صفحه 3 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 72

موضوع: آرشیو شده : هماهنگی سفارت (تا پایان سال 2013)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هماهنگی جهت بررسی مشکل تعیین شرط معدل توسط سفارت اسپانیا در تهران و اقدامات لا

موافقت با شما ، راهی که من پیدا کردم هم از طریق یکی از مسوولین دانشگاه یو پی ام هست ، ایشون برای من ایمیل زدن که در اسپانیا هم دانشگاه ها در جریان برخورد سفارت این کشور در ایران هستند ، و در حال آماده کردن متن شکایتی برای وزارت امور خارجه اسپانیا هستند ، آمار دانشجوهای ایرانی که این مشکل براشون مهم و قابل پیگیری هست + مدرکی که ثابت کنه سفارت به دلایلی مثل معدل بچه ها رو رد میکنه میخوان ، البته اینو مد نظر داشته باشیم که هرچه مشکل رو بزرگتر بتونیم منعکس کنیم سریعتر به نتیجه میرسیم ، صرفا" پای کامپیوتر نشستن و پست نوشتن نتیجه خوب و سریعی به ما نمیده ، دقت کنید که وقت خیلی کمه من با نظر دانیال به شدت موافقم ، همونجا هم نامه رو آماده میکنیم و نسخه های متعددی ازش به هر جا که دستمون میرسه میفرستیم .

چیزی که همه ما و دانشگاه اسپانیایی ما برش تاکید دارن ، غیر قانونی بودن اقدام سفارت اسپانیا در تهرانه

Junior Member combi13 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : هماهنگی جهت بررسی مشکل تعیین شرط معدل توسط سفارت اسپانیا در تهران و اقدامات لا

نقل قول نوشته اصلی توسط alinsr نمایش پست ها
    موافقت با شما ، راهی که من پیدا کردم هم از طریق یکی از مسوولین دانشگاه یو پی ام هست ، ایشون برای من ایمیل زدن که در اسپانیا هم دانشگاه ها در جریان برخورد سفارت این کشور در ایران هستند ، و در حال آماده کردن متن شکایتی برای وزارت امور خارجه اسپانیا هستند ، آمار دانشجوهای ایرانی که این مشکل براشون مهم و قابل پیگیری هست + مدرکی که ثابت کنه سفارت به دلایلی مثل معدل بچه ها رو رد میکنه میخوان ، البته اینو مد نظر داشته باشیم که هرچه مشکل رو بزرگتر بتونیم منعکس کنیم سریعتر به نتیجه میرسیم ، صرفا" پای کامپیوتر نشستن و پست نوشتن نتیجه خوب و سریعی به ما نمیده ، دقت کنید که وقت خیلی کمه من با نظر دانیال به شدت موافقم ، همونجا هم نامه رو آماده میکنیم و نسخه های متعددی ازش به هر جا که دستمون میرسه میفرستیم .

چیزی که همه ما و دانشگاه اسپانیایی ما برش تاکید دارن ، غیر قانونی بودن اقدام سفارت اسپانیا در تهرانه
    دوستان عزیز
    این صحبتهای من گواه بر تایید صحبتهای شماست
    اما باید حساب شده عمل کنیم . من پیگیر نامه و همچنین پیدا کردن راههایی جهت ارسال نامه به مراجع ذیصلاح هستم . میدونم که شما هم پیگیر این مسئله بشدت هستین. معمولا این نوع مکاتبات میبایست کاملا رسمی باشه وتایپ شده و مخاطبان اون هم مشخص باشند. قبل از این که ما جایی جمع بشیم باید برنامه مون کاملا مشخص باشه .من هم میدونم وقت اصلا نداریم (توی اول این پست هم اینو اشاره کردم).
    تا الان استقبال خوبی شده اگرچه هنوز 24 ساعت (تاالان) نشده که این پست راه افتاده . میدونم دوستان دیگه ای هم کامنت هاشون رو در قسمت ویزا گذاشتن و ........
    در ضمن بعضی از دوستان فکر میکنم پای وزارت خارجه خودمون به میون آوردن که من فکر نمیکنم که به اونا ربط پیدا کنه چون سفیر اسپانیا نهایتا به کشور خودش جوابگو هست نه ایران مگر اینکه رفاقتی بخواد مسئله حل شه که با توجه به شرایط فعلی ظاهرا رفاقتی هم در کار نیست !!
    در هرصورت سپاس فراوان برای تمام اظهار نظر هاتون

من هم از طرف یکی از دوستانم که از UPM پذیرش داره اعلام آمادگی می کنم !! ایشون هر زمانی که دوستان بخوان نامه ای امضا کنند حاضر میشن.
    Watch your thoughts, for they become words. Watch your words, for they become actions. Watch your actions, for they become habits. Watch your habits, for they become character. Watch your character, for it becomes your destiny

من واسه کوردیناتورم ایمل زدم و اینو جواب داد.

We regret this situation, but we can't do anything at the moment. Anyway I'm sending a copy of this e-mail to the International Mobility Office at UPC, that are on holiday until 25th August

. in order they can give you an answer as soon as possible

سلام خدمت همه دوستان
    با توجه به شرایط فعلی و جواب های ضد و نقیض از مسئولین دانشگاه های مختلف
    و با در نظر گرفتن محدودیت زمانی ، می بایست درخواست نامه ای کامل و رسمی تهیه کنیم و به دست مسئولین امور خارجه اسپانیا برسونیم
    این کار می تونه با کمک یک وکیل امور بین الملل انجام بشه که مسلما هزینه های آن هم می بایست تقسیم بشه
    به هر حال این مشکل ماست ، پس خودمون باید به شدت پیگیری کنیم...
    درسته که ابزار قدرتی نداریم اما نباید نا امید بشیم.

سلام به همگی
    توجه شما رو به این نکته جلب میکنم که هفته پیش من سفارت بودم. یک خانم جوانی مشکل داشت با سفارت و می خواست نامه بده سفارت . آقای x که در دفتر سفارت کار میکنه بسیار بد و زننده باهاش صحبت میکرد.آخرش به اون خانوم گفت نامه رو بنویس اما سفیر/کنسول اعتنایی به اون نمی کنه !
    یا اونو مستقیما میندازه سطل آشغال یا که میخونه و بعد میندازه سطل آشغال. در هر صورت من به شخصه نمی دونم آیا با نامه ما هم همین کارو میکنه یا که تعداد شاکی ها زیاده همچین شهامتی نداره .
    تا اونجایی که من دیدم سفارت دبیرخونه نداره که نامه های اینچنینی رو اعلام وصول کنه (اگه کسی میدونه اعلام نظر کنه). چون چند بار دیدم که آقای x کارمند سفارت دستی نامه ها رو میبرد.
    بنابراین نامه ما رو میبایستی به طریقی بدستش برسونیم که اولا اصلا منکر عدم دریافت نشه ؛ دوما" در الویت بذاره تا سریعا پیگیری کنه
    در مورد اولی من چیزی به غیر از ایمیل دسته جمعی نامه امضا شده با ذکر مشخصات (اسم-دانشگاه پذیرفته شده-تاریخ تحویل مدارک و .....) چیز دیگه ای به ذهنم نمی رسه .(اگه کسی راه بهتری میدونه اعلام کنه لطفا)
    چراکه شما مدرک دارید که فرستادید و سفارت هم چون ایمیلش یه جورایی امنیتی هست نمی تونه منکر بشه!
    در مورد دوم هم باید فشار از بالا روش باشه یعنی از کشور خودش . پس بازم چون ما دسترسی به وزارت کشور اسپانیا نداریم با ایمیل این نامه دسته جمعی امضا شده رو تک تک ماها براشون ارسال میکنیم و به دانشگاهها هم اعلام میکنیم که همچین کاری کردیم.
    در مورد رفتن به سفارت جهت حضور فیزیکی و نشان دادن اتحاد مون و نارضایتی هم فکر میکنم دوشنبه خوب باشه تا شهرستانی هام برنامه ریزی کنن حتما بیان ، هدف هم صحبت مستقیم با کنسول/سفیر توسط یک نماینده که همونجا شما انتخاب میکنین باشه.
    لطفا نظرهاتون رو اعلام کنین
    ویرایش توسط combi13 : August 7th, 2010 در ساعت 09:12 AM

سلام دوستان عزیز
    بر طبق آخرین بررسی های ما سیاست سفارتخانه اسپانیا بر اساس ایجاد مشکل در مسیر اقدام به ویزا می باشد. هدف اصلی تغییر در شرایط اقدام برای ویزا قاعدتا باعث می شود امید به دریافت ویزا کاهش یافته و شرایط یاس و دلسردی را برای متقاضیان به همراه بیاورد. در نتیجه اولین درخواست ما از شما دوستان عزیز حفظ آرامش و خونسردی می باشد.
    چندی پیش سفارت اسپانیا با اعلام حداقل معدل میانگین برابر با 17 شرایط را برای اقدام به ویزا بسیار مشکل کرده است. اما این اقدام علاوه بر نظر دیگر دوستان غیر قانونی نیست. این شرط زمانی غیر قانونی است که متقاضیان برای ویزای تحصیلی شنگن اقدام کنند. اما به تازگی برگه درخواست ویزای ناسیونال برای متقاضیان صادر می شود در صورتیکه متقاضیان تقاضای چنین ویزایی نکرده اند. معمولا دوستان در هنگام تعیین وقت سفارت ویزای تحصیلی را به عنوان نوع ویزای مورد درخواست بیان میکنند اما برای این ویزا عملا سفارت فرم درخواست ویزای ناسیونال را دراختیار شما قرار می دهد. در ویزای ناسیونال عملا کنسول می تواند شرایط ویزای شما را تعیین کند و شروط خاصی را برای شما تعیین کند اما در مورد ویزای تحصیلی شنگن شرایط اینگونه نیست.
    اجازه دهید چند صفحه اینترنت را که به ما کمک می تواند بکند چک کنیم.
    وزارت خارجه اسپانیا ویزا ها را اینگونه دسته بندی کرده است.
    این صفحه ویزا های شنگن را از ناسیونال جدا کرده است. این دسته بندی طبق قانون :
    Organic Law 4/2000 of 11 January, modified by Organic Law 8/2000 of 22 December; Organic Law 11/2003 of 29 September; Organic Law 14/2003 of 20 November; and Organic Law 2/2009 of 11 December
    به تایید رسیده است.
    لینک قانون:
    توضیحات و فرم درخواست در ارتباط با ویزای ناسیونال در
    مشخص شده است و توضیحات و فرم درخواست ویزای شنگن در
    مشخص است.
    قوانین و توضیحات کامل پیرامون قانون ویزا ها در قانون Real Decreto 2393/2004, de 30 de diciembre
    به تایید رسیده است.
    لینک قانون:
    توضیحات دقیق در مورد ویزای تحصیلی در این لینک آمده است:

آنچه مسلم است این می باشد که دوستان حین اقدام به ویزا می بایست برای ویزای شنگن اقدام نمایند.از تمامی دوستانی که سفارت فرم ویزای تحصیلی برایشان صادر کرده است تقاضا می شود فرم ویزای شنگن را از لینک زیر دریافت کنند
    و بعد از پر کردن به سفارت برده و برای ویزای تحصیلی شنگن اقدام کنند نه هیچگونه ویزای دیگری!
    قوانین دقیق ویزای شنگن به هیچکس اجازه نمی دهد که قوانین اضافی به ویزا اضافه کنند در حالیکه در ویزای ناسیونال کنسول این قدرت را دارد.

نکته ای که می بایست به آن توجه کنید اینست که شما در صورت داشتن ویزای ناسیونال در اسپانیا با مشکل حتی مواجه می شوید و این احتمال وجود دارد که کارت اقامت برای شما صادر نگردد. این لینک که مربوط به دانشگاه بارسلونا است به طور دقیق این مطلب را بیان می کند:

Before arriving in Spain you should apply for a student visa at the Spanish consulate in your home country or your country of legal residence. Applicants should submit the documents that show that they have been admitted to a program. For further details on consulates, consult the following Web page: http://www.maec.es/es/EYC/Paginas/embajadasyconsulados.aspx
    You should apply for a student visa (type D). Other visas do not allow you to apply for a student card.

پس زحمت بکشید این صفحات را پرینت بگیرید و به کارمندان سفارت نشان دهید و با قانون و دلیل و مدرک از آنها بخواهید که شما بایستی ویزای شنگن اقدام کنید و در غیر اینصورت دانشگاه شما را ثبت نام نمی کند. مطمئن باشید که اگر فرم درخواست روادید برای ویزای شنگن را پر کنید و درخواست ویزای شنگن شما را سفارت قبول کند، امکان ندارد بتواند بی دلیل و با شروط اضافی شما را ریجکت کند.

موفق باشید و ما را از آخرین وضعیت خود با خبر کنید.
    محمد شکرالهی

نقل قول نوشته اصلی توسط M.Shokrollahi نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز
    بر طبق آخرین بررسی های ما سیاست سفارتخانه اسپانیا بر اساس ایجاد مشکل در مسیر اقدام به ویزا می باشد. هدف اصلی تغییر در شرایط اقدام برای ویزا قاعدتا باعث می شود امید به دریافت ویزا کاهش یافته و شرایط یاس و دلسردی را برای متقاضیان به همراه بیاورد. در نتیجه اولین درخواست ما از شما دوستان عزیز حفظ آرامش و خونسردی می باشد.
    چندی پیش سفارت اسپانیا با اعلام حداقل معدل میانگین برابر با 17 شرایط را برای اقدام به ویزا بسیار مشکل کرده است. اما این اقدام علاوه بر نظر دیگر دوستان غیر قانونی نیست. این شرط زمانی غیر قانونی است که متقاضیان برای ویزای تحصیلی شنگن اقدام کنند. اما به تازگی برگه درخواست ویزای ناسیونال برای متقاضیان صادر می شود در صورتیکه متقاضیان تقاضای چنین ویزایی نکرده اند. معمولا دوستان در هنگام تعیین وقت سفارت ویزای تحصیلی را به عنوان نوع ویزای مورد درخواست بیان میکنند اما برای این ویزا عملا سفارت فرم درخواست ویزای ناسیونال را دراختیار شما قرار می دهد. در ویزای ناسیونال عملا کنسول می تواند شرایط ویزای شما را تعیین کند و شروط خاصی را برای شما تعیین کند اما در مورد ویزای تحصیلی شنگن شرایط اینگونه نیست.
    اجازه دهید چند صفحه اینترنت را که به ما کمک می تواند بکند چک کنیم.
    وزارت خارجه اسپانیا ویزا ها را اینگونه دسته بندی کرده است.
    این صفحه ویزا های شنگن را از ناسیونال جدا کرده است. این دسته بندی طبق قانون :
    Organic Law 4/2000 of 11 January, modified by Organic Law 8/2000 of 22 December; Organic Law 11/2003 of 29 September; Organic Law 14/2003 of 20 November; and Organic Law 2/2009 of 11 December
    به تایید رسیده است.
    لینک قانون:
    توضیحات و فرم درخواست در ارتباط با ویزای ناسیونال در
    مشخص شده است و توضیحات و فرم درخواست ویزای شنگن در
    مشخص است.
    قوانین و توضیحات کامل پیرامون قانون ویزا ها در قانون Real Decreto 2393/2004, de 30 de diciembre
    به تایید رسیده است.
    لینک قانون:
    توضیحات دقیق در مورد ویزای تحصیلی در این لینک آمده است:

آنچه مسلم است این می باشد که دوستان حین اقدام به ویزا می بایست برای ویزای شنگن اقدام نمایند.از تمامی دوستانی که سفارت فرم ویزای تحصیلی برایشان صادر کرده است تقاضا می شود فرم ویزای شنگن را از لینک زیر دریافت کنند
    و بعد از پر کردن به سفارت برده و برای ویزای تحصیلی شنگن اقدام کنند نه هیچگونه ویزای دیگری!
    قوانین دقیق ویزای شنگن به هیچکس اجازه نمی دهد که قوانین اضافی به ویزا اضافه کنند در حالیکه در ویزای ناسیونال کنسول این قدرت را دارد.

نکته ای که می بایست به آن توجه کنید اینست که شما در صورت داشتن ویزای ناسیونال در اسپانیا با مشکل حتی مواجه می شوید و این احتمال وجود دارد که کارت اقامت برای شما صادر نگردد. این لینک که مربوط به دانشگاه بارسلونا است به طور دقیق این مطلب را بیان می کند:

Before arriving in Spain you should apply for a student visa at the Spanish consulate in your home country or your country of legal residence. Applicants should submit the documents that show that they have been admitted to a program. For further details on consulates, consult the following Web page: http://www.maec.es/es/EYC/Paginas/embajadasyconsulados.aspx
    You should apply for a student visa (type D). Other visas do not allow you to apply for a student card.

پس زحمت بکشید این صفحات را پرینت بگیرید و به کارمندان سفارت نشان دهید و با قانون و دلیل و مدرک از آنها بخواهید که شما بایستی ویزای شنگن اقدام کنید و در غیر اینصورت دانشگاه شما را ثبت نام نمی کند. مطمئن باشید که اگر فرم درخواست روادید برای ویزای شنگن را پر کنید و درخواست ویزای شنگن شما را سفارت قبول کند، امکان ندارد بتواند بی دلیل و با شروط اضافی شما را ریجکت کند.

موفق باشید و ما را از آخرین وضعیت خود با خبر کنید.
    محمد شکرالهی
    دوست عزیز همه ما و حتی سفارت هم این ها رو میدونیم
    خود سفارت به دانشجو ها فرم ناسیونال میده و وقتی که میگی چرا شینگن نمیدین میگه : مگه دانشگاه اسپانیا پذیرفته نشدین ؟ خوب باید ویزای ناسیونال باشه (به من که ایجوری گفت)
    من خودم قبل از اینکه برم سفارت جهت وقت ملاقات و تحویل مدارک، شنیدم که سفات همچین قانونی گذاشته و قوانین رو خونم که یه وقت سفارت خواست یه جورایی مثلا قانونی رفتار کنه من بدونم قانون و مراحل کار چیه.
    اما بعد از اینه رفنم سفارت و ساعت ها معطلی و در نهایت روبرو شدن با خانم کارمن که اصلا اصلا مدارک دیگه منو نگاه هم نکرد وفقط گفت معدل 17 به بالا
    من گفتم جز قانون نیست
    کارمن گفت :به ما اینجوری گفتند
    گفتم : دانشگاه ولی پذیرش داده
    خانم کارمن گفت :به ما اینجوری گفتند
    گفتم آخه چرا؟
    خانم کارمن گفت :به ما اینجوری گفتند
    گفتم کی گفته؟
    خانم کارمن گفت :به ت ربطی نداره !!!!!!!!!!!!! به ما اینجوری گفتند ناراحتی برو شکایت کن ما سایت داریم برو شکایت کن
    گفتم الان من چه کار کنم چرا توی ای کاغذ لااقل ننوشتین که یکی از شرایط ویزا معدل 17 به بالا هست
    خانم کارمن گفت :به ما اینجوری گفتند ناراحتی ازت مدارک رو میگیرم اما در هر صورت ریجیکت میشی هم مهر ریجکت روی پاست میخوره وهم ضرر مالی میکنی وهم الکی معطل میشی !!!!!!!!!!!

در هر صورت دوستانی که جدیدا به سفارت مراجعه میکنن برای گرفت وقت موارد ذکر شده توسط آقای شکر الهی را مد نظر داشته باشند !!

مرسی

دوستان من از اصفهان میام
    یکشنبه صبح سفارت هستم

Junior Member

من هم یکشنبه 9 صبح سفارت هستم