صفحه 107 از 126 نخستنخست ... 757979899100101102103104105106107108109110111112113114115116117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,061 تا 1,070 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinamir71 نمایش پست ها
    سلام. شما با همون نامه فارغ التحصیلی از دانشگاه می تونی پونده تشکیل بدی. ولی خب مشکل اینجاست که دقیقا معلوم نیست کی میخای بری. چون وزات علوم اولین چیزی که چک میکنه همینه. ببینه شما تاریخ شوع تحصیلت کی هست. در ضمن شما اگه معافیت تحصلی بگیری که دیگه سرباز نیستی. میشینی تا موقعی که ویزات امد میری خروجی میگیری.
    سلام حسین جان

داخل برگه پذیرش نوشته شروع ترم 25 جولای 2016. اما ویزا که دسته من نیست خب.

بعد در مورد قسمت دوم صحبتتون. نمیشه آخه طرف که با معافیت تحصیلی همینجوری بشینه. بالاخره باید یه محدودیتی باشه. اینجور نیست؟؟؟؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط onerepublic نمایش پست ها
    سلام حسین جان

داخل برگه پذیرش نوشته شروع ترم 25 جولای 2016. اما ویزا که دسته من نیست خب.

بعد در مورد قسمت دوم صحبتتون. نمیشه آخه طرف که با معافیت تحصیلی همینجوری بشینه. بالاخره باید یه محدودیتی باشه. اینجور نیست؟؟؟؟؟
    سلام. بهتری بری وزارت علوم یا اینکه به کارشناس نظام وظیفه توی وزارت علوم تماس بگیری. اونا خیلی راحت جوابتو میدن. اصولا اینطوریه جریانش شما به محضی که با پذیرش برید وزارت علوم در صورتی که مشکل نظام وظیفه نداشته باشی، یعنی غیبت نداشته باشی که نداری شما، بهت معافیت تحصیلی میدن میری نظام وظیفه. از اونجا به بعد دیگه شمارو نمیبرن سربازی اصولا. ولی خب به نظرم شما باید دیفر کنی به ترم آینده. چون شاید تا اون موقع ویزات نیاد. اون نامه پذیش جدیدو بیاری بدی وزات علوم تا با اون برات معافیت صادر کنه. در ضمن تو همون شهریور هم دفترچه رو پست کن. احتمالا اعزامت بخوره اسفند. با اون نامه میتونی دیگه قطعا پرونده تشکیل بدی، هیچ مشکلی نداری.

سلام دوستان

من تا جایی ک امکان داشت پست های قدیمی تر رو خوندم اما چون وقت ندارم و به جواب نرسیدم سوالمو مطرح میکنم.ممنون میشم جواب بدید در صورت اشنایی
    من نامه پذیرش از دانشگاه امریکا رو گرفتم اما هنوز ای ۲۰ به دستم نرسیده و چون پاسپورت ندارم و از لحاظ زمانی یکم دیر شده میخواستم ببینم با این نامه میشه مغافیت تحصیلی و پاسپورت بگیرم؟ یکی میگفت باید ترجمش کنم و بعد برم تهران امکانش هست...اما باز مشخص نکرد مشخص نکرد ک ترجمه رسمی با مهر دادگستری یا نه!!!!
    سوال دومم هم اینه ک ایا لازمه که تو سایت نشا ثبت نام کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mohamadnazari نمایش پست ها
    سلام دوستان

من تا جایی ک امکان داشت پست های قدیمی تر رو خوندم اما چون وقت ندارم و به جواب نرسیدم سوالمو مطرح میکنم.ممنون میشم جواب بدید در صورت اشنایی
    من نامه پذیرش از دانشگاه امریکا رو گرفتم اما هنوز ای ۲۰ به دستم نرسیده و چون پاسپورت ندارم و از لحاظ زمانی یکم دیر شده میخواستم ببینم با این نامه میشه مغافیت تحصیلی و پاسپورت بگیرم؟ یکی میگفت باید ترجمش کنم و بعد برم تهران امکانش هست...اما باز مشخص نکرد مشخص نکرد ک ترجمه رسمی با مهر دادگستری یا نه!!!!
    در سامانه نشا که باید حتما ثبت نام بفرمایید%k

نقل قول نوشته اصلی توسط onerepublic نمایش پست ها
    سلام بچه ها

تو رو خدا کمک کنید که خیلی گیر افتادم

من شهریور 94 دفاع کردم و قاعدتا باید شهریور 95 دفترچه بفرستم

پذیرشم فول فاند پنج روز پیش اومد. حالا چند تا سوال دارم:

سایت نشا میخوام ثبت نام کنم گفته کسانی که بعد از فرجه شش ماه فارغ التحصیلی مراجعه میکنند باید مدرکی ارائه کنند که وضعیت نظام وظیفه مشخص باشه.

سوال اول : مگه این فرجه یکساله نیست چرا نوشتند 6 ماه؟ دو حالت داره یا اینکه سایت آپدیت نیست که یکی از دوستان(drafshin) اشاره کردند یا اینکه نشا کاری به یک سال نداره و میگه بعد از 6 ماه دفترچه بفرستید

course start من خورده 25 جولای همین امسال !!!!! از طرفی دیگه ویزای استرالیا طبق آمار معمولا 3 ماهه صادر میشه و حتی موردی بوده کارش به 8 ماه کشیده.

سوال دوم: آیا من با گرفتن معافیت تحصیلی باز هم باید آخر شهریور دفترچه بفرستم؟

سوال سوم: در صورت گرفتن معافیت تحصیلی، این معافیت برای چقدر وقت صادر میشه؟
    سوال چهارم: آیا در حین خدمت سربازی هم اگه ویزا بیاد باز هم میتونم برم؟

در کل راه حل من چیه؟
    شما قاعدتا نمی تونید به 25 جولای برسید. دو راه دارید 1. از دانشگاه نامه Late arrival بگیرید که دیر رفتن تون مشکل ایجاد نمی کنه. 2. دیفر به ترم آینده. برای مورد اول نمی دونم میشه یا نه ولی معمولا زمانی این کار رو می کنن که ویزا طول کشیده ولی دومی امکان پذیر هست. بعد از دیفر نامه پذیرش رو تو نشا آپلود کنید و برید کار های معافیت رو انجام بدین و پاسپورت بگیرین. برای دفترچه هم نگران نباشید قانون همون یک سال هست و تا تموم نشه کسی کاری باهاتون نداره. ولی حتما 2 هفته مونده با پایان یک سال دفترچه پست کنید.
    موفق باشید.

سلام دوستان

بدون ای 20 (تا جایی که می دونم) اداره اعزام کاری براتون نمی کنه. شماره تلفن اداره اعزام 96664000
    موفق باشید.

سلام دوستان

بله باید تو سایت نشا ثبت نام کنید. بیخود ترجمه نکنید که هیچ ارزشی نداره. راجع به I-20 هم مگر در شرایط خاص کارتون انجام نمیشه. اگه پاسپورت ندارید برید اداره اعزام صحبت کنید و بگید که بدون پاسپورت I-20 صادر نمیشه. راهنماییتون میکنن.
    البته اینطور که شما نوشتید انگاری بدون پاسپورت براتون I-20 صادر کردند!! اگه اینطوریه بهتره صبر کنید برسه به دستتون و بعد برید اداره اعزام. اینجوری دردسرش کمتره.
    موفق باشید

Junior Member

سلام دوستان. من ۳۱ خرداد امسال درسم تموم شده و برای ترم پاییز پذیرش گرفتم ولی توی نامه ی پذیرشم نوشته که میتونم در صورت نیاز ترم زمستون برم. ترم پاییز از ۲۹ اگوست شروع میشه. میخواستم بپرسم اگه من الان از طریق نشا اقدام کنم و نظام وظیفه بهم معافیت بده ولی ویزا دیرتر از شروع ترم آماده بشه من باید چی کنم؟ خروج از کشوری که بهم میدن مهلت خاصی داره؟ اگه من الان اقدام کنم برای گرفتن معافیت اقدام کنم و برای ترم پاییز بگیرم ولی ویزا آماده نشه و بخوام درسم رو برای ترم زمستون شروع کنم امکانش هست که ۱-۲ ماه زودتر خارج شم از کشور یا نظام وظیفه اذیت میکنه؟ اگه برای ترم پاییز بخوام معافیت بگیرم ولی به خاطر ویزا نتونم شروع کنم مجبورم باز هم اقدام کنم برای معافیت گرفتن برای خروج توی مهرماه؟ اصن بهم اجازه ی خروج ۱-۲ ماه قبل شروع ترم رو میدن از طرف نظام وظیفخ؟

ممنون میشم راهنماییم کنین

Junior Member

سلام
    من یکسال پشت کنکور لیسانس موندم بعد که یونی قبول شدم ورودی 91 سال 93 انصراف دادم تغییر رشته دادم بعد به اندازه 2 ترم برام درسام معادل کردن واسه فوق هم میخوام برم اونور دارم مقاله کار میکنم با نمره gre و آیلتس برای رزومه.کنکور ارشد هم ثبت نام میخوام بکنم فقط بصورت الکی. نمره زبان و مقالم که آماده بشه که داخل رزومه بگذارم و ایمیلی که با استاد ها بخوام میل بزنم با رزومم میشه اسفند 95 تا جواب هم بدن میشه احتمالا اردیبهشت حالا چند تا سوال
    1) من هم میتونم نیمسال اول 95 تموم کنم یعنی بهمن 95 و هم خرداد 96 .بنظرتون کدومش بهتره چون یک سری میگن اگه بهمن فارق التحصیل بشی تا جواب استاد بیاد واسه سربازیت بد میشه الاف میمونی بگذار دانشجو باشی که استاد جواب رو که داد بگه مدارک رو بفرست شده باشه اردیبهشت که 2 ماه بعدش مدرک لیسانست دستت باشه
    2)بعد اگه من تیر فارق التحصیل بشم و کنکور هم داده باشم تا آخر شهریورش معافیت دارم چون تا اون موقع منتظر نتیجه کنکور اینجا هستم که تو این 3 ماه بتونم پذیرش از کانادا بگیرم؟؟با توجه به شرایطم که یکسال پشت کنکور موندم و انصراف هم دادم
    3)کلا اینی که میگن 1 سال بعد از هر مقطع تحصیلی واسه کنکور وقت داری چیه؟من هم میتونم تا شهریور 97 معاف باشم یکبار پشت کنکور موندم من البته؟؟
    4)الان که تغییر رشته دادم تا 98 معاف هستم حالا اگه ساله 96 فارق التحصیل بشم بعد 2 ترم هم معادل سازی شده برام از 98 کم بشه میشه تا 97 من باید معاف باشم ولی دارم 96 تمام میکنم آیا میتونم یک سال معاف باشم؟؟؟
    5)اگه مرداد من از دانشگاه پذیرش بگیرم آبا معاف هستم؟؟چون شاید واسه ویزا زمان بر باشه

نقل قول نوشته اصلی توسط faridtr72 نمایش پست ها
    سلام
    من یکسال پشت کنکور لیسانس موندم بعد که یونی قبول شدم ورودی 91 سال 93 انصراف دادم تغییر رشته دادم بعد به اندازه 2 ترم برام درسام معادل کردن واسه فوق هم میخوام برم اونور دارم مقاله کار میکنم با نمره gre و آیلتس برای رزومه.کنکور ارشد هم ثبت نام میخوام بکنم فقط بصورت الکی. نمره زبان و مقالم که آماده بشه که داخل رزومه بگذارم و ایمیلی که با استاد ها بخوام میل بزنم با رزومم میشه اسفند 95 تا جواب هم بدن میشه احتمالا اردیبهشت حالا چند تا سوال
    1) من هم میتونم نیمسال اول 95 تموم کنم یعنی بهمن 95 و هم خرداد 96 .بنظرتون کدومش بهتره چون یک سری میگن اگه بهمن فارق التحصیل بشی تا جواب استاد بیاد واسه سربازیت بد میشه الاف میمونی بگذار دانشجو باشی که استاد جواب رو که داد بگه مدارک رو بفرست شده باشه اردیبهشت که 2 ماه بعدش مدرک لیسانست دستت باشه
    2)بعد اگه من تیر فارق التحصیل بشم و کنکور هم داده باشم تا آخر شهریورش معافیت دارم چون تا اون موقع منتظر نتیجه کنکور اینجا هستم که تو این 3 ماه بتونم پذیرش از کانادا بگیرم؟؟با توجه به شرایطم که یکسال پشت کنکور موندم و انصراف هم دادم
    3)کلا اینی که میگن 1 سال بعد از هر مقطع تحصیلی واسه کنکور وقت داری چیه؟من هم میتونم تا شهریور 97 معاف باشم یکبار پشت کنکور موندم من البته؟؟
    4)الان که تغییر رشته دادم تا 98 معاف هستم حالا اگه ساله 96 فارق التحصیل بشم بعد 2 ترم هم معادل سازی شده برام از 98 کم بشه میشه تا 97 من باید معاف باشم ولی دارم 96 تمام میکنم آیا میتونم یک سال معاف باشم؟؟؟
    5)اگه مرداد من از دانشگاه پذیرش بگیرم آبا معاف هستم؟؟چون شاید واسه ویزا زمان بر باشه
    سلام.
    اینکه کی فارغ التحصیل بشی دست خودت طبیعتا و لی خب باید شما این و هم در نظر داشته باشید که هر چی دیرتر فارغ التحصیل بشی، مدرکتم دیرتر آماده میشه. چون یک زمانی میبره که مدرک صادر بشه. شما باید ببینی اون دانشگاههای که میخای اقدام کنی بدون مدرک قبول می کنن پروسه اپلایو یا با نامه ای که دانشگاه میده که دانشجو درسش تموم، البته قابل ترجمه نیست ولی با همونم کلا باید با دانشگاه چک کنی. یه نکته دیگه شما چون یکبار انصراف دادی. پس در صوتی که برای آمریکا، کانادا یا هر کشور دیگه ای که نیاز داشته باشه شما قبل از صدو ویزا معافیت صادر بشه واست، چون احتیاج پیدا می کنی که از کشو خارج بشی، ویزات به هر دلیلی صادر نشد، دیگه برای شما در مقطع ارشد معافیت صادر نمیشه و مستقیم باید بری خدمت، پس فکراتو کن. چون وضع ویزا ها خیلی خوب نیست خصوصا آمریکا، پیشنهادم اینکه برای کشورایی که داخل ایران سفارت دارن اقدام کنی. اینطوری خیلی بهتره واست به نظرم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)