صفحه 6 از 8 نخستنخست 12345678 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 51 تا 60 , از مجموع 72

موضوع: آرشیو شده : هماهنگی سفارت (تا پایان سال 2013)

Junior Member combi13 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : هماهنگی جهت بررسی مشکل تعیین شرط معدل توسط سفارت اسپانیا در تهران و اقدامات لا

نقل قول نوشته اصلی توسط sjmousavi نمایش پست ها
    دوستان میلی که یکی از دوستان معرفی کرده بود (informae@maec.es) برای من این جواب رو فرستاده:پ
    Su correo ha sido remitido a la Subdirección General de Asuntos de Extranjería para que le informen.
    Atte
    ترجمه: ایمیل شما به اداره کل امور خارجه ارسال گزارش شده است.
    انشا الله از انور هم پیگیری میشه و زحمت دوستان کاملا به ثمر میشینه.

برای من هم این جواب ایمیل اومد

Junior Member

پیش فرض پاسخ : هماهنگی جهت بررسی مشکل تعیین شرط معدل توسط سفارت اسپانیا در تهران و اقدامات لا

سلام

من امروز هم به سفارت سر زدم هم به وزارت تلفن کردم:

1- هر دو شرط برداشته شده و کنسول گفته من و سفیر نبودیم کارمندا اشتباهی متوجه شدن و اعلام کردن. معذرت خواسته. از برخورد بد کارمندا هم معذرت خواستن ولی گفتن بعضی دانشجویان هم خوب برخورد نکردن چون عصبانی بودن و اینا هم عکس العمل نشون دادن. خلاصه که ماجرا ختم به خیر شد.

2- اگر ریجکت بشید پولی که اونور به دانشگاه دادید رو ظرف دو سه هفته پس میدن.

3- کسانی که ریجکت شدن یا وقتشون کنسل شده، برن وزارت امور خارجه - از متروی امام که پیاده میشید ساختمونش رو می بینید، غرب باغ ملی - طبقه ی دوم پیش آقای گنجی (دفتر آقای چگینی) و اسم و شماره پاسپورتشون رو بدن، اونها لیستی تهیه می کنند و به سفارت میدن و کار این افراد رو جلو میندازن. فقط از این طریق میتونید پیگیری کنید. حتماً به تمام کسانی که میشناسید تلفنی اطلاع بدید.

حتماً هم از آقای گنجی تشکر کنید. دو روزه همه ی مشکلات ما رو حل کردند!!!!

موفق باشید.

بچه ها یه سوال
    من بار اول که رفتم پیش آقای گلمحمدی گفت نمی خواد مدارکتو تایید سفارت بکنی.
    وقتی رفتم به خانم کارمن بدم، گفت چرا تایید نشده؟ بعد گلمحمدی یه چیز بهش گفت و دیگه گیر نداد.
    پول هم ازم نگرفتن.
    این قضبه واسه من مشکل ساز نمی شه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_iaun نمایش پست ها
    بچه ها یه سوال
    من بار اول که رفتم پیش آقای گلمحمدی گفت نمی خواد مدارکتو تایید سفارت بکنی.
    وقتی رفتم به خانم کارمن بدم، گفت چرا تایید نشده؟ بعد گلمحمدی یه چیز بهش گفت و دیگه گیر نداد.
    پول هم ازم نگرفتن.
    این قضبه واسه من مشکل ساز نمی شه؟

سلام محمد جان
    تا اونجایی که من اطلاع دارم سفارت برای بررسی مدارک متقاضی ویزا مبلغ 60 یورو دریافت می کنه ، این ربطی هم به ویزا یا ریجکت نداره ، هزینه بررسی مدارک را می گیرن
    درمورد شما حتما پیگیری کنید و مطمئن بشید که مدارکتون درحال بررسی هستش
    نمی خوام نگرانت کنم اما ممکنه اصلا برای بررسی نرفته باشه
    به هرحال آقای عبادی می تونه بهتون اطلاعات بهتری بده.
    موفق باشی.

Member armannnnnnnnnn آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط TZ271 نمایش پست ها
    سلام

من امروز هم به سفارت سر زدم هم به وزارت تلفن کردم:

1- هر دو شرط برداشته شده و کنسول گفته من و سفیر نبودیم کارمندا اشتباهی متوجه شدن و اعلام کردن. معذرت خواسته. از برخورد بد کارمندا هم معذرت خواستن ولی گفتن بعضی دانشجویان هم خوب برخورد نکردن چون عصبانی بودن و اینا هم عکس العمل نشون دادن. خلاصه که ماجرا ختم به خیر شد.

2- اگر ریجکت بشید پولی که اونور به دانشگاه دادید رو ظرف دو سه هفته پس میدن.

3- کسانی که ریجکت شدن یا وقتشون کنسل شده، برن وزارت امور خارجه - از متروی امام که پیاده میشید ساختمونش رو می بینید، غرب باغ ملی - طبقه ی دوم پیش آقای گنجی (دفتر آقای چگینی) و اسم و شماره پاسپورتشون رو بدن، اونها لیستی تهیه می کنند و به سفارت میدن و کار این افراد رو جلو میندازن. فقط از این طریق میتونید پیگیری کنید. حتماً به تمام کسانی که میشناسید تلفنی اطلاع بدید.

حتماً هم از آقای گنجی تشکر کنید. دو روزه همه ی مشکلات ما رو حل کردند!!!!

موفق باشید.
    آیا رسما روی بورد سفارت نصب شده؟ یا بطور شفاهی شندید؟
    پس با این حساب اگه حساب مالی طرف درست باشه حتما ویزا رو میدن و بهونه ای ندارن.اما من چشمم آب نمیخوره، این یه عقب نشینی استراتژیک برای کاهش فشار از رو دوش خودشون بوده. ولی در نهایت کار خودشونو میکنند(حالا ما بدوییم پی اعتراض و شکایت)

Junior Member

بچه ها کسی اسم کنسول ، سفیر یا هر کسی که الان مسوول سفارت اسپانیا در تهران هست رو میدونه ؟؟؟

Member armannnnnnnnnn آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

v
    نقل قول نوشته اصلی توسط alinsr نمایش پست ها
    بچه ها کسی اسم کنسول ، سفیر یا هر کسی که الان مسوول سفارت اسپانیا در تهران هست رو میدونه ؟؟؟
    روی مدارک تاید شده ت نگاه کن. مهر و اسم وامضای اونه

Junior Member

من گفتم به آقای گنجی ایشون فرمودند که چون اشتباه خودشون بوده مایل نیستند روی برد سفارت نصب کنند و بچه ها باید برن وزارت دنبال کارشون. تازه اون چیزی که قبلاً اعلام کرده بودن مگه روی برد بود که حالا تکذیبیه اش روی برد باشه؟ خود آقای * هم توی سفارت به من گفت که هر دو شرط لغو شده.
    حالا اینکه شما اینجا آیه ی یأس بخونید مشکلی رو حل نمی کنه. اگر 50% هم شانس ویزا گرفتن داشته باشید از 0% شانسی که قبلاً داشتید بهتره! معقوله که برید دنبالش.

علت اینکه راحت کوتاه اومدن هم اینه که کلاً احضار کنسول و توضیح خواستن چیز خیلی خوبی محسوب نمیشه واسه یه سفارت، و چون قانونی نبوده کارشون و دستور از وزارت خارجه ی خودشون نداشتن برای این کار، اگر نکشن عقب همه کاسه کوزه ها و دردسرهای بعدی روی سر خودشون خراب میشه. کدوم سفیری این همه دردسر رو می خره که 100 تا دانشجو رو ریجکت کنه؟ اصلاً رقم دانشجوهای ایرانی تو اسپانیا با سایر کشورها مثل فرانسه و کانادا و امریکا و انگلیس و سوئد و ... قابل مقایسه نیست! اصلاً توضیحاتی که کنسول داده (که ما نبودیم و تقصیر زیردستا بوده و اینا) یعنی خودش هم میدونه چه خراب کاری کرده وگرنه پاش وای می ایستاد.

به هر حال این حداکثر نتیجه ای بود که می شد گرفت. خود دانید.

مرسی بهرام جان
    اما من اون هرینه حدود 76 تومن رو دادم. هزینه درحواست ویزا
    اما هزینه ای برای تایید مدارک ازم نحواست. گویا هر مدرک 9 هزار تومن هستش.
    نظری داری؟

Junior Member combi13 آواتار ها

سلام دوستان
    من سفارت بودم و جز اون کسانی بودم که سفارت مدارکم رو به دلیل شرط معدل هفته قبل تحویل نگرفته بود
    آقای سفیر لطف کردن و بسیار بزرگواری فرمودند و منت گذاشتن ویک وقت جدید برای چند روز بعد به من دادن و زمانی که من گفتم حالا که من از راه دور اومدم و حتی صبح زود اسم نوشته ام و تا آخر وقت می ایستم وبعد مدارک را تحویل بگیرین دیگه نزدیک بود بهم فهش بدن و یکی گفت برو خدا را شکر کن که بهت وقت دادن.
    به هر حال از قدیم گفتند که تو دنیا دو چیز میمونه یه خوبی و یه بدی. سفارت با این رفتاراش خصوصا با دانشجوها به مشکل میخوره. (متاسفانه از پرسنل مسن استفاده می کنن اونها هم صبر وتحمل زیاد باید داشته باشن رو ندارن)
    برای دوستانی که در آینده می خوان برای اسپانیا اپلای کنن ، حتما حتما چند تا دانشگاه دیگه در کشورهای دیگه رو در نظر داشته باشن(توی آب نمک داشته باشن یعنی اگه پذیرش از اسپانیا گرفتن زودی به اونای دیگه نگن نمی آیم)
    متاسفانه قوانین تقریبا در سفارت اسپانیا روز به روز تغییر میکنه .