صفحه 110 از 126 نخستنخست ... 1060100101102103104105106107108109110111112113114115116117118119120 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,091 تا 1,100 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

سلام دوستان . من در مقطع ارشد رشته معماری از یکی از دانشگاه های استرالیا پذیرش گرفتم ولی قبل از کرس اصلی به علت کم بودن نمره زبان به من 13 هفته کرس زبان دادن . وقتی برای گرفتن معافیت تحصیلی اقدام کردم وزارت علوم نسبت به داشتن کرس زبان ایراد گرفته است و میگوید فقط در صورتی معافیت صادر میشود که مستقیم وارد کرس اصلی بشوی. حالا اگر ممکن است دوستانی که اطلاعاتی دارند من را راهنمایی کنند. دوره زبانم از 17 فوریه شروع میشود. لطفا بگین چکار کنم؟

Junior Member

سلام من متولد 1375 هستم، امتحان نهايى سوم دبيرستان را سال 93 قبول شدم، پيش دانشگاهى را نخوندم و انصراف از تحصيل دادم، اوايل امسال براى معافيت پزشكى اقدام كردم اما مراحل آن را به اتمام نرساندم، الان قصد خروج از كشور را دارم، كسى به من گفت براى گرفتن معافيت تحصيلى (يا ويزاى تحصيلى) با وثيقه بايد پيش دانشگاهى را ثبت نام كنم تا گواهى اشتغال به تحصيل ارائه دهم، آيا درست است؟ لطفا بگيد چه راهى براى خروج از كشور دارم مرسى

سلام
    من اسفند 94 فارغ التحصیل شدم از دوره کارشناسی
    برای 2017 اقدام به اپلای دارم می کنم
    میخوام بدونم این که مهلت معافیت بعد از فارغ التحصیلی تموم میشه تا اون موقع برای نظام وظیفه چکار باید بکنم تا به مشکل نخورم
    دم شما گرم

سلام دوستان.
    بنده سرباز هستم ولی برای پذیرش دکتری خارج از کشور اقدام کردم. بنظرتون میتونم معافیت از تحصیل بگیرم و وثیقه بزارم یا باید کل دوره خدمتم تموم بشه؟!!
    ممنونم.

با سلام. من در حال تحصیل ترم 5 مقطع کارشناسی ارشد هستم. بنده در فروردین ماه سال 1391 از مقطع کارشناسی فارق التحصیل شدم. دوره ی تحصیل کارشناسی من در دانشگاه پیام نور از مهرماه سال 85 تا فروردین ماه سال 91 بوده است (10 ترمه )؛ من از 1 سال فرصتِ بعد از فارق التحصیلی استفاده کرده و در کنکور ارشد سال 93 شرکت کردم و پذیرفته شدم. قبل از اعلام نتایج من اول شهریور 93 اعزام شدم و 8 روز در خدمت سربازی ارگان نیروی زمینی ارتش بوده ام (دوره ی آموزشی). پس از اعلام نتیجه مرخص شدم و در دانشگاه ثبت نام کردم. من ورودی 93 (1/7/93) کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی هستم. در نامه ای که از نظام وظیفه دریافت کردم مدت تحصیل من رو 3 سال معلوم کردن و نوشته شده که من باید 1/7/96 خودم رو معرفی کنم. می خواهم بدونم که آیا من بعد از فارق التحصیلی در مقطع ارشد، باز 1 سال فرصت رو دارم یا خیر. عده ای می گویند نداری؛ عده ای می گویند 6 ماه داری؛ عده ای می گویند سنوات مجاز شما همان تا اول مهر 96 می باشد و حساب می شود و دیگه فرصتی بهت تعلق نمی گیره و بهرحال باید 7/96 معرفی و اعزام بشی. حال من درصدد هستم که دفاع پایان نامه ی خودم رو شهریور 96 (6/96) انجام بدم که اگر مهلت 1 ساله داشته باشم برای کنکور دکتری 97 که در اسفند ماه سال 97 هست خودم رو آماده کنم. آیا این مهلت برای من وجود داره یا اینکه باید قید دکترای قبل از سربازی رو بزنم؟! ممنون از راهنمایی ها.

سلام . من 18 سالمه و دارم برای کالج فرشمن آلمان آماده میشم به نظرتون میتونم معافیت تحصیلی بگیرم و به اران رفت و آمد کنم یا باید پاسپورت یک بار خروج بگیرم و دیگه نیام ایران؟ لطفا راهنمایی کنید

Junior Member

دوستان یه سوال داشتم ، ممنون میشم راهنمایی کنید ، راستش من قصد دارم برای ارشد مجدد کشور آمریکا یا کانادا اقدام کنم ولی نظام وظیفه برای هر مقطعی تحصیلی یک بار معافیت تحصیلی صادر میکنه ، بعد میگن که باید یه پذیرش دکتری بگیرم که مجوز خروج باهاش بگیرم بعد برم که ارشد رو بخونم حالا سوال من اینجاست که پذیرش دکتری و ارشد باید از یک کشور باشه نمیشه من از چین پذیرش دکتری بگیرم بعد با اون مجوز خروج از کشور بگیرم بعد بیام امریکا ارشد بخونم

سلام دوستان،

بهمن 94 ارشد دفاع کردم و تیر 95 جهت تحصیل در خارج کشور در مقطع دکترا، معافیت تحصیلی گرفتم که ویزام هنوز نیومده.

1- اخرین روزی که می تونم برم پلیس بعلاوه-ده دفترچه پست کنم کی هستش؟ تا غیبت نخورم.

2- وقتی معافیت تحصیلی دکترا داریم و وثیقه گداشتیم، میشه دفترچه پست کرد یا باید انصراف داد وثیقه رو پس گرفت بعدش دفترچه پست کرد؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein_2015 نمایش پست ها
    سلام دوستان،

بهمن 94 ارشد دفاع کردم و تیر 95 جهت تحصیل در خارج کشور در مقطع دکترا، معافیت تحصیلی گرفتم که ویزام هنوز نیومده.

1- اخرین روزی که می تونم برم پلیس بعلاوه-ده دفترچه پست کنم کی هستش؟ تا غیبت نخورم.

2- وقتی معافیت تحصیلی دکترا داریم و وثیقه گداشتیم، میشه دفترچه پست کرد یا باید انصراف داد وثیقه رو پس گرفت بعدش دفترچه پست کرد؟
    سلام دوست عزیز.
    منم سال 91 وضعست تورو داشتم. بعد حدود 10 ماه از صودور معافیت تحصیلیم ویزام اومد. اگه معافیت تحصیلی گرفتی نگران نباش. غیبت نمیخوری. فقط اگه قطعی شد که بهت ویزا نمیدن برو نظام وظیفه و وصیغتو پس بگیرو بعد دفترچه رو پست کن. تا وقتی معافیت داری نمیتونی دفترچه پست کنی.

سلام

من چندین بار انجمن ها و پست های مختلف رو خوندم ولی چند تا سوال داشتم که هنوز شفاف نشده برام و فکر میکنم بچه هایی که سربازی دارن و فرصت یک سالشون بعد از فارغ التحصیلی تموم شده و دنبال غقب انداختن سربازیشونن تا بتونن تو این فرصت یک پذیرش خوب از دانشگاه مورد نظرشون بگیرن هم این سوال ها براشون پیش اومده باشه.

{در کل سناریو اینه که یک سال از تاریخ فارغ التحصیلیتون گذشته باشه و بخواید 6 ماه تا یک سال با گرفتن پذیرش از دانشگاه های ضعیف تر سربازی رو بندازین عقب تا بتونین از یک دانشگاه خوب پذیرش اصلیتون رو بگیرین یا هم اینکه اصلا همین ایران در نهایت ثبت نام کنید (بعد از این 6 ماه تا یک سال که انداختین عقب). میخواییم بدونیم که چظوری این کار رو میشه با کمترین دردسر و هزینه انجام داد}

من به شخصه از تاریخ فارع التحصیلیم یک سال گذشته و اسفند همین امسال تاریخ اعزاممه و قصد دارم با پذیرش دکتری 6 ماه تا یک سال تاریخ اعزامم رو عقب بندازم تا بتونم پذیرش اصلی رو تو این مدت بگیرم. حالا این سوال ها برام پیش اومده و اگه کسی دقیق میتونه جواب این سوال ها رو بده، به من و به کسایی که دنبال این کارن خیلی کمک بزرگی کرده:

1.در صورتی که با نامه پذیرش دکتری از یک دانشگاه خارجی، از طریق وزارت علوم یک معافیت 6 ماهه برای ثبت نام صادر بشه آیا امکان تمدید به مدت 6 ماه دیگر برای همین دانشگاه و با همین نامه پذیرش وجود دارد؟ (در صورتی که در 6 ماه اول به هر دلیلی ثبت نام انجام نشه).

2.در صورتی که مورد قبل (شماره 1) برای تمدید به مدت 6 ماه دیگر امکان نداشت؛ آیا با گرفتن یک پذیرش از یک دانشگاه دیگر و تعویض پرونده در وزارت علوم، 6 ماه دیگر برای معافیت تحصیلی برای ثبت نام در دانشگاه جدید صادر می شود؟

3.در صورتی که بخوای برای بار دوم دانشگاه رو برای آخرین بار به عنوان دانشگاه اصلی (چه در ایران چه در خارج) تعویض کنم تا بتونم وافعا ثبت نام کنم آیا دانشجوی انصرافی به حساب میام؟ اگر آره، آیا باید حتما مدت زمان معافیت صادر شده تموم بشه تا دانشجوی انصرافی بشم و بتونم این کار رو بکنم؟ (چون ممکنه زمان ثبت نام در دانشگاه اصلی قبل از پایان این معافیت تحصیلی - 6 ماه یا یک سال - باشه).

4.آیا حتما باید وثیقه نظام وظیفه رو بزاری و مدارکتو آزاد کنی تا وزارت علوم برات معافیت 6 ماه واسه ثبت نام صادر کنه؟ یا اینکه این مدرک آزاد کردن و وثیقه گذاشتن، بعد از صادر شدن معافیته؟ (چون هدف اینه که فعلا وقتت اضافه بشه نه اینکه واقعا بری وثیقه بزاری و مدارکو آزاد کنی در حال حاضر). و اینکه اگه امکانش هست که وثیقه نزاری و مدارکو آزاد نکنی، بعدا مشکلی ایجاد نمیشه؟ (1.واسه وقتی که بخوای پرونده رو تعویض کنی واسه یه پذیرش دیگه، 2.یا وقتی پذیرش اصلیت اومد، 3.یا اینکه بخوای تو ایران ثبت نام کنی واسه دکتری)

5.در آخر اینکه آیا بعد از گذشت این معافیت تحصیلی ( 6ماه تا یک سال) که برای ثبت نام صادر شده، در صورتی که ثبت نامی صورت نگیره و کلا از کشور خارج نشی، دانشجو انصرافی به حساب میای؟ یعنی یک سال دیگه فرصت پیدا میکنی؟

خیلی خیلی ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)