صفحه 7 از 15 نخستنخست 123456789101112131415 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 61 تا 70 , از مجموع 147

موضوع: OPT

پیش فرض پاسخ : OPT

بچه ها من شنیدم تو قانون جدید مدت زمان OPT EXTENSION از ۱۷ ماه به ۲۴ ماه افزایش پیدا میکنه . هنوز تا اجرایی شدن قانون یه سری مراحل مونده ولی این خبر خیلی خوشیه واسه همه دانشجوهای STEM

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

تا جایی که من اطلاع دارم، این موضوع فقط در حد Proposal هستش ولی خب امیدوار کننده است

https://www.federalregister.gov/arti...em-degrees-and
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

اره proposal هست ولی داره پروسه Rule Making رو طی میکنه که بشه قانون!

بچه ها من می ۱۶ درسم تموم میشه و ترم اسپرینگ ۱۶ بنده فقط ۶ ساعت خواهد داشت. سوالم اینه که برم تو opt بعد فارغ التحصیلی یا نه ۹ ساعت بردارم و خودم رو فارغ التحصیل اعلام نکنم و بذارم کاری انترنشیپی گرفتم خودمو فارغ التحصیل اعلام کنم بعدش؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil-sharif university of technology

سلام دوستان
    احیانا کسی تجربه خروج از آمریکا روی او پی تی (OPT) با ویزای سینگل را دارد؟ منظورم مشکلات احتمالی برای گرفتن ویزای مجدد است.
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    من دارم برای یه دوره مستر توسعه محصول اقدام می کنم که طول دوره 9 ماه بصورت فول تایم است. آیا شامل OPT می شه؟

Junior Member USA_BOY آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Eng, New England

دوستان احتمالا در جریانید که OPT Extension چند وقتیه که سر و صدا ایجاد کرده. من خودم اقامت امریکا رو دارم اما این هفته با تعدادی از دوستانم که ایرانی و اروپایی و هندی هستند هنگ اوت میکردیم این موضوع مطرح شد. خودم در جریان این قضیه نبودم اما برام جالب شد که یه تحقیقی بکنم.

گروه washtech.org یه شکایتی رو مطرح میکنن در دادگاه که قانون افزایش او پی تی برای 17 ماه بیشتر برای رشته های فنی و ساینس که در سال 2008 در زمان جورج بوش تصویب شده بود مراحل مرسوم قانونی رو طی نکرده بوده و از دادگاه خواسته بودند که این قانون رو لغو کنه.

از اونجایی که ادعاشون قانونی بوده، قاضی قانون سال 2008 رو در ماه آگوست 2015 لغو میکنه و به DHS تا فوریه 2016 وقت میده که لایحه جدیدی ارائه بده و اگر مراحل قانونی رو طی کرد جایگزین قانون لغو شده بشه.

مراحل قانونی از این قراره که DHS لایحه رو تنظیم میکنه و میفرسته OMB برای اینکه کامنت های ملت رو آدرس بده. در قانون جدید که DHS تنظیم کرده بیش از 50000 کامنت دریافت کرده و باید تمامی این کامنت ها بررسی بشه قانونا. ضمنا در این لایحه ی جدید، 17 ماه به 24 ماه افزایش یافته.

به دلیل دریافت تعداد بسیار زیاد کامنت، DHS از دادگاه درخواست میکنه که تمدید کنه مهلت رو تا 10 می و دادگاه هم تمدید میکنه. DHS و OMB تا 10 مارچ باید قانون رو نهایی کنند که 60 روز قبل از 10 می میشه. آخه افکتیو دیت اجرای فانون 60 روز بعد از تصویبشه. تا اینجا همه چیز خوب به نظر میاد.

اما همون شاکی اول پرونده یعنی washtech.org به دادگاه رده بالاتری شکایت میبره که دادگاه اولیه صلاحیت تمدید مجدد نداشته و به نظر میرسه که حرفشون قانونیه.

حالا قضیه خیلی داره بغرنج میشه و احتمال داره که کل اکستنشین چه 17 ماه چه 24 ماه برداشته بشه.

اینطور به نظر میرسه که شاکیان توپ پری دارند و بسیار با برنامه و البته قانونی دارند عمل میکنند. حرف اصلی این گروه این هست که دانشجویان خارجی که روی OPT کار پیدا میکنند، در موارد زیادی دیده شده که جای سیتیزن ها رو در بازار کار پر میکنند و بسیار موارد تقلب از سوی برخی کمپانی ها، سودجویی ار کارکنان خارجی و ترجیح استخدام اونها نسبت به سیتیزن ها چون کارشون و اقامتشون پیشه کارفرما گیره و همچنین یک سری دور زدن های مالیاتی و ... .

هدف اصلی این شاکیان حمله به H1B ویزا هست. اما تصمیم دارن ریشه ای کار کنن و اول زیراب OPT رو بزنن. وکلای بسیار قدرتمندی دارند و قانونی عمل میکنند.

از طرف دیگه اگر این قانون تصویب نشه صدها هزار دانشجو که روی اکستنشن هستند باید امریکا رو ظرف 10 روز (شایدم 60 روز) ترک کنند.

کلا نمیدونم چرا این پست رو گذاشتم شاید چون یک ساعت مطالعه کردم گفتم شما هم در جریان باشید. هدز آپ!

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

ممنون بابت تحقیقات گسترده و هدز آپتون

فقط امکانش هست در مورد بخش دوم صحبت هاتون، منابع تحقیق تون رو هم بفرمائید؟

این بخش منظورمه؛

...

اما همون شاکی اول پرونده یعنی washtech.org به دادگاه رده بالاتری شکایت میبره که دادگاه اولیه صلاحیت تمدید مجدد نداشته و به نظر میرسه که حرفشون قانونیه.

حالا قضیه خیلی داره بغرنج میشه و احتمال داره که کل اکستنشین چه 17 ماه چه 24 ماه برداشته بشه.

اینطور به نظر میرسه که شاکیان توپ پری دارند و بسیار با برنامه و البته قانونی دارند عمل میکنند. حرف اصلی این گروه این هست که دانشجویان خارجی که روی OPT کار پیدا میکنند، در موارد زیادی دیده شده که جای سیتیزن ها رو در بازار کار پر میکنند و بسیار موارد تقلب از سوی برخی کمپانی ها، سودجویی ار کارکنان خارجی و ترجیح استخدام اونها نسبت به سیتیزن ها چون کارشون و اقامتشون پیشه کارفرما گیره و همچنین یک سری دور زدن های مالیاتی و ... .

هدف اصلی این شاکیان حمله به H1B ویزا هست. اما تصمیم دارن ریشه ای کار کنن و اول زیراب OPT رو بزنن. وکلای بسیار قدرتمندی دارند و قانونی عمل میکنند.
    باز هم تشکر
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

http://www.nafsa.org/Find_Resources/...s_On_STEM_OPT/
    جمله اولشون "به دادگاه رده بالاتری شکایت میبره که دادگاه اولیه صلاحیت تمدید مجدد نداشته" درسته ولی بقیش دیگه تحلیل های دوستمونه من هم تحلیل خودم رو بخوام بگم میگم کل این داستان f , h , eb و ... برد-برد هست برای خارجی ها و شرکت ها و یه سری افراد clueless مثل این دوست مو قشنگمون (که مشخصا در مورد هیچ چی حرف نزده ولی در مورد این یه چیز کلی نطق کرده!) طرفدار چنین چیزهایی هستند. اینا همش جنگ زرگری هست مادامی که افرادی با طرز فکر همون دوستمون نیان سرکار که احتمالشم زیاد نیست (به نظر من)

Junior Member USA_BOY آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Eng, New England

نقل قول نوشته اصلی توسط BenFranklin نمایش پست ها
    http://www.nafsa.org/Find_Resources/...s_On_STEM_OPT/
    جمله اولشون "به دادگاه رده بالاتری شکایت میبره که دادگاه اولیه صلاحیت تمدید مجدد نداشته" درسته ولی بقیش دیگه تحلیل های دوستمونه من هم تحلیل خودم رو بخوام بگم میگم کل این داستان f , h , eb و ... برد-برد هست برای خارجی ها و شرکت ها و یه سری افراد clueless مثل این دوست مو قشنگمون (که مشخصا در مورد هیچ چی حرف نزده ولی در مورد این یه چیز کلی نطق کرده!) طرفدار چنین چیزهایی هستند. اینا همش جنگ زرگری هست مادامی که افرادی با طرز فکر همون دوستمون نیان سرکار که احتمالشم زیاد نیست (به نظر من)
    امیدوارم منظورتون ترور شخصیتی من نبوده باشه.

اما در مورد بازی برد برد. بله بازیه برد برده برای کورپوریت ها و کمپانی های امریکا که به هر قیمتی به سود فکر میکنند و البته برای مهاجرین سودجو و به خصوص هندی ها که دیگه شورشو دراوردن. اما این وسط سیتیزن ها و البته مهاجرین درستکار مثل اکثر دانشجو های ایرانی ضرر می کنند. H1B برای این طراحی شده که اگر سیتیزن بیکاری نبود که شغل تخصصی رو بگیره، کارفرما نیروی خارجی بگیره اما نه اینکه کارمند سیتیزن رو لی آف کنه و به جاش کارمند خارجی استخدام کنه. این آخریم موردش هست:

http://www.nytimes.com/2015/06/04/us...lacements.html

دیزنی 250 نفر از کارکنان بخش آی تی رو لی آف میکنه و جاشونو با H1B پر میکنه. جای غمگین ماجرا اینه که نیرو های لی اف شده رو مجبور میکنه که آموزش بدن نیرو های خارجی رو که میخوان جاشونو بگیرن.

کافیه گوگل کنید H1B scandal و ببینید مثال های فراوان رو.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)