صفحه 103 از 126 نخستنخست ... 35393949596979899100101102103104105106107108109110111112113 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,021 تا 1,030 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

درود دوستان عزیز بنده یه سوالی داشتم
    من قبلا دانشجو تبریز بودم تکمیل ظرفیت داشنگاه بابل قبول شدم از اونجا انصراف دادم اومدم بابل ثبت نام کردم با اینکارم معافیت تحصیلی قبلیم باطل شد دوباره برام صادر شد الان دارم از دانشگاه تارتو که مورد تایید وزارت علوم هم هست پذیرش میگیرم ولی دیروزکه رفتم پلیس +10 بهم گفتن دوباره برات معافیت تحصیلی صادر نمیشه ونمیتونی انصراف بد ی از دانشکاهت اکه انصراف بدی مشمول خدمت میشی
    حالا میخوام ببینم که راهی هست برای این موضوع یانه؟
    دوستانی که اطلاع دارن اگه راهنماییم کنن ممنون میشم

سلام دوستان
    آیا برای دریافت ریز نمرات کارشناسی و گواهی رتبه برای ترجمه باید برگ اعزام داشته باشیم (هنوز 6 ماه از فارق التحصیلی نگذشته)؟!
    من بعید می دونم اینطور باشه اما رفتم دانشگاه به این موضوع گیر دادن. ممنون میشم دوستانی که از روند اطلاع دارن نظر بدن

سلام دوستان
    بنده اخر شهریور 94 دفاع پایان نامه ارشد داشتم و امسال اخر شهریور باید دفترچه پست کنم. بنده قصد دارم برای فال 2017 اپلای کنم. خواستم بدونم اگر تاریخ اعزام بنده همراه با درخواست تاخیر اعزام 5-6 ماه طول بکشه و تو این مدت نامه پذیرش من از دانشگاه خارج بیاد با اون نامه میتونم معافیت تحصیلی بگیرم یا باید حتما اعزام بشم؟
    ممنون میشم اگر راهنماییم کنید

Junior Member behnamnj آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مكانيك

نقل قول نوشته اصلی توسط shahabunited نمایش پست ها
    سلام دوستان
    بنده اخر شهریور 94 دفاع پایان نامه ارشد داشتم و امسال اخر شهریور باید دفترچه پست کنم. بنده قصد دارم برای فال 2017 اپلای کنم. خواستم بدونم اگر تاریخ اعزام بنده همراه با درخواست تاخیر اعزام 5-6 ماه طول بکشه و تو این مدت نامه پذیرش من از دانشگاه خارج بیاد با اون نامه میتونم معافیت تحصیلی بگیرم یا باید حتما اعزام بشم؟
    حتي اگر پذيرش شما در حين خدمت شما بياد دستتون ، با پذيرشتون ميتونيد معافيت بگيريد و ادامه سربازي رو بعد از اتمام تحصيلات انجام بدين
    رسالت من براي رسيدن به آزادي در صف ايستادن نيست بلكه برهم زدن صف است. چه گوارا

دوستان سلام عرض شد.آقا ی مشکلی هست من ی بار دیگه هم پرسیدم یکی از دوستان هم جواب دادن ولی ی سری تناقضات دیگه ای برای من پیش اومد.

من پذیرش دارم از انگلیس ارشد و دکترا . از طرف دیگه خودمم اینجا دانشجوی ترم 4 ارشد هستم و ی ماه دیگه دفاع میکنم. حالا مشکل هم که مشخصه بحث نظام وظیفه هست و اینکه معافیت برای ارشد صادر نمیکنن برام. یکی از دوستان پیشنهاد داد که با دانشگاه صحبت کنم که اسمی از ارشد نیارن توی نامه پذیرشم.
    ولی ی مشکلی که هست، دوستان میدونن که برای انگلیس برای دکترا پروژههای باید توسط اون سازمان مربوطشون (ATAS) تایید بشه بعد میشه درخواست ویزا داد.
    حالا اگر توی نامه پذیرشم بزنن فقط دکترا، این مشکله با سفارت وجود داره که میگه مثلا ATAS نداری برای دکترا!!!!!!!!! بعد چطوری باید حالی کنیم بهشون که اول ارشده محض همین اون مدرک رو نداریم؟ از طرف دیگه سفارت وقتی قضیه رو بفهمه گیر نمیده که مثلا شما وزارت علوم رو دور زدین و این حرفا و غیر قانونی بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در واقع من بخوام ی راه حل به دانشگاه ارائه بدم برای مشکل خودم چی بگم بهشون دقیق؟

Junior Member

سلام به همگی
    تو رو خدا هرکی تجربه داره کمک کنه

من قراره در کشور آلمان (مقطع ارشد ) ادامه تحصیل بدم و نیازمند معافیت تحصیلی از سامانۀ نشا هستم
    مشکل اینجاست که زبان تحصیلی در اون کشور آلمانی است ولی نشا میگه جهت ارایه خدمات(معافیت تحصیلی) به مدرک زبان انگلیسی نیاز دارن من مدرک زبان آلمانی دارم
    مشکل دوم اینه که تمامی دانشگاههای آلمان پذیرش مشروط میدن تا دانشجو بره اونجا امتحان زبان بده و ثابت کنه که زبان بلده بعد مشروط به قطعی تبدیل بشه ولی باز نشا پذیرش قطعی رو قبول داره
    آیا با این اوصاف میشه برای خدمات نظام وظیفه اقدام کرد و معافیت تحصیلی گرفت

Junior Member saeed_90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNIVERSITY OF TEHRAN - CHEMICAL ENGINEERING

نقل قول نوشته اصلی توسط shahabunited نمایش پست ها
    سلام دوستان

دقت کنید دوست عزیز!

قبلا (تا 6 ماه پیش) تحصیل در خارج (خروج) فقط تا 3 ماه قبل از شروع خدمت مجاز بود... حتی اگر دفترچه پست کرده باشید.
    جدیدا(تا 3 ماه پیش)، اگر دفترچه پست کرده باشید، 45 روز قبل از اعزام به خدمت میتونید انفصال از خدمت بگیرید و خارج بشید... دقت داشته باشید، این زمان هارو به دقیقه درنظر میگیرند!!
    و شرط تمام اینها این هست که غیبت نداشته باشید.
    اگر یک دقیقه غیبت داشه باشی، هیچ امتیازی به شما داده نمیشه

البته هر روز یک قانون جدید میاد... من شنیدم حتی الان شده 30 روز قبل شروع خدمت

اما اگر خدمتتون شروع بشه، فقط میتونید برای تحصیل در داخل انفصال از خدمت بگیرید و عملا تحصیل در خارج ممکن نخواهد بود.

موفق باشید.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdisfh نمایش پست ها
    سلام به همگی
    تو رو خدا هرکی تجربه داره کمک کنه

من قراره در کشور آلمان (مقطع ارشد ) ادامه تحصیل بدم و نیازمند معافیت تحصیلی از سامانۀ نشا هستم
    مشکل اینجاست که زبان تحصیلی در اون کشور آلمانی است ولی نشا میگه جهت ارایه خدمات(معافیت تحصیلی) به مدرک زبان انگلیسی نیاز دارن من مدرک زبان آلمانی دارم
    مشکل دوم اینه که تمامی دانشگاههای آلمان پذیرش مشروط میدن تا دانشجو بره اونجا امتحان زبان بده و ثابت کنه که زبان بلده بعد مشروط به قطعی تبدیل بشه ولی باز نشا پذیرش قطعی رو قبول داره
    آیا با این اوصاف میشه برای خدمات نظام وظیفه اقدام کرد و معافیت تحصیلی گرفت

سلام
    اگر در برگه ی پذیرشت نوشته باشه تحصیل به زبان آلمانیست... به مدرک انگلیسی نیازی نیست.. این رو خود کارشناسهای امور دانشجویی هم به سادگی میدونن

و اما در مورد پذیرش مشروط... برای بعضیها پیش میاد.
    شما میتونی یه پذیرش سوری برای آلمان(هر کانشگاهی و هر رشته ای) بگیری و باهاش بری نشا ثبت کنید(چونبرای یک کشور معین، زیاد اهمیت نمیدن که در کجای اون کشور میخونی و چی میخونی) ... یا از دانشگاه بخای با توجه به شرایطت برات صادر کنه

هرچند خودت باید بهتر بدونی که باید زودتر برای قطعی کردن پذیرشت اقدام کنی.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط constantine137 نمایش پست ها
    دوستان سلام عرض شد.آقا ی مشکلی هست من ی بار دیگه هم پرسیدم یکی از دوستان هم جواب دادن ولی ی سری تناقضات دیگه ای برای من پیش اومد.

من پذیرش دارم از انگلیس ارشد و دکترا . از طرف دیگه خودمم اینجا دانشجوی ترم 4 ارشد هستم و ی ماه دیگه دفاع میکنم. حالا مشکل هم که مشخصه بحث نظام وظیفه هست و اینکه معافیت برای ارشد صادر نمیکنن برام. یکی از دوستان پیشنهاد داد که با دانشگاه صحبت کنم که اسمی از ارشد نیارن توی نامه پذیرشم.
    ولی ی مشکلی که هست، دوستان میدونن که برای انگلیس برای دکترا پروژههای باید توسط اون سازمان مربوطشون (ATAS) تایید بشه بعد میشه درخواست ویزا داد.
    حالا اگر توی نامه پذیرشم بزنن فقط دکترا، این مشکله با سفارت وجود داره که میگه مثلا ATAS نداری برای دکترا!!!!!!!!! بعد چطوری باید حالی کنیم بهشون که اول ارشده محض همین اون مدرک رو نداریم؟ از طرف دیگه سفارت وقتی قضیه رو بفهمه گیر نمیده که مثلا شما وزارت علوم رو دور زدین و این حرفا و غیر قانونی بوده؟؟؟؟؟؟؟؟؟

در واقع من بخوام ی راه حل به دانشگاه ارائه بدم برای مشکل خودم چی بگم بهشون دقیق؟

سلام
    اول عرض کنم که این کار غیر قانونی هستش و اگر یه روزی در انگلیس یا جای دیگه ای که حساب کتاب دارن این رو بفهمن، برات گرون تموم میشه... حالا چه واسه دور زدن اینا، چه دور زدن کس دیگه!! چون اصل اول در اروپا قانون مداری هست.

بگو فقط برای وزارت علوم ما انحصارا یه نامه پذیرش بده که به دردت بخوره... واسه سفارت از همون نامه ی پذیرش اصلی استفاده کن... اگه خودت خودتو لو ندی، اینا و اونا هیچ ارتباطی باهم ندارن و متوجه نمیشن.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza5242 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آیا برای دریافت ریز نمرات کارشناسی و گواهی رتبه برای ترجمه باید برگ اعزام داشته باشیم (هنوز 6 ماه از فارق التحصیلی نگذشته)؟!
    من بعید می دونم اینطور باشه اما رفتم دانشگاه به این موضوع گیر دادن. ممنون میشم دوستانی که از روند اطلاع دارن نظر بدن

برگه اعزام نه!!!
    واسه گواهی رتبه که چیزی نیاز نیست.. همینجوری میدن.
    واسه ریزنمرات باید وثیقه بذاری برای نظام وظیفه، البته قبلش باید در وزارت علوم تشکیل پرونده بدی... بعد اونها ارجاعت میدن نظام وظیفه واسه گذاشتن وثیقه...بعد از طی مراحل... وزارت علوم به دانشگاهت نامه میزنه که شما وثیقه گذاشتی و گرفتن مدرک و ریزنمراتت مانعی نداره (توجه داشته باشید... ریزنمرات یا مدرک... همین مراحل هست و فرقی نمیکنه)

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)