صفحه 3 از 15 نخستنخست 12345678910111213 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 147

موضوع: OPT

Member gambooli آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    سازه

پیش فرض پاسخ : OPT

Dear Ehsanemad , thanks for your reply , I know the status on OPT is still F1 visa , but I am wondering that if there is any chance for someone who participates in OPT to still have Multiple Entry Visa or not since they get EAD as an ID card and the visa is in the passpost !! you know what I mean??
    I asked my school about it , they are not sure , since multiple entry visa has some rules and it is so new , so they had no idea , thank you anyway .

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering University of California San Diego

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_ نمایش پست ها
    سلام

این تاپیک نال 2 سال قبله آخرین پستش

میشه یکی بگه الان طول مدت OPT چقدره؟
    و آیا رفتن OPT واسه فارق التحصیل های دانشگاه اونجا اجباری هستش؟ آیا ممکنه کسی بعد تحصیل مستقیما کار پیدا کنه؟
    یا مثلا در همون چند ماهه اول OPT کار پیدا کنه و دوره رو رها کنه؟!

و در آخر اینکه دانشجو در طول دوره دستمزد هم میگیره؟ چند درصد دستمزد توی همون کار اگر خارج از OPT بود رو میگیره؟

با سپاس
    طول مدت OPT یک سال هست و برای رشته های فنی مهندسی برای ۱۷ ماه دیگه هم قابل تمدید هست یعنی روی هم ۲۹ ماه. گرفتن OPT اجباری نیست و میشه مستقیم هم روی ویزای کار H1 رفت اما چون شروع ویزای کار یک زمان به خصوص هست ( اکتبر هر سال) اگر مثلا شما بخواید اول تابستون مشغول به کار شید برای ۳ ماه OPT لازم دارید و باید اپلای کنید. در مورد حقوق، من اولین بار هست که اینجا میبینم صحبت از تفاوت هست. اصولا هیچ تفاوتی نمیکنه و حتی اگه رو OPT باشید بهتره چون مالیات کمتری میپردازید.

Junior Member

سلام دوستان،

کسی‌ هست که در حال گذروندن دوره پست دکترال روی ویزای اچ‌ وان بی‌ باشه؟ من شنیدم اکثر دانشگاها برای دوره پست دکترال جی وان میدن ولی‌ از طرفی‌ ویزا ی جی وان ویزا ی خوبی نیست چه اگر کسی‌ بخواد اونو به ویزا ی اچ‌ وان بی‌ تبدیل کنه چه بخواد برای‌ ای بی‌ وان یا‌ ای بی‌ تو اقدام کنه؟ ... کسی‌ هست که دوره پست دکتراشو روی اپت شروع کنه و بعد به طور موازی واسه اچ‌ وان بی‌ اقدام کنه؟ خیلی‌ ممنون می‌شه اگه کسی‌ توی این زمینه تجربه داره منو راهنمایی کنه با سپاس

Junior Member

سلام دوستان. من می دونم که خارج شدن از آمریکا وقتی روی او پی تی هستی خیلی ریسکش بالا هست. اما من جاب آفر دارم و کارتم هم یک ماه دیگه به دستم می رسه و حتما باید بیام ایران هم کار دارم هم دو سال نیومدم. ویزامم وقتی گرفتم که سینگل می دادن من اینجا بودم مولتیپل تصویب شد.می خواستم ببینم کسی تا حالا با او پی تی و جاب آفر از آمریکا خارج شده و بتونه ویزا بگیره.

Junior Member

در آخر اینکه دانشجو در طول دوره دستمزد هم میگیره؟ چند درصد دستمزد توی همون کار اگر خارج از OPT بود رو میگیره؟
    در مورد حقوق، من اولین بار هست که اینجا میبینم صحبت از تفاوت هست. اصولا هیچ تفاوتی نمیکنه
    با opt میتوانید حقوق بگیرید و میزان آن بستگی به موقعیت و رابطه شما با شرکت دارد. حتی ممکن است به صورت داوطلبانه مجانی کار کنید.
    با h1b باید طبق قرارداد حقوق بگیرید و نمیتواند با حقوق متعارف آن کار فاصله زیادی داشته باشد و شرکت برای نگهداری استاتوس باید حداقل ساعتی را به شما بپردازد (حتی زمانیکه موافقت کند برای دوره ای کار را رها کنید)

دوستان اینجوری که من فهمیدم...بعد از فارغ التحصیلی تحت OPT 12ماه تا 27 ماه میتونیم داخل آمریکا مشغول به کار باشیم...اما اون داستان حداکثر 90 روز بیکاری رو نفهمیدم...در طی OPT باید کار پیدا بشه؟ کاملا گیج شدم...یکی میشه توضیح بده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Marjanchemical نمایش پست ها
    دوستان اینجوری که من فهمیدم...بعد از فارغ التحصیلی تحت OPT 12ماه تا 27 ماه میتونیم داخل آمریکا مشغول به کار باشیم...اما اون داستان حداکثر 90 روز بیکاری رو نفهمیدم...در طی OPT باید کار پیدا بشه؟ کاملا گیج شدم...یکی میشه توضیح بده؟
    You have 90 days to find a job (after graduation). So, if you can't find a job in 90 days you have to leave the country.
    IF you find a job in 90 days after your graduation, you can be on OPT up to 27 months.

سلام.
    از دوستاني كه اخيرا براي OPT اقدام كردند كسي هست اينجا؟
    چند روز هست كه منتظر كارت كار هستيد؟
    گاهي گمان نمي كني و وليكن مي شود / گاهي نمي شود كه نمي شود كه نمي شود
    گاهي هزار دوره دعا بي اجابت است / گاهي نگفته قرعه به نام تو مي شود
    گاهي گداي گدايي و بخت با تو نيست / گاهي تمام شهر گداي تو مي شود

اگه یه نفر بعد از گرفتن فوق لیسانس بره روی opt بعد چچند ماه میتونه برگرده روی پی اچ دی و ادامه تحصیل بده؟
    بعد اگه وسط پی اچ دی بخواد بره ایران، این سابقه اپلای کردن برای opt باعث نمیشه دیگه هیچ وقت بهش ویزای دانشجویی ندن؟
    وقتی پی اچ دی شو گرفت، چه وضعی داره برای opt? مدتی که قبلاً بعد فوق لبسانس بیکار بوده از اون 90 روز بیکاری بعد پی اچ دی ش کم میشه؟
    اگه وسط پی اج دی ولش کنه میتونه بره دنبال کار یا باید برگرده ایران؟

نقل قول نوشته اصلی توسط thelord نمایش پست ها
    سلام.
    از دوستاني كه اخيرا براي OPT اقدام كردند كسي هست اينجا؟
    چند روز هست كه منتظر كارت كار هستيد؟

٢٨ می مدارک من رسید بهشون. در سایت http://www.uscis.gov/portal/site/uscis از همون اولش روی INITIAL REVIEW بود . و ٢٩ جولای رفت روی Card/Document Production. ٣١ جولای هم نوشتن که کارت صادر شد و با USPS پست کردن . پنج روز بعدش هم کارت رسید دستم. شروع کآرم را هم در اپپلیکایشان فرم زده بودم ١٨ آگوست..
    ...نگران نباش فقط ذهنت را از هدفت اشباع کن و مرتبا اهدافت را بنویس. مگذار از ترس فلج شوی چه بسیارند مردمانی که به علت ترس از رویاهای خود بازمانده اند.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)