صفحه 49 از 64 نخستنخست ... 394041424344454647484950515253545556575859 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 481 تا 490 , از مجموع 640

موضوع: مباحث مربوط به پذیرش کارشناسی ارشد از سایر دانشگاه ها (به جز Bergen, Oslo, NTNU)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به پذیرش کارشناسی ارشد از سایر دانشگاه ها (به جز Bergen, Oslo, NTN

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghazal1361 نمایش پست ها
    هرینه ها اون چیزی نیست که شما فکر میکنید حتی برای زندگی دانشجویی.یکی ار دوستان من دانشچوی آلمان است(آلمان هم دانشگاه هاش مجانیه) باهاش که صحبت میکنم میگقت تو کمترین حالت ماهی 700 بورو باید حساب کرد که به پول ما در حال حاضر یک چیزی حول وهوش 3 میلیون تومن است که خوب پول کمی نیست اونم ماهیانه!!! تازه این کشور آلمانه گفتم نروژ بخاطر اینکه کشور نفتی ای هست مطمینا هزینه ها بالاتر از این هم است. در مورد کار شما خودتون رو جای دولت نروژ بگدارید زمانی که بیکاری تو کشورتون بیداد میکنه حاضرید ویزای کار به فرد خارچی بدید؟ مسلما جواب منفیه. پس ویزای کار رو حتی برای بی ارزش ترین کار بیخیال شید. درمورد بخش آخر شما مدرکی باید به دانشگاه و استاد نشون بدید که توانایی صحبت به زبان انگلیسی دارید و میتوانید ارتباط برقرار کنید. برای دانشگاهها 100 ها اپلیکشن تحصیلی میاد که از بین اونها انتحاب میکنند به نظز من فردی که دانشجو انتخاب میکنه بین شما که هیچ مدرک زبانی نداری و فردی که مدرک زبانی داره اون رو انتخاب میکند(حتی اگر زبان شما بهتر باشه و نمره اون فرد دیگه حداقل ممکن باشه) بهر حال این چیزایی بود که به ذهن من میرسه امیدوارم ناامیدتون نکرده باشم فقظ خواستم حقایق رو بگم تا امید واهی بدم
    با تشکر دوباره

اتفاقا بسیار روشن کننده بود صحبت های شما و البته متین
    به خصوص مثالی که برای آلمان زدید چون نیم نگاهی به آلمان هم داشتم و الان دیدم اوضاع بدتر از چیزی است که فکر می کردم
    من کل فکر و ذهنم این بود و هست که به بهانه ی تحصیل از این مملکت گل و بلبل خارج شم تا بتونم زندگی آروم و متوسط ای رو برای خودم بسازم. به دور از هرگونه کلک و بی فرهنگی و هزار جور بی احترامی روحی و جسمی

ایتالیا . فرانسه و اسپانیا رو به دلیل وضعیت بسیار بد کاری از همون ابتدا حذف کردم. سوئد هم که حساب کردم دیدم سالی نزدیک به 180 میلیون هزینه ی دانشگاه میشود. هزینه های دانشگاه آمریکا ، انگلیس، استرالیا و نیوزلند و کانادا هم از سوئد بسیار بیشتر است. دانمارک هم که یک دانمارکی به من گفت ما به هیچ وجه به یک خارجی راه نمیدهیم برای کار. میماند آلمان و نروژ و فنلاند. فنلاند که از این فروم فهمیدم زبانی بسیار سخت دارد با آب و هوایی بسیار سرد و زمستانی بسیار تاریک و مردمانی سردتر و تاریک تر. نروژ هم که آنالیز های شما مرا مطلع کرد از حقایق اش. و آلمان هم حداقل ماهی 3 میلیون پول برای زندگی بسیار عادی می خواهد که باز در توان من نیست. حتی سراغ ایسلند هم رفتم که یکی از دوستان گفت حداقل ماهی 900 یورو لازم دارد که از همان آلمان هم بیشتر است ! ( آن هم فقط برای زندگی )
    جایی دیگر به ذهنم نمیرسد. حتی کشورهای شرقی که سرشان به تنشان بیرزد مثل ژاپن و کره هم جز گرانترین کشورهای دنیا اند.
    فقط مانده کشورهای بلوک شرق مثل اوکراین، چک، لهستان و در نهایت روسیه.

فکر می کنم باید عمرم رو در همینجا با اجبار بسوزانم...

کامل ذهنم قفل شده. ولی باز جای شکرش باقیه که قبل از از دست دادن سرمایه ی اندک و تلاش زیاد و بی نتیجه، توانستم این موارد رو متوجه شم.
    مرسی

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به پذیرش کارشناسی ارشد از سایر دانشگاه ها (به جز Bergen, Oslo, NTN

نقل قول نوشته اصلی توسط zaza2z نمایش پست ها
    با تشکر دوباره

اتفاقا بسیار روشن کننده بود صحبت های شما و البته متین
    به خصوص مثالی که برای آلمان زدید چون نیم نگاهی به آلمان هم داشتم و الان دیدم اوضاع بدتر از چیزی است که فکر می کردم
    من کل فکر و ذهنم این بود و هست که به بهانه ی تحصیل از این مملکت گل و بلبل خارج شم تا بتونم زندگی آروم و متوسط ای رو برای خودم بسازم. به دور از هرگونه کلک و بی فرهنگی و هزار جور بی احترامی روحی و جسمی

ایتالیا . فرانسه و اسپانیا رو به دلیل وضعیت بسیار بد کاری از همون ابتدا حذف کردم. سوئد هم که حساب کردم دیدم سالی نزدیک به 180 میلیون هزینه ی دانشگاه میشود. هزینه های دانشگاه آمریکا ، انگلیس، استرالیا و نیوزلند و کانادا هم از سوئد بسیار بیشتر است. دانمارک هم که یک دانمارکی به من گفت ما به هیچ وجه به یک خارجی راه نمیدهیم برای کار. میماند آلمان و نروژ و فنلاند. فنلاند که از این فروم فهمیدم زبانی بسیار سخت دارد با آب و هوایی بسیار سرد و زمستانی بسیار تاریک و مردمانی سردتر و تاریک تر. نروژ هم که آنالیز های شما مرا مطلع کرد از حقایق اش. و آلمان هم حداقل ماهی 3 میلیون پول برای زندگی بسیار عادی می خواهد که باز در توان من نیست. حتی سراغ ایسلند هم رفتم که یکی از دوستان گفت حداقل ماهی 900 یورو لازم دارد که از همان آلمان هم بیشتر است ! ( آن هم فقط برای زندگی )
    جایی دیگر به ذهنم نمیرسد. حتی کشورهای شرقی که سرشان به تنشان بیرزد مثل ژاپن و کره هم جز گرانترین کشورهای دنیا اند.
    فقط مانده کشورهای بلوک شرق مثل اوکراین، چک، لهستان و در نهایت روسیه.

فکر می کنم باید عمرم رو در همینجا با اجبار بسوزانم...

کامل ذهنم قفل شده. ولی باز جای شکرش باقیه که قبل از از دست دادن سرمایه ی اندک و تلاش زیاد و بی نتیجه، توانستم این موارد رو متوجه شم.
    مرسی
    کاملا همدردیم
    ضمن اینکه من همین الان پذیشر از لهستان دارم....اما همونشم بسیار دودلم که برم...شهریه سالانه رشته من تو لهستان 7000 یورو شده....واقعا مسخرس!!!
    دوستان در آلمان گفتن کشورهای بلوک شرق هم در اینجا ارزش زیادی ندارن...
    نمیدونم چه کاری درسته
    pray for michael schumacher

دوستان میخواستم نظرتون و در مورد ادامه تحصیل در مقطع Master در دانشگاه های نه چندان معتبر نروژ بدونم. دانشگاه هایی با رنکینگ بالا (ضعیف).
    به نظرتون ارزش داره؟ چون من معدلم پائینه شانسم برای پذیرش تو دانشگا های خوب اونم تو گرایشی که میخوام خیلی کمه. منطقیه که برم تو دانشگاه های سطح پایین تر ولی اون چیزی رو که میخوام بخونم بعد برای دکترا اقدام کنم برای دانشگاه های معتبر؟
    آیا کالج های نروژ هم رایگانه؟
    پیشاپیش ممنون.
    ویرایش توسط amirbehzadpour : September 2nd, 2013 در ساعت 04:50 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering

من لیسانس مهندسی نفت-حفاری دانشگاه آزاد تهران جنوب
    در حال خواندن تافل
    1 مقاله علمی-ترویجی - 2 مقاله همایشات ملی
    تالیف 2 کتاب در زمینه تخصصی نفت
    با معدل 15.50
    برای فوق لیسانس دانشگاه استاونگر دوستان نظرشون چیه. ترم بهار تا کی وقت دارم ممنون میشم کمکم کنید./

با سلام، من داشتم همینجوری این صفحات رو بالا پایین میکردم که اینجا این موضوع fernando20 و zaza2z رو دیدم.
    دوستان من هرچند موضوعاتی رو که ghazal1361 گفت صحیح است اما این اصلاً به این معنا نیست که شما باید بیخیال هدفتون بشید، باور کنید شانس دارین چون من خودم هم تقریباً هم وضعیت شما هستم اما تا الان اطلاعات خیلی خوبی رو پیدا کردم که با شما در میون میذارم:
    من تقریباً دوستان زیادی و اقوام زیادی در سر تا سر دنیا دارم و با اطلاعاتی که به دست آوردم قویاً(!) بهتون توصیه میکنم تمرکز کنید روی آلمان به دو علت اصلی،اول اینکه میشه تو شهرهای کوچکتر آلمان دانشگاه های خوبی رو پیدا کرد که این موضوع باعث میشه هزینتون خیلی کم بشه،به طور مثال الان دوست من تو کوتبوس ماهی بین ۳۵۰-۴۰۰ یورو خرجش میشه که با توجه به اینکه زبان آلمانی رو هم بلده تو دانشگاه یه کار پیدا کرده که حقوق ماهیانه ۵۵۰ یورو بهش میدن،یعنی واسه خودش پس انداز داره. دوم اینکه طبق آمار خود کشور آلمان پارسال بیش از ۹۵٪ کسانیکه از دانشگاههای آلمان فارغ تحصیل شده بودند و به دنبال کار توی آلمان بودند کار پیدا کردند، که همین موضوع باعث شده جوانان آلمانی به تحصیل بیش از قبل علاقه نشان بدهند.
    دوستان عزیز انسان به امید زندست، پس با چند بار شکست در جستجو بیخیال نشوید.
    امیدوارم همه با هم موفق بشیم.....

Junior Member

سلام.
    ميخواستم بدونم براي ادامه تحصيل در رشته ي ميكروبيولوژي در مقطع كارشناسي ارشد كدم دانشگاه ها مناسب تر هستند؟
    با تشكر

سلام بر دوستان...
    من میخوام برای NMBU---Norwegian university of life science اقدام کنم... دوستان کسی هست که د ررابطه با تکمیل فرم و ارسال مدارک برای آونجا اطلاعی داشته باشه، من چند تا سوال در پروسه ارسال مدارک واسم پیش اومده...
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط sara_khani نمایش پست ها
    سلام.
    ميخواستم بدونم براي ادامه تحصيل در رشته ي ميكروبيولوژي در مقطع كارشناسي ارشد كدم دانشگاه ها مناسب تر هستند؟
    با تشكر
    دوست عزيز
    يك سري به NMBU
    -Norwegian university of life science‌ بزنيد

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Petroleum Engineering

من دانشجوی سال آخر کارشناسی رشته مهندسی نفت هستم و میخوام برای مستر دانشگاه استوانگر اپلای کنم.

توی سایت این دانشگاه نوشته:

you have to fulfill the admission requirements by this time (e.g. students applying for a Master’s degree will not be considered if they cannot provide their Bachelor's diploma by 1 February - exception EU citizens)

لینک: http://www.uis.no/studies/master-s-p...d-regulations/

خوب من تا تیر ماه سال دیگه (حدود جولای) نمیتونم مدرک لیسانس رو آماده کنم. یعنی باید بی خیال اپلای استوانگر بشم؟!

ممنون از کمکتون

سلام دوستان. کسی هست که برای ستاوانگر اقدام کرده باشه و جواب اولیه اش اومده باشه؟