صفحه 117 از 126 نخستنخست ... 1767107108109110111112113114115116117118119120121122123124125126 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,161 تا 1,170 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

سلام دوستان.
    نظام وظيفه به كسانى كه پذيرش مستر بدون تز (M.eng) دارند (مدت تحصيل اكثرا يكساله و در برخى دانشگاه ها ٢ سال است) معافيت تحصيلى صادر ميكنه؟
    هر فکری و از هر ماهیتی که داشته باشیم همان فکر با همان ماهیت در زندگی ما وارد شده و در آن جای می گیرد

Junior Member

در بند ۳ نوشته شده
    3- دارا بودن اصل پذيرش قطعي ( غير مشروط ) مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در مقطع مربوط از يكي از دانشگاههاي معتبر خارجي.ضمنا متقاضیان ادامه تحصیل در کشور آمریکا ، ارائه فرم I 20 الزامی می باشد.
    ولی من در رشته خیلی مهمی در کانادا پذیرش گرفتم، که فاند هم دارد ( من در زمینه این رشته تجربه و دانش خوبی دارم) اما به دلیل نمره زبان به من کورس زبان خورده، همه نمرات ایلتس من بالای ۵.۵ بوده و اورال نمره ۶ هست. چند روز پیش برای گرفتن گذرنامه به سازمان امور دانشجویی رفتم و طبق توصیه دوستان فقط از صفحه اول پذیرش پرینت به سازمان اموردانشجویی برای گرفتن معافیت تحصیلی ارايه کردم، بر خلاف تصور متصدی از من خواست تا صفحات دیگر پذیرش را نشانشان دهم، چون به همراه نداشتم از من خواستند که این پذیرش را پرینت کامل کنم و بر گردم به سازمان امور دانشجویی! (‌همین قدر پافشاری!) در نهایت به دلیل کاندیشنال بودن پذیرش درخواست بنده بابت معافیت تحصیلی را رد کردند،
    نکته اینحاست
    با دوستان که مشورت کردم همگی دارای این شرایط ‍"پذیرش شرطی" برای زبان بودند حداقل ۱۰ مورد در ۱ سال اخیر!
    یکی دیگر از دوستان پیشنهاد دادند که برای سازمان امور دانشجویی توضیح دهم این پیش شرط به عنوان پیشنیاز نیست و در حین تحصیل انجام میشود (واقعیت هم همین هست) و فردا من مجدد عازم سازمان امور دانشجویی هستم.

لطفا بنده را راهنمایی فرمایید.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط maziar1368 نمایش پست ها
    یکی دیگر از دوستان پیشنهاد دادند که برای سازمان امور دانشجویی توضیح دهم این پیش شرط به عنوان پیشنیاز نیست و در حین تحصیل انجام میشود (واقعیت هم همین هست) و فردا من مجدد عازم سازمان امور دانشجویی هستم.
    سلام دوست عزیز،

راهکار صحیح همین هست.
    به کارشناس کانادا مراجعه کنید (معمولا هر کشور یک کارشناس ویژه داره که با امور اون کشور آشنا هست، محل دفتر این کارشناس ممکنه در ساختمان مجاور باشه)، با خونسردی و به طور کامل موضوع رو براشون شرح بدین و اگه ایمیل، نوشته ای از وبسایت، یا چیز دیگه ای از مکاتبات با دانشگاه مبنی بر "پیش نیاز نبودن زبان" دارید، به همراه ببرید.
    این مهم هست که شما به نحوی،(شفاهی، کتبی) اثبات کنید که درس زبانی که باید بگذرونید به تمام خارجی زبان ها داده میشه و بخشی از برنامه ی درسی هست.

در اکثر دانشگاه ها، گذروندن واحد زبان به عنوان پیش نیاز ثبت نام در دانشگاه هست، و تا زمانی که این واحد با موفقیت سپری نشه شما اصلا دانشجو نخواهید بود!
    این ذهنیت غالب (دست کم در سازمان نشا) هست، باید سعی کنید تا دلایل منطقی (مثلا نوشته ای از وب سایت دانشگاه مبنی بر امکان ثبت نام بدون قید و شرط) خلافش رو ثابت کنید.

موفق باشید

پ.ن.
    پافشاری کنید، ولی نه در مواجهه با یک فرد خاص. گاهی فردی که مسئول پرونده ی شما در داخل سازمان نشا هست، به هر دلیلی ممکنه متوجه دلایل شما نشه و با درخواست شما مخالفت کنید.
    در این حالت به دنبال فرد دیگه ای بگردید که در همون سطح یا سطح بالاتر مدیریتی قرار داره و سعی کنید با حفظ آرامش موضوع رو بهتر براش شرح بدین.

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

سلام
    آیا برای دکتری (پوزیشن سه ساله) ک دوسالش در یک دانشگاه و یک سالش در یک دانشگاه دیگه هستش، در واقع دکتری جوینت بین دو دانشگاه هست،
    معافیت تحصیلی صادر میشه؟
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی صنایع

سلام
    دوستان دانشجويان مقطع دكتراي خارج هر شش ماه بايد گواهي اشتغال به تحصيل بفرستن برا وزارت يا هر سال؟
    پيشاپيش ممنون از پاسخگويتون
    باتشكر

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط janzib نمایش پست ها
    سلام
    دوستان دانشجويان مقطع دكتراي خارج هر شش ماه بايد گواهي اشتغال به تحصيل بفرستن برا وزارت يا هر سال؟
    پيشاپيش ممنون از پاسخگويتون
    باتشكر
    فک کنم شش ماه باشه. مطئمن نیستم.
    شما میدونید مطنش چیه؟ و این نامه رو به کی باید داد؟

مثلا به دانشگاه بگیم چ نامه ای به ما بده؟

اگر دوستان یه نمونه ای از نامه رو اینجا بذارن ممنون میشم.
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

Junior Member

سلام دوستان, امیدوارم حالتون خوب باشه, من بعده 1 سال ارشدم ایران تموم میشه (فارغ التحصیل میشم) , و بعدش میخام برایه ارشد دومم (یه رشته ی دیگه) برا خارج از کشور اپلای کنم, ایا واسم معافیت تحصیلی صادر میشه که بتونم خارج از کشور باز ارشد یه رشته دیگه رو بخونم یا فقط میتونم برا دکترای خارج از کشور معافیت تحصیلی بگیرم ؟

ممنونم میشم کمکم کنید.
    ویرایش توسط Takaa : December 1st, 2017 در ساعت 04:19 PM

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

سلام، دوستان یه سوال مهم داشتم که بدجوری ذهنم رو مشغول کرده.

من حین سربازی پذیرش دکترا برای آمریکا بهار 2018 گرفتم. الان توی کلیرنسم و کلاسام هم 8 ژانویه شروع میشه. میخواستم در بدترین حالت ببینم چی به سر معافیت تحصیلی من میاد.

چیزی که شنیده بودم اینه که تا 6 ماه بعد از تاریخ صدور نامه معافیت تحصیلی باید از کشور خارج شده باشی و تحصیلت رو شروع کرده باشی و الا معافیت باطل میشه. حالا در همین زمینه:

فرض میکنیم -خدای ناکرده!- ویزای من به موقع نیاد و به بهار 2018 نرسم. حالا در این حالت یا در همین دانشگاه برای پاییز 2018 پذیرشم رو دیفر میکنم، یا فرضا از یه دانشگاه دیگه واسه پاییز 2018 پذیرش میگیرم. حالا دو تا سوال:

1. با i20 جدید، معافیت من همچنان معتبر میمونه؟ این i20 باید حتما قبل از اتمام اون 6 ماه ذکر شده به دست وزارت علوم و نظام وظیفه برسه؟

2. اگر در فوق بدترین حالت، به بهار 2018 نرسم و در اون 6 ماه، برای پاییز 2018 هم از هیچ جا پذیرش نگیرم، خب قاعدتا معافیتم که باطل میشه. سوالم اینه که در این صورت چه اتفاقی میفته؟ فورا مجددا سرباز میشم، یا یکسال فرصت دارم برای معرفی برای اعزام مجدد؟ و مهمترین سوال، آیا بعد از این 6 ماه، دوباره معافیت تحصیلی برام صادر میشه، یا دیگه تا اتمام خدمت سربازی باید قید دکترا رو بزنم؟

خیلی خیلی ممنون میشم اگر دوستان مطلع لطفا راهنمایی کنن.
    منتظرم.
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

Junior Member Araz.Darbandi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مکانیک-سیالات-گیلان

همنطور که احتمالا میدونین برای خروج مشمولین کی کورسشون به زبان المانی هست، نیاز به مدرک ب۲ دارند حداقل. من این مدرک و ۲۰۱۶ جولای گرفتم. و البته به دلیل قضیه وقت های سفارت و وقت های مصاحبه تازه در بهترین حالت مارچ ۲۰۱۸ میرم از ایران از اونجایی که خود مدارک تاریخی برای انقضا روشون نخورده. ممکنه وزارت علوم موافقت نکنه با خروج ام به دلیل فاصله ی زیاد بین امتحان و ویزا؟ ( من در این مدت ایلتس گرفتم و البته کلاس هم نمیرفتم و تست داف هم ثبت نام نکردم چون همیشه پر بودش)
    تو نمی دانی غریو یک عظمت
    وقتی که در شکنجه یک شکست نمی نالد
    چه کوهی ست!
    why so serious?! let me put an smile on your face! ha ha!

Junior Member

با سلام.
    من دانشجوی فوقه لیسانس شیمی بهشتی ام.ساله دومم,همه درسام تموم شده و فقط دفاعم مونده.قاعدتا باید شهریور ساله دیگه دفاع کنم.
    حالا من واسه فوق اقدام کردم واسه دانشگاه های بلژیک و نروژ و از یکی از استادا هم جواب مثبت گرفتم.
    اگر پذیرش بم بدن ,با توجه به این که دانشجوی ارشدم ولی هنوز تموم نکردم,نظام وظیفه میزاره من برم یانه؟
    مرسی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)