صفحه 19 از 126 نخستنخست ... 9101112131415161718192021222324252627282969119 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 181 تا 190 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

سلام به همه بچه های گل
    من از یو تی ام مالزی پذیرش گرفتم و با وثیقه از ایران خارج شدم و همین الان تو مالزی هستم و در یو تی ام ثبت نام کردم ولی چون به من زبان دادند این ترم رو باید زبان بخونم اینجا و بعد این ترم میخورم به تابستان که 3 ماه است و بعدش از سپتامبر تازه ترم درسی من شروع میشه یعنی از همین الان تازه 9 ماه دیگه میتونم برم سر کلاس های خودم یعنی الکی باید 9 ماه اینجا وایستم و حتما شما اینو میدونید که تا زمانی که نری سر کلاس سفارت ایران تو مالزی برا هیچ کس تشکیل پرونده نمیده و تا زمانی که پرونده ای نداشته باشی نمتونی برگردی ایران یعنی عملا من باید یکسال و سه ماه اینجا وایستم بعدش میتونم بیام ایران .حالا سوال من این : من اگه این ترم رو دیفر کنم و پذیرشم رو بزارم برا سپتامبر ، و برگردم ایران دفترچه خدمت پر کنم و ایران هم ایلتس امتحان بدم و تا 9 ماه دیگه اگه اعزام شدم بعد در حین خدمت میتونم پذیرشم رو نشون بدم و برا سپتامبر بیام درس بخونم ؟ با توجه به اینکه من از یک بار معافیت تحصیلیم استفاده کردم و الان تو مالزی هستم ؟ بچه ها تو رو خدا به من کمک کنید یه راهی پیدا کنم چون 9 ماه اینجا واستادن وقت تلف کردن و اینجا هم دست من از همه چی کوتاه نمتونم به ایران و وزارت علوم زنگ بزنم اگه شما ها کسی رفت وزارت یا زنگ زد برا من هم سوال کنه ؟ شما هم اگه سوالی دارید من الان تو یو تی ام در شهر جوهور هستم میتونم بهتون جواب بدم ، دستتون درد نکنه !

Junior Member

سلام دوستان

سوال من کمی پیچیده اس واسه همین توضیحشون در زیر میارم:

من واسه پاییز 2010با پذیرشی به صورت دکترای پیوسته یه دانشگاه آمریکایی مجوز خروج گرفتم. اما خوب ویزام به موقعکلیرنشد و من مجبور شدم که به یه دانشگاه کانادایی که در اون واسه مستر پذیرش داشتم برم، تا بعدن تغییردانشگاه رو در پرونده وزارت علومم انجام بدم. در اواسط ترم اول درکانادا ویزای امریکای من آماده میشه و من با انصراف از دانشگاه کانادایی به امریکا می رم. (بنابراین من امتحانی هم ندادم که ریز نمره داشته باشم). بعد اینکه 1 ماه در امریکا وارد شدم به دلایل مختلف که حالا بدی شهر ، آب و هواش ، جو آدماش و غیره دچار مشکلات روحی شدم لذا تصمیم به برگشتن به کانادا رو گرفتم. بنابراین در این ورهم با ترک و انصراف دانشگاه در اواسط ترم به کانادا رفتم تا در صورت امکان پرونده قبلی رو باز فعال سازی کنن. حالا دانشگاه کانادایی من این احتمال رو میده که مجبور شه فعال سازی مجدد پروندمو در قالب یک پدیرش مجدد برای تابستان 2011 بهم بده. حالا من می خوام بدونم آیا من این چند ماه تا تابستون رو می تونم به ایران برگردم. آیا از نظر وزارت علوم و نظام وظیفه این جابجایی های من در نهایت بازگشت به ایران مشکلی نداره. یاحداقل می تونم وثیفه ام رو پس بگیرم ؟ (من نگرانم که در صورت برگشتم وثیقه ضبط بشه )

ممنون میشم اگه راهنماییم کنین . تو بد مخمصه ای گیر کردم

سلام
    بچه ها می خواستم بدونم من که فوق گرفتم و مشمولم می تونم خروج از کشور بگیرم و برم یه فوق دیگه بخونم؟

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط ghasemnaghib نمایش پست ها
    سلام
    بچه ها می خواستم بدونم من که فوق گرفتم و مشمولم می تونم خروج از کشور بگیرم و برم یه فوق دیگه بخونم؟
    خیر، به هر مقطع تحصیلی تنها 1 بار معافیت تحصیلی تعلق میگیرد.
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

Senior Member pouya4 آواتار ها

من چند روزه صبح تا شب زنگ می زنم وزارت علوم هیچ کس جواب تلفنم رو نمیده. اگه از دوستان کسی می دونه و یا امکانش هست که بپرسه دستم به دامنش. سوالم هم اینه که معیار تاریخ فارغ التحصیلی برای دانشجویان خارج از کشور چیه؟

1. تاریخ صدور مدرک
    2. تاریخ اخذ آخرین نمره دوره
    3. تا مادامی که از نظر سفارت اون کشور دانشجو حساب بشید و نامه اشتغال به تحصیل داشته باشید

خیلی ممنون میشم اگه لطف کنین، واسه من و فکر می کنم خیلی های دیگه این تاریخ مهم باشه. مرسی.
    با سپاس و تقدیر فراوان از خستگی های پدر و مهربانی های مادرم... و یاد و خاطره ی دختر همسایه که شوهر دیپلمه نمی خواست! ادامه تحصیل خودم رو تقدیم می کنم به رئیس سازمان وظیفه عمومی ناجا، که مشوق اصلی من در این راه بود.......

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط pouya4 نمایش پست ها
    من چند روزه صبح تا شب زنگ می زنم وزارت علوم هیچ کس جواب تلفنم رو نمیده. اگه از دوستان کسی می دونه و یا امکانش هست که بپرسه دستم به دامنش. سوالم هم اینه که معیار تاریخ فارغ التحصیلی برای دانشجویان خارج از کشور چیه؟

1. تاریخ صدور مدرک
    2. تاریخ اخذ آخرین نمره دوره
    3. تا مادامی که از نظر سفارت اون کشور دانشجو حساب بشید و نامه اشتغال به تحصیل داشته باشید

خیلی ممنون میشم اگه لطف کنین، واسه من و فکر می کنم خیلی های دیگه این تاریخ مهم باشه. مرسی.
    ملاک تاریخ فارغ التحصیلی تاریخی که در مدرک درج میشه هستش.

شماره های واحد اعزام با هزینه شخصی:
    تصاویر پیوست تصاویر پیوست
    برای برآوردن میزان هوشمندی یک حاکم، نخستین روش این است که ببینید چه افرادی را به دور خود گرد آورده است.

- جان ماکسول

Member mehdinus آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Architecture

سلام دوستان
    یک سئوال ساده دارم امیدوارم جوابش رو بگیرم.
    من اگر از دانشگاهی در اروپا پذیرش دوره ای برای مستر داشته باشم که طول دوره اون 4 سال باشد چه اتفاقی برای وثیقه خروج از کشور من می افته؟
    چون تا اونجایی که میدونم نظام وظیفه 3 سال اجازه خروج از کشور با وثیقه میده!
    ممنونم

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdinus نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من اگر از دانشگاهی در اروپا پذیرش دوره ای برای مستر داشته باشم که طول دوره اون 4 سال باشد چه اتفاقی برای وثیقه خروج از کشور من می افته؟
    ممنونم
    خیر نظام وظیفه به تناسب مدت تحصیل شما مجوز میده من خودم 4 سالست معافیتم اونها ماکسیموم رو خوشبختانه در نظر میگیرن تو این زمینه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehrmat نمایش پست ها
    سلام
    مطالب فروم جالب بود ولی من احتمالا یه مشکلی برام پیش بیاد. الان برای دکترا معافیت 6 ساله رد شده! اون 6 ماه سربازیم تا عید تموم میشه! اگه من تو فروردین ویزام ریجکت بشه، تا کی وقت دارم دفترچه بفرستم؟؟ کلا وضعیت سربازیم چه جوری میشه؟
    شما اگه ویزاتون بعد از تشکیل پرونده در وزارت علوم و گرفتنه معافیته تحصیلی ریجکت بشه دو راه دارید:
    1-پس گرفتن وثیقه
    2-دیفر کردن پذیرش برای ترم بعد که نیازی هم به پست کردن دفترچه نیست فقط نامه دیفر رو باید ببرید وزارت علوم

ApplyAbroad Veteran
    qwerty123456 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdinus نمایش پست ها
    سلام دوستان
    ممنونم
    نقل قول نوشته اصلی توسط J Panahi نمایش پست ها
    خیر نظام وظیفه به تناسب مدت تحصیل شما مجوز میده من خودم 4 سالست معافیتم اونها ماکسیموم رو خوشبختانه در نظر میگیرن تو این زمینه
    از اولین روزی که وثیقه رو بسپارید، 4 سال شروع میشه. از طرفی شما مدتی وقت لازم دارید تا پاسپورت آماده بشه، ویزاتون حاضر بشه، آماده سفر بشید، تا نهایتاً کلاستون شروع بشه. در اینصورت جمعاً بیش از 4 سال زمان لازم خواهید داشت.
    فکر میکنم به مشکل برمیخورید...

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)