صفحه 11 از 126 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

اگر پذیرش از طرف دانشگاهی را ببریم وزارت علوم و معافیت تحصیلی بگیریم، ولی در نهایت نظرمون عوش بشه و یک دانشگاه دیگر در همان کشور انتخاب کنیم، به مشکل بر میخوریم؟؟؟
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

نقل قول نوشته اصلی توسط qwerty123456 نمایش پست ها
    اگر پذیرش از طرف دانشگاهی را ببریم وزارت علوم و معافیت تحصیلی بگیریم، ولی در نهایت نظرمون عوش بشه و یک دانشگاه دیگر در همان کشور انتخاب کنیم، به مشکل بر میخوریم؟؟؟
    در کل حاد ترین شکلش اینه که بخواید کشور رو هم عوض کنید، قانون می گه شما حق این کار رو برای یک بار دارید.

وزارت علوم هیچ مشکلی نداره. و بررسی رو انجام می ده. ولی نظام وظیفه کمی اذیت می کنه. اما قابل انجام هست.

در مورد تعویض دانشگاه در همون کشور شرایط ساده تر هست.
    من بندۀ آن دمم که ساقی گوید ................ یک جام دگر بگیر و من نتوانم

سلام
    ممنون از راهنماییتون. من پارسال یه بار خارج شدم و 5 تومن گذاشتم البته برای ارائه کنفرانس و چند روزه بود. برای 3 سال ادامه تحصیل باید 15 تومن بزارم؟
    راستی جایی دیدم که دیگه مهر خروج نمیزنن. درسته؟ در ازاش چیزی مدرکی بهمون میدن که ما فلان روز برای خروج از کشور اقدام کردیم یا فقط باید رو گفته مسئولین اقدام کنیم.
    در صورتی که به مهر خروج از کشور نیاز نباشه پاسپورتمونو بازم میگیرن یا نیازی نیست؟
    پیشاپیش از راهنمایی ها و کمک های شما و بقه دوستان ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط SALMAN نمایش پست ها
    بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام دوست عزیز ،
    برای سفرهای مختلف ، میزان وثیقه هم مختلف هست .
    موفق باشید .

نقل قول نوشته اصلی توسط MILAN2010 نمایش پست ها
    سلام
    ممنون از راهنماییتون. من پارسال یه بار خارج شدم و 5 تومن گذاشتم البته برای ارائه کنفرانس و چند روزه بود. برای 3 سال ادامه تحصیل باید 15 تومن بزارم؟
    راستی جایی دیدم که دیگه مهر خروج نمیزنن. درسته؟ در ازاش چیزی مدرکی بهمون میدن که ما فلان روز برای خروج از کشور اقدام کردیم یا فقط باید رو گفته مسئولین اقدام کنیم.
    در صورتی که به مهر خروج از کشور نیاز نباشه پاسپورتمونو بازم میگیرن یا نیازی نیست؟
    بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام دوست عزیز ،

1 -سفر سال گذشته شما سفر علمی کوتاه مدت بود که میزان ودیعه اش 5 میلیون هست . برای تحصیل در خارج از کشور وثیقه 15 میلیون تومان نقد هست .

2 - ظاهرا عبارتی که سابقا در گذرنامه ها - مبنی بر خروج در فلان تاریخ تا فلان تاریخ - می نوشتند رو دیگه درج نمی کنند . فقط در سیستم ثبت میشه . شما اگر از وزارت علوم نامه میارید ، از تاریخ همون نامه بهتون اجازه میدند و همین میتونه به عنوان مدرک شما باشه . البته به نظرم هیچ نیازی به داشتن مدرک برای تاریخ " اقدام جهت خروج " نیست . می تونم بپرسم شما چه نیازی به این مدرک دارید ؟

3 - سوال آخرتون رو با عرض معذرت متوجه نشدم . منظورتون از عدم نیاز به مهر خروج از کشور چیه ؟

موفق باشید .

سلام
    مدرک گفتم چون تو فرودگاه یوقت گیر ندن. منظور رسیدی چیزی که ما مراجعه کردیم و کارمون انجام شده جون دیگه مهری هم در کار نیست.
    در مورد سوال سوم هم پارسال 3-4 روز پایپورتم تو اداره گذرنامه بود تا تاریخ درج بشه و مراحلش طی بشه ولی این بار به پاسپورتم برای گرفتن ویزا نیاز دارم چون دفعا قبل ویزامونو خود کنفرانس تهیه کرده بود و ما فقط کپی پاسپورت براشون ارسال کردیم.
    ممنون از راهنمایی هاتون.

بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام دوست عزیز ،

1 -سفر سال گذشته شما سفر علمی کوتاه مدت بود که میزان ودیعه اش 5 میلیون هست . برای تحصیل در خارج از کشور وثیقه 15 میلیون تومان نقد هست .

2 - ظاهرا عبارتی که سابقا در گذرنامه ها - مبنی بر خروج در فلان تاریخ تا فلان تاریخ - می نوشتند رو دیگه درج نمی کنند . فقط در سیستم ثبت میشه . شما اگر از وزارت علوم نامه میارید ، از تاریخ همون نامه بهتون اجازه میدند و همین میتونه به عنوان مدرک شما باشه . البته به نظرم هیچ نیازی به داشتن مدرک برای تاریخ " اقدام جهت خروج " نیست . می تونم بپرسم شما چه نیازی به این مدرک دارید ؟

3 - سوال آخرتون رو با عرض معذرت متوجه نشدم . منظورتون از عدم نیاز به مهر خروج از کشور چیه ؟

موفق باشید .

سلام
    مدرک گفتم چون تو فرودگاه یوقت گیر ندن. منظور رسیدی چیزی که ما مراجعه کردیم و کارمون انجام شده جون دیگه مهری هم در کار نیست.
    در مورد سوال سوم هم پارسال 3-4 روز پایپورتم تو اداره گذرنامه بود تا تاریخ درج بشه و مراحلش طی بشه ولی این بار به پاسپورتم برای گرفتن ویزا نیاز دارم چون دفعا قبل ویزامونو خود کنفرانس تهیه کرده بود و ما فقط کپی پاسپورت براشون ارسال کردیم.
    ممنون از راهنمایی هاتون.
    بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام دوست عزیز ،
    نه در فرودگاه گیری نمیدند . الا اینکه کسی کارش مشکلی داشته که اصلا اجازه خروج براش درج نشده باشه که در این صورت اداره گذرنامه خودش به شخص اطلاع میده ، نه اینکه گذرنامه رو تحویلش بدند و بگن که درج شد !
    بنابراین وقتی شما اقدامات لازم رو انجام میدید و اداره گذرنامه هم کار رو میکنه و پاستون رو تحویلتون میده یعنی دیگه تموم شد و اجازه خروج در سیستم برای شما ثبت شده . فراموش نکنید اگر فرضا ( و فقط فرضا ! ) اجازه ای برای شما درج نشده باشه ، اون مدرک هم به دردتون نخواهد خورد و در هر صورت فقط از خروج شما جلوگیری خواهد شد .
    در خصوص سوال سومتون هم باید عرض کنم که الان زمان درج اجازه خروج کمتر هست و در هر صورت شما میتونید ترتیبی بدید که زمان مراجعتون به سفارت با زمان درخواستتون برای درج اجازه خروج تداخلی نداشته باشه .
    موفق و سربلند باشید .

سلام
    بسم الله الرحمن الرحیم
    سلام دوست عزیز ،

موفق باشید .
    همونظور که سلمان عزیز اشاره کردن، مبلغ وثیقه برای سفر های زیر 6 ماه، 5.000.000 تومان و برای سفر های طولانی تر 15.000.000 تومان، وجه نقد، وثیقۀ ملکی و یا ضمانت نامۀ بانکی است.

2- هیچ مدرکی به شما نمی دن متاسفانه و شما موظف هستید از افسر مربوطه در ادارۀ گذرنامه تمام اطلاعات رو بپرسید شفاهاً.

3- طیّ تمام این مراحل رو شما برای گرفتن همین اجازۀ خروج انجام می دید. اگر نیازی به اون نباشه، نیازی به طی کل این مراحل از ابتدا ندارید.

سلام
    گفتید که از افسر مربوطه باید تمام اطلاعات رو بپرسم. میشه لطف کنید و این اطلاعاتی که باید ازشون بپرسیم رو فهرست وار (با شماره) ذکر کنید تا هم من و شاید لازم باشه بقیه دوستان مطلع بشن. در این صورت دوستان دیگه هم میتونن نظر بدن و چیزی از قلم نیوفته.
    ممنون از کمک ها و راهنمایی های همه دوستان.

نقل قول نوشته اصلی توسط tititoti نمایش پست ها
    همونظور که سلمان عزیز اشاره کردن، مبلغ وثیقه برای سفر های زیر 6 ماه، 5.000.000 تومان و برای سفر های طولانی تر 15.000.000 تومان، وجه نقد، وثیقۀ ملکی و یا ضمانت نامۀ بانکی است.

2- هیچ مدرکی به شما نمی دن متاسفانه و شما موظف هستید از افسر مربوطه در ادارۀ گذرنامه تمام اطلاعات رو بپرسید شفاهاً.

3- طیّ تمام این مراحل رو شما برای گرفتن همین اجازۀ خروج انجام می دید. اگر نیازی به اون نباشه، نیازی به طی کل این مراحل از ابتدا ندارید.

سلام
    گفتید که از افسر مربوطه باید تمام اطلاعات رو بپرسم. میشه لطف کنید و این اطلاعاتی که باید ازشون بپرسیم رو فهرست وار (با شماره) ذکر کنید تا هم من و شاید لازم باشه بقیه دوستان مطلع بشن. در این صورت دوستان دیگه هم میتونن نظر بدن و چیزی از قلم نیوفته.
    ممنون از کمک ها و راهنمایی های همه دوستان.
    خواهش می کنم دوست عزیزم.

سئوال خاصی نیست. تنها همین سئوالات:

تاریخ شروع و اتمام مجوز خروج.

البته خود افسر زمان تحویل گذرنامه به شما خیلی سریع می گه بهتون که به عنوان مثال از این تاریخ تا این تاریخ که معمولاً یک بازۀ دو ماهه است اجازۀ خروج دارید.

سلام
    اول ممنون از توضیحتون. یه سوال دیگه: وقتی ما میریم و سال بعدش برای دیدار با خونواده بر می گردیم بازم باید این مراحل رو برای خروج از کشور طی کنیم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط tititoti نمایش پست ها
    خواهش می کنم دوست عزیزم.

سئوال خاصی نیست. تنها همین سئوالات:

تاریخ شروع و اتمام مجوز خروج.

البته خود افسر زمان تحویل گذرنامه به شما خیلی سریع می گه بهتون که به عنوان مثال از این تاریخ تا این تاریخ که معمولاً یک بازۀ دو ماهه است اجازۀ خروج دارید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)