صفحه 101 از 126 نخستنخست ... 51919293949596979899100101102103104105106107108109110111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,001 تا 1,010 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط univers_m نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. فقط یک نکته بگم که اگه شروع تحصیل بعد از فرجه 1 ساله باشه باز هم به شرط نداشتن غیبت مشکلی برای گرفتن معافیت تحصیلی وجود نداره. شاید مثلا چند سال پیش مشکل داشته چون حتی تو اداره اعزام هم الان اگه از یک کارمندی که نمیدونه بپرسید ممکنه بهتون بگه "ما نامه نظام وظیفه رو میدیم ولی نظام وظیفه قبول نمیکنه یا شاید قبول نکنه!!" اونا احتمالا طبق قانون چند سال پیش صحبت میکنن ولی میدونم امسال و پارسال همچین چیزی نبوده و افرادی رو میشناسم که با این شرایط معافی گرفتند.
    پس دوستان نگران نباشید.
    حالا بنده حتما خواهم پرسید مجدد!
    ولی ممنون از راهنماییتون، امروز دیدم چندین صفحه قبل هم یک دوستی گفتن مشکلی نیست و طبق گفته شماهم "اگر غیبت نداشته باشیم اجازه خروج رو میدن!"

سلام دوستان

کسی تا حالا واسه دکترای مستقیم از لیسنانس برای معافیت تحصیلی اقدام کرده؟ اصصن معافیت تحصیلی میدن به دکترای مستقیم؟ اگه بشه راهنمایی کنین چون من فول فاند قبول شدم و موندم.

مرسی

Junior Member

سلام دوستان،

من پذیرش دانشگاه تگزاس آستین رو دارم با فاند. مدرک تافلم زیر 70 هست اما کاندیشن نشدم.

توی سایت نشا که ثبت نام کردم نوشته بود حداقل 45 باید باشه مدرک. اما وقتی رفتم امور دانشجویان به خاطر نمره زبانم، نامه معافیت تحصیلی به من نداد. چه کنم؟؟

Junior Member

سلام دوستان، من از دانشگاه UNSW سیدنی پذیرش مشروط به تحویل مدرک فارق التحصیلی دوره کارشناسی دارم، اما با اینکه مدرکم صادر شده به علت اینکه مشمول هستم بهم تحویل نمیدن، از طرفی توی سایت نشا، برای صدور مدرک معافیت تحصیلی ذکر شده که پذیرش نباید مشروط باشه، حالا با این شرایط من باید چه کاری بکنم؟! لطفا هر چه سریعتر کمکم کنین. تشکر

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط pooyapnd نمایش پست ها
    سلام دوستان، من از دانشگاه UNSW سیدنی پذیرش مشروط به تحویل مدرک فارق التحصیلی دوره کارشناسی دارم، اما با اینکه مدرکم صادر شده به علت اینکه مشمول هستم بهم تحویل نمیدن، از طرفی توی سایت نشا، برای صدور مدرک معافیت تحصیلی ذکر شده که پذیرش نباید مشروط باشه، حالا با این شرایط من باید چه کاری بکنم؟! لطفا هر چه سریعتر کمکم کنین. تشکر
    سلام دوست عزیز،
    ابتدا یه سایت نشا وارد شده و ثبت نام کنید و سپس حضوری به اداره نشا مراجعه کنید.
    این موضوع مشکل خاصی نیست و به سرعت برطرف میشه. مراجعه کنید!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

دانشجو کارشناسی ترم دو هستم و به دلیل تصمیم برای آغاز تحصیل در آمریکا در مقطع کارشناسی دو ترم اول رو مجبور شدم مرخصی بگیرم تا وضعیت freshman ام دچار خدشه نشه حالا پذیرش گرفتم و برام نامش تو این هفته میرسه و میخوام برای وقت سفارت اقدام کنم ، سوالی که دارم اینه باید به دانشگاه بگم که قصد سفر تفریحی حالا به یکی از کشور های عمارات ، ترکیه یا ارمنستان رو دارم و بعد نامه خروج از کشور بگیرم و 15 میلیون وثیقه بزارم برم مصاخبه و برگردم ؟ بعد درصورت تایید ویزا و گرفتنش باید دوباره همین کار رو بکنم تا عازم شم ؟ دانشگاه برای بار دوم بهم نامه خروج از کشور میده اونم توی تیر ماه و پس از پایان ترم بهار؟ این قانون یکبار خروج از کشور در هر سال برای ما بچه های دانشجو هم هست یا فقط برای فارغ التحصیل ها هستش ؟مشکلی ایجاد نمیکنه؟

اما بخش اصلی سوالاتم آقایون من امکان دارم به گونه ای معفایت تحصیلی بگیرم یا خیر ؟ به چه صورت است الان من اگر برای آغاز تحصیلم در ایالات متحده اقدام کنم و عازم بشم به گونه ای سرباز فراری محسوب میشوم دیگر؟ در این صورت جدا از وثیقه 15 میلیون تومانی که میپرد تا چند سال امکان برگشت به کشور را ندارم؟ آیا شرایطی وجود دارد که با وضعیت ذکر شده مدتی برای دیدار خانواده ام برگردم هرچند برای مدتی کوتاه چند هفته ای در ترم تابستانی به طور مثال و بعد ممنوع خروج نشوم ؟ اگر نمیشود مراحل بعدی چه میباشد ؟ آیا هشت سال امکان ورود به کشور را ندارم تا غیبتم به حدی برسد که بتوانم سربازی رو خریداری کنم ؟ کلا چکار هایی باید انجام دهم؟

سلام به همه دوستان

بنده دانشجوی ترم دوم ارشد هستم در ایران و فعلا از معافیت تحصیلی استفاده میکنم. اما برای پذیرش مستر اقدام کردم.
    سوالم این هست که اگر پذیرش من قطعی بشه و تا قبل از قطعی شدن نمرات ترم دو (ینی حتی ترم دومم رو تموم نکنم) از ارشدی که اینجا میخونم انصراف بدم وزارت علوم برای ارشد دانشگاه خارجی به من معافیت میده؟ اگه نمرات ترم دو قطعی بشه چی؟ کلا تفاوتی ایجاد میشه؟

ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط htcwf نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

بنده دانشجوی ترم دوم ارشد هستم در ایران و فعلا از معافیت تحصیلی استفاده میکنم. اما برای پذیرش مستر اقدام کردم.
    سوالم این هست که اگر پذیرش من قطعی بشه و تا قبل از قطعی شدن نمرات ترم دو (ینی حتی ترم دومم رو تموم نکنم) از ارشدی که اینجا میخونم انصراف بدم وزارت علوم برای ارشد دانشگاه خارجی به من معافیت میده؟ اگه نمرات ترم دو قطعی بشه چی؟ کلا تفاوتی ایجاد میشه؟

ممنون
    تا جایی که من می دونم برای هر مقطع یک بار معافیت میدن که شما سهمیه اش رو سوزوندید. در صورت انصراف باید برید خدمت رو تموم کنید. البته این اطلاعات منه ممکنه اشتباه باشه.

Junior Member

سلام دوستان. من از یکی از دانشگاههای معتبر وزارت علوم تو کانادا برای ارشد پذیرش گرفتم ولی به خاطر اینکه الان ترم اخر کارشناسی هستم بهم پذیرش مشروط دادن. تو سایت نشا نوشته که برای نامه ی معافیت باید پذیرش قطعی داشته باشم... میخواستم ببینم الان باید چی کنم؟ چون دانشگاه آزاد بودم باید صبر کنم مدرکم حاضر شه و برای ترم زمستون برم یا راه دیگه وجود داره؟؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط htcwf نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان

ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط drafshin نمایش پست ها
    تا جایی که من می دونم برای هر مقطع یک بار معافیت میدن که شما سهمیه اش رو سوزوندید. در صورت انصراف باید برید خدمت رو تموم کنید. البته این اطلاعات منه ممکنه اشتباه باشه.
    سلام،

خوشبختانه در سال های اخیر قانون جدیدی به منظور تشویق به بازگشت دوستانی که ترک تحصیل کردن تصویب شد که به موجب اون 1 بار انصراف در طول دوران تحصیل مجاز شد. به بیان دیگه، شما میتونید فقط و فقط 1 بار در طول دوران تحصیلتون از مقطع فعلی انصراف بدین و مجددا در همون مقطع معافیت تحصیلی دریافت کنید (داخل یا خارج فرقی نداره).

طبق بندی که در این مورد وجود داره تا زمانی که شما فارغ التحصیل نشده باشید و یا در صورت انصراف مدرک مقطع پایین تر به شما اهدا نشه، از این قانون میتونید استفاده کنید.
    پس پاسخ شما این هست که بله! میتونید از این موضوع استفاده کنید، انصراف بدین و مجددا پذیرش دریافت کنید ولی در مورد اینکه با قطعی شدن نمراتتون آیا فارغ التحصیل حساب میشید یا خیر رو نمیدونم! از آمورش دانشگاه پیگیری کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)