صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 21

موضوع: معافیت از طریق جانبازی

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

پیش فرض پاسخ : معافیت از طریق جانبازی

این ماجرای «تجمیع درصد جانبازی و مدت حضور در جبهه» چطوریه؟ یعنی کسی 15% جانباز باشه، باید چند ماه جبهه باشه تا یه فرزندش معاف شه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    Concordia University

پیش فرض معافیت از طریق جانبازی

http://hamshahrionline.ir/details/127908
    http://www.sarbazi.us/?page_id=203
    توی این صفحه نوشته معافیت موارد خاص شامل چه مواردیه. توی گوگل بزنی سایتهای دیگه ای هم میاد که همه همینو نوشتن.
    بخشی از متن این صفحه:
    در بخش معافیت معلولان با توجه به عنایت مقام معظم رهبری، اگر در خانواده‌ای یک فرزند پسر بالای 18 سال باشد و یک معلول (چه خواهر یا برادر)، این فرزند هم می‌توان معاف شود. صدرالسادات، درباره فرزند جانبازان و آزادگان نیز تصریح کرد: کسانی که پدر یا مادرشان 25 درصد جانبازی یا 36 ماه سابقه آزادگی یا 30 ماه سابقه حضور در جبهه داشته باشند، می‌توانند یک فرزندشان معاف شود. به گفته وی، اگر با تلفییق موارد جانبازی و سابقه جبهه با هم منجر به 30 ماه شود، یک فرزند خانواده معاف خواهد شد به عنوان مثال اگر فردی 10 ماه خدمت جبهه و 20 درصد جانبازی داشته باشد با توجه به اینکه مجموع تلفیق موارد آن 30 ماه می‌شود یک فرزند می‌تواند معاف شود. رئیس سازمان وظیفه‌عمومی ناجا یادآور شد: اگر مادری فاقد همسر و تحت پوشش کمیته امداد باشد و دو فرزند پسر بالای 18 سال داشته باشد، با توجه به عنایات مقام معظم رهبری، یکی از فرزندانش معاف می‌شود.
    ویرایش توسط studentz : May 7th, 2013 در ساعت 09:50 PM

سلام دوستان
    پدرم جانباز 25%،بردار بزرگم با استفاده از سابقه جبهه ی پدرم در سال 81 معاف شده و معرفی نامه برای معافیت من از بنیاد شهید صادر شده.الان مشغول به تحصیل تو دانشگاه ام. (معافیت تحصیلی دارم.)
    یه چنتا سوال دارم:
    1-در صورت معافیتم،گذراندن دوره آموزشی اجباریه یا از اون هم معاف می شم؟ پلیس +10 میگه آموزشی میری ولی از خود نظام وظیفه پرسیدم بم گفتن آموزشی نمیری.....!!!!!! شما میدونین؟؟؟ اگه آموزشی دارم بعد از دوران تحصیل اعزام میشم یا بلافاصله بعد از تایید معافیت یا تابستون آینده؟؟؟
    2-در صورت معافیتم، وضعیت تحصیلم تو دانشگاه چی میشه؟بدون مشکل می تونم به تحصیلم
    ادامه بدم؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

پیش فرض پاسخ : معافیت کفالت و معافیت های چند برادری

نقل قول نوشته اصلی توسط kamranalizadeh نمایش پست ها
    سلام دوستان
    پدرم جانباز 25%،بردار بزرگم با استفاده از سابقه جبهه ی پدرم در سال 81 معاف شده و معرفی نامه برای معافیتم از بنیاد شهید صادر شده.الان مشغول به تحصیل تو دانشگاه ام. (معافیت تحصیلی دارم.)
    یه چنتا سوال دارم:
    1-در صورت معافیتم،گذراندن دوره آموزشی اجباریه یا از اون هم معاف می شم؟ پلیس +10 میگه آموزشی میری ولی از خود نظام وظیفه پرسیدم بم گفتن آموزشی نمیری.....!!!!!!(یکی از دوستام خرداد امسال با شرایط تلفیق امتیاز معاف شد ولی آموزشی رفت) شما میدونین بالاخره من آموزشی دارم یا نه؟؟؟ اگه آموزشی دارم بعد از دوران تحصیل اعزام میشم یا بلافاصله بعد از تایید معافیت یا تابستون آینده؟؟؟

2-در صورت معافیتم، وضعیت تحصیلم تو دانشگاه چی میشه؟بدون مشکل می تونم به تحصیلم ادامه بدم؟

سلام
    آموزشی داری
    بعد از اتمام دوره ای که هستی

بله
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

Junior Member

سلام.اگر فردی که جانباز 50 درصد باشد و قبلا یک پسر خود را معاف کرده باشد و پسر دیگری نداشته باشد می تواند داماد خود را معاف کند؟؟

ApplyAbroad Hero hassanrouhi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Silicon نمایش پست ها
    سلام.اگر فردی که جانباز 50 درصد باشد و قبلا یک پسر خود را معاف کرده باشد و پسر دیگری نداشته باشد می تواند داماد خود را معاف کند؟؟
    بله.حداقل تا 2 سال پيش چنين اتفاقي ميافتاد.من يكي از دوستام باباش 7 سال جبهه داشت كه هم خودش كه يه پسر بود و هم دامادش معاف شدند
    واقعا خوشحالم!! يكي از بهترين خبر هاي سال 92 بود برام. تبريك ميگم به همه ي فوتبال دوستان انتخاب CR7 مقدس رو به عناون بهترين بازيكن جهان.اشكهاش بيانگر اراده و پشتكار غيرقابل توصيفش بود.واقعا تبريك به اسطوره ي صبر و پشتكار. بالاخره مسي نفرت انگيز رو پشت سر گذاشت

لام .
    سوالم مربوط به ماده 6 بهزیستی حمایت از معلولان است
    توی تاپیک مربوطش پرسیدم کسی جواب نداد مجبور شدم اینجا بپرسم
    من پدرم دوسال پیش فوت کرده. مادرم الان بالای 60 سال سن داره. دو تا داداش دارم که یکیشون از طریق پدرم 10 15 سال پیش کفالت گرفت یکی دیگه هم رفت سربازیشو . دایی هم ندارم . در مورد معلولیت هم مامانم به طور کلی هیچ کدوم از موارد معلولیت به صورت کامل شاملش نمیشه ولی هم کمرش درد میکنه هم زانوهاش درد میکنه هم ارنج یکی از دستاش . مچ یکی از دستاش هم دکتر گفته باید عمل کنه. فکر کنم دکتر هم تایید کنه که دیسک که کمر داره. حالا به نظرتون میتونم از این قانون استفاده کنم.
    در کل اینکه بهزیستی تایید کنه یه مقدار سلیقه ای نیس؟
    بینایی کمتر از 5 درصد یعنی چی؟

Junior Member

سلام
    میخواستم بدونم معافیت جانبازی تاثیری روی اپلای داره ؟ (مثلا آمریکا)

نقل قول نوشته اصلی توسط amirm1990 نمایش پست ها
    سلام
    میخواستم بدونم معافیت جانبازی تاثیری روی اپلای داره ؟ (مثلا آمریکا)
    سوالت رو توی قسمت های مرتبط با گرفتن ویزا بپرس. معمولا افرادی که اینجا میچرخن در مرحله های گرفتن کارت معافیت هستند.
    و اما جواب سوالت:
    1. آیا اگر تاثیری داشته باشه ازش میشه گذشت؟؟؟ نه!!!
    2. با توجه به حرفای دوستان من که رفتن نه تاثیری نداره. منتهی چون تجربه خودم نیست نمیتونم با قطعیت بهت بگم. تکرار میکنم جای بهتری میتونستی سوالتو بپرسی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی نرم افزار فردوسی مشهد

سلام،
    برادر من با قانون قبلی که با 25% جانبازی معاف میشدن، معاف شد. پدرم 30% جانبازی داشت از اول. حالا قانون داره تغییر میکنه و با 10% هم کم کم میشه معاف شد. توی مجلس فعلا تصویب شده.
    میخواستم بدونم الان چون داداش من با 25% معاف شده، یعنی از اون 30% فقط 5% درصد مونده؟ و کاری نمیشه کرد؟ (بدون جبهه)

صفحه 2 از 3 نخستنخست 123 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)