صفحه 100 از 126 نخستنخست ... 5090919293949596979899100101102103104105106107108109110 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 991 تا 1,000 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

سلام دوستان
    من كانادا هستم و ارديبهشت پارسال فارغ التحصيل شدم، تا الان هم موندم كانادا و برنگشتم ايران. الان برگردم ايران ميتونم پذيرش يه كشور ديگه رو نشون بدم واسه دكترا و از كشور خارج شم؟ چون يك سال پس از فراغت از تحصيل وقت داريم كه خودمونو معرفي كنيم، من ارديبهشت امسال يكسال از فارغ التحصيليم ميگذره، اگه الان برم و پذيرش سپتامبر رو نشون بدم مشكلي پيش نمياد؟ ميتونم زودتر خارج شم؟
    ممنون ميشم اگه كسي اطلاعاتي داره در اختيار من بزاره

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmousavi نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من كانادا هستم و ارديبهشت پارسال فارغ التحصيل شدم، تا الان هم موندم كانادا و برنگشتم ايران. الان برگردم ايران ميتونم پذيرش يه كشور ديگه رو نشون بدم واسه دكترا و از كشور خارج شم؟ چون يك سال پس از فراغت از تحصيل وقت داريم كه خودمونو معرفي كنيم، من ارديبهشت امسال يكسال از فارغ التحصيليم ميگذره، اگه الان برم و پذيرش سپتامبر رو نشون بدم مشكلي پيش نمياد؟ ميتونم زودتر خارج شم؟
    ممنون ميشم اگه كسي اطلاعاتي داره در اختيار من بزاره
    سلام دوست عزیز،

شما پس از فارغ التحصیلی 1 سال فرصت دارید و خوشبختانه این مدت 1 ساله هنوز به اتمام نرسیده!
    تا جایی که خبر دارم نیاز نیست که برید ایران، کافیه که برید به سفارت محل نحصیل (حالا چون کانادا سفارت نداریم، احتمالا دفتر حافظ منافع باید کارا باشه) و مدارک لازم رو بهشون تحویل بدین و پذیرش جدید رو بگیرید و تمام.
    توصیه میکنم که تا زمانی که پذیرش جدیدتون تایید نشده، برنگردید ایران. با توجه به اینکه باید در طول اون 1 سال همه کارها انجام شده باشه و شما دانشجو شده باشید و الآن فقط 1 ماه باقی مونده و عملا این 1 ماه کافی نیست، بهتره کارها رو از سمت سفارت پیش ببرید. معمولا بهتر راه میان باهاتون.

موفق باشید

ApplyAbroad Editor
    amirmousavi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،

شما پس از فارغ التحصیلی 1 سال فرصت دارید و خوشبختانه این مدت 1 ساله هنوز به اتمام نرسیده!
    تا جایی که خبر دارم نیاز نیست که برید ایران، کافیه که برید به سفارت محل نحصیل (حالا چون کانادا سفارت نداریم، احتمالا دفتر حافظ منافع باید کارا باشه) و مدارک لازم رو بهشون تحویل بدین و پذیرش جدید رو بگیرید و تمام.
    توصیه میکنم که تا زمانی که پذیرش جدیدتون تایید نشده، برنگردید ایران. با توجه به اینکه باید در طول اون 1 سال همه کارها انجام شده باشه و شما دانشجو شده باشید و الآن فقط 1 ماه باقی مونده و عملا این 1 ماه کافی نیست، بهتره کارها رو از سمت سفارت پیش ببرید. معمولا بهتر راه میان باهاتون.

موفق باشید
    ممنون از لطفتون
    من حقيقتش از كانادا ديگه پذيرش نگرفتم و از كشوري ديگه گرفتم، بهمين خاطر دفتر حافظ منافع هم كاري نميتونه كنه
    حالا اگه ايران برم با پذيرش دكتري سريع معافيت تحصيلي رو تمديد ميكنن؟ يا اينكه ميگن بايد يكي دو ماه منتظر باشي تا اول مدرك ارشدم رو ارزشيابي كنن و وقتي ارشد اوكي شد بعد معافيت تحصيلي رو تمديد و اجازه خروج بدن؟
    بازم ممنونم

Junior Member

دوستان یک سوال داشتم . برای گرفتن معافیت تحصیلی و کارهای نشا حتما باید دارای مدرک زبان باشیم؟ در صورتی که دانشگاه پذیرش شده بگه نیاز به مدرک زبان نیست به چه صورتی هست؟ ممنون میشم پاسخ بدید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mech Engr/ ShirazU

سلام دوستان.
    من ورودی کارشناسی ارشد مهر 1390 بودم. در 31/6/93 سقف سه سال سنوات مجاز رو پر کردم اما به دلیل موجهی موفق به دفاع نشدم. کمیسیون موارد خاص دانشگاه یک ترم به سنوات مجاز من اضافه کرد. در دی ماه 93 یعنی در ترم هفتم موفق به دفاع و فارغ التحصیل شدم.
    سوال این هست که صرف نظر از شرایط نظام وظیفه، آیا از نظر وزارت علوم مشکلی برای ادامه تحصیل در مقطع دکتری در خارج از کشور نیست؟
    با تشکر

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط amirmousavi نمایش پست ها
    ممنون از لطفتون
    من حقيقتش از كانادا ديگه پذيرش نگرفتم و از كشوري ديگه گرفتم، بهمين خاطر دفتر حافظ منافع هم كاري نميتونه كنه
    حالا اگه ايران برم با پذيرش دكتري سريع معافيت تحصيلي رو تمديد ميكنن؟ يا اينكه ميگن بايد يكي دو ماه منتظر باشي تا اول مدرك ارشدم رو ارزشيابي كنن و وقتي ارشد اوكي شد بعد معافيت تحصيلي رو تمديد و اجازه خروج بدن؟
    بازم ممنونم

خواهش میکنم،

راستش نمیدونم این روند با چه سرعتی پیش خواهد رفت ولی در هر صورت بعید میدونم که مشکلی بخواد پیش بیاد.
    با این وجود اگه دوستان یا اقوام ایران هستن، ازشون بخواین که به اداره اعزام برن و مستقیم سوال بپرسن. تنها جایی که میتونه پاسخ بده بهتون اداره اعزام هست. البته میتونید باهاشون تلفنی هم تماس بگیرید. افراد پاسخگویی هستن.

موفق باشید

سلام
    آیا میتوان در بین تاریخ پست دفترچه اعزام به خدمت تا تاریخ اعزام بخدمت، در صورت پذیرش برای مقطع بالاتر از کشور خارج شد برای ادامه تحصیل.
    بعنوان مثال بنده تاریخ پست دفترچه ام 1 تیر 94 است، تاریخ اعزام به خدمت 1 اسفند، و بنده 1بهمن ماه نامه پذیرش رو بگیرم!
    میتونم برای ادامه احصیل خارج شم؟ غیبت هم ندارم.
    سپاس

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط arshia2020 نمایش پست ها
    سلام
    آیا میتوان در بین تاریخ پست دفترچه اعزام به خدمت تا تاریخ اعزام بخدمت، در صورت پذیرش برای مقطع بالاتر از کشور خارج شد برای ادامه تحصیل.
    بعنوان مثال بنده تاریخ پست دفترچه ام 1 تیر 94 است، تاریخ اعزام به خدمت 1 اسفند، و بنده 1بهمن ماه نامه پذیرش رو بگیرم!
    میتونم برای ادامه احصیل خارج شم؟ غیبت هم ندارم.
    سپاس
    در صورتی که در زمان شروع به تحصیل بیش از 1 سال از تاریخ فارغ التحصیلی نگذشته باشه، بله.
    این "بیش از 1 سال" میتونه کمی انعطاف پذیر هم باشه! پس سریع ناامید نشد و به اداره اعزام مراجعه کنید.

مثال:
    بنده تاریخ پست دفترچه ام 1 تیر 94 است، تاریخ اعزام به خدمت 1 آبان 94، و بنده 1مهر ماه 94 نامه پذیرش رو بگیرم!
    از طرفی تاریخ فارغ التحصیلیم 1 آذر 93 هست و تاریخ شروع به تحصیلم در نامه ی پذیرش 1 آبان 94 قید شده.

==>> بله! بدون هیچ مشکلی میتونید اقدام کنید.

در صورتی که در زمان شروع به تحصیل بیش از 1 سال از تاریخ فارغ التحصیلی نگذشته باشه، بله.
    این "بیش از 1 سال" میتونه کمی انعطاف پذیر هم باشه! پس سریع ناامید نشد و به اداره اعزام مراجعه کنید.

مثال:
    بنده تاریخ پست دفترچه ام 1 تیر 94 است، تاریخ اعزام به خدمت 1 آبان 94، و بنده 1مهر ماه 94 نامه پذیرش رو بگیرم!
    از طرفی تاریخ فارغ التحصیلیم 1 آذر 93 هست و تاریخ شروع به تحصیلم در نامه ی پذیرش 1 آبان 94 قید شده.

ممنون از پاسختون. فقط یک نکته بگم که اگه شروع تحصیل بعد از فرجه 1 ساله باشه باز هم به شرط نداشتن غیبت مشکلی برای گرفتن معافیت تحصیلی وجود نداره. شاید مثلا چند سال پیش مشکل داشته چون حتی تو اداره اعزام هم الان اگه از یک کارمندی که نمیدونه بپرسید ممکنه بهتون بگه "ما نامه نظام وظیفه رو میدیم ولی نظام وظیفه قبول نمیکنه یا شاید قبول نکنه!!" اونا احتمالا طبق قانون چند سال پیش صحبت میکنن ولی میدونم امسال و پارسال همچین چیزی نبوده و افرادی رو میشناسم که با این شرایط معافی گرفتند.
    پس دوستان نگران نباشید.

مثال:

مرسی از راهنمایی
    ولی قاعدتا از تاریخ فار غ التحصیلی یکسال خواهد گذشت!

یعنی من تیر 94 فارغالتحصیل بودم! و امسال تیر 95 مهلت یکسال ام تمام میشود.
    حالا من برنامه ام این هست که دفترچه اعزام به خدمت یا همان برگه سبز رو بگیرم! و تا انجایی که فهمیدم احتمالا ارسال دفترچه در تیر 95 منجر به اعزام در آخر امسال یا اول سال 96 میشه!
    میخام در این بین دوباره برای دگتری اقدام کنم و برای نمره بهتر GRE و تافل ! پس اگر امسال بهمن/اسنفد پذیرش بگیره میشه یکسال+7 ماه از زمان فارغالتحصیلم گشدته!

البته سالیان پیش دوستم برای ارشد، اعزام شد و بخشی از اموزشی رو هم رفت، وقتی جواب ارشد اومد وسط سربازی بود، نامه گرفت و رفت دانشگاه!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)