صفحه 24 از 126 نخستنخست ... 14151617181920212223242526272829303132333474124 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط aliMoslem نمایش پست ها
    مرسی از جوابتون. من لیسانس را بلافاصله بعداز پیشدانشگاهی شروع کردم. بین لیسانس و ارشد نیم سال فاصله داشت. درواقع اردیبهشت 87 از لیسانس فارغ التحصیل شدم و مهر 87 هم دروه ارشد را شروع کردم و اسفند 90 هم از ارشدم دفاع کردم. فرودین امسال (سال 90) رفتم حج. مشکلی که ندارم؟ نمیدونم منظورتون از "معافیت تحصیلی استفاده کردید" چیه؟
    با سپاس
    ببخشید اسفند 89 درسته نه اسفند 90

Member arm7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

نقل قول نوشته اصلی توسط aliMoslem نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان
    یه سوالی داشتم. من دوره ارشد را در رشته مهندسی کامپیوتر(Computer Engineering) در ایران گذروندم و اسفند 89 نیز دفاع کرد. حالا از کانادا برای دروره ارشد رشته علوم کامپیوتر(Computer Science) پذیرش گرفتم. می خواستم بدونم آیا با توجه به اینکه من اینجا ارشد خوندم و دوباره می خوام در کانادا ارشد بخونم برای اجازه خروج از کشور برام مشکلی پیش نمی آید؟
    با سپاس فراوان
    سلام دوست عزیز
    در صورتی که شما کارت معافیت یا پایان خدمت نداشته باشید، و برای دوره کارشناسی ارشدتون از معافیت تحصیلی استفاده کرده باشید، متاسفانه برای دوره ارشد در کانادا برای شما معافیت تحصیلی صادر نمی شه و شما یا باید برای دکتری پذیرش داشته باشید یا اول خدمتون رو برید بعد دوباره اقدام کنید. قانون نظام وظیفه این هستش که برای هر دوره تحصیلی، فقط 1 بار معافیت تحصیلی صادر می شه. من هم مثل شما فکر می کردم، می خواستم ارشد یک ترم مجازی بخونم، بعد انصراف بدم برای خارج از کشور اقدام کنم، ولی خیلی زود متوجه شدم که چنین کاری امکان پذیر نیست و معافیت تحصیلی ارشد از دست خواهد رفت.
    موفق باشید.

با سلام، مرسی بابت جواب دادنتون به سوالات.
    من در بالا خوندم نظام وظیفه برای هر مقطع تحصیلی تنها یکبار معافیت صادر میکنه. اما من هم برای اپلای واسه دوره مستر برنامه ریزی و ثبت نام آزمون TOEFL و GRE کردم و هم در آزمون ارشد قبول و انتخاب رشته کردم!
    یکی از دوستام می گفت ظاهرا اگه ترم اول یا دوم ارشد باشی و واسه مستر پذیرش بگیری هنوز نظام وظیفه معافیت میده، کسی اطلاع دقیق در این باره داره منو راهنمایی کنه؟

Member sitdong آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Information Technology

من نیم سال دوم 90 یعنی تیر ماه فارغ التحصیل می شم.
    می خواستم ببینم تاریخ فارغ اتحصیلی من دقیقا کی خواهد بود(یعنی مهلت زمان 6 ماه از کی شروع می شه؟)
    اگر بخواهم برای ترم بهار اقدام کنم که مهلت تمام است با توجه به این که دیدلاین معمولا تا اگوست هست؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

نقل قول نوشته اصلی توسط sitdong نمایش پست ها
    می خواستم ببینم تاریخ فارغ اتحصیلی من دقیقا کی خواهد بود(یعنی مهلت زمان 6 ماه از کی شروع می شه؟)
    اگر بخواهم برای ترم بهار اقدام کنم که مهلت تمام است با توجه به این که دیدلاین معمولا تا اگوست هست؟
    معمولا 31 تیر را دانشگاه‌ها به عنوان فارغ التحصیلی برای ترم 2 و 30 بهمن را برای ترم 1 حساب می‌کنند. با این وجود باید باز هم حتما از آموزش دانشگاه بپرسید و به شنیده‌ها اکتفا نکنید تا دچار مشکل نشید.

Member sitdong آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Information Technology

ایا برای نیمسال دوم تاریخ فراغت از تحصیل 31 شهریور ماه درج خواهد شد و مهلت 6 ماه از این تاریخ محاسبه می شود؟

Member sitdong آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Information Technology

دوستانی که ترم نیمسال دوم فارغ ااتحصیل می شوند و مشمول هستند چه طور برای دانشگاه های خارج اپلای می کنند با توجه به این که دیدلاین ها معمولا سپتامبر هست(برای ترم بهار) و تا پاسخ پذیرش و ویزا مشخص شود مهلت 6 ماه پایان می یابد؟
    دوستان راهنایی کنند که باید چه کار کرد ؟

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

ایا برای نیمسال دوم تاریخ فراغت از تحصیل 31 شهریور ماه درج خواهد شد و مهلت 6 ماه از این تاریخ محاسبه می شود؟
    دوستانی که ترم نیمسال دوم فارغ ااتحصیل می شوند و مشمول هستند چه طور برای دانشگاه های خارج اپلای می کنند با توجه به این که دیدلاین ها معمولا سپتامبر هست(برای ترم بهار) و تا پاسخ پذیرش و ویزا مشخص شود مهلت 6 ماه پایان می یابد؟
    دوستان راهنایی کنند که باید چه کار کرد ؟
    1- معمولا 31 تیر محاسبه میشه. این مورد را حتما از آموزش دانشگاه سوال کنید تا دچار مشکل نشید.
    2-اولا اگر شما در پایان مهلت معرفی دفترچه پست کنید معمولا(قطعا نه!) چهار ماه بعد تاریخ اعزام شما میشه که باز هم معمولا دو ماه میشه عقب انداخت این تاریخ را. شما اگر تو این مدت پذیرشتون بیاد می تونید برید معافیت تحصیلی بگیرید و حتی اگر یک روز هم به اعزامتان مونده باشه برای شما معافیت تحصیلی صادر میشه و شما خدمت نمی رید. بعد هم آخر آخر این ماجرا اینه که شما می رید خدمت و بعد وقتی پذیرشتون اومد به سادگی از خدمت ترخیص میشید(کاری که خودم کردم!). فقط هر کاری می کنید نذارید غیبت بخورید که اونوقت هیچ کاری نمی تونید انجام بدید.

Member arm7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

6 ماه دقیقاً از تاریخ فارغ التحصیلی شما شروع می شود (تا جایی که اطلاع دارم). یعنی همون روز اعلام نمره پروژه یا روز دفاع از پایان نامه.

Junior Member

سلام دوستان
    نمیدونم سوالم به اینجا مربوط میشه یا نه. ببخشید
    میخواستم بدونم اگه کسی کنکور ارشد اینجا قبول شده باشه و همزمان هم از خارج پذیرش داشته باشه میتونه از دانشگاه اینجا یک ترم مرخصی بگیره که اگه یه موقع از اون دانشگاه و کشور خارج خوشش نیمود یا مشکلی پیش اومد که مجبور شد برگرده / بتونه دانشگاهیو که تو ایران قبول شده ادامه بده ؟‌ از نظر نظام وظیفه اینا مشکل پیش میاد ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)