صفحه 108 از 126 نخستنخست ... 8589899100101102103104105106107108109110111112113114115116117118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,071 تا 1,080 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinamir71 نمایش پست ها
    سلام.
    اینکه کی فارغ التحصیل بشی دست خودت طبیعتا و لی خب باید شما این و هم در نظر داشته باشید که هر چی دیرتر فارغ التحصیل بشی، مدرکتم دیرتر آماده میشه. چون یک زمانی میبره که مدرک صادر بشه. شما باید ببینی اون دانشگاههای که میخای اقدام کنی بدون مدرک قبول می کنن پروسه اپلایو یا با نامه ای که دانشگاه میده که دانشجو درسش تموم، البته قابل ترجمه نیست ولی با همونم کلا باید با دانشگاه چک کنی. یه نکته دیگه شما چون یکبار انصراف دادی. پس در صوتی که برای آمریکا، کانادا یا هر کشور دیگه ای که نیاز داشته باشه شما قبل از صدو ویزا معافیت صادر بشه واست، چون احتیاج پیدا می کنی که از کشو خارج بشی، ویزات به هر دلیلی صادر نشد، دیگه برای شما در مقطع ارشد معافیت صادر نمیشه و مستقیم باید بری خدمت، پس فکراتو کن. چون وضع ویزا ها خیلی خوب نیست خصوصا آمریکا، پیشنهادم اینکه برای کشورایی که داخل ایران سفارت دارن اقدام کنی. اینطوری خیلی بهتره واست به نظرم.
    خیلی ممنون خب الان شما میگید اگه من بهمن فارق التحصیل بشم تا شهریورش معاف هستم؟؟ (با توجه به شرایطم که انصراف دادم و کنکور ارشد هم ثبت نام میخوام کنم نتیجش هم شهریور میاد ) چون اگه اینجور بشه مدرکم و زودتر آزاد میکنم و زود تر پذیرش بگیرم
    بعد ی سوال دیگه من اگه دانشگاه اونور رو پیدا کنم و پذیرش بده و برم واسه ویزا و قبل شهریور بشه اگه جوابش نه باشه و ارشد قبول شده باشم میتونم ارشد اینور رو برم؟؟

نقل قول نوشته اصلی توسط faridtr72 نمایش پست ها
    خیلی ممنون خب الان شما میگید اگه من بهمن فارق التحصیل بشم تا شهریورش معاف هستم؟؟ (با توجه به شرایطم که انصراف دادم و کنکور ارشد هم ثبت نام میخوام کنم نتیجش هم شهریور میاد ) چون اگه اینجور بشه مدرکم و زودتر آزاد میکنم و زود تر پذیرش بگیرم
    بعد ی سوال دیگه من اگه دانشگاه اونور رو پیدا کنم و پذیرش بده و برم واسه ویزا و قبل شهریور بشه اگه جوابش نه باشه و ارشد قبول شده باشم میتونم ارشد اینور رو برم؟؟
    سلام.
    شما از زمانی که فارغ التحصیل میشید، دیگه معاف از تحصیل نیستید بلکه یه فرجه ی یکساله به شما میدن برای ثبت نام در مقطع جدید. اگز پذیرش گرفتید و رفتید ویزا گرفتید خب میرید مشکلی ندارید. ولی اگر ویزا نگرفتید، اگر درخواست معافبت نداده باشید، میتونید داخل ادامه بدید ارشدو.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinamir71 نمایش پست ها
    سلام.
    شما از زمانی که فارغ التحصیل میشید، دیگه معاف از تحصیل نیستید بلکه یه فرجه ی یکساله به شما میدن برای ثبت نام در مقطع جدید. اگز پذیرش گرفتید و رفتید ویزا گرفتید خب میرید مشکلی ندارید. ولی اگر ویزا نگرفتید، اگر درخواست معافبت نداده باشید، میتونید داخل ادامه بدید ارشدو.
    خیلی ممنون که جوابه منو میدید
    من یکسال پشت کنکور بودم واسه لیسانس فرق نداره؟؟ میتونم تا شهریور سرباز نباشم بدون اینکه غیبت بخورم؟چون راحت ترم اگه بهمن تموم بشم که کارام سریع تر انحام بشه
    یعنی میتونم بهمن فارق التحصیل بشم بیافتم دنباله کار رفتنم که اگه اکی شد شهریور برم اگه نشد هم برم ارشد
    یک سوال دیگه اگه پذیرش بگیرم واسه ویزا میتونم از کشور خارج بشم؟؟؟

Junior Member

دوستان گویا دوره دکتری نیمه حضوری از دانشگاه های معتبر قابل قبول وزارت علوم هست . آیا معافیت تحصیلی برای دوره دکتری نیمه حضوری صادر میشه ؟

Junior Member

در هنگام پذیرش یکی از دانشگاه های ترکیه به دلیل همراه نداشتن اصل مدرک، دانشگاه از من تعهد گرفت که تا زمان ثبت نام اصل مدرک لیسانس را برایشان ببرم( والا پذیرشم کنسل می شود). من مدرک زبان ندارم و فقط یک نمره بخش ریاضی جی آر ای دارم. زمان ثبت نام هم نزدیکه حالا چه کار می تونم بکنم؟ لیسانس را از دانشگاه آزاد فارغ التحصیل شده ام. می توانم زود با تعهدی چیزی اصل مدرک را بگیرم و بعد نمره زبان را ببرم؟

Junior Member

درود بر دوستان، یه سوال داشتم نمی دونم این مطلب به اینجا مربوطه یا نه!!!
    من بعد از تموم کردن دوران کارشناسیم در 4 سال(تاریخ فارغ التحصیلی :31 شهریور 93)، از فرصت یکسالم(فرصت یکساله نظام وظیفه) استفاده کردم و کنکور ارشد دادم و وارد مقطع ارشد شدم(ماه و سال ورود:شهریور 1394) و دارم از معافیت تحصیلی استفاده می کنم و احتمالا تا شهریور یا مهر 1396 از پایان نامه ام دفاع می کنم و فارغ التحصیل میشم و بعدش وارد پروسه اپلای میشم (برای گرفتن پذیرش مقطع دکترا در fall 2018)، حالا سوالم اینه که من که مهر یا شهریور1396 فارغ التحصیل میشم، دوباره یک فرصت یکساله دارم یا نه ؟یعنی بعد از فارغ التحصیلیم باید به سربازی برم؟ یا یه فرصت یکساله دارم تا با انجام کارای مربوط به اپلای و گرفتن پذیرش در مقطع دکترا، با قراردان وثیقه و گرفتن معافیت تحصیلی از کشور خارج بشم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید!!!!!!!!!!!

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_0098 نمایش پست ها
    درود بر دوستان، یه سوال داشتم نمی دونم این مطلب به اینجا مربوطه یا نه!!!
    من بعد از تموم کردن دوران کارشناسیم در 4 سال(تاریخ فارغ التحصیلی :31 شهریور 93)، از فرصت یکسالم(فرصت یکساله نظام وظیفه) استفاده کردم و کنکور ارشد دادم و وارد مقطع ارشد شدم(ماه و سال ورود:شهریور 1394) و دارم از معافیت تحصیلی استفاده می کنم و احتمالا تا شهریور یا مهر 1396 از پایان نامه ام دفاع می کنم و فارغ التحصیل میشم و بعدش وارد پروسه اپلای میشم (برای گرفتن پذیرش مقطع دکترا در fall 2018)، حالا سوالم اینه که من که مهر یا شهریور1396 فارغ التحصیل میشم، دوباره یک فرصت یکساله دارم یا نه ؟یعنی بعد از فارغ التحصیلیم باید به سربازی برم؟ یا یه فرصت یکساله دارم تا با انجام کارای مربوط به اپلای و گرفتن پذیرش در مقطع دکترا، با قراردان وثیقه و گرفتن معافیت تحصیلی از کشور خارج بشم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید!!!!!!!!!!!
    بله در هر مقطع تحصیلی یک فرصت یک ساله دارید

Junior Member

سلام دوستان

من دانشجو يكي از دانشگاه ها بين الملل تو ايرانم مقطع كارشناسي ، ديپلمم رو تو مدارس خارج از ايران گرفتم ، الان هم با معافيت تحصيلي مشغول به تحصيلم ، از خارج هم پذيرش دارم آيا به من معافيت ميدن كه برم ( با وثيقه ) ؟!!!
    چون تو قوانين نظام وظيفه خوندم كه اگه ديپلم رو خارج از كشور گرفته باشي بهت معافيت ميدن .

ممنون ميشم پاسخ بدين

Junior Member

سلام ببخشید یه سوال داشتم من ارشدم و روزانه درس خوندم میخام واسه خارج دکترا پذیرش بگیرم میخاستم بپرسم واسه آزاد کردن مدرک و همچنین نظام وظیفه بخاطر سربازی میشه سندملکی وثیقه گذاشت؟

Junior Member

سلام خسته نباشید

کسی در مورد بخشنامه های وزارت بهداشت اطلاعاتی داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)