صفحه 25 از 126 نخستنخست ... 15161718192021222324252627282930313233343575125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط emrzed نمایش پست ها
    سلام دوستان
    نمیدونم سوالم به اینجا مربوط میشه یا نه. ببخشید
    میخواستم بدونم اگه کسی کنکور ارشد اینجا قبول شده باشه و همزمان هم از خارج پذیرش داشته باشه میتونه از دانشگاه اینجا یک ترم مرخصی بگیره که اگه یه موقع از اون دانشگاه و کشور خارج خوشش نیمود یا مشکلی پیش اومد که مجبور شد برگرده / بتونه دانشگاهیو که تو ایران قبول شده ادامه بده ؟‌ از نظر نظام وظیفه اینا مشکل پیش میاد ؟
    طبق قانون برای هر مقطع تحصیلی فقط یک‌بار می‌شه معافیت تحصیلی گرفت. یعنی با توجه به این قانون نمی‌شه. ولی باز هم از وظیفه عمومی حتما بپرسید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dalvandi نمایش پست ها
    طبق قانون برای هر مقطع تحصیلی فقط یک‌بار می‌شه معافیت تحصیلی گرفت. یعنی با توجه به این قانون نمی‌شه. ولی باز هم از وظیفه عمومی حتما بپرسید.
    ممنون از پاسخ.
    ولی اینطوری که خیلی بده. یه موقع حالا خدایی نکرده آدم میره اونور به هر دلیلی یا اتفاقی مجبور میشه برگرده...بعد اونوقت دانشگاه اینجا رو هم از دست میده که! دوباره بشین واسه سال دیگه کنکور بخون....!!

Junior Member

سلام
    من همسرم یه فرصت مطالعاتی گرفته از کانادا،مدارک مربوط به وزارت علوم رو تکمیل کردیم و الان تو مرحله صدور پاسپورت هستیم اما الان تو سایت سفارت کانادا نوشته واسه گرفتن ویزا باید (کارت پایان خدمت،معافیت یا نامه از نظام وظیفه )داشته باشی حالا این نامه از نظام وظیفه دیگه چیه؟خب اگه مشکل وظیفه داشته باشی که برات پاس صادر نمیکنن.کسی چیزی میدونه خیلی نگرانیم

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zahraaaaa نمایش پست ها
    سلام
    من همسرم یه فرصت مطالعاتی گرفته از کانادا،مدارک مربوط به وزارت علوم رو تکمیل کردیم و الان تو مرحله صدور پاسپورت هستیم اما الان تو سایت سفارت کانادا نوشته واسه گرفتن ویزا باید (کارت پایان خدمت،معافیت یا نامه از نظام وظیفه )داشته باشی حالا این نامه از نظام وظیفه دیگه چیه؟خب اگه مشکل وظیفه داشته باشی که برات پاس صادر نمیکنن.کسی چیزی میدونه خیلی نگرانیم
    نگرانی نداره. اون نامه واسه کسایی هست که حین خدمت قصد خروج از کشور رو دارند. شوهر شما وضعیت نظام وظیفه اش چطوریه؟
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

Junior Member

سلام، من با سپردن وثیقه درحال خواندن یک دوره مستر(ارشد) 1.5 ساله در خارج هستم.

آیا وزارت علوم قبول میکنه که من 1 سال در دانشگاه فعلی و 1 سال دیگر در یک دانشگاه دیگر تحصیل کنم؟

(پ.ن: وزارت علوم دوره های 1 ساله کشوری که هستم رو فوق لیسانس ارزیابی میکنه)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman-Mech نمایش پست ها
    نگرانی نداره. اون نامه واسه کسایی هست که حین خدمت قصد خروج از کشور رو دارند. شوهر شما وضعیت نظام وظیفه اش چطوریه؟
    همسرم سربازی که نرفته.یعنی الان از معافیت تحصیلی استفاده میکنه.بعدازیه هفته پاس خوردن بین وزارت علوم ودانشگاه (چون دانشگاه میگفت برگه معافیت تحصیلی رو وزارت باید بده اما وزارت میگفت دانشگاه باید بده)دانشگاه یه کپی بما داده که نظام وظیفه گفته این دانشجو از معافیت تحصیلی استفاده میکنه.حالا واسه ویزا اینو ترجمه رسمی میکنن؟بچه ها کسی میدونه واسه سفارت کانادا چه مدارکی رو باید ترجمه کنیم که مهروزارت خارجه ودادگستری رو داشته باشه؟

ApplyAbroad Veteran
    pejman-Mech آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط zahraaaaa نمایش پست ها
    همسرم سربازی که نرفته.یعنی الان از معافیت تحصیلی استفاده میکنه.بعدازیه هفته پاس خوردن بین وزارت علوم ودانشگاه (چون دانشگاه میگفت برگه معافیت تحصیلی رو وزارت باید بده اما وزارت میگفت دانشگاه باید بده)دانشگاه یه کپی بما داده که نظام وظیفه گفته این دانشجو از معافیت تحصیلی استفاده میکنه.حالا واسه ویزا اینو ترجمه رسمی میکنن؟بچه ها کسی میدونه واسه سفارت کانادا چه مدارکی رو باید ترجمه کنیم که مهروزارت خارجه ودادگستری رو داشته باشه؟
    من به طور خاص راجع به سفارت کانادا اطلاعی ندارم. کلیات رو می گم:
    برگه کپی شده رو اصولاً ترجمه رسمی نمی کنند. وقتی شوهر شما معافیت تحصیلی داره یعنی اینکه جایی دانشجو هست. پس می تونه برگه گواهی اشتغال به تحصیل بگیره از دانشگاه و این به معنی معافیت تحصیلی هست. این برگه قابل ترجمه رسمی هم هست. باز هم از دوستان در انجمن کانادا بپرسید تا مطمئن بشید.
    از پاسخ دادن به سوالاتی که قابل پرسش در فروم هستند معذورم.

من سه هفته بعد از دفاعم باید امریکا باشم ... دانشگاه هم 4 هفته طول میده تا نامه فارق‌التحصیلی بعد از دفاع بده. راهی وجود داره که از نظام وظیفه با شرح شرایطم خروج موقت بگیرم و برم و کارای فارغ‌التحصیلی و وزارت علوم و نظام‌وظیفه رو وکیلم انجام بده ؟

Junior Member

من یک سوال اساسی برام پیش اومد.
    اگر تیر ماه سال آینده فارغ التحصیل بشم،
    و به خاطر پذیرش گرفتن از دانشگاهی تو امریکا، درخواست معافیت تحصیلی بدم،
    از این اون طرف clear نشم،و نتونم برم امریکا،
    میتونم با همون معافیت تحصیلی برای پذیرشی که از یکی از دانشگاه های کانادا گرفتم اقدام کنم،برای ویزا؟
    مثلا اگر مجبور شم پذیرش کانادا رو دیفر کنم و ۶ ماه بعد بخوام از کشور خارج شم، معافیت تحصیلی باطل میشه و دیگه اجازه خروج از کشور نخواهم دشت؟

مرسی از راهنمایی هاتون دوستان

نقل قول نوشته اصلی توسط soren89 نمایش پست ها
    من یک سوال اساسی برام پیش اومد.
    اگر تیر ماه سال آینده فارغ التحصیل بشم،
    و به خاطر پذیرش گرفتن از دانشگاهی تو امریکا، درخواست معافیت تحصیلی بدم،
    از این اون طرف clear نشم،و نتونم برم امریکا،
    میتونم با همون معافیت تحصیلی برای پذیرشی که از یکی از دانشگاه های کانادا گرفتم اقدام کنم،برای ویزا؟
    مثلا اگر مجبور شم پذیرش کانادا رو دیفر کنم و ۶ ماه بعد بخوام از کشور خارج شم، معافیت تحصیلی باطل میشه و دیگه اجازه خروج از کشور نخواهم دشت؟

مرسی از راهنمایی هاتون دوستان
    فکر کنم میتونید این سوال رو تو صفحه‌های قبلی هم دیده بودم که پرسیده بودند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)