پیدا کنه؟
    یا مثلا در همون چند ماهه اول OPT کار پیدا کنه و دوره رو رها کنه؟!

و در آخر اینکه دانشجو در طول دوره دستمزد هم میگیره؟ چند درصد دستمزد توی همون کار اگر خارج از OPT بود رو میگیره؟

با سپاس

Member gambooli آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    سازه

دوستان عزیز سلام
    من یک سوال درباره opt دارم از ادمین خواهش میکنم که سوال من را حذف نکنند به دلیل اینکه سوال من فقط درباره OPT نمیباشد ولی شاید سوال دوستان دیگر نیز باشد
    کسی از دوستان اطلاع دارد که اگر دانشجویی که دارای ویزا ۲ ساله چند ورودی Multiple Entry visa باشد . چنانچه برای OPT اقدام کند باز هم میتواند به ایران سفر کند یا خیر ؟؟
    یعنی به دلیل اینکه درOPT شکل ویزا تغیر نمیکند ، یعنی همان F1 ویزا باقی میماند ، فقط برای دانشجو کارت EAD صادر میشود , با این حساب باز هم میتواند از امریکا خارج شود یا خیر ، ممنون میشم پاسخ بدهید ، در ضمن اگر پست الکترونیکی (EMAIL ) از USCIS یا HOME LAND SECURITY یا وب سایت خاصی را میشناسید که پاسخ به سوالات این چنین را میدهند ممنون میشم آدرس ان را به من بدهید ، متشکرم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط gambooli نمایش پست ها
    دوستان عزیز سلام
    من یک سوال درباره opt دارم از ادمین خواهش میکنم که سوال من را حذف نکنند به دلیل اینکه سوال من فقط درباره OPT نمیباشد ولی شاید سوال دوستان دیگر نیز باشد
    کسی از دوستان اطلاع دارد که اگر دانشجویی که دارای ویزا ۲ ساله چند ورودی Multiple Entry visa باشد . چنانچه برای OPT اقدام کند باز هم میتواند به ایران سفر کند یا خیر ؟؟
    یعنی به دلیل اینکه درOPT شکل ویزا تغیر نمیکند ، یعنی همان F1 ویزا باقی میماند ، فقط برای دانشجو کارت EAD صادر میشود , با این حساب باز هم میتواند از امریکا خارج شود یا خیر ، ممنون میشم پاسخ بدهید ، در ضمن اگر پست الکترونیکی (EMAIL ) از USCIS یا HOME LAND SECURITY یا وب سایت خاصی را میشناسید که پاسخ به سوالات این چنین را میدهند ممنون میشم آدرس ان را به من بدهید ، متشکرم

OPT (or CPT) is not related to Visa. you're still on F1 status when you get OPT and your visa remains valid. the best source to ask these kind of questions is your university's international student office.

good luck

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_ نمایش پست ها
    سلام

این تاپیک نال 2 سال قبله آخرین پستش

میشه یکی بگه الان طول مدت OPT چقدره؟
    و آیا رفتن OPT واسه فارق التحصیل های دانشگاه اونجا اجباری هستش؟ آیا ممکنه کسی بعد تحصیل مستقیما کار پیدا کنه؟
    یا مثلا در همون چند ماهه اول OPT کار پیدا کنه و دوره رو رها کنه؟!

و در آخر اینکه دانشجو در طول دوره دستمزد هم میگیره؟ چند درصد دستمزد توی همون کار اگر خارج از OPT بود رو میگیره؟

با سپاس
    OPT is 12 months with the possibility of extension just for STEM fields:

http://en.wikipedia.org/wiki/Optiona...tical_Training

No, its optional. but this is a good opportunity to find a job that is willing to sponsor you for H1 or GC.

good luck,

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)