نقل قول نوشته اصلی توسط albert_1995 نمایش پست ها
با سلام من در دانشگاه غیر انتفایی فارغ التحصیل شدم اما متاسفانه طبق گفته مسئولین دانشگاه مون به من گواهی موقت هم ندادن گفتن که دیگر این قانون نیست و شما باید بری خدمت و بعد خدمت بهت گواهی موقت رو بدیم! هر طور هم که شد گفتم بهشون اما متوجه نشدن ! از طرفی مستر رو از یک دانشگاه خوب در کره جنوبی اپلای کردم و تقریبا اوکی شده ! اما متاسفانه اصلا نمیدونم که چطور اصل مدرک و یا دانشنامه رو از دانشگاه خودم بگیرم ! لطفا راهنمایی کنین دوستان
سلام به شما دوست عزیز،

اصلا جای نگرانی نیست. البته روال قانونی صدور گواهی موقت، همین است که در مورد شما اعمال شده ولی این که به شما گفته اند برای گرفتن مدرک باید سربازی را گذرانده باشید احتمالا درست متوجه موقعیت شما نشده اند. اتفاقی که در مورد شما خواهد افتاد این است که بعد از اخذ Admission از دانشگاه مورد نظرتان در کره ی جنوبی به وزارت علوم مراجعه می کنید ( گردش کار مفصلی دارد ولی به طور خلاصه ) وزارت خانه طی نامه ای به نظام وظیفه برای شما درخواست رفع مشکل سربازی می دهد که پیرو آن، نظام وظیفه طی نامه ای خطاب به دانشگاه غیرانتفاعی شما، اعلام می کند که از نظر سربازی مشکلی ندارید و آن ها هم گواهی موقت را به شما می دهند. دیگر این که همان طور که عرض شد گردش کار بین وزارت علوم و نظام وظیفه و دانشگاه خیلی مفصل است که در تاپیک های دیگر فورم مورد بحث قرار گرفته است.

بدرود.