صفحه 112 از 126 نخستنخست ... 1262102103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,111 تا 1,120 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

ApplyAbroad Veteran
    nima_as آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    M.Sc-UT

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
    دوستان در صورت گرفتن امریه هم اگر حین گذروندن سربازی پذیرش بیاد، مرخص میکنن و معافیت تحصیلی میدن؟
    تا آنجایی که میدونم فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد
    And Nothing Else Matters ......

Please Don't Ask Your Questions Using Private Messages

Local Moderator

دوستان در صورت گرفتن امریه هم اگر حین گذروندن سربازی پذیرش بیاد، مرخص میکنن و معافیت تحصیلی میدن؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط nima_as نمایش پست ها
    تا آنجایی که میدونم فکر نمیکنم مشکلی پیش بیاد

همونطور که nima_as عزیز اشاره کردن، نباید مشکلی باشه. طبق قانون این حق شماست و باید ترخیص بشید.
    در صورت بروز مشکل از سوی یگان خدمتی، به سرعت درخواست مرخصی کنید (روزانه) و شخصا به همراه نامه ی پذیرش به اداره ی نظام وظیفه (میدان سپاه / عشرت آباد) مراجعه کنید.
    به هر بهانه ای که شده وارد سازمان بشین (ممکنه مسئول محترمی که در مقابل درب ورودی هست در نگاه اول متوجه نشه که مورد شما به چه صورت هست و دلیلی نبینه که به شما اجازه ورود بده) و سعی کنید مسئول مرتبط رو پیدا کنید (الزاما سرهنگ نیست). مورد رو توضیح بدین. ایشون براتون درخواستی صادر خواهد کرد خطاب به یگان خدمتی و اگه درست خاطرم باشه طبق قوانین یگان ضرب العجل چند روزه ای خواهد داشت برای ترخیص شما.

این موضوع رو هم توجه داشته باشید که اگر امریه شما در محلی باشه که "حساس" به حساب بیاد، فارغ از ترخیص شدن یا نشدن، برای خروج از کشور محدودیت قانونی خواهید داشت (معمولا از قبل بهتون اطلاع داده خواهد شد).

Junior Member Reza2kn آواتار ها

سلام به همه دوستان.

من درباره گرفتن پذیرش دکتری برای خارج از کشور یه سوال دارم.

ببینید من الان دانشجوی ارشدم و میخوام بعد از فارغ التحصیلی برای دکتری تو یه کشور دیگه اقدام کنم. فکر میکنم برای ثبت نام کامل تو اون دوره دکتری، باید اصل دانشنامه ارشد من آزاد بشه. حالا سوالی که دارم اینه که بعد از گذروندن اون فرآیند طولانی (گرفتن پذیرش-ثبت نام تو نشا-15میلیون وثیقه-نامه به دانشگاه برای آزاد کردن مدرک)، برای آزاد کردن مدرکم بازم باید پولشو بدم؟! یعنی همه اینکارا در واقع فقط یه "معافیت تحصیلی" خالی هست و همین؟ اینکار باعث نمیشه که من بدون پرداخت هزینه بتونم دانشنامم رو آزاد کنم؟

اگر اینطور باشه، فکر میکنم تنها راه برای اینکه نخوام پول مدرک رو بدم اینه که بعد از فارغ التحصیلی، برم سراغ فرآیند ثبت نام تو اداره کار تا اون 1 سال بگذره، تو این مدت هم پذیرش دکتری رو اوکی کنم.. بعد یه دفترچه پست کنم تا غیبت نخورم، تو مدت زمانی که تا اعزامم مونده، پروسه بالایی رو اجرا کنم تا معافیت تحصیلی بگیرم، مدرکم به صورت رایگان آزاد بشه و بعد برم. (راه و ببین!) درسته؟

ممنونم.

موفق باشید

Junior Member

سلام دوسته عزیز
    تا جایی ک من اطلاع دارم آزاد کردن از طریقه کاریابی ی شرایط داره و یکیش اینه:
    در هنگام اقدام برای آزاد سازی مدرک باید یک سال تاریخ پایان خدمت و یا معافیت شما گذشته باشد.
    این فرم و بخون شاید بهتر توضیح داده باشه :
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...4%D9%88%D8%AF)

نقل قول نوشته اصلی توسط Reza2kn نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان.

من درباره گرفتن پذیرش دکتری برای خارج از کشور یه سوال دارم.

ببینید من الان دانشجوی ارشدم و میخوام بعد از فارغ التحصیلی برای دکتری تو یه کشور دیگه اقدام کنم. فکر میکنم برای ثبت نام کامل تو اون دوره دکتری، باید اصل دانشنامه ارشد من آزاد بشه. حالا سوالی که دارم اینه که بعد از گذروندن اون فرآیند طولانی (گرفتن پذیرش-ثبت نام تو نشا-15میلیون وثیقه-نامه به دانشگاه برای آزاد کردن مدرک)، برای آزاد کردن مدرکم بازم باید پولشو بدم؟! یعنی همه اینکارا در واقع فقط یه "معافیت تحصیلی" خالی هست و همین؟ اینکار باعث نمیشه که من بدون پرداخت هزینه بتونم دانشنامم رو آزاد کنم؟

اگر اینطور باشه، فکر میکنم تنها راه برای اینکه نخوام پول مدرک رو بدم اینه که بعد از فارغ التحصیلی، برم سراغ فرآیند ثبت نام تو اداره کار تا اون 1 سال بگذره، تو این مدت هم پذیرش دکتری رو اوکی کنم.. بعد یه دفترچه پست کنم تا غیبت نخورم، تو مدت زمانی که تا اعزامم مونده، پروسه بالایی رو اجرا کنم تا معافیت تحصیلی بگیرم، مدرکم به صورت رایگان آزاد بشه و بعد برم. (راه و ببین!) درسته؟

ممنونم.

موفق باشید

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

سلام.

دوستان اعزام من یک تیر هست. یک پذیرش بدون فاند دارم. میخواستم بدونم اگر برای i20 این دانشگاه اقدام کنم و با این i20 معافیت تحصیلی برام صادر بشه ولی نرم به این دانشگاه، دقیقا چه اتفاقی میفته؟
    معافیت تحصیلی بعد از مدتی باطل میشه؟ یعنی اگر بفهمن که من کلا از کشور خارج نشدم، معافیت تحصیلی باطل میشه و دوباره باید برای برگ سبز جدید اقدام کنم؟ آیا ممکنه غیبت هم بخورم این وسط؟

خیلی خیلی ممنون میشم این وضعیت رو دقیق توضیح بدین.
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

سلام دوستان عزیز
    بخشنامه وزارت علوم برای آزادسازی مدرک و خرید مدرک رو کسی داره؟
    من هر چقدر میگردم توی اینترنت چیزی پیدا نمیشه

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

سلام.

دوستان اعزام من یک تیر هست. یک پذیرش بدون فاند دارم. میخواستم بدونم اگر برای i20 این دانشگاه اقدام کنم و با این i20 معافیت تحصیلی برام صادر بشه ولی نرم به این دانشگاه، دقیقا چه اتفاقی میفته؟
    معافیت تحصیلی بعد از مدتی باطل میشه؟ یعنی اگر بفهمن که من کلا از کشور خارج نشدم، معافیت تحصیلی باطل میشه و دوباره باید برای برگ سبز جدید اقدام کنم؟ آیا ممکنه غیبت هم بخورم این وسط؟

من همچنان منتظر هستم خواهشا یکی از دوستان مطلع راهنمایی کنن لطفا. خیلی برام حیاتیه این موضوع الان.
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

من همچنان منتظر هستم خواهشا یکی از دوستان مطلع راهنمایی کنن لطفا. خیلی برام حیاتیه این موضوع الان.
    من دقیق نمی دونم. امیدوارم دوستانی که اطلاع کافی دارن بیان جواب بدن.

توی نامه معافیتی که نظام وظیفه صادر میکنه می نویسن که اگه شما قبل از اتمام معافیت تحصیلی به یکی از صورت های فارغ التحصیلی/انصراف/اخراج/ترک تحصیل تغییر وضعیت بدین، از تاریخ تغییر وضعیت به مدت حداکثر یک سال فرصت دارین تا خودتون رو معرفی کنید در غیر این صورت مثل مشمولان غایب با شما برخورد میشه.

اگه از دانشگاهی پذیرش دارین و با اون برای معافیت اقدام کنین بعد از اون یکبار فرصت انصراف دارین (فک کنم).

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

سلام.

تو نظام وظیفه ی میدان سپاه، قبل از صدور معافیت تحصیلی شما، چند تا برگه بهتون میدن که باید امضا کنید. اون جا توضیحاتی در باره ی تعهدات شما نوشته شده که فکر کنم نوشته شده که شما موظف هستید هر شش ماه یک بار وضعیت تحصیلی خودتون رو (در حال تحصیل، انصراف از تحصیل و ...) به وزارت علوم اعلام کنید. و اگر این کار رو نکنید طبیعتا براتون غیبت ثبت میشه و وثیقه تون هم ضبط میشه.
    بازم می تونید برید میدان سپاه تهران و بپرسید.
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

سلام.

مبلغ وثیقه (از شهریور پارسال) 20 تومن هست که بانک از شما ضمانت نامه ای به مبلغ حدودا 22 میلیون و 600 میگیره.

برای آزاد کردن دانشنامه شما باید هزینه ی جداگانه ای رو به حساب امور دانشجویی واریز کنید که برای لغو تعهد آموزش رایگان هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)