صفحه 114 از 126 نخستنخست ... 1464104105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,131 تا 1,140 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط MAHAN7 نمایش پست ها
    آقا قضیه ی این 6 ماه 6 ماه وضعیت تحصیلی چیه؟
    یعنی هر ترم ما باید بریم به دانشگاه بگیم به ما نامه اشتغال به تحصیل بدن؟ این دیگه چیه؟
    مگه مثلا برای دکتری یا فوق نمیزنن 6 سال و یا 3 سال تا تاریخ فلان معافیت تحصیلی داره، پس این قضیه 6 ماه 6ماه چی هستش؟
    اگر که هر ترم ندیم ای نامه اشتغال رو، سریع وثیقه ضبط میشه و .... ؟ اگه به یکسال بکشه چی؟ هر یکسال یکبار نامه بیارم؟

بعد اینکه لازمه که من برای ترم اول که دارم میرم و براش کارای رفتنمو جور کردم، برای اینم نامه اشتغال به تحصیل بگیرم؟
    از نظر اداره اعزام و وزارت اجباری هست این کار، هر چند که کسی وضعیت شما رو به صورت مداوم رصد نمیکنه!
    منطقی که پشت این قانون بوده این هست که مطمئن باشن شما واقعا مشغول به تحصیل در دانشگاه، رشته، و مقطع درخواستی هستید.
    بودند دوستان مشمولی که برای "دکترای فیزیک حالت جامد" از کشور مجوز خروج گرفتند و بنابه هزار و یک دلیل، پس از رسیدن به مقصد از ثبت نام در دانشگاه خودداری کردند و به جاش به یک کمپانی پیوستن. در عین حال از ارز دولتی (یارانه ای) هم استفاده میکردند.
    به همین دلیل قانون بررسی مداوم وضعیت تحصیلی وضع شد و الآن عملا بدون گواهی معتبر اشتغال به تحصیل، نه اجازه تردد به ایران خواهید داشت، نه ارز دریافت میکنید و نه کلا هیچ خدمات دیگه ای بهتون داده میشه.

اما اینکه هر 6 ماه باید گواهی ارائه بدین چیزی نیست که خیلی سفت و سخت اجرا بشه و عملا به این صورت اجرا میشه که هر زمان شما به خدمات سفارت نیاز پیدا کنی (مثل مهر خروج، ارز و ...) اون موقع است که بدون ارائه‎ی گواهی وضعیت تحصیلی از ارائه ی خدمات به شما خودداری میشه.

در مورد وثیقه هم که به طور خاص سوال کردین، خیر! تا پایان دوره ی معافیت شما، کسی به وثیقه دست نمیزنه. چه گواهی بفرستین، چه گواهی نفرستین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    U of Sheffield

پیش فرض پاسخ : وزارت علوم ، مشمول ،ژاپن, MEXT

با سلام به همه،
    خیلی ممنون می شم از بچه هایی که تجربه دارن راهنمایی بگیرم. به طور خلاصه، من بورس MEXT University Recommendation از دانشگاه Kyushu گرفتم ولی علان خیلی خیلی گیج و نگرانم. ممنون میشم به این سولات جواب بدید:
    1. بعد چندین بار گشت گذار در نت و صحبت با ادمیشن فهمیدم داشگاهای ژاپن در اول 6 ماه دکترا ،دانشجو رو به نام Research student قبول میکنه و نامه اکسپتانسم (Letter of Acceptance) انگار اونجورمیدن. حالا به من این نامه مکس و دانشگاه رو 2-3 هفته میدن. الان من نگرانم که وزارت علوم بگه خوب ما از کجا بدونیم این Research Student رو به مستر یا دکترا دادن؟ می شه کسی که مشمول هست و مثل شرایت من به Japan دانشگاه رفته یا میدونه ،راهنمایی کنه؟
    2. من علان 1 سال حق مطالعه بعد انصراف از دکترا دانشگاه ترکیه داره تمموم میشه June 20 2017 و باید مثل بالا گفتم صبر کنم و هفته بعد برگه سبز پر کنم ، کسی هست که با نامه از استاد در ژاپن نامه گرفته باشه تا برگه سبز پر نکنم و فعلا وزارت علوم اونو قبول کنه؟ ممنونم از راهنماییاتون. Sorry for grammatical mistakes
    نکته:انگار ژاپن بعد از 6 ماه دوره Research Student و قبول شدن در یه Entrance Exam and Oral exam عافر دکترا رو میده..... حالا اینقده زحمت و تلاش یک سال ام هیچ شد ؟☹

Junior Member

با سلام
    من از یک دانشگاهی که توی لیست مورد تایید وزارت علوم نیست برای مقطع ارشد توی کشور ترکیه اقدام کردم.
    الان دانشجوی ارشد ازادم میخوام انصراف بدم.برای من معافیت تحصیلی صادر میکنن؟

Junior Member avamir آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

سلام دوستان، یه سوالی داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید.

من اگه اینجا دکتری شروع کنم و ثبت نام کنم، در صورتی که همزمان با دکتری اینجا اپلای کنم و پذیرش بگیرم از کانادا برای دکتری سال بعد، میتونم از دکتری ایران انصراف بدم و دوباره معافیت تحصیلی بگیرم و برم خارج دکتری بخونم؟؟؟

ینی برای یه مقطع تحصیلی دوبار معافیت میدن؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط avamir نمایش پست ها
    سلام دوستان، یه سوالی داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید.

من اگه اینجا دکتری شروع کنم و ثبت نام کنم، در صورتی که همزمان با دکتری اینجا اپلای کنم و پذیرش بگیرم از کانادا برای دکتری سال بعد، میتونم از دکتری ایران انصراف بدم و دوباره معافیت تحصیلی بگیرم و برم خارج دکتری بخونم؟؟؟

ینی برای یه مقطع تحصیلی دوبار معافیت میدن؟
    در کل دوران تحصیل یک بار می تونید انصراف بدید و در همان مقطع دوباره معافیت تحصیلی بگیرید. اما نظر شخصی من اینه که آیا بهتر نیست تمام وقت و همت خود را برای افزایش احتمال کسب پذیرش دوره دکتری در خارج از کشور از دانشگاه مطلوبی بکنید؟!‌ به شدت توصیه میکنم کامل روی پاسخ این سوال فکر کنید و تصمیم بگیرید. من خودم به شخصه پاسخم برای سوالی که ذکر کردم مثبته. با افزایش تخصص خود در زمینه ای که در دوره ارشد کار کردید و علاقمندید، با افزایش تعداد مقالاتتون، با تقویت زبان، با جستجوی بیشتر، با شرکت در پروژه های تحقیقاتی کوتاه مدت دانشگاه های برجسته خارج از کشور و غیره. تجربه شخصی من: دانشگاه های بسیار برجسته و حتی سفارت ها به انصراف از دکتری داخل حساس اند و به طور کلی زیگزاگ زدن خیلی مطلوب نیست.

Junior Member avamir آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط MN1993 نمایش پست ها
    در کل دوران تحصیل یک بار می تونید انصراف بدید و در همان مقطع دوباره معافیت تحصیلی بگیرید. اما نظر شخصی من اینه که آیا بهتر نیست تمام وقت و همت خود را برای افزایش احتمال کسب پذیرش دوره دکتری در خارج از کشور از دانشگاه مطلوبی بکنید؟!‌ به شدت توصیه میکنم کامل روی پاسخ این سوال فکر کنید و تصمیم بگیرید. من خودم به شخصه پاسخم برای سوالی که ذکر کردم مثبته. با افزایش تخصص خود در زمینه ای که در دوره ارشد کار کردید و علاقمندید، با افزایش تعداد مقالاتتون، با تقویت زبان، با جستجوی بیشتر، با شرکت در پروژه های تحقیقاتی کوتاه مدت دانشگاه های برجسته خارج از کشور و غیره. تجربه شخصی من: دانشگاه های بسیار برجسته و حتی سفارت ها به انصراف از دکتری داخل حساس اند و به طور کلی زیگزاگ زدن خیلی مطلوب نیست.
    ممنون بخاطر پاسخی که دادین،
    مطالبی که گفتین کاملا درسته، اینجا دکتری بدون آزمون قبول میشم نمیدونم ثبت نام کنم و بعدا پذیرش گرفتم انصراف بدم. متاسفانه ریسک پذیرش گرفتن بالاس و مسائل مربوط به ویزا گرفتن و ... هم که جای خود داره.
    فک میکردم نمیشه دکتری انصراف داد و دوباره هم معافیت تحصیلی گرفت براش، بازم خوبه که این قانون هست و اوکیه.

یه سوال دیگه اینکه، آیا برای گرفتن معافیت تحصیلی برای مقاطع مختلف محدودیت سنی هم وجود داره؟ منظورم اینه که مثلا اگر 28 سال به بالا باشی برات معافیت تحصیلی برای دکتری صادر نشه؟ چنین قانونی داریم؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Control Engineering

سلام، دوستان من دوتا سوال در مورد معافیت تحصیلی دارم. من پذیرش استرالیا دارم و اسفند سال پیش برای ویزا اقدام کردم، یه ماه قبلش هم معافیت تحصیلی رو از طریق نشا گرفتم. حالا نشا گفته هر ترم باید گواهی اشتغال تحصیلی رو آپلود کنی. با توجه به اینکه ویزام هنوز نیومده، به نظرتون مشکلی پیش میاد؟ و سوال دوم اینکه، من شهریور پارسال فارغ التحصیل شدم، اگه خدایی نکرده ویزا تاشهریور امسال نیاد باز مشکلی پیش میاد؟

Junior Member

دوستان خواهش ميكنم جواب بدين

يه بار معافيت تحصيلي گرفتم انصراف دادم الان دامپزشكي آزاد هستم ولي اينم ميخوام انصراف بدم اگر دندون قبول شدم بنظرتون اگر نظام وظيفه كل كشور برم ميتونن برام معافيت تحصيلي مجدد صادر كنن؟اگر از نماينده مجلس يا امام جمعه نامه بگيرم كه يه بار ديگه معافيت تحصيلي برام صادر بشه چي؟پدرمم ايثارگره(البته نرفته دنبالش) اين مورد ميتونه كمكم كنه؟چه راهي داره كه بتونم يه بار ديگه معافيت تحصيلي بگيرم؟خواهشا جواب بدين
    راستي زگر دندون ازاد قبول بشم ميتونم از ازاد دامپزشكي به دندون برم بدون معافيت تحصيلي مجدد؟

مرسي

Junior Member

سلام. من پذیرش برای دکترا دارم و در عین حال در حال انجام خدمت سربازی نخبگان هستم. آیا می توانم سربازی ام را کنسل کنم و برای دکترا عازم شوم؟

با سلام

دوستان گرامی اگر فردی معافیت تحصیل در خارج که مهلت آن ۶ ماهه هست را دریافت کرد و به دلایلی همچون صادر نشدن ویزا مجبور شد ترم بعد مجدد اقدام کند، آیا میتواند معافیت تحصیلی خود برای خروج از کشور را مجدد دریافت کند؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)