صفحه 113 از 126 نخستنخست ... 1363103104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,121 تا 1,130 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

Member DrABP آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD Student & Reseach Assistant @ Utah State University - Structural Engineering

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    تو نظام وظیفه ی میدان سپاه، قبل از صدور معافیت تحصیلی شما، چند تا برگه بهتون میدن که باید امضا کنید. اون جا توضیحاتی در باره ی تعهدات شما نوشته شده که فکر کنم نوشته شده که شما موظف هستید هر شش ماه یک بار وضعیت تحصیلی خودتون رو (در حال تحصیل، انصراف از تحصیل و ...) به وزارت علوم اعلام کنید. و اگر این کار رو نکنید طبیعتا براتون غیبت ثبت میشه و وثیقه تون هم ضبط میشه.
    بازم می تونید برید میدان سپاه تهران و بپرسید.
    من تهران نیستم متاسفانه و الا قطعا میرفتم میپرسیدم.
    اینطور که متوجه شدم، اگر بعد از صدور معافیت تحصیلی، تحصیل رو شروع نکنم وضعیتی شبیه انصراف یا ترک تحصیل پیدا میکنم که باز مجددا یک سال از اون تاریخ فرصت معرفی به نظام وظیفه رو دارم.
    سوال حیاتی اینجا اینه که، اگه تو این یک سال مجددا اپلای کنم و پذیرش بگیرم، مجددا معافیت تحصیلی صادر میکنن برای پذیرش جدید یا خیر.

خلاصه مطلب اینه که دوستان من برای پاییز 2017 نتونستم پذیرش بگیرم و از طرفی نمیخوام سرباز شم. تمام این داستان هم برای همینه که با همین پذیرش بدون فاند، معافیت بگیرم که سرباز نشم و تو این فاصله دوباره واسه بهار 2018 یا پاییز 2018 اپلای کنم. فقط میترسم این وسط معافیت تحصیلی جدید دیگه صادر نشه.
    We March to Victory. Or We March to Defeat. But We Go Forward; Only Forward
    ---King Stannis Baratheon---

سلام

وقت بخیر

من در تاریخ 1395/03/31 در دانشگاه ازاد اسلامی در مقطع لیسانس فازغ التحصیل شدم و در بهمن 95 در دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام کردم و معافیت تحصیلی گرفتم.
    الان از یکی از دانشگاه های استرلیا که مورد تایید وزارت علوم هستش در مقطع ارشد پذیرش گرفتم. ایا میتونم از دانشگاه پیام نور انصراف بدم و معافیت تحصیلی را برای این دانشگاه استرالیایی بگیرم؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط DrABP نمایش پست ها
    سلام.

دوستان اعزام من یک تیر هست. یک پذیرش بدون فاند دارم. میخواستم بدونم اگر برای i20 این دانشگاه اقدام کنم و با این i20 معافیت تحصیلی برام صادر بشه ولی نرم به این دانشگاه، دقیقا چه اتفاقی میفته؟
    معافیت تحصیلی بعد از مدتی باطل میشه؟ یعنی اگر بفهمن که من کلا از کشور خارج نشدم، معافیت تحصیلی باطل میشه و دوباره باید برای برگ سبز جدید اقدام کنم؟ آیا ممکنه غیبت هم بخورم این وسط؟

خیلی خیلی ممنون میشم این وضعیت رو دقیق توضیح بدین.

سلام،

شما از روزی که با معافیت تحصیلیت موافقت شد و وثیقه رو سپردی تا 6 ماه مشکلی نخواهی داشت.
    بعدش به هر دلیلی اگه از رفتن به دانشگاه انصراف بدی، دوباره باید درخواست اعزام به خدمت بدی.
    در این بازه غیبت نمیخوری، ولی اگه 6 ماه (گاهی تا 1 سال هم میشه چونه زد) بگذره، مثل هر مشمول دیگه ای باید درخواست آمادگی به خدمت رو ارسال کنی.

پس تنها خطری که این روش داره اینه که ممکنه اگه I20 دوم پس از این بازه ی 6 ماهه برسه دیگه بهت معافیت ندن (چون از حق 1 بار معافیت استفاده کردی)، هر چند که اگه در داخل این 6 ماه بیاد بدون مشکل برات تغییرش خواهند داد.
    فقط حواست باشه که زمانبندی منطقی رو در نظر بگیری! اگه شنبه I20 به دستت برسه و هنوز ویزای آمریکا نداشته باشی غیر ممکنه که بتونی جمعه توی خاک آمریکا باشی... مسئول اداره اعزام به خوبی از وضعیت سفارت ها اطلاع داره و اگه زمانبندی غیر معقولی بهش ارائه بدی ممکنه از قبولش امتناع کنه.

موفق باشی

پ.ن.
    شاید کم ریسک ترین کار الآن استفاده از همین I20، خروج از کشور، شروع تحصیل در آمریکا و سپس تغییر دانشگاه/رشته/فاند در آمریکا باشه.

Junior Member

سلام خدمت دوستان عزیز

من پذیرش ارشد از دانشگاه مورد تایید روسیه دارم

که مدت زمان 3 ساله هست که سال اول مربوط به آمادگی زبان روسی هست

حالا با این شرایط من که دانشگاه هم اعلام کرده زبان تدریس به روسی هست نیاز به ارایه مدرک زبان انگلیسی دارم ؟؟

در پست های همین سایت در گذشته خوندم که برای زبان روسی اگر مدرکی مبنی بر ثبت نام یک ترم کلاس روسی مورد تایید باشه نیاز به ارایه مدرک زبان انگلیسی نیست

ممنون میشم دوستان اگر اطلاع دارن کمک کنند

با تشکر

Junior Member armylan آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی پرتو پزشکی آزاد علوم و تحقیقات تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran49 نمایش پست ها
    سلام خدمت دوستان عزیز

حالا با این شرایط من که دانشگاه هم اعلام کرده زبان تدریس به روسی هست نیاز به ارایه مدرک زبان انگلیسی دارم ؟؟

در پست های همین سایت در گذشته خوندم که برای زبان روسی اگر مدرکی مبنی بر ثبت نام یک ترم کلاس روسی مورد تایید باشه نیاز به ارایه مدرک زبان انگلیسی نیست

با تشکر
    به نظر میرسه جواب سوالتونو از سایت دانشگاهی که پذیرش گرفتید میتونید پیدا کنید

سلام

وقت بخیر

من در تاریخ 1395/03/31 در دانشگاه ازاد اسلامی در مقطع لیسانس فازغ التحصیل شدم و در بهمن 95 در دانشگاه پیام نور در مقطع کارشناسی ارشد ثبت نام کردم و معافیت تحصیلی گرفتم.
    الان از یکی از دانشگاه های استرلیا که مورد تایید وزارت علوم هستش در مقطع ارشد پذیرش گرفتم. ایا میتونم از دانشگاه پیام نور انصراف بدم و معافیت تحصیلی را برای این دانشگاه استرالیایی بگیرم؟؟

ممنون میشم راهنمایی کنید

Junior Member

سوالم رو بهتر می پرسم :

حالا با این شرایط من که دانشگاه هم اعلام کرده زبان تدریس به روسی هست نیاز به ارایه مدرک زبان انگلیسی برای دریافت معافیت تحصیلی از وزارت علوم دارم ؟؟

در پست های همین سایت در گذشته خوندم که برای معافیت تحصیلی از وزارت علوم ،زبان روسی اگر مدرکی مبنی بر ثبت نام یک ترم کلاس روسی مورد تایید باشه نیاز به ارایه مدرک زبان انگلیسی به وزارت علوم برای دریافت معافیت تحصیلی نیست . یعنی فقط کافیه 1 ترم در کلاس آموزش زبان روسی در تهران ثبت نام کنم و مدرک حضور در کلاس رو ارایه بدم؟

با تشکر

ویرایش توسط mehran49 : May 19th, 2017 در ساعت 03:50 PM

Junior Member

سلام به دوستان گرامی

دانشجوی ارشد سال سوم( ترم 6) هستم و پذیرش گرفتم برای ارشد، سربازی دارم و می خواهم انصراف بدم از ارشد ایران تا اشتغال به تحصیل مجدد بگیرم، امکانش هست درباره مراحل کار راهنماییم کنید؟

با سپاس

با سلام

آیا امکانش هست که با بردن نامه ی پذیرش و پرداخت معافیت تحصیلی، از کشور خارج نشد و مجدد ترم بعد با نامه ی پذیرش جدید خارج شد؟
    محدودیتی در این زمینه وجود دارد؟

Senior Member MAHAN7 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    تو نظام وظیفه ی میدان سپاه، قبل از صدور معافیت تحصیلی شما، چند تا برگه بهتون میدن که باید امضا کنید. اون جا توضیحاتی در باره ی تعهدات شما نوشته شده که فکر کنم نوشته شده که شما موظف هستید هر شش ماه یک بار وضعیت تحصیلی خودتون رو (در حال تحصیل، انصراف از تحصیل و ...) به وزارت علوم اعلام کنید. و اگر این کار رو نکنید طبیعتا براتون غیبت ثبت میشه و وثیقه تون هم ضبط میشه.
    بازم می تونید برید میدان سپاه تهران و بپرسید.
    آقا قضیه ی این 6 ماه 6 ماه وضعیت تحصیلی چیه؟
    یعنی هر ترم ما باید بریم به دانشگاه بگیم به ما نامه اشتغال به تحصیل بدن؟ این دیگه چیه؟
    مگه مثلا برای دکتری یا فوق نمیزنن 6 سال و یا 3 سال تا تاریخ فلان معافیت تحصیلی داره، پس این قضیه 6 ماه 6ماه چی هستش؟
    اگر که هر ترم ندیم ای نامه اشتغال رو، سریع وثیقه ضبط میشه و .... ؟ اگه به یکسال بکشه چی؟ هر یکسال یکبار نامه بیارم؟

بعد اینکه لازمه که من برای ترم اول که دارم میرم و براش کارای رفتنمو جور کردم، برای اینم نامه اشتغال به تحصیل بگیرم؟
    ویرایش توسط MAHAN7 : June 5th, 2017 در ساعت 01:02 PM
    Stand on the shoulders of giants
    Life is like riding a bicycle, To keep your balance, you must keep moving
    بسیار سفر باید تا پخته شود خامی
    پستهای قبلیم رو برای درک عمیق از تفاوت امریکا و اروپا بخون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)