صفحه 116 از 126 نخستنخست ... 1666106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,151 تا 1,160 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط albert_1995 نمایش پست ها
    با سلام من در دانشگاه غیر انتفایی فارغ التحصیل شدم اما متاسفانه طبق گفته مسئولین دانشگاه مون به من گواهی موقت هم ندادن گفتن که دیگر این قانون نیست و شما باید بری خدمت و بعد خدمت بهت گواهی موقت رو بدیم! هر طور هم که شد گفتم بهشون اما متوجه نشدن ! از طرفی مستر رو از یک دانشگاه خوب در کره جنوبی اپلای کردم و تقریبا اوکی شده ! اما متاسفانه اصلا نمیدونم که چطور اصل مدرک و یا دانشنامه رو از دانشگاه خودم بگیرم ! لطفا راهنمایی کنین دوستان
    سلام به شما دوست عزیز،

اصلا جای نگرانی نیست. البته روال قانونی صدور گواهی موقت، همین است که در مورد شما اعمال شده ولی این که به شما گفته اند برای گرفتن مدرک باید سربازی را گذرانده باشید احتمالا درست متوجه موقعیت شما نشده اند. اتفاقی که در مورد شما خواهد افتاد این است که بعد از اخذ Admission از دانشگاه مورد نظرتان در کره ی جنوبی به وزارت علوم مراجعه می کنید ( گردش کار مفصلی دارد ولی به طور خلاصه ) وزارت خانه طی نامه ای به نظام وظیفه برای شما درخواست رفع مشکل سربازی می دهد که پیرو آن، نظام وظیفه طی نامه ای خطاب به دانشگاه غیرانتفاعی شما، اعلام می کند که از نظر سربازی مشکلی ندارید و آن ها هم گواهی موقت را به شما می دهند. دیگر این که همان طور که عرض شد گردش کار بین وزارت علوم و نظام وظیفه و دانشگاه خیلی مفصل است که در تاپیک های دیگر فورم مورد بحث قرار گرفته است.

بدرود.

سلام دوستان
    من دانشجوی ترم 7 ارشد وزارت بهداشت هستم. از مهر میرم تو سنوات و تا قبل عید دفاع میکنم. میخواستم بپرسم اگر تا تابستون وقبل از اتمام معافیت تحصیلی پذیرش بگیرم میتونم اقدام به خروج از کشور کنم یا چون سنوات شامل من شده امکانش نیست؟!
    بابت پاسختون ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hoseng نمایش پست ها
    سلام در صورتی که هنوز وارد سنوات ارفاقی ارشد نشده باشید (ترم ۵ به بعد) میتونید انصراف بدید و یک سال مهلت دارید که خودتون رو به نظام وظیفه معرفی کنید. در این یک سال اگر بتونید ادمیشن بگیرید و کاراتون رو انجام بدید با توجه به گواهی ای که دانشگاه بهتون میده به وزارت علوم مراجعه می کنید و گواهی اشتغال به تحصیل براتون صادر می کنن و مجوز خروج از کشور رو دریافت می کنید و با گذاشتن وثیقه میتونید خارج شید
    من فکر میکردم در یک مقطع فقط یکبار معافیت تحصیلی میدهند.
    من امسال کنکور ارشد دادم و قبول شدم. در عین حال برای ترم زمستان، به یک دانشگاه اپلای کردم که هنوز جوابش معلوم نیست. با این تفاسیر میتونم برای ترم پاییزِ پیشِ رو، همینجا ثبت کنم و در صورتی که ادمیشن از دانشگاه خارج اومد، انصراف بدم و برم. درسته؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط jeffs نمایش پست ها
    من فکر میکردم در یک مقطع فقط یکبار معافیت تحصیلی میدهند.
    من امسال کنکور ارشد دادم و قبول شدم. در عین حال برای ترم زمستان، به یک دانشگاه اپلای کردم که هنوز جوابش معلوم نیست. با این تفاسیر میتونم برای ترم پاییزِ پیشِ رو، همینجا ثبت کنم و در صورتی که ادمیشن از دانشگاه خارج اومد، انصراف بدم و برم. درسته؟
    بله خب شما شرایطتون خیلی بهتر ازمن هست. میتونید ثبت نام کنید در دانشگاهتون. بعد از دریافت ادمیشن از دانشگاه خارجی انصراف بدید و برید. شما یکبار معافیت تحصیلی برای هر مقطع دارید درسته. اما یکبار هم اجازه انصراف از اون مقطع (با توجه به شرایطی که تو پیام قبلی گفتم) و دریافت معافیت تحصیلی مجدد هستید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsenshr نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من دانشجوی ترم 7 ارشد وزارت بهداشت هستم. از مهر میرم تو سنوات و تا قبل عید دفاع میکنم. میخواستم بپرسم اگر تا تابستون وقبل از اتمام معافیت تحصیلی پذیرش بگیرم میتونم اقدام به خروج از کشور کنم یا چون سنوات شامل من شده امکانش نیست؟!
    بابت پاسختون ممنونم
    سلام،

البته من تقریبا مطمئنم که با شرایط شما کسی مشمول معافیت یک ساله نمیشه ولی چون مقررات نظام وظیفه زود به زود عوض می شن بهتره تو خود سایت نظام وظیفه بپرسید. معمولا تا یک هفته بعد از طرح سوال بهتون جواب میدن.

سلام دوستان،
    امیدوارم حال همگی خوب باشه. من سال پیش آذر ماه فارغ التحصیل شدم از مقطع کارشناسی ارشد و از دانشگاه ملبورن برای دکترا پذیرش گرفتم. سپس رفتم با گذاشتن پول در نظام وظیفه کارهای آزاد کردن مدرک و معافیت تحصیلی رو انجام دادم. از اون موقع تا الان منتظر ویزا هستم. میخواستم بدونم من تا کی میتونم منتظر ویزا باشم؟ آیا اگر یک سال از فراغت از تحصیل بگذره ( یعنی آذر امسال) من دیگه نمیتونم از کشور خارج بشم؟ قانونش چجوری هست کلا؟
    خیلی ممنون

Junior Member armylan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پرتو پزشکی آزاد علوم و تحقیقات تهران

سلام دوستان سوالی داشتم
    اگر کسی در رشته ی پرتو پزشکی دانشگاه آزاد لیسانس داشته باشه و در رشته ی فیزیک پزشکی وزارت بهداشت از دانشگاه علوم پزشکی تهران فوق لیسانس داشته باشه و الان سرباز باشه میتونه بعد از سربازی یا در حین سربازی خودشو برای کنکور تجربی آماده کنه برای پزشکی ؟؟؟ اگر حالا بعد خدمت پزشکی قبول بشه اونوقت باید به دانشگاه شهریه بده یا میتونه روزانه رایگان درس بخونه ؟؟؟ تورو خدا جواب بدین خیلی مهم و واجبه ........ ممنون

سلام بر دوستان عزیز
    دوستان من 1.5 دارم آماده میشم برای پذیرش در مقطع ارشد ترکیه اما دی ماه پذیرشش شروع میشه و اعزام من هم درست 1 دی هست.از دانشگاه های غیر تایید وزارت علوم پذیرش بگیرم میتونم از معافیت تحصیلی استفاده کنم.شنیدم که با تعهد ارزشیابی مدرک بعد از بازگشت به صورت مشروط معافیت میدن .آیا این حرف درست؟لطفا راهنمایی کنین.خیلی مهمه برام.زحمت 1.5 داره به باد میره.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering - Heriot-Watt University

سلام
    من چندتا جا مطلبی دیدم که واقعا ناراحتم کرده.
    آیا این روند برای رفتن درسته؟
    با نامه پذیرش به وزارت علوم میرم و نامه معافیت تحصیلی ام رو برای پلیس =+10 میگیرم، بعد با نامه این اداره به وزارت علوم برمیگردم و نامه معافیت رو برای دانشگاهم میگیرم. وقتی به دانشگاه برم برای خرید دانشنامه مشکلی ندارم. وقتی دانشنامه رو بگیرم میتونیم برم گذرنامه هم بگیرم و از کشور خارج شم
    اما من یه مشکلی دارم، الان پول خرید مدرک ندارم، میخوام یه سال برم اونجا درس بخونم، بعد یه سال برگردم مدرکم رو بخرم. آیا بدون خریدن مدرک از دانشگاه، اجازه خروج از کشور میدن؟ گذرنامه میتونم بگیرم؟ یا حتما باید مدرکم رو بخرم بعد از کشور خارج شم؟

تو انجمن تاپیکی درباره ضمانت نامه بانکی هست؟

سلام دوستان
    من کارشناسیم رو 4 ساله تموم کردم (از شهریور 89 تا شهریور 93) و بعدش از فرصت یکساله بعد از فارغ التحصیلیم استفاده کردم و شهریور 94 در مقطع کارشناسی ارشد قبول شدم و الان دانشجوی ترم 5 ارشدم و مرداد 1397 از پایان نامه ام دفاع می کنم، یعنی کل ارشدم 3 سال (6 ترمه) طول می کشه. میخواستم بدونم که فرصت یکساله بعد ار فارغ التحصیلی به من داده میشه یا نه؟، یعنی من تا مرداد 1398 مهلت دارم یا نه؟ در ضمن تو نامه معافیت تحصیلی که از پلیس +10 گرفتم، نوشته بود که من برای تحصیل در مقطع ارشدم تا 31 شهریور 1397 معافیت تحصیلی دارم.
    به فرض اگه من برای ترم پاییز 2019 پذیرش بگیرم برام مشکلی پیش نمیاد؟ و میتونم همون اواخر مرداد 1398 با گذاشتن وثیقه از کشور خارج بشم؟
    خلاصه اینکه کسی که یکبار در مقطع کارشناسی از اون فرصت یکساله استفاده کرده و کارشناسی ارشدش 3 سال طول میکشه (6 ترمه)، آیا فرصت یکساله بعد ار فارغ التحصیلی بهش داده میشه یا به خاطر دو ترمی که اضافه خونده، دیگه بهش فرصت یکساله نمی دن؟
    با تشکر
    ویرایش توسط ashkan_st50 : October 29th, 2017 در ساعت 08:41 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)