صفحه 20 از 126 نخستنخست ... 10111213141516171819202122232425262728293070120 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 191 تا 200 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

دوستان مگه برای گرفتن پذیرش از دانشگاه خارج، نباید ریز نمرات و مدرک فارغ ااتحصیلی ( به همراه نمره تافل/Ielts ) بفرستی؟ خوب دانشگاه که این مدرک رو نمیده مگر اینکه شرایطش ( مثل کارت پایان خدمت ) رو داشته باشی! خوب این قسمت کار رو چطور باید انجام بدیم؟

Junior Member

سلام دوستان
    اگه کسی نتونه ویزا بگیره چه قد وقت داره که بره دفترچه نظام وظیفه بگیره، چون دیگه اون مدت 6 ماه پس از فراغت دیگه وجود نداره و تبدیل به معافیت برای دوره بعد شده.

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehrmat نمایش پست ها
    سلام دوستان
    اگه کسی نتونه ویزا بگیره چه قد وقت داره که بره دفترچه نظام وظیفه بگیره، چون دیگه اون مدت 6 ماه پس از فراغت دیگه وجود نداره و تبدیل به معافیت برای دوره بعد شده.
    اگر اشتباه نکنم میتونید برید وزارت علوم و از اونجا تا یک سال دیگه تمدیدش کنید.

ضمنا، 4تا پست بالاتر رو نگاه کردید؟ :

شما اگه ویزاتون بعد از تشکیل پرونده در وزارت علوم و گرفتنه معافیته تحصیلی ریجکت بشه دو راه دارید:
    1-پس گرفتن وثیقه
    2-دیفر کردن پذیرش برای ترم بعد که نیازی هم به پست کردن دفترچه نیست فقط نامه دیفر رو باید ببرید وزارت علوم

Junior Member

سلام دوستان نمی دونم این سوال رو بایست همینجا مطرح کنم یا نه ،
    ولی لطفا جواب دقیقی به سوالم بدین:

متاسفانه من و نامزدم به خاطر یک سری مشکلات شخصی، برنامه مون برای تحصیل دکتری در خارج از کشور به هم خورده و مجبوریم فعلا ایران بمونیم.

نامزدم اوایل آبان امسال 15 تومن وثیقه گذاشت، و همون موقع هم نامه اداره گذرنامه رو گرفت ( در حقیقت به حرف من گوش نداد و اشتباه کرد! چونکه پاسپورت داشت و با این کارش فقط دوماه مهلت خروجش رو از دست داد!) به هر حال به خاطر همون مشکلات، هیچ اقدامی برای گرفتن ویزا نکرد و موندگار شدیم.

الان سوال من اینه که :

- در صورتی که ایشون نخواد اقدامی برای رفتن بکنه، حداکثر چند ماه برای پس گرفتن وثیقه شون مهلت داره؟ 6 ماه یا 1 سال از تاریخ گذاشتن وثیقه؟

- آیا پس گرفتن وثیقه ، به تاریخ آخرین فارغ التحصیلی که دیگه ربطی نداره؟ (آخه واسه معافیت تحصیلی دادن بهش گویا سر این قضیه اذیتش کردن)

- در صورتی که وثیقه رو پس گرفت ، آیا باید دوباره دفترچه پست کنه و منتظر بمونه؟ یا چون که برگه سفید اعزامش هم حتی اومده بود براش، جاش مشخصه و در اولین فرصت اعزام ، باید اعزام بشه؟

- موقع پس گرفتن وثیقه آیا نمی پرسن که چرا نرفتی دنبال ویزا؟ و چرا مثلا مهر ریجکت روی پاسپورتت نیست و ازین حرفها؟؟ یعنی این جماعت نظامی اصلا می فهمن که مشکلاااات خانوادگی توی این مملمت یعنی چی؟؟

لطفا کمک کنین و راهنمایی. چون اون خودش که هیچ دنبال کاراش نیست و حرص منو هم در آورده. دیگه خودم مجبور شدم پرس و جو کنم ازینور و اونور که ببینم تکلیف مون چیه واقعا توی این مملکت!؟

با تشکر

(از مدیر محترم این فروم هم خواهش می کنم در صورت اشتباه بودن محل درج این سوال، به جای پاک کردنش لااقل منتقلش کنن به جای درستش!! مرسی!)

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    psycology.ms

من به خاطر خدمت مقدس مجبور شدم برم یه دانشگاه اروپایی. فال رو تموم کردم. هدف من رفتن به آمریکاس و تقریبا پذیرشم جور شده. وزارت علوم ظاهرا از دانشگاه محل تحصیل استعلام نمیکنه. فقط باید اشتغال به تحصیل رو هر سال تابستون (یا بعضیا میگن هر ترم) به اونا بدیم.

بنظرتون اسپرینگ رو ثبت نام کنم یا نه
    (مسائل مد نظر من: ضبط نشدن وثیقه 15 تومنی | ندادن شهریه)؟ یعنی تابستون بهشون بگم که ترم اسپرینگ رو اونجا علاف بودم و الان آمریکا ثبت نام کردم، وثیقه رو ضبط نمیکنن؟ (یه راه حل نامناسب هم شاید داشته باشه: این که اشتغال به تحصیل فقط یه برگ کاغذه و ....)

یه چیز دیگه: بخوایم کشور رو عوش کنیم، 6 ماه وقت داریم، یا یکسال؟

Member e.farahmand آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau TU-Darmstadt

سلام دوستان
    یه سوالی دارم
    می خوام بدونم آیا میشه بعد از گرفتن مدرک لیسانس واسه فوق لیسانس از یه دانشگاه خارجی پذیرش پگیرم و بعد که رفتم اونجا
    درخواست بدم و مقطع رو عوض کنم و دوباره در مقطع لیسانس تحصیل کنم
    به نظرت کسی میفهمه ؟
    اگه این کار شدنی نیست
    میشه توضیح بدید که چطور ممکنه بفهمند ؟
    لطفا سوالاتی رو که میشه توی فروم جواب داد رو توی فروم مربوطه مطرح کنید و فقط لینکش رو واسم بفرستید

Junior Member

با سلام
    در حال حاضر من منتظر اومدن تمام جوابهای پذیرشم هستم چندتایی اومده وچندتا دیگه مونده
    سواله من اینکه میتونم با همینایی که اومده معافیت تحصیلی بگیرم وبعد اگه جواب پذیرش از دانشگاههای بهتری اومد برای اون دانشگاه ها اقدام کنم ؟منظورم اینکه فعلا برای کارای معافیت تحصیلی و پاسپورت گرفتن با همین جوابایی که از دانشگاهها گرفتم اقدام کنم ولی اگه بعدا دانشگاه بهتری بهم جواب داد و بخوام دانشگاه بهترو برم مشکلی برای پاسپورت ومعافیت تحصیلی پیش میاد یا نه؟

Member reza_saw4 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Machine Automaion-TUT

نقل قول نوشته اصلی توسط vahidtam64 نمایش پست ها
    با سلام
    در حال حاضر من منتظر اومدن تمام جوابهای پذیرشم هستم چندتایی اومده وچندتا دیگه مونده
    سواله من اینکه میتونم با همینایی که اومده معافیت تحصیلی بگیرم وبعد اگه جواب پذیرش از دانشگاههای بهتری اومد برای اون دانشگاه ها اقدام کنم ؟منظورم اینکه فعلا برای کارای معافیت تحصیلی و پاسپورت گرفتن با همین جوابایی که از دانشگاهها گرفتم اقدام کنم ولی اگه بعدا دانشگاه بهتری بهم جواب داد و بخوام دانشگاه بهترو برم مشکلی برای پاسپورت ومعافیت تحصیلی پیش میاد یا نه؟
    دوست من شما صفحات قبلی رو خوندی؟! بله اینکار امکان پزیره. فقط بعدا باید دوباره پروسه معافیتو طی کنی و تغیییرو اعلام کنی. منم همین کارو کردم. تو صیه میکنم تا جایی که میتونی صبر کنی. اگر هم با دوندگیش مشکل نداری که دیگه مشکلی نیست. البته بازم بخش نامه ها رو یه بررسی مجدد بکن...
    *خواستن توانستن است*
    کلامی کوچک با مفهومی بزرگ

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    psycology.ms

من اسپرینگ رو ثبت نام کردم. یه پذیرش از آمریکا دارم و دارم میرم آمریکا. اشتغال به تحصیل اسپیرینگ رو دادم وزارت علوم. ولی چون تا خرداد اینجا نیستم، نمیتونم امتحان بدم، در نتیجه ریزنمره ندارم که به و. علوم بدم. آیا وثیقه من ضبط میشه؟
    نمیدونم درسته یا نه، ولی شنیدم که علوم و نظام وظیفه فقط موقعی که میخوای برگردی ایران و وثیقه رو آزاد کنی، میشینن بررسی میکنن که ریزنمره هات پشت سرهمه و وقفه ای در تحصیل نیست.

Junior Member

سلام دوست من شما وقتی از این ایران خارج بشی هر ترم باید از دانشگاه اشتغال به تحصیل بگیری و با نماینده سفارت هماهنگ کنی و اون به تایید برسونی به همین خاطر همون ترم اول می فهمن که مقطع تحصیلیت عوض کردی

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)