نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 36

موضوع: مسائل مرتبط با Master by Research or Coursework

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : PhD by research

نقل قول نوشته اصلی توسط oasis نمایش پست ها
    سلم دوست عزيز. خيلي ممنون از پاسختون.
    قاعدتا همونطور كه شما گفتيد نبايد مشكلي ايجاد كنه ولي من اخيرا از يكي دو نفر شنيدم كه براي اجازه تدريس در ايران با مدرك by research بايد دروس تئوري مرتبط رو در همين جا (يكي از دانشگاه هاي ايران) پاس كرد! براي خودم هم عجيبه و لي به هر حال موضوع مهميه و با توجه به قوانيني كه هر روز دست و پا گير تر مي شه فكر مي كنم يه روز برم وزارت علوم و شخصا بپرسم.
    ممنون مي شم اگر كسي خبر موثقي در اين مورد داره اطلاع بده.

خوش باشيد
    سلام
    من که از وزارت علوم بورسيه دارم و پذيرشم هم دکترا by rersearch هست، مشکلی برام پيش نيومده. البته دانشگاه ايرانی که قراره بعد از تحصيلم تدريس کنم به من توصيه کرده که درسهای تئوری مرتبط با موضوع تزم رو اونجا بگذرونم. به هر حال در مجموع بعيده کسی دکترا by research بگيره و بعداً مدرکش تو ايران زير سوال بره.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : PhD by research

سلام
    رشته ای که من می خوام اپلای کنم جزو رشته های علوم پزشکی است و می دونین که ما PhD by Research هم داریم و در ایم زمینه من خودم با وزارت بهداشت با فردی که مسئول رشته من بود صحبت کردم ولی فکر می کنم برای سایر رشته ها هم صدق می کنه. اگر شما در طول تحصیل در دوره PhD واحد تئوری نگذررونین مدرک شما بعد از بررسی در کمیسیون در ایران معادل PhD by Research می شه که برای رشته های علوم پزشکی با این نوع مدرک اجازه فعالیت های آموزشی (بجز در مراکز تحقیقاتی) و نیز فعالیت های کلینیکی مثل تاسیس درمانگاه و آزمایشگاه و ... ندارید. اما اگر تحصیل شما course باشد و یا اینکه تحصیل شما Research باشد ولی خودتان واحدهایی را مشابه سرفصل های دانشجویان PhD در ایران بگذرانید بعد از فارغ التحصیلی مدرک شما را در ایران آموزشی ترجمه می کنند یعنی شما فقط PhD by Research نیستید.