صفحه 104 از 126 نخستنخست ... 454949596979899100101102103104105106107108109110111112113114 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,031 تا 1,040 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_90 نمایش پست ها
    دقت کنید دوست عزیز!

قبلا (تا 6 ماه پیش) تحصیل در خارج (خروج) فقط تا 3 ماه قبل از شروع خدمت مجاز بود... حتی اگر دفترچه پست کرده باشید.
    جدیدا(تا 3 ماه پیش)، اگر دفترچه پست کرده باشید، 45 روز قبل از اعزام به خدمت میتونید انفصال از خدمت بگیرید و خارج بشید... دقت داشته باشید، این زمان هارو به دقیقه درنظر میگیرند!!
    و شرط تمام اینها این هست که غیبت نداشته باشید.
    اگر یک دقیقه غیبت داشه باشی، هیچ امتیازی به شما داده نمیشه

البته هر روز یک قانون جدید میاد... من شنیدم حتی الان شده 30 روز قبل شروع خدمت

اما اگر خدمتتون شروع بشه، فقط میتونید برای تحصیل در داخل انفصال از خدمت بگیرید و عملا تحصیل در خارج ممکن نخواهد بود.

موفق باشید.
    دوست عزیز.
    مورد سربازی برای بچه ها حساس هست و نگرانی های زیادی برای خودش داره. پس لطفا فقط اگر اطلاعات دقیق دارید بفرمایید.
    من امسال دو هفته قبل از اعزام معافیت خارج گرفتم. پارسال هم دوستم دقیقا همین زمان گرفت. در حین خدمت هم گرفتن معافیت خارج هیچ منع قانونی نداره.

Junior Member saeed_90 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNIVERSITY OF TEHRAN - CHEMICAL ENGINEERING

نقل قول نوشته اصلی توسط hamid1996 نمایش پست ها
    درود دوستان عزیز بنده یه سوالی داشتم
    من قبلا دانشجو تبریز بودم تکمیل ظرفیت داشنگاه بابل قبول شدم از اونجا انصراف دادم اومدم بابل ثبت نام کردم با اینکارم معافیت تحصیلی قبلیم باطل شد دوباره برام صادر شد الان دارم از دانشگاه تارتو که مورد تایید وزارت علوم هم هست پذیرش میگیرم ولی دیروزکه رفتم پلیس +10 بهم گفتن دوباره برات معافیت تحصیلی صادر نمیشه ونمیتونی انصراف بد ی از دانشکاهت اکه انصراف بدی مشمول خدمت میشی
    حالا میخوام ببینم که راهی هست برای این موضوع یانه؟
    دوستانی که اطلاع دارن اگه راهنماییم کنن ممنون میشم
    فکر میکنم از یک بار انصراف برای تحصیل در ارشد خودت استفاده کردی و دیگه نمیتونی انصراف بدی... پیشنهاد میکنم بری نظام وظیفه تهران (میدان سپاه) و سوال کنی... اطلاعات هیچ جا مثل کارشناسهای اونجا کامل نیست.

پیشنهاد دوم این هست که واس دکتری پذیرش بگیری!

نقل قول نوشته اصلی توسط alireza5242 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    آیا برای دریافت ریز نمرات کارشناسی و گواهی رتبه برای ترجمه باید برگ اعزام داشته باشیم (هنوز 6 ماه از فارق التحصیلی نگذشته)؟!
    من بعید می دونم اینطور باشه اما رفتم دانشگاه به این موضوع گیر دادن. ممنون میشم دوستانی که از روند اطلاع دارن نظر بدن
    سلام
    برای مشمولان یک راهش برگ اعزام هست. یک راهش هم گرفتن معافیت تحصیلی خارج و بردن نامه از وزارت علوم به دانشگاه.
    موفق باشید

سلام

دوستان با پاسپورتی که با معافیت تحصیلی I-20 میگیریم چند بار میتونیم از کشو خارج شیم؟ چون حداقل دوبار لازمه یکی برا ویزا و یکی برای رفتن به آمریکا.

و در ضمن اون مهلت 60 روزه خروج قابله تمدید هستش؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechtasch نمایش پست ها
    سلام

دوستان با پاسپورتی که با معافیت تحصیلی I-20 میگیریم چند بار میتونیم از کشو خارج شیم؟ چون حداقل دوبار لازمه یکی برا ویزا و یکی برای رفتن به آمریکا.

و در ضمن اون مهلت 60 روزه خروج قابله تمدید هستش؟
    سلام
    3 بار میشه مجوز خروج گرفت. راجع به تمدید مهلت 60 روزه هم قاعدتا نیاز به یک نامه دیگه از سمت وزارت علوم داره که در واقع یک درخواست مجوز خروج جدید به حساب میاد احتمالا. تنظیم کنید که به موقع مجوز خروج رو بگیرید که نیاز به تمدید نباشه. این که دست خودتونه. چند روز قبل از سفر اقدام کنید.
    موفق باشید

نقل قول نوشته اصلی توسط saeed_90 نمایش پست ها
    سلام
    اول عرض کنم که این کار غیر قانونی هستش و اگر یه روزی در انگلیس یا جای دیگه ای که حساب کتاب دارن این رو بفهمن، برات گرون تموم میشه... حالا چه واسه دور زدن اینا، چه دور زدن کس دیگه!! چون اصل اول در اروپا قانون مداری هست.

بگو فقط برای وزارت علوم ما انحصارا یه نامه پذیرش بده که به دردت بخوره... واسه سفارت از همون نامه ی پذیرش اصلی استفاده کن... اگه خودت خودتو لو ندی، اینا و اونا هیچ ارتباطی باهم ندارن و متوجه نمیشن.

ممنون از راهنماییتون ولی جواب نداد متاسفانه.
    من با دانشگاه صحبت کردم. گفتن ما نمیتونیم ی نامه به این مضمون که ی پذیرش دکترای خالی هست بدیم چون اول غیر قانونیه دوما اینکه نامه پذیرش رو دفتر تحصیلات تکیلی ارشد صادر میکنه نامه دکتراررو ی دفتر دیگه.
    حالا هم بهم گفتن ترتیب نامه های پذیرشم اینطوریه که ی نامه پذیرش ارشد میاد برای ورود اکتبر 2016. همراش ی نامه پذیرش دکترا میاد برای ورود 2017 به شرط اتمام تحصیلات ارشد با شرایط مورد نظر دانشگاه.
    از اونطرفم وزارت علوم بهم جواب داد که اصلا حرف ارشدو نزن که نمیشه.
    چیکار کنم حالا؟دوستان راهنمایی بفرماییدلطفا.

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    اول از همه این رو بگم که موارد زیادی دیدیم که مشکل اینچنینی داشتن و مشکلشون به راحتی حل شده. پس نگران این بخشش نباشید. حل میشه.

اما در مورد روش حل، ساده ترین کار اینه که دانشگاه رو راضی کنید متن نامه ی پذیرش رو تغییر بدن و به "مشروط" بودن پذیرش دکتراتون اشاره نکنن و در بهترین حالت فقط اشاره کنن که شما برای تحصیل در مقطع دکترا پذیرفته شدید. اگه دانشگاه حاضر به این کار نشد، از استادتون بخواین که چنین نامه ای رو در سربرگ رسمی براتون ارسال کنه. در اکثر موارد همین موضوع مشکل رو حل کرده.

اگه باز هم موضوع حل نشد باید به اداره اعزام مراجعه کنید و باهاشون گفتگو کنید.

توجه داشته باشید که اینجا 2 تا مشکل همزمان وجود داره:
    1- دوبار در یک مقطع نمیشه معافیت تحصیلی دریافت کرد.
    2- پذیرش مشروط قابل استناد نیست.

باید در نامه ی جدید هر دو مشکل حل بشه و یا اینکه با اداره اعزام صحبت کنید و یه جوری به تفاهم برسید (این بخشش دیگه زبانی هست و روش مشخصی نداره، فقط مجددا عرض میکنم که موارد بسیار زیادی بوده که به یکی از همین دو شیوه مشکلشون رو حل کردن).

موفق باشید
    سلام و ممنون از راهنماییتون.
    دوست عزیز من با دانشگاه صحبت کردم ولی بخاطر ساز و کاری که دارن گفتن نمیشه چیزی از نامه پذیرش حذف کنیم.در واقع گفتن ی پذیرش ارشد جدا و ی پذیرش دکترای جدا میدیم بهت.دوتا نامه پذیرش با هم میاد که ارشد برای 2016 و دکترا برای 2017.
    یعنی نهایت بدشانسی. حالا راهی کمکی چیزی نمیتونید بکنید به من؟
    دوستان ی نظر بدن که حسابی داره دیر میشه و منم موندم توی گل!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Human Computer Interaction, Aalto University

سلام

دوستان من پذیرش به صورتی که 1 سال مستر و بعدش دکترا بخونم قراره بگیرم. با توجه به اینکه در ایران مستر رو گرفتم، الان باتوجه به این نوع پذیرش فکر کنم وزارت علوم نامه معافیت تحصیلی برام صادر نکنه و مشکل سربازیم رفع نمیشه. چه کارهایی می تونم انجام بدم؟ مثلا میتونم نامه پذیرش رو خودم دستی تغییرش بدم و بعد برای سامانه نشا آپلود کنم. نامه پذیرش از طرف دانشگاه مقصد (ترکیه) برام پست میشه یا فقط به صورت الکترونیکی ارسال می شه؟

سلام. ببخشید دوستان این پروسه گذاشتن وثیقه برای مشمولین و گرفتن معافیت تحصیلی از نظام وظیفه برای دکترا حدودا چند روز طول می کشه؟ من از شهرستان میرم تهران و اونجا جایی ندارم گفتم بدونم واسه چند روز باید برنامه ریزی کنم. ممنون.

ApplyAbroad Guardian
    imanprs آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط masoudmahmoodi نمایش پست ها
    سلام. ببخشید دوستان این پروسه گذاشتن وثیقه برای مشمولین و گرفتن معافیت تحصیلی از نظام وظیفه برای دکترا حدودا چند روز طول می کشه؟ من از شهرستان میرم تهران و اونجا جایی ندارم گفتم بدونم واسه چند روز باید برنامه ریزی کنم. ممنون.
    اینجا
    رو ملاحظه بفرمایید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)