صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 36

موضوع: مسائل مرتبط با Master by Research or Coursework

پیش فرض مسائل مرتبط با Master by Research or Coursework

سلام:
    اگر کسی M by course بخونه بعد می تونه تغییر بده به reserch ؟ شرایطش چیه؟؟
    از لحاظ سفارت و ادامه یافتن اقامت چطور؟
    Live Your Dream

پیش فرض پاسخ : Master by coure or research

تغيير Coursework به Research توي همون دانشگاه كار سختي نيست. شما بايد استادي رو پيدا كنيد كه بشه استاد راهنماي شما و طبيعتا به موضوع پيشنهادي شما هم علاقه داشته باشه. براي اين كار معمولا شما بايد يه ايده داشته باشيد و نشون بديد كه قابليت انجام كار پژوهشي دايد. كلا اگه با Course بريد اونجا مشكل خاصي نيست و با يه مقدار تلاش ميشه استاد مربوطه رو پيدا كرد. راحت ترين بخش داستان اينه كه Master by Research تاريخ شروع خاصي نداره براي همين دستتون بازه.

شما بعد از ورود به خاك استراليا تا يك سال نمي تونيد دانشگاهتون رو عوض كنيد ولي رشته و دوره خودتون رو تو همون دانشگاه به راحتي ميتونيد عوض كنيد و به سفارت اطلاع ميديد.

مرسی از جوابتون
    یک سوال دیگه.....شانس پزیرش و Fund در کدوم بالاتره؟؟؟ By rsearch or by course؟؟؟
    Live Your Dream

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

در استرالیا Fund عموما به شکل Scholarship هست و تعداد اون هم در مقایسه با جاهای دیگه خیلی محدودتر است، مخصوصا واسه M.Sc. by Research یا M.Phil، برای M.Sc.- Coursework هم که تقریبا صفره. پس زیاد نمی تونی رو گرفتن فاند حساب باز کنی، از طرفی اگه fund نداشته باشی باید برای اینکه از سفارت ویزا بگیری 40 میلیون چهار ماه تو حسابت بزاری خاک بخوره و مدرک TOEFL هم قبول نیست و حتما باید IELTS داشته باشی.
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

تمام دانشگاه ای استرالی TOEFL رو قبول دارند اما سفارت برای Visa دادن IELTS می خواد......یکی از دانشگاه ها هم برای من Handbook and form فرستاده و توش نوشته بطور اوماتیک برای کلیه ی SCHOLARSHIP ها در نظر گرفته می شیم....
    Live Your Dream

Member powerman آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering, M.Sc

کاملا درسته. در ضمن اگه بخواید Master br Research اقدام کنید، قبل از اپلای باید یک supervisor تایید کرده باشه شما رو و Research Proposal تون رو هم که با استاد Ok کردید زمان apply باید بفرستید دقیقا مثل یک دانشجوی PhD.
    Genius is one percent inspiration and ninety-nine percent perspiration - Thomas Alva Edison

آیا پیدا کردن supervisor در استرالیا سخته ؟حداقل نسبت به کانادا و آمریکا؟دوستانی که با استاد مکاتبه داشتند جواب بدن لطفا ممنون
    هوای خونه برگشته/تموم جاده بارونه/یه حسی تو دلم میگه/تو نزدیکی به این خونه

نقل قول نوشته اصلی توسط bijan86
    آیا پیدا کردن supervisor در استرالیا سخته ؟حداقل نسبت به کانادا و آمریکا؟دوستانی که با استاد مکاتبه داشتند جواب بدن لطفا ممنون
    سلام
    من تقریبا ۱ سال و نیم پیش با یک استاد در دانشگاهی که الان هستم ارتباط پیدا کردم.
    پیدا کردن استاد سخت نیست اما باید خیلی ایمیل بزنی و صبر زیادی داشته باشی.
    یه سری نکات هست که در موقع تماس با اساتید باید توجه داشت که گاها فراموش میشه:
    ۱. استاد دنبال دانشجو فعال هست نه دانشجویی که دنبال بورسه!!!
    ۲. استاد روزانه ایمیل های زیادی از دانشجویان زیادی دریافت میکنه چه چیزی در ایمیل شما می تونه شما رو متمایز کنه؟
    ۳. چه کار خاصی کردین؟‌ چه نتیجه خوبی بدست آوردین؟ که مربتط با استاد باشه
    ۴. استاد براحتی می تونه درک کنه که دانشجویی علاقه مند به ادامه تحصیل هست یا اومدن به خارج! (مخصوصا از کشور های در حال توسعه که سیل عزیمی از دانشجویان دارن میان)
    ۵. علاقه علاقه علاقه! این کلید شما برای ایجاد یک ارتباط موثر با استاد هست. نشون بدین که واقعا میخوایین رو موضوعی که مد نظرتون هست تحقیق کنید.
    ۶. اگر استاد علاقتون رو ببینه و نظرش رو جلب کنید خودش به شما پیشنهاد بورس و چیزهای دیگه میده یعنی در کل هواتون رو داره.

امیدوارم این نکات مورد استفادتون قرار بگیره...
    پرتوان باشید
    تازه وارد ها به استرالیا که نیاز به راهنمایی دارن:<br />http://perthstd.blogfa.com

Senior Member

1-آيا گرفتن پذيرش master by research كار سختيه و شرايط خاصي رو بايد داشته باشيم؟
    2-ما وقتي پذيرش مي گرفتيم به وكيل رشته مورد نظر رو گفتيم و اون هم پذيرشmaster by course گرفت حالا شنيدم كه به دردبخور نيست و حتي باهاش نميشه واسه دكترا اقدام كرد؟ اين درسته؟
    3- چكار ميشه كرد ؟ من خيلي ناراحتم

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofarsa
    1-آيا گرفتن پذيرش master by research كار سختيه و شرايط خاصي رو بايد داشته باشيم؟
    2-ما وقتي پذيرش مي گرفتيم به وكيل رشته مورد نظر رو گفتيم و اون هم پذيرشmaster by course گرفت حالا شنيدم كه به دردبخور نيست و حتي باهاش نميشه واسه دكترا اقدام كرد؟ اين درسته؟
    3- چكار ميشه كرد ؟ من خيلي ناراحتم
    1 - نظر خاصی ندارم !
    2 - اکثریت قریب به اتفاق کسانی که به شخصه می شناسم که از استرالیا واسه فوق پذیرش گرفتند، by Coursework هستند و اتفاقا" کسانی که by Research هستند، ممکنه در ارزیابی مدارکشون توسط وزارت علوم به مشکل بخورند (صرفا" ممکنه)... زیاد وارد جزئیات نمیشم. در این مورد قبلا" هم در تاپیک زیر مفصل بحث شده:

3 - فکر نمی کنم نیاز باشه کار خاصی انجام بدید... چون از نظر من که اصلا" کار اشتباهی نکردید که بخواید دنبال راه چاره باشید
    فروتن باش... پیش از آنکه به دنیا بیایی، کارهای بسیاری انجام شده بود. (J. Brown)

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین