صفحه 123 از 126 نخستنخست ... 2373113114115116117118119120121122123124125126 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,221 تا 1,230 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

سلام دوستان.
    کسی شماره تماسی داره از دو تا منشی امور دانشجویان وزارت علوم (توی ساختمونی که پرونده ها هست) که مسئول تایید مدارک آپلود شده در نشا هستند؟
    خیلی ممنونم.
    قبل از ریپورت رسمی نمرات تافل و GRE، با دپارتمان مورد نظر مکاتبه کنید. برخی دانشکده ها ریپورت غیر رسمی تافل و GRE را برای بررسی اولیه قبول می کنند.
    متاسفانه این حساب کاربری فعال نمی باشد.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mehran4iut نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    کسی شماره تماسی داره از دو تا منشی امور دانشجویان وزارت علوم (توی ساختمونی که پرونده ها هست) که مسئول تایید مدارک آپلود شده در نشا هستند؟
    خیلی ممنونم.
    سلام

فکر میکنم باید با "کارشناس مسئول اداره اعزام با هزینه شخصی" تماس بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    برای خروج از کشور به صورت دانشجویی (یعنی با اجازه ی وزارت علوم و به منظور استفاده از تسهیلات موجود)، شما "باید" مدرک زبان داشته باشید.
    اما نگران دریافتش نباشید! برای اینکه بهتر متوجه موضوع بشید، لطفا این پست رو مطالعه بفرمایید.
    کشور اتریش آلمانی زبان هست و همینطور پذیرش من هم
    من نیاز به تسهیلات ارزی ندارم و فقط مشکل تردد رو میخوام بدونم میتونم حل کنم؟
    از طرفی آزمون های آلمانی زبان توی لیست سایت نشا نیستن

سلام دوستان
    من لیسانس حقوق خوندم تازه درسم تموم شده و خدمت نرفتم
    میخوام برم فراسنه یه رشته دیگه بخونم
    خواستم بدونم وضعیت خدمتم چی میشه و تا کی زمان دارم؟

Junior Member

سلام
    من می خواستم واسه تسهیلات نظام وظیفه نخبگان درخواست بدم. میشه راهنماییم کنین؟

این رزومۀ منه:

1. رتبه 448 کشوری علوم انسانی
    2. رتبه 2 ارشد
    3. معدل لیسانس: 14.62 دانشگاه تهران
    4. معدل ارشد: 15.65 دانشگاه تهران
    5. تألیف یک جلد کتاب
    6. ترجمۀ یک جلد کتاب

احتمال اینکه بتونم امتیازو بیارم چقدره؟

ممنون از همگی

Junior Member

درباره ی معافیت تحصیلی و پذیرش
    من تیر امسال دفاع کردم ارشدمو و میخوام برای دکترا پذیرش بگیرم و اکثر دانشگاه های مورد نظرم برای fall 2019 امکان ثبت نام دارند
    با توجه به قانون یکسال فرصت بعد اتمام تحصیل، ممکنه که تیر سال بعد مجبور بشم برم سربازی (با وجود یا عدم وجود پذیرش احتمالی)!؟

نقل قول نوشته اصلی توسط jeffhej نمایش پست ها
    درباره ی معافیت تحصیلی و پذیرش
    من تیر امسال دفاع کردم ارشدمو و میخوام برای دکترا پذیرش بگیرم و اکثر دانشگاه های مورد نظرم برای fall 2019 امکان ثبت نام دارند
    با توجه به قانون یکسال فرصت بعد اتمام تحصیل، ممکنه که تیر سال بعد مجبور بشم برم سربازی (با وجود یا عدم وجود پذیرش احتمالی)!؟
    سلام!

ببینید این فرصت یکساله برای معرفی هست و شما در زمان معرفی بلافاصله اعزام نمی‌شید. تاریخ اعزام‌تون بنابر ظرفیت موجود و تعداد سرباز مورد نیاز تعیین میشه و قوانینی هم داره: مثلاً تاریخ اعزام فارغ التحصیلان کارشناسی به بالا، ماه‌های زوج است. به علاوه اینکه شما همون زمانی که درخواست اعزام‌تون رو ثبت می‌کنید، می‌تونید یک تاریخ پیشنهادی رو اعلام کنید. هر چند که این تاریخ پیشنهادی هست ولی خب اگر مشکلی نباشه فکر می‌کنم سیستم قبول می‌کنه. مثلاً خود من تونستم تاریخ پیشنهادی رو برای ۴ ماه بعد از تاریخ پیش فرض بدم و سیستم هم قبول کرد.

این نکته رو هم در نظر بگیرید که اگر شما بتونید پذیرش بگیرید (برای همون پاییز سال ۲۰۱۹) معمولا جوابش رو تا تیر (و قبلش!) گرفتید ان‌شاالله و برای درخواست معافیت تحصیلی‌تون می‌تونید اقدام کنید. هر چند اینو درنظر بگیرید که فعلا نظام وظیفه قانونی داره که برای صدور معافیت تحصیلی برای خارج از کشور شما باید حتماً برگه‌ی اعزام رو داشته باشید؛ کاری هم به این ندارند که چقدر از فرجه‌تون مونده. اما خب همین گرفتن برگه‌ی اعزام رو شما زمانی انجام میدین که دیگه پذیرش‌تون رو گرفتین و عملاً بعدش دوباره معافیت تحصیلی می‌گیرید...

براتون آرزوی موفقیت دارم.

Junior Member

با سلام

من الان منتظر مصاحبه با سفارت المان هستم برای ویزای دانشجویی اینجا ارشد ثبت نام کردم که بتونم از معافیت تحصیلی استفاده کنم و برم و به خدا برای همین ثبت نام کردم و الکی دارم پول میدم یعنی کلی هزینه میکنم برای یه برگه معافی. حالا اگه من انصراف بدم و منتظر بشینم برای سفارت ایا میتونم بازم وثیقه بذارم با توجه به اینکه از دانشگاه مورد تایید وزارت علوم پذیرش گرفتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط gooblin نمایش پست ها
    با سلام

من الان منتظر مصاحبه با سفارت المان هستم برای ویزای دانشجویی اینجا ارشد ثبت نام کردم که بتونم از معافیت تحصیلی استفاده کنم و برم و به خدا برای همین ثبت نام کردم و الکی دارم پول میدم یعنی کلی هزینه میکنم برای یه برگه معافی. حالا اگه من انصراف بدم و منتظر بشینم برای سفارت ایا میتونم بازم وثیقه بذارم با توجه به اینکه از دانشگاه مورد تایید وزارت علوم پذیرش گرفتم.
    سلام! من نظر خودم رو میگم، شما باز پرس و جو بفرمایید.

شما صحبت از مقطعی که براش پذیرش گرفتید نکردید چون می‌تونه تاثیرگذار باشه. اما فرض کنیم شما در مقطع ارشد مشغول به تحصیل هستید و برای مقطع ارشد هم پذیرش گرفتید. به شما اجازه میدن یک مرتبه انصراف بدید و مجدد برای همون مقطع درخواست معافیت تحصیلی بدید. روندش هم با برگه‌ی پذیرش و از سازمان اموردانشجویی شروع میشه که تاپیک خودش رو داره و می‌تونید سوالات‌تون رو در ارتباط با این روند اونجا مطرح کنید. نیازی هم به داشتن ویزا برای انجام کارهای مربوط به معافیت تحصیلی نیست و می‌تونید الان انصراف بدید و برید دنبال کارهای معافیت تحصیلی خارج از کشور (امیدوارم پرسش‌تون همین باشه). البته اگر فرصتش رو دارید و دوست دارید، می‌تونید اول مطمئن بشید که به شما ویزا میدن و بعد برید سراغ کارهای انصراف و بعد گرفتن معافیت تحصیلی مجدد (دقت کنید که روی داشتن «فرصت» تاکید کردم!)

موید باشید.

پ.ن. دقت کنید که بعد از انصراف شما یک فرجه‌ی زمانیِ مشخصی دارید برای مشخص کردن وضعیت نظام وظیفه. من فرض کردم با توجه به صحبت‌هاتون، الان پذیرش رو دارید و این فرجه اهمیتی پیدا نمی‌کنه. فقط گفتم جهت تکمیل پاسخ این رو اضافه کنم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط baratashh نمایش پست ها
    سلام
    من می خواستم واسه تسهیلات نظام وظیفه نخبگان درخواست بدم. میشه راهنماییم کنین؟

این رزومۀ منه:

1. رتبه 448 کشوری علوم انسانی
    2. رتبه 2 ارشد
    3. معدل لیسانس: 14.62 دانشگاه تهران
    4. معدل ارشد: 15.65 دانشگاه تهران
    5. تألیف یک جلد کتاب
    6. ترجمۀ یک جلد کتاب

احتمال اینکه بتونم امتیازو بیارم چقدره؟

ممنون از همگی

با سلام
    اگر دانش آموخته ی داخل هستید این جا تقه بزنید
    اگر دانش آموخته ی خارج هستید این جا.