صفحه 102 از 126 نخستنخست ... 2529293949596979899100101102103104105106107108109110111112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,011 تا 1,020 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

دوستان من امروز رفتم سازمان دانشجویان برای گرفتن معافیت تحصیلی برای ارشد ولی با توجه به اینکه پذیرشم مشروط به مدرک کارشناسی هست بهم گفتن که فعلا معافیت برای ارشد نمیدیم. از یکی از موسساتی که برای گرفتن ویزا اقدام میکنم شنیدم که معافیت لازمه... الان من باید چی کنم؟؟ لطفا راهنماییم کنین

Junior Member

سلام من یه سوال داشتم
    این هفته نامه I20 ام (پذیرش دکتری) از آمریکا می رسه و من شهریور 94 از پایان نامه ارشدم دفاع کردم.
    الان که سامانه نشا رو نگاه می کردم که ببینم چه مدارکی لازم داره گفته " 6 كسانيكه بعد از فرجه شش ماه فارغ‌التحصيلي مراجعه مي‌كنند بايد تصوير دفترچه اعزام به خدمت را نيز ارائه دهند. "
    یعنی من که الان تو شش ماهه ی دوم فرجه هستم باید دفترچه پر کنم و پست کنم ؟
    ممنون میشم کمک کنید.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط farhang_fp نمایش پست ها
    سلام من یه سوال داشتم
    این هفته نامه I20 ام (پذیرش دکتری) از آمریکا می رسه و من شهریور 94 از پایان نامه ارشدم دفاع کردم.
    الان که سامانه نشا رو نگاه می کردم که ببینم چه مدارکی لازم داره گفته " 6 كسانيكه بعد از فرجه شش ماه فارغ‌التحصيلي مراجعه مي‌كنند بايد تصوير دفترچه اعزام به خدمت را نيز ارائه دهند. "
    یعنی من که الان تو شش ماهه ی دوم فرجه هستم باید دفترچه پر کنم و پست کنم ؟
    ممنون میشم کمک کنید.
    سلام دوست عزیز،
    اطلاعات سایت نشا به روز نیست.
    اون 6 ماه اشتباه هست. شما 1 سال فرصت دارید.

در نتیجه خیر! تا 1 روز مونده به اتمام فرجه ی 1 ساله نیازی به داشتن تصویر دفترچه اعزام ندارید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز،
    اطلاعات سایت نشا به روز نیست.
    اون 6 ماه اشتباه هست. شما 1 سال فرصت دارید.

در نتیجه خیر! تا 1 روز مونده به اتمام فرجه ی 1 ساله نیازی به داشتن تصویر دفترچه اعزام ندارید.
    ممنون از جوابتون.
    فقط من در سامانه نشا تا قسمت آپلود مدارک رفتم که ببینم چیا میخواد .
    یک سری مدارک ستاره دار بود که باید اونارو آپلود می کردی تا می رفت مرحله بعد. که یکیشون مدرک پایان خدمت یا مدرکی دال بر معافیت تحصیلی بود.
    اگر دفترچه پر نکنم. اونجا چی رو باید آپلود کنم؟؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط farhang_fp نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون.
    فقط من در سامانه نشا تا قسمت آپلود مدارک رفتم که ببینم چیا میخواد .
    یک سری مدارک ستاره دار بود که باید اونارو آپلود می کردی تا می رفت مرحله بعد. که یکیشون مدرک پایان خدمت یا مدرکی دال بر معافیت تحصیلی بود.
    اگر دفترچه پر نکنم. اونجا چی رو باید آپلود کنم؟؟

خواهش میکنم.
    پس از فارغ التحصیلی یه نامه توسط آموزش دانشگاه صادر میشه خطاب به نظام وظیفه که شما رو به عنوان مشمول فارغ التحصیل معرفی میکنه. همون نامه کفایت میکنه. از آموزش دانشگاه پیگیر بشید.

با توجه به اینکه داریم از موضوع بحث خارج میشیم. لطفا ادامه اش رو بسته به سوالی که دارید در تاپیک مرتبط مطرح کنید.
    - http://www.applyabroad.org/forum/sho...8C%D9%84%DB%8C
    - http://www.applyabroad.org/forum/sho...86%D8%B4%D8%A7
    و ...

دوستان نمیدونم شاید سوالمو جای بی ربطی مطرح کردم ولی من ی سوالی دارم و سریع هم میخوام جوابشو بدونم.
    من دانشجوی ترم 4 ارشد دولتی هستم و احتمال زیاد هم تیر دفاع میکنم. از طرفی من از انگلیس پذیرش گرفتم ولی نوع پذیرشم ارشد+دکترا هست. در واقع اینطوریه که پذیرش دکتراست به شرط گذراندن ارشد.
    امروز از نظام وظیفه (شیراز البته) پرسیدم گفت معافیتت صادر نمیشه اینطوری فقط باید دکترا باشه میخواستم ببینم یعنی اینطوری وزارت علوم قبول نمیکنه؟ نظام وظیفه هم قبول نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Software Engineering

دوستان سوالی که دوست قبلی پرسیدن سوال منم هست،

من میدونم که معافیت تحصیلی برای هر مقطع ظاهرا فقط یکبار صادر میشه. اما قاعدتا باید راهی وجود داشته باشه که بالاخره مثلا الان بخوام ارشد مجدد بخونم بتونم معافیت بگیرم.
    ممنون میشم اگر راهی، ماده تبصره ای چیزی وجود داره بفرمایید چون واقعا الان کارم گیر هست و پذیرش ارشد با فاند دارم و متاسفانه دکتری بدون فاند. (خودم هم الان دو ماهه که در مقطع ارشد فارغ التحصیل شدم)

ممنون
    (Effort is only effort when it begins to hurt. Jose Gasset (1883-1955

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط constantine137 نمایش پست ها
    دوستان نمیدونم شاید سوالمو جای بی ربطی مطرح کردم ولی من ی سوالی دارم و سریع هم میخوام جوابشو بدونم.
    من دانشجوی ترم 4 ارشد دولتی هستم و احتمال زیاد هم تیر دفاع میکنم. از طرفی من از انگلیس پذیرش گرفتم ولی نوع پذیرشم ارشد+دکترا هست. در واقع اینطوریه که پذیرش دکتراست به شرط گذراندن ارشد.
    امروز از نظام وظیفه (شیراز البته) پرسیدم گفت معافیتت صادر نمیشه اینطوری فقط باید دکترا باشه میخواستم ببینم یعنی اینطوری وزارت علوم قبول نمیکنه؟ نظام وظیفه هم قبول نمیکنه؟؟؟؟؟؟؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط pedihero نمایش پست ها
    دوستان سوالی که دوست قبلی پرسیدن سوال منم هست،

من میدونم که معافیت تحصیلی برای هر مقطع ظاهرا فقط یکبار صادر میشه. اما قاعدتا باید راهی وجود داشته باشه که بالاخره مثلا الان بخوام ارشد مجدد بخونم بتونم معافیت بگیرم.
    ممنون میشم اگر راهی، ماده تبصره ای چیزی وجود داره بفرمایید چون واقعا الان کارم گیر هست و پذیرش ارشد با فاند دارم و متاسفانه دکتری بدون فاند. (خودم هم الان دو ماهه که در مقطع ارشد فارغ التحصیل شدم)

ممنون

اول از همه این رو بگم که موارد زیادی دیدیم که مشکل اینچنینی داشتن و مشکلشون به راحتی حل شده. پس نگران این بخشش نباشید. حل میشه.

اما در مورد روش حل، ساده ترین کار اینه که دانشگاه رو راضی کنید متن نامه ی پذیرش رو تغییر بدن و به "مشروط" بودن پذیرش دکتراتون اشاره نکنن و در بهترین حالت فقط اشاره کنن که شما برای تحصیل در مقطع دکترا پذیرفته شدید. اگه دانشگاه حاضر به این کار نشد، از استادتون بخواین که چنین نامه ای رو در سربرگ رسمی براتون ارسال کنه. در اکثر موارد همین موضوع مشکل رو حل کرده.

اگه باز هم موضوع حل نشد باید به اداره اعزام مراجعه کنید و باهاشون گفتگو کنید.

توجه داشته باشید که اینجا 2 تا مشکل همزمان وجود داره:
    1- دوبار در یک مقطع نمیشه معافیت تحصیلی دریافت کرد.
    2- پذیرش مشروط قابل استناد نیست.

باید در نامه ی جدید هر دو مشکل حل بشه و یا اینکه با اداره اعزام صحبت کنید و یه جوری به تفاهم برسید (این بخشش دیگه زبانی هست و روش مشخصی نداره، فقط مجددا عرض میکنم که موارد بسیار زیادی بوده که به یکی از همین دو شیوه مشکلشون رو حل کردن).

موفق باشید

آره خودمم دقیقا توی این فکر بودم که با دانشگاه مکاتبه کنم که اصلا اسمی از ارشد نبرن. امیدوارم قبول کنن.ممنونم ازت لطف کردی آقا

ی سوال دیگه داشتم دوستان. ادامه ی سوال قبلیم.من گرایشی که پذیرش گرفتم با گرایش ارشدم متفاوته هر دو عمران ولی گرایشهای مختلف.این موضوع ایجاد مشکل نمیکنه؟
    در واقع الان ارشد سازه هیدرولیک هستم اما پذیرش ارشد و دکترا برای گرایش انرژی دارم.مشکلی نیست از این بابت؟یدفعه وزارت علوم ایراد نمیگیره که توی دکترا تغیییر رشته خلافه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)