صفحه 118 از 126 نخستنخست ... 1868108109110111112113114115116117118119120121122123124125126 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,171 تا 1,180 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
    سلام، دوستان یه سوال مهم داشتم که بدجوری ذهنم رو مشغول کرده.

من حین سربازی پذیرش دکترا برای آمریکا بهار 2018 گرفتم. الان توی کلیرنسم و کلاسام هم 8 ژانویه شروع میشه. میخواستم در بدترین حالت ببینم چی به سر معافیت تحصیلی من میاد.

چیزی که شنیده بودم اینه که تا 6 ماه بعد از تاریخ صدور نامه معافیت تحصیلی باید از کشور خارج شده باشی و تحصیلت رو شروع کرده باشی و الا معافیت باطل میشه. حالا در همین زمینه:

فرض میکنیم -خدای ناکرده!- ویزای من به موقع نیاد و به بهار 2018 نرسم. حالا در این حالت یا در همین دانشگاه برای پاییز 2018 پذیرشم رو دیفر میکنم، یا فرضا از یه دانشگاه دیگه واسه پاییز 2018 پذیرش میگیرم. حالا دو تا سوال:

1. با i20 جدید، معافیت من همچنان معتبر میمونه؟ این i20 باید حتما قبل از اتمام اون 6 ماه ذکر شده به دست وزارت علوم و نظام وظیفه برسه؟

2. اگر در فوق بدترین حالت، به بهار 2018 نرسم و در اون 6 ماه، برای پاییز 2018 هم از هیچ جا پذیرش نگیرم، خب قاعدتا معافیتم که باطل میشه. سوالم اینه که در این صورت چه اتفاقی میفته؟ فورا مجددا سرباز میشم، یا یکسال فرصت دارم برای معرفی برای اعزام مجدد؟ و مهمترین سوال، آیا بعد از این 6 ماه، دوباره معافیت تحصیلی برام صادر میشه، یا دیگه تا اتمام خدمت سربازی باید قید دکترا رو بزنم؟

خیلی خیلی ممنون میشم اگر دوستان مطلع لطفا راهنمایی کنن.
    منتظرم.
    عجیبه که هیچکس تجربه ای در مورد این وضعیت نداره! خب دو هفته از ارسال این پست میگذره و من کلیر نشدم و عملا کارم کشید به دیفر...

لطفا اگه دوستان کسی اطلاع داره که در صورت دیفر، تکلیف معافیت تحصیلی چی میشه یه راهنمایی بکنه ممنون میشم. خودم تهران نیستم و الا حتما میرفتم از اداره اعزام امور دانشجویان میپرسیدم.

آیا معافیت تمدید میشه؟ یعنی باید برم اداره اعزام و با i20 جدید، دوباره نامه خطاب به نظام وظیفه بگیرم؟
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

Junior Member sobhan_iust آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering. IUST

سلام دوست عزیز. واسه خوندن مجدد یک مقطع, فرضا فوق لیسانس, حتی داخل ایران هم موافقت نمیشه اگه مشمول باشین. اگه بخواین واسه ارشد پذیرش بگیرید و برید باید از ارشد ایران استفا بدید.

نقل قول نوشته اصلی توسط AMIRAA11 نمایش پست ها
    با سلام.
    من دانشجوی فوقه لیسانس شیمی بهشتی ام.ساله دومم,همه درسام تموم شده و فقط دفاعم مونده.قاعدتا باید شهریور ساله دیگه دفاع کنم.
    حالا من واسه فوق اقدام کردم واسه دانشگاه های بلژیک و نروژ و از یکی از استادا هم جواب مثبت گرفتم.
    اگر پذیرش بم بدن ,با توجه به این که دانشجوی ارشدم ولی هنوز تموم نکردم,نظام وظیفه میزاره من برم یانه؟
    مرسی
    God never shuts one door without opening another

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sobhan_iust نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز. واسه خوندن مجدد یک مقطع, فرضا فوق لیسانس, حتی داخل ایران هم موافقت نمیشه اگه مشمول باشین. اگه بخواین واسه ارشد پذیرش بگیرید و برید باید از ارشد ایران استفا بدید.
    مرسی از پاسختون.
    منظورتون از استفا انصرافه؟ خب چه اشکالی داره؟من واسه استاده بلژیک رزومه فرستادم و گفتم که اگر بخوام بیام فوقمو تموم نمیکنم.حالا میخوام بدونم شدنی هست؟ یعنی اگه پذیرشم اومد میتونم با انصراف از فوق ایران واسه بلژیک پذیرش بگیرم؟
    بازم ممنون

Junior Member sobhan_iust آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering. IUST

بله منظورم همون انصراف بوده! اره باید بشه. بودن دوستانم اینجا که از ارشد ایران انصراف دادن و اومدن امریکا واسه ارشد. ولی اگه ارشد ایران رو میگرفتن قانونن نمیتونستن دوباره واسه ارشد خارج شن از ایران.

نقل قول نوشته اصلی توسط AMIRAA11 نمایش پست ها
    مرسی از پاسختون.
    منظورتون از استفا انصرافه؟ خب چه اشکالی داره؟من واسه استاده بلژیک رزومه فرستادم و گفتم که اگر بخوام بیام فوقمو تموم نمیکنم.حالا میخوام بدونم شدنی هست؟ یعنی اگه پذیرشم اومد میتونم با انصراف از فوق ایران واسه بلژیک پذیرش بگیرم؟
    بازم ممنون
    God never shuts one door without opening another

Junior Member aram_leg آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Plan Breeding, Razi Unevesity

سلام دوستان، وقت بخیر.

ببخشید من ارشد پرستاری از وزارت بهداشت دارم. ولی کارشناسیمو دانشگاه ازاد بودم. سربازی نرفتم و طرح رو نگزروندم و میدونم با وثیفه این دو مورد حل میشه.
    الان مشکل من اینه که هیچ مدرکی ندارم که باهاشون اپلای کنم. رفتم دانشگاه ازاد گفت تا سربازی نری و طرح رو نری نمیتونیم هیچ چیزی بهت بدیم، نه دائم نه موقت.
    خب من اگه چیزی دستم نباشه نمیتونم اپلای کنم.
    تو این شرایط باید چیکار کنم؟
    دوستانی که شرایط مشابه رو داشتند ممنون میشم راهنماییم کنند.

پیشاپیش ممنون از پاسختون.
    برای کشف اقیانوس های جدید باید شهامت ترک ساحل آرام خود را داشته باشیم. . .
    این جهان، جهان تغییر است نه تقدیر. . .

سلام دوستان وقت بخير
    يه سوالي ذهنما درگير كرده من رفتم دانشگاه مدارك بگيرم فقط به من ريز نمرات دادن گفتن مدرك اصلي وقتي رفتي سربازي و اومدي
    حالا من يه سوال دارم سفارت كشوري كه ميخوام برم تو مداركي كه ميخواد ميگه اصل مدرك و ريز نمرات ،حالا در اين صورت من ميتونم چيكار كنم؟؟؟؟؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hamedem2015 نمایش پست ها
    سلام دوستان وقت بخير
    يه سوالي ذهنما درگير كرده من رفتم دانشگاه مدارك بگيرم فقط به من ريز نمرات دادن گفتن مدرك اصلي وقتي رفتي سربازي و اومدي
    حالا من يه سوال دارم سفارت كشوري كه ميخوام برم تو مداركي كه ميخواد ميگه اصل مدرك و ريز نمرات ،حالا در اين صورت من ميتونم چيكار كنم؟؟؟؟؟

اطلاعات اشتباه خدمتتون دادن.
    شما میتونید:
    1. با در دست داشتن برگ سبز آماده به خدمت، و یا
    2. با سپردن وثیقه‌ی معافیت تحصیلی (پس از دریافت پذیرش)، و یا
    3. حین اشتغال به تحصیل در مقطع بالاتر

به دانشگاه مراجعه کنید و پس از پرداخت هزینه‌ی تحصیلات رایگان(!) اصل دانشنامه‌ی خودتون رو دریافت کنید.

موفق باشید

Junior Member

سلام.اين موضوع رو خيلي سرچ كردم ولي جوابي پيدا نكردم.من الان ترم ١ ارشد رشته ي بازاريابي هستم.مي خواستم درسم تموم شه براي ارشد مجدد apply كنم به كشور المان واسه يه رشته ي ديگه،كه چند روز پيش متوجه شدم نظام وظيفه نميزاره همچين كاري و بكنم،حالا مي خواستم بدونم راه حلي داره اين قضيه رو پيچوند يا نه.انصراف هم نمي تونم بدم الان از دانشگاه چون يك بار انصراف دادم.و اگر انصراف بدم بايد برم سربازي.ممنون از جوابتون

با درود خدمت شما . چون نمی تونستم سوال جدیدی رو ایجاد کنم همینجا مطرح می کنم امید وارم اشتباه نباشه :

مدتی هست که دوستان با مدرک دانشگاه مجازی بری اپلای کردن به مشکل خوردند می خواستم بپرسم من الان خرداد ماه ارشدمو آموزش محور می گیرم ولی می خواستم برای پوزیشن های ارشد اقدام کنم آیا نظام وظیفه این اجازه را می دهد با معافیت تحصیلی دوباره ارشد را را در آن کشور بخوانم ؟ یا فقط برای مدرک بالاتر از ارشد یعنی دکترا اجازه خروج می دهد ؟

با تشکر از شما

سلام
    وقت بخیر
    دوستان کسی اطلاع داره که توی بازه یکساله باید حتما داخل ایران باشم؟
    من برای ارشد خارج از کشور هستم اگر بین ارشد و دکتری یکسال فاصله بندازم مشکلی پیش میاد؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)