صفحه 126 از 126 نخستنخست ... 2676116117118119120121122123124125126
نمایش نتایج: از شماره 1,251 تا 1,259 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

سلام.
    بچه ها در مورد آزاد کردن مدارک تو فرجه ی یک ساله ی سربازی
    آیا هنوز لازمه برگ سبز بگیریم؟
    طبق قانون جدید دیگه لازم نیست برای خروج از کشور برگ سبز بگیریم.

نقل قول نوشته اصلی توسط agm72 نمایش پست ها
    سلام.
    بچه ها در مورد آزاد کردن مدارک تو فرجه ی یک ساله ی سربازی
    آیا هنوز لازمه برگ سبز بگیریم؟
    طبق قانون جدید دیگه لازم نیست برای خروج از کشور برگ سبز بگیریم.
    بله باید بگیرید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط NNXIO1198 نمایش پست ها
    بله باید بگیرید
    شما اخیرا آزاد کردین؟

Local Moderator

سلام.بچه ها در مورد آزاد کردن مدارک تو فرجه ی یک ساله ی سربازیآیا هنوز لازمه برگ سبز بگیریم؟طبق قانون جدید دیگه لازم نیست برای خروج از کشور برگ سبز بگیریم.
    سلام،
    این خبر رو از کجا مطالعه کردید؟ (منبع؟)
    توجه داشته باشید که اخیرا برای دریافت گذرنامه نیاز به دریافت "کد سخا" هست که فقط به صورت حضوری در پلیس+10 قابل دریافت هست.
    این کد سخا یه نوعی شناسه‌ی یکتای هر فرد مذکر در سازمان نظام وظیفه هست که وضعیت مشمول رو مشخص میکنه.

احتمال داره که منظور خبر این بوده باشه که فقط دونستن کد سخا کفایت میکنه.
    متاسفانه اطلاعات بیشتری در این زمینه ندارم.

پ.ن.لطفا از ارسال یک سوال در چند تاپیک مجزا خودداری بفرمایید!تمامی سوالات دیده میشن و اگه پاسخی دریافت نمیکنن به معنی این هست که اطلاعات کافی نداریم.

Junior Member

دوستان من امروز نظام وظیفه و سازمان امور دانشجویان بودم، متاسفانه برای کسانی که نامه پذیرش اونها ژانویه است تشکیل پرونده انجام نمیشه و از آبان شروع می کنن. همین قضیه و طولانی بودن پروسه گرفتن پاسپورت و ویزا در نهایت باعث میشه دانشجو برای رسیدن به شروع ترم با مشکل مواجه بشه. اگر کسی مشکل مشابه داره لطفا پیام بده بلکه بتونیم با جمع کردن امضاء و درخواست موافقت نظام وظیفه رو بگیریم.پذیرش من برای کانادا هست.

Junior Member

سلام. تشکیل پرونده برای چ امری؟

Junior Member

سلام. من از مسئول خروج از کشور استان قم اینو شنیدم.
    برای اطمینان بیشتر از 096480 تلفن گویای نظام وظیفه هم پرسیدم از مشاوران تهران و کرج. هر دو تکذیب کردن و گفتن که باید برگ سبز گرفته بشه.
    ولی مسئول شهر قم تاکید داشت که قانون جدیده(!)

سلام. من از مسئول خروج از کشور استان قم اینو شنیدم.
    برای اطمینان بیشتر از 096480 تلفن گویای نظام وظیفه هم پرسیدم از مشاوران تهران و کرج. هر دو تکذیب کردن و گفتن که باید برگ سبز گرفته بشه.
    ولی مسئول شهر قم تاکید داشت که قانون جدیده(!)
    بر اساس حرف مسئول شهر قم، دانشجوی مشمول برای دریافت مدارکش نیازی به مشخص کردن وضعیت نظام وظیفه اش نداره و بدون هیچ محدودیتی می تونه مدارک تحصیلیشون بگیره. به نظرم چنین خبر مهمی فقط به گوش نظام وظیفه قم نمی رسه.
    به هر حال بر اساس روالی که تا اینجا وجود داشته، دانشجوی مشمول سه راه برای گرفتن مدارکش داره.
    1. با برگ سبز یا نامه اشتغال به خدمت از یگان به دانشگاه بره و مستقیما مدارکو دریافت کنه
    2. در مقطع بالاتر در داخل کشور شروع به تحصیل کنه و با نامه معافیت تحصیلی یا نامه از دانشگاه جدیدش بره به دانشگاه و مدارکشو بگیره (احتمالا یا در پاکت در بسته می دن به دانشجو و یا مستقیم پست می کنن برای دانشگاه جدید)
    3. در مقطع بالاتر در خارج از کشور بخواد تحصیل کنه که با نامه پذیرش و برگ سبز به وزارت علوم مراجعه و نظام وظیفه مراجعه می کنه و بعد از گذاشتن وثیقه و گرفتن مجوز خروج از کشور، با نامه وزارت علوم می ره به دانشگاه و مدارکش رو می گیره.
    در نهایت طرف حساب شما یا دانشگاهتون هست و یا وزارت علوم. اگر فرضا قانونی که گفتین تصویب بشه و نظام وظیفه خود تهران هم بگه می تونید مدرکتون رو بگیرید، اما برای دانشگاه بخشنامه ای صادر نشده باشه، دانشگاه مدرکتون رو بهتون نمی ده. بناراین به نظر من با توجه به شرایط خودتون (که کدوم یکی از این سه مورد هست) با تماس یا مراجعه به امور فارق التحصیلان دانشگاهتون و یا وزارت علوم پاسخ معتبرتری می گیرید تا این که از خود نظام وظیفه بپرسید. اگر بخشنامه ای در این مورد برای دانشگاهتون رفته باشه بهتون می گن می تونید تشریف ببرید و مدارک رو بدون برگ سبز بگیرید.

خروج از کشور بحث دیگه ای هست که من اطلاع ندارم.

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    انسان‌شناسی - دانشگاه تهران

سلام دوستان.
    کسی اطلاع داذه برای آقایونی که سربازی نرفتن معافیت تحصیلی برای دوره‌های preparatory master صادر میشه یا نه؟
    ---
    من یه دوره preparatory master 30 واحدی قبول شدم که بعد از یکسال مستقیم به ارشد اصلی وصل میشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)