صفحه 5 از 15 نخستنخست 1234567891011121314 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 41 تا 50 , از مجموع 147

موضوع: OPT

ApplyAbroad Senior Veteran
    mohammad_k88 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : OPT

سلام دوستان عزیز
    یه سوال
    کسی اطلاعات داره که اینترنشیپ در دوران پی اچ دی در زمان opt تاثیر داره یا نه؟
    از کسی شنیدم که اگر اینترن شیپ بری، بعد از تحصیل که یک سال فرصت داری دنبال کار بگردی، این مدت که رفتی اینترنشیپ رو کم می کنن.
    با تشکر از شما
    If one can do it, you too can do it, if no one can do it, you must do it

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_k88 نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    یه سوال
    کسی اطلاعات داره که اینترنشیپ در دوران پی اچ دی در زمان opt تاثیر داره یا نه؟
    از کسی شنیدم که اگر اینترن شیپ بری، بعد از تحصیل که یک سال فرصت داری دنبال کار بگردی، این مدت که رفتی اینترنشیپ رو کم می کنن.
    با تشکر از شما
    -اگر منظورتون از اینترنشیپی که روی OPT تاثیر میذاره ، CPT هست ، اگر 12ماه کامل یا بیشتر روی CPT باشید بله روی OPT تاثیر داره.
    -فرصتی که شما برای پیدا کردن کار داری از زمان صدور OPT شما شروع میشه به مدت 60 روز یعنی دو ماه نه یک سال اون هم به شرطی که زیر 12 ماه روی CPT بوده باشید.
    -معمولا بچه ها job offer هایی که برای cpt دارند کمتر از 12 ماه هست.(90 درصد مواقع ، که البته exception هم همیشه وجود داره)
    -این لینک دانشگاه واشنگتن هست میتونید مطالعه کنید: (پاراگراف سوم راجع به 12 ماه cpt که روی opt تاثیر داره توضیح داده)
    https://iss.washington.edu/employment/f1-employment/cpt
    -این هم یک لینک دیگه که راجع به opt و cpt توضیح داده: (اواسط صفحه بعد از پاراگراف کار on campus توضیح داده درباره cpt و opt)
    http://www.internationalstudent.com/...ng-in-the-usa/
    -اگر هنوز هم اطلاعات مورد نظرت رو پیدا نکردی میتونی گوگل کنی یا روی یوتویوب سرچ کنی، خیلی از اینترنشنال آفیس ها درباره cpt و opt توضیح کامل دادن.
    " پر بکش سوی دل روشنی ها که شاید از پس تیرگی ، آفتابی در آید "
    "Your pain never goes away, You cannot get over it, You just learn how to deal with it"

Junior Member

سلام دوستان
    من رو ویزای f2 هستم و همسرم الان توی دوره OPT و مشغول به کار در شرکتی هست، میخواستم ببینم با توجه به اینکه ویزای من single هست من میتونم به ایران سفر کنم؟؟
    ایا ویزای مجدد بهم میدن تو سفارت یا نه؟؟

سلام دوستان

من الان روی OPT هستم و تو یه دانشگاه کار پیدا کردم (رشته مهندسی برق ) ولی دانشگاهه e-verified نیست . OPT من یک ساله هست، میخواستم بدونم این دانشگاه میتونه OPT من رو بعد از یک سال تمدید کنه؟ اگه نه، راهی داره از دانشگاهه بخوام که e-verified شه ؟ ممنون میشم دوستایی که تجربه داران کمک کنن.

Junior Member

لام به همگی ...من میخواستم بپرسم کسی اینجا تجربه این موضوع رو داره که بتونه بهم کمک کنه ؟
    من ارشدم رو توی آمریکا دارم میخونم تا چند ماهه دیگه میتونم دفاع کنم و حدودا شهریور ویزای f1 ام تموم میشه ...از طرفی من میخوام این تابستون به ایران برگردم درواقع میخوام برای opt اپلی کنم و تا جواب اپلی ام بیاد که اصولا دوماهی طول میکشه بیاد ...این فاصله رو برم ایران و وقتی اومد جواب برم سفارت و دوباره تقاضای ویزا کنم و برگردم و از opt استفاده کنم ...میخواستم بپرسم کسی اینجا تجربه برگشتن به آمریکا در حالت Opt و رفتن سفارت رو داره ؟ ویزامم سینگله ...ممنون میشم جواب بدین

چرا کسی اینجا به سوالات جواب نمیده؟ کسی نیست که مدت طولانیتری روی OPT باشه و بتونه تجربش رو در اختیار دیگران بذاره؟ من تازه خودم ۲ ماهه رفتم روی OPT. برای تمدید OPT از یک سال به ۲.۵ سال محل کار باید حتما e-verified باشه؟ ممنون

بعد از فارغی 60 روز وقت هست که امریکا رو ترک کنیم. اگر برای OPT اقدام کرده باشم و منتظر نتیجش باشم، و این 60 روز بگذره، ایا موندنم در آمریکا قانونی هست یا خیر؟
    سپاس

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط SaidJan نمایش پست ها
    بعد از فارغی 60 روز وقت هست که امریکا رو ترک کنیم. اگر برای OPT اقدام کرده باشم و منتظر نتیجش باشم، و این 60 روز بگذره، ایا موندنم در آمریکا قانونی هست یا خیر؟
    سپاس
    درست زمانی‌ که برای OPT اقدام می‌کنید، یه I-20 جدید برای شما از طرف دانشگاه صادر می‌شه، که مشکلی‌ برای Visa Status شما پیش نیاد. از زمانی‌ که برای OPT اقدام می‌کنید هیچ مشکلی‌ برای موندن در آمریکا ندارید.

yes sure. If you want to extend your OPT after a year you have to be an employee of E-verified company otherwise you are not able to do that. the process of being E-verified is very easy and just take couple of hours for employers. it is free and provided by USCIS. to enroll in this program your employer has to enroll on http://www.uscis.gov/e-verify . most of the companies are E-verified but if your employer is not do not panic. Just kindly ask them to enroll in the program.

ApplyAbroad Superstar pimi810 آواتار ها

سندی در اینترنت منتشر شده که حکایت از حکم دادگاه برای لغو opt extension داره برای STEM. طبق این حکم DHS باید تا 12 FEB سال آینده قوانین مربوط به opt extension رو تغییر بده. در واقع فعلا هیچ بار قانونی برای کسانی که opt دارن و یا می خوان extension اپلای کنن نداره. ولی بعد اون تاریخ معلوم نیست چه اتفاقی میفته.

https://drive.google.com/file/d/0B_6...NZYzAydUk/edit
    !One hundred sixty-three thousand sq mi of awesomeness

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)