صفحه 6 از 7 نخستنخست 1234567 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 66

موضوع: توصیه های مفید برای گرفتن نمره 7 و بالاتر

Junior Member

پیش فرض پاسخ : توصیه های مفید برای گرفتن نمره 7 و بالاتر

دوستان نکته دیگه ای که من خودم استفاده کردم خوندن ریدینگهای کمبریجها به قصد رایتینگ بود! یعنی بعد از اینکه ریدینگ رو زدین و تصحیحی کردین یه بار دیگه بصورت دقیق برای یاد گرفتن اصطلاحات و کلمات مفید رایتینگ بخونین و هر کالوکیشن زیبایی رو هایلایت کنین.

سلام. من رایتینگ آکادمیک 8 شدم یکی از دوستان پیام داده بود که تجربیاتم!! (لول) رو بیام اینجا بنویسم. چشم!
    ----------------------------------------
    دلایل کلی که تونستم این نمره رو کسب کنم به نظر خودم البته:

1- مهمترین دلیل: علاقه همیشگی به فراگیری زبان طی سال های متمادی و گرفتن نکات از همه منابع، روزنامه و مجلات انگلیسی، اخبار سی ان ان و بی بی سی انگلیسی، نوشته های روی قوطی دارو و عطر و ادکلن!!؟ شاید جالب باشه بگم من تو عمرم فقط 1 ترم کلاس زبان رفتم. اونم نصفه نیمه.
    -
    2- طی لیسانس و فوق لیسانس تمام رفرنس بوکهامون انگلیسی بوده و چند مقاله انگلیسی هم در طول فوق لیسانس نوشته بودم که چاپ شده بود که خب باعث می شد سواد آکادمیکم خیلی بد نباشه
    -
    3- مطالعه خاصی که برای آیلتس داشتم:
    -
    1-3- برای تسک 1: کتاب مک کارتر خیلی خوب بود و کلمات جالب و مفیدی داشت
    -
    2-3- برای تسک 2 رایتینگ های کتاب های کمبریج رو با دقت و چند بار خوندم و ساختارهایی که از نظر خودم قشنگ بود را بیرون کشیدم و روی کاغذ یادداشت کردم و سعی کردم توی تمریناتی که دارم ازشون استفاده کنم.
    فکر می کنم تقریبا 20 تا رایتینگ تسک 2 طی 2 ماه تمرینی که داشتم نوشتم. پانکچویشون رو هم از قبل بلد بودم چون توی مقالاتم ازشون استفاده کرده بودم.
    -
    4- تاپیک های مختلف رو از منابع اینترنتی پیدا می کردم و هر کدوم 2-3 دقیقه درموردش فکر کنم که اگر توی امتحان اومد اونجا لازم نباشه زیاد فکر کنم.
    -
    5- توی امتحان وقت تلف نکردم و سریع نوشتم. فکر می کنم تسک 2، 270 تا کلمه شد. همینطور که می نوشتم هر کلمه خوبی که به ذهنم می اومد رو وارد متن می کردم. تعداد کلمات و ساختارهای سطح بالایی که استفاده کردم کم نبود. البته این موضوع تا حدودی شانسی هست که تاپیک با اطلاعات شما همراستا باشه ولی هر چه سواد زبانتون بالاتر باشه مطمئنا این شانس افزایش پیدا می کنه
    -
    6- تمرین کنید / تمرین کنید / تمرین کنید
    -
    اگه سوال دیگه ای داشتید در خدمتم
    -------------------------------------------
    امیدوارم توی امتحانتون موفق باشید.

به اعتقاد من براي گرفتن IELTS 6.5-7 بايد سطح UPPER-INTERMEDIATE رو گذزونده باشي اينجوري خيلي راحت تر وبا يكبار امتحان دادن نمره تونو ميگيرين البته حتما بايد از نكات IELTS هم آگاه باشي اين نكته ها رو در وبلاگ يكجا پيدا كن
    ویرایش توسط Simon : December 26th, 2013 در ساعت 12:51 AM دلیل: وبلاگ كلاس خصوصي

Junior Member Ehsan4288 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science - PA

به نظر من یکی از عوامل بسیار کلیدی برای دستیابی به نمره ی بالا کنترل و غلبه بر استرس آزمون هستش. اینکارو با تمرین بسیار زیاد تا حدودی میشه کسب کرد و صد البته آشنایی کامل به آزمون.
    یه عامل دیگه که دست خود آدم هم نیس جو و اطرافیان سر جلسه ست، حتی توی تاپیک بیان تجربیات یه بنده خدایی نوشته بود که با اعتماد بنفس کامل آزمونو شروع کرده اما استرس اطرافیانش روی اونم تاثیر گذاشته و باعض شده بریزه بهم، مثلا فش فش کناری، رفت و آمد زیاد مراقبین و هزار عامل دیگه.
    پس برای رو برو شدن با این موارد نیز تمرین کنید، محکم و استوار برید یر جلسه
    پیروز باشید
    وقتی دستهایت در خوابو بیداری گرم است، وقتی بوی تنت در خواب و بیداری هوش از سرم می برد، تو بگو؛ من از کجا بدانم کی خوابم و کی بیدار؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق مخابرات

به جز ایده های ته کتاب اسپیکینگ معمار زاده ، کتاب رایتینگ معمار زاده رو هم حتما بخرید (خدا این آقای معمار زادرو حفظ کنه جدا) .... تو کتاب رایتینگش به جز نمونه های زیاد رایتینگ (از کتاب های کمبریج و پلاس و ....) ، واسه هر task یه خروار عبارتها و سرجمله های شیک و مجلسی رو تو جدول ، مرتب و تمیز آورده که میتونید استفاده کنید ...یا بهتر بگم باید ازین عبارت ها استفاده کنید تا نوشتتون زیبا شه ... پس شروع کنید این عبارت ها رو خوندن ....
    در کنار این کتاب ، یه سری ویدیو هم هست مربوط به یه شخصی به نام R-y-a-n که لینکش هست : englishryan.com
    لینک ، مربوط به سایت خود آقای Ryan هست که خودش لینک دانلود فیلماش رو گذاشته براتون (هم تورنت هم مدیافایر) ... ایشون "" با فرض اینکه شما ایده دارین و اون عبارتهای خوب و قشنگ رو هم بلدین"" ، به شما آموزش میدن که چه طوری انسجام (coherence & cohesion) رو تو نوشتتون از دست ندین که خیلی مهمه و با دیدن ویدیو هاش کاملا متوجه میشید ..... البته حجم ویدیو ها 12 گیگا هست حدودا و اگه کسی نمیتونه دانلود کنه به من خصوصی پیام بده... ضمنا این آقای رایان یه کتاب هم تو سایتش گذاشته واسه تسک 2 که من 15 دلار خریدمش و تو کتابخانه آپلودش کردم . تقریبا تا حد زیادی ، حرفایی که تو ویدیوهاش زده ، رو تو این کتاب آورده ...
    بعد از خوندن اون عبارت های قشنگ و حیاتی رایتینگ معمار زاده و دیدن این ویدیو ها ، نوبت میرسه به نوشتن .... یکی از 120 تا موضوعی که تو تسک 2 معمار زاده راجع بهشون نوشته شده رو انتخاب کنید + یه دونه هم تسک 1 و شروع کنید تو 1 ساعت این 2تارو نوشتن .... بعد از اینم که تموم شد ، تو همون کتاب ببینید نمونه ی خوبش چه طوری میتونه باشه..

حتما سعی کنید قبل از نوشتن هر تسک 5 دقیقه خوب فکر کنید و در آخر هم 3،4 دقیقه تصحیح کنید ....این 2تا کار (فکرکردن قبل نوشتن و تصحیح کردن ) خیـــلی مهمه .... یه ضرب نرید شروع کنید به نوشتن ، چه تو خونه چه سر امتحان ...و ضمنا حتما یکی باید باشه تا رایتینگ رو براتون صحیح کنه (این تنـــــها جاییه تو آمادگی آیلتس که حضور یه استاد لازمه ) برای این کار موسسه آفرینش صحیح میکنه ظاهرا ولی من به آفرینش ندادم رایتینگمو ... من 2، 3 نفر رو میشناسم که جدا خوب صحیح میکنند ...اگه کسی خواست ، خصوصی پیام بده تا لینکشون کنم .... فقط یه نکته مهم اینه که به هیچ وجه واسه تمرین ، رایتینگتون رو تایپ نکنید .... متاسفنه خیلی استادا و موسسات میگن رایتینگ رو تایپ شده بفرستین واسه تصحیح ... شما حتـــما رو کاغذ خط دار A4 بنویسید ، بعد واسه تصحیح ، خودتون تایپ کنید و ایمیل کنید ....چون همین رو کاغذ نوشتن و پاک کردن ، خودش یه تمرینه واسه امتحان ....
    راستی موقع 3،4 دقیقه تصحیح (حتی سر امتحان) اگه نکته ای در حد 2،3 تا کلمه (مثلا از همون عبارت قشنگای معمار زاده) تو هر پاراگراف به ذهنتون رسید ، حتما با فلش زدن اضافه کنید طوری که خیلی کثیف نشه ...
    یه نکته دیگه راجع به رایتینگ اینکه در کنار نوشتن رایتینگ ، خوندن رایتینگ های کتاب های کمبریج و پلاس (که همش تو همون کتاب رایتینگ معمار زاده گردآوری شده) ، هم توصیه میشه .... این ها به موازات نوشتن رایتینگ ، کمک زیادی میکنه بهتون ... مخصوصا تو تسک1 جنرال و همینطور آکادمیک که یه ساختار تقریبا تکراری داره ....

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط afsahiafsahi نمایش پست ها

به جز ایده های ته کتاب اسپیکینگ معمار زاده ، کتاب رایتینگ معمار زاده رو هم حتما بخرید (خدا این آقای معمار زادرو حفظ کنه جدا) .... تو کتاب رایتینگش به جز نمونه های زیاد رایتینگ (از کتاب های کمبریج و پلاس و ....) ، واسه هر task یه خروار عبارتها و سرجمله های شیک و مجلسی رو تو جدول ، مرتب و تمیز آورده که میتونید استفاده کنید ...یا بهتر بگم باید ازین عبارت ها استفاده کنید تا نوشتتون زیبا شه ... پس شروع کنید این عبارت ها رو خوندن ....
    در کنار این کتاب ، یه سری ویدیو هم هست مربوط به یه شخصی به نام R-y-a-n که لینکش هست : englishryan.com
    لینک ، مربوط به سایت خود آقای Ryan هست که خودش لینک دانلود فیلماش رو گذاشته براتون (هم تورنت هم مدیافایر) ... ایشون "" با فرض اینکه شما ایده دارین و اون عبارتهای خوب و قشنگ رو هم بلدین"" ، به شما آموزش میدن که چه طوری انسجام (coherence & cohesion) رو تو نوشتتون از دست ندین که خیلی مهمه و با دیدن ویدیو هاش کاملا متوجه میشید ..... البته حجم ویدیو ها 12 گیگا هست حدودا و اگه کسی نمیتونه دانلود کنه به من خصوصی پیام بده... ضمنا این آقای رایان یه کتاب هم تو سایتش گذاشته واسه تسک 2 که من 15 دلار خریدمش و تو کتابخانه آپلودش کردم . تقریبا تا حد زیادی ، حرفایی که تو ویدیوهاش زده ، رو تو این کتاب آورده ...
    بعد از خوندن اون عبارت های قشنگ و حیاتی رایتینگ معمار زاده و دیدن این ویدیو ها ، نوبت میرسه به نوشتن .... یکی از 120 تا موضوعی که تو تسک 2 معمار زاده راجع بهشون نوشته شده رو انتخاب کنید + یه دونه هم تسک 1 و شروع کنید تو 1 ساعت این 2تارو نوشتن .... بعد از اینم که تموم شد ، تو همون کتاب ببینید نمونه ی خوبش چه طوری میتونه باشه..

حتما سعی کنید قبل از نوشتن هر تسک 5 دقیقه خوب فکر کنید و در آخر هم 3،4 دقیقه تصحیح کنید ....این 2تا کار (فکرکردن قبل نوشتن و تصحیح کردن ) خیـــلی مهمه .... یه ضرب نرید شروع کنید به نوشتن ، چه تو خونه چه سر امتحان ...و ضمنا حتما یکی باید باشه تا رایتینگ رو براتون صحیح کنه (این تنـــــها جاییه تو آمادگی آیلتس که حضور یه استاد لازمه ) برای این کار موسسه آفرینش صحیح میکنه ظاهرا ولی من به آفرینش ندادم رایتینگمو ... من 2، 3 نفر رو میشناسم که جدا خوب صحیح میکنند ...اگه کسی خواست ، خصوصی پیام بده تا لینکشون کنم .... فقط یه نکته مهم اینه که به هیچ وجه واسه تمرین ، رایتینگتون رو تایپ نکنید .... متاسفنه خیلی استادا و موسسات میگن رایتینگ رو تایپ شده بفرستین واسه تصحیح ... شما حتـــما رو کاغذ خط دار A4 بنویسید ، بعد واسه تصحیح ، خودتون تایپ کنید و ایمیل کنید ....چون همین رو کاغذ نوشتن و پاک کردن ، خودش یه تمرینه واسه امتحان ....
    راستی موقع 3،4 دقیقه تصحیح (حتی سر امتحان) اگه نکته ای در حد 2،3 تا کلمه (مثلا از همون عبارت قشنگای معمار زاده) تو هر پاراگراف به ذهنتون رسید ، حتما با فلش زدن اضافه کنید طوری که خیلی کثیف نشه ...
    یه نکته دیگه راجع به رایتینگ اینکه در کنار نوشتن رایتینگ ، خوندن رایتینگ های کتاب های کمبریج و پلاس (که همش تو همون کتاب رایتینگ معمار زاده گردآوری شده) ، هم توصیه میشه .... این ها به موازات نوشتن رایتینگ ، کمک زیادی میکنه بهتون ... مخصوصا تو تسک1 جنرال و همینطور آکادمیک که یه ساختار تقریبا تکراری داره ....
    سلام
    خیلی ممنون میشم اگر بتونید من رو با مصححین لینک کنید
    نشد که پیام خصوصی بدم اما اگر مایل باشیئد تبادل ایمیل کنیم

Junior Member

کتاب IELTS Advantage (writing ) هم کتاب فوق العاده ایه برای رایتینگ اکادمیک همه نکات رو جوری گفته که بشه برای همی جور ساختاری استفاده کرد .

Junior Member Moonarpl آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Urban & Regional Planning-Master

سلام دوستان من برای رایتینگ دنبال استاد هستم ( شهر مشهد) تنها به منظور تصحیح رایتینگ ها. اگه کسی رو میشناسید که از کار ایشون نتیجه گرفتید لطفا تجربتون رو با من به اشتراک بذارین
    ممنون میشم

Junior Member

سلام من سطح زبانم ضعیف هستش ولی میخوام با پشتکار خوب خودم رو برای ایلتس اماده کنم و وقت کافی برای انکارو دارم (۳سال)
    ولی اصلا نمیدونم از کجا باید شروع کنم
    برای من که سطح زبانم خوب نیست چه کلاس هایی رو پشینهاد و میکنید و از چه منابعی استفاده کنم که سطحم بالا بره و بعد بتونم به صورت تخصصی فقط برای ایلتس بخونم؟

Junior Member Mechanics20 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering, applied design

نقل قول نوشته اصلی توسط Sarazeydo نمایش پست ها
    سلام من سطح زبانم ضعیف هستش ولی میخوام با پشتکار خوب خودم رو برای ایلتس اماده کنم و وقت کافی برای انکارو دارم (۳سال)
    ولی اصلا نمیدونم از کجا باید شروع کنم
    برای من که سطح زبانم خوب نیست چه کلاس هایی رو پشینهاد و میکنید و از چه منابعی استفاده کنم که سطحم بالا بره و بعد بتونم به صورت تخصصی فقط برای ایلتس بخونم؟
    سلام دوست عزیز
    من طبق اطلاعاتی که خودم کسب کردم راهنمایی تون میکنم امیدوارم سودمند باشه
    اگه سطحتون پایینه با کتابهای کامپیلیت ایلتس شرو کنید که سطح بندی داره و همه اسکیلهارو هم کار میکنه
    علاوه بر اون میتونید از کتاب vocabulary for IELTS و Grammar for IELTS استفاده کنید برای ارتقا سطح زبانتون
    علاوه بر اینها کتابهای معمارزاده( رایتینگ و اسپیکینگ) هر دو اسکیل خیلی مفید هست
    و یک ماه اخر هم تستهای کمبریج رو بزنید از 8-11
    موفق باشید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)