صفحه 119 از 126 نخستنخست ... 1969109110111112113114115116117118119120121122123124125126 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,181 تا 1,190 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

Member
    رشته و دانشگاه
    Leibniz Universität

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

دوستان کسی در مورد انصراف از مقطع لیسانس در ایران و تحصیل در مقطع لیسانس در خارح از کشور(آلمان) روندش به چه صورت هستش اطلاعی داره؟
    منظورم این هستش که روند انصراف چقدر طول میکشه؟مثلا هر ترم میتونه بگه این ترم آخرمه و انصراف میدم؟یا اینکه همون روز میتونه انصراف بده؟
    و اینکه از وفتی که انصراف میده چه مدت فرصت داره که از کشور خارج بشه؟
    در حالت عادی میدونم پسری که سربازی نرفته برای ادامه تحصیل باید پذیرش و مدرک زبان رو ارایه بده به وزارت علوم،اما در این صورت انصراف چه مدارکی لازم هستش؟آیا مدرک خاصی اضافه میشه؟

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط civil_boy نمایش پست ها
    دوستان کسی در مورد انصراف از مقطع لیسانس در ایران و تحصیل در مقطع لیسانس در خارح از کشور(آلمان) روندش به چه صورت هستش اطلاعی داره؟
    منظورم این هستش که روند انصراف چقدر طول میکشه؟مثلا هر ترم میتونه بگه این ترم آخرمه و انصراف میدم؟یا اینکه همون روز میتونه انصراف بده؟
    در حالت عادی میدونم پسری که سربازی نرفته برای ادامه تحصیل باید پذیرش و مدرک زبان رو ارایه بده به وزارت علوم،اما در این صورت انصراف چه مدارکی لازم هستش؟آیا مدرک خاصی اضافه میشه؟

مجوز خروج از کشور برای تحصیل مشمولان خدمت وظیفه‌ی عمومی تنها برای مقاطع کارشناسی‌ارشد و دکترا صادر می‌شود.

Junior Member

سلام

این سوال قبلا بارها پرسیده شده و پاسخ داده شده ولی با توجه به اینکه شنیده ام قوانین تغییر کرده، دوباره مطرح میکنم:

یک فردی که ایران کارشناسی ارشد گرفته، دوباره برای مقطع کارشناسی ارشد میتونه از کشور خارج بشه؟

قبلا نمیشد ولی من اخیرا شنیدم که قوانین تغییر کرده و امکانش هست. درسته؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان. من دارم از المان پذیرش میگیرم که برم خارج از کشور ارشد بخونم. ایا نظام وظیفه معافیت تحصیلی دو ساله در مقطع کارشناسی ارشد میده به من که بتونم تو المان درس بخونم یا باید ارشد ثبت نام کنم و از معافیت تحصیلی استفاده کنم؟ در ضمن من خرداد 96 لیسانس گرفتم .

با تشکر

Junior Member

سلام شرایط من اینه:
    متولد ۱ اردیبهشت ۷۶
    سال ۹۴ اولین کنکور رو دادم پزشکی نیاوردم پشت کنکور موندم
    سال ۹۵ دومین کنکور رو دادم پزشکی نیاوردم ... واسه اینکه بتونم دوباره کنکور بدم یک رشته در دانشگاه آزاد بدون کنکور ثبت نام کردم که بتونم معافیت تحصیلی رو بگیرم و دوباره کنکور بدم.
    سال ۹۶ سومین کنکور رو دادم پزشکی نیاوردم ... مدیریت بازرگانی دانشگاه دولتی آوردم ... رفتم از آزاد انصراف دادم که بتونم دولتی رو ثبت نام کنم و الان در حال تحصیلم.
    حالا سوال من اینه ... آیا من بعد از فارغ التحصیلی در کارشناسی اون فرصت ۱ سال پس از فارغ التحصیلی رو دارم که بتونم در اون ۱ سال کار های پذیرش رو انجام بدم؟؟؟

پیشاپیش تشکر

سلام دوستان عزيزم نمي دونم سوالم رو جاي درستي ميپرسم يانه
    من ترم شش در مقطع فوق ليسانس هستم ودرارديبهشت سال نود وهفت فارغ التحصيل ميشم،ومي دانم يكسال پس از فراغت التحصيل وقت دارم كه خودم رو به نظام وظيفه معرفي كنم وهم چنين ددلاينه اكثر دانشگاه هاي خارج از كشور واسه آذر ماه تا دي ماه هست،براي اپلاي كردن نياز به ريزنمرات واحيانااخرين مدرك تحصيلي هست،باتوجه به اين كه من دراذرماه نودوهفت ديگه دانشجو نيستم وبه من ريزنمرات ومدرك رو نميدند براي اپلاي مجبورم دفترچه نظام وظيفه رو پست كنم؛اگه تاريخ اعزام من واسه ارديبهشت ياتير بيفته ونامه ي پذيرش از دانشگاه تا قبل از اعزام بياد به من معافيت تحصيلي ميدند(وديگه اعزام نميشم؟) كه من برم واسه كارهاي گذرنامه و ويزا يا اين كه بايد برم خدمت،دراصل سوالم اينه كه واسه ي نظام وظيفه نامه پذيرش دانشگاه خارجي ملاك هست يا تاريخ شروع به تحصيل در خارج از كشور؟

Member
    رشته و دانشگاه
    https://t.me/pump_upp

نقل قول نوشته اصلی توسط Rainbowe نمایش پست ها
    سلام.اين موضوع رو خيلي سرچ كردم ولي جوابي پيدا نكردم.من الان ترم ١ ارشد رشته ي بازاريابي هستم.مي خواستم درسم تموم شه براي ارشد مجدد apply كنم به كشور المان واسه يه رشته ي ديگه،كه چند روز پيش متوجه شدم نظام وظيفه نميزاره همچين كاري و بكنم،حالا مي خواستم بدونم راه حلي داره اين قضيه رو پيچوند يا نه.انصراف هم نمي تونم بدم الان از دانشگاه چون يك بار انصراف دادم.و اگر انصراف بدم بايد برم سربازي.ممنون از جوابتون
    متاسفانه از نظر قانونی نمیتونید کاری بکنید. راه غیر قانونیش هست که توریستی از کشور خارج شین...

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط civil_boy نمایش پست ها

روند انصراف 2 روز طول میکشه.
    ار وقتی که انصراف میدین 1 سال در فرجه قرار دارین که یا برین خدمت یا دانشگاه ثبت نام کنین. ولی اگر واسه لیسانس یخواین برین بهتون معافیت تحصیلی داده نمیشه.
    برای انصراف کافیه به دانشگاه خودتون مراجعه کنید همین. نیازی به وزارت علوم نداره.

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط vmc نمایش پست ها
    سلام

این سوال قبلا بارها پرسیده شده و پاسخ داده شده ولی با توجه به اینکه شنیده ام قوانین تغییر کرده، دوباره مطرح میکنم:

یک فردی که ایران کارشناسی ارشد گرفته، دوباره برای مقطع کارشناسی ارشد میتونه از کشور خارج بشه؟

قبلا نمیشد ولی من اخیرا شنیدم که قوانین تغییر کرده و امکانش هست. درسته؟
    همچنان همون قانون هست. نمیشه

Member
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط gooblin نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان. من دارم از المان پذیرش میگیرم که برم خارج از کشور ارشد بخونم. ایا نظام وظیفه معافیت تحصیلی دو ساله در مقطع کارشناسی ارشد میده به من که بتونم تو المان درس بخونم یا باید ارشد ثبت نام کنم و از معافیت تحصیلی استفاده کنم؟ در ضمن من خرداد 96 لیسانس گرفتم .

با تشکر
    اگر لیسانس دارین و برای ارشد میخواین اقدام کنید، بعد از گرفتن پذیرش و قرار دادن وثیقه از کشور خارج میشین. هر 6 ماه گواهی اشتغال به تحصیلتون رو میفرستین توی سایت تا زمان اتمام تحصیل

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)