صفحه 3 از 121 نخستنخست 1234567891011121353103 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 30 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

Hybrid View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط abbas dehghani نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من برای مستر از امریکا پذیرش گرفتم و اگه کارام خوب پیش بره فش 2-3 ماه دیگه کارای ویزام درست میشه
    من با شرط معدل میتونم تو دانشگاهی که لیسانس بودم برای ارشد ثبت نام کنم
    میخوام تو ایران ثبت نام کنم که اگه ویزام درست نشد ایران رو از دست نداده باشم و بتونم حداقل تو ایران ارشد رو بخونم
    میخوام پاسپورت سفر بگیرم برای تقاضای ویزا و بعد از اینکه ویزام درست شد انصراف بدم و مدرکمو ازاد کنم و پاسپورت تحصیلی
    اما دیدم یکی از موارد گرفتن پاسپورت تحصیلی " انصرافی یا اخراجی نبودن " هست
    این قانون تبصره خاصی نداره؟جه کنم بنظرتون بجهااااا!!!!!!!!!!!
    پاسپورت یک نوعه و تحصیلی یا سفر نداره.
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Junior Member

با سلام
    بنده در حال گذراندن خدمت سربازی بوده و به زودی نامه admission خودم رو دریافت می کنم. می خوام بدونم:
    1- مراحل تسویه من با نظام وظیفه چقدر طول می کشه؟
    2- آیا با توجه به محدودیت زمانی امکان انجام اولیه امور با اسکن نامه admission هست؟ با التماس تزرغ چی؟ ممکنه شخص مربوطه رو در وزارت علوم به من معرفی کنید.
    ممنونم دوستان عزیز

Junior Member

با سلام

من دنبال بخشنامه ای که نشان میدهد اعتبار خروج از كشور از وزارت علوم 2 ماه از تاریخ صدور نامه است و متاسفانه نتونستم پیداش کنم در سایت وزارت علوم.

می خواستم ببینم شما آیا می دونید از کجا مشه پیدایش کرد؟

با تشکر

سپهر

Junior Member

سلام
    از ذوستان کسی می دونه که آیا اگر بیش از یک سال از سربازی گذشته باشه در صورت اخذ پذیرش یا قبولی کنکور (در مقطع بالاتر) نظام وظیفه معافیت تحصیلی نمی ده؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط nsr نمایش پست ها
    سلام
    از ذوستان کسی می دونه که آیا اگر بیش از یک سال از سربازی گذشته باشه در صورت اخذ پذیرش یا قبولی کنکور (در مقطع بالاتر) نظام وظیفه معافیت تحصیلی نمی ده؟
    هنوز خودشونم نمیدونن دارن اجراش میکنن یا نه تعداد بسیار زیادی از دوستانی که برای مقاطع ارشد و دکتری بعد از بازه 1 ساله پذیرش گرفته بودن نهایتا با مراجعه به نظام وظیفه تهران موفق به دریافت معافیت شدن.
    نتیجه ای که من گرفتم:
    - برای کارشناسی معافیت صادر نمیشه.
    - برای ارشد و دکتری اگه پیگیری کنی و غیبت نداشته باشی صادر میشه (فعلا! و بر خلاف قانون ابلاغ شده)

Junior Member

سلام و خسته نباشید من از یکی دانشگاه های کانادا پذیرش گرفتم ولی متاسفانه مشروط به گذراندن دوره زبان هست برای مقطع ارشد حالا مشکل من با وزارت علوم هست که میگه ما به مشروط ها مجوز خروج از کشور نمیدیم حالا من موندم چکار کنم . خواستم ببینم آگه پذیرشمو دستکاری کنم و مشروط زبان حذف کنم سازمان دانشجویی استعلام میگیره مبفهمه یا نه تو رو خدا راهنمایی کنید به ماه دیگه مشمول میشم وقت زیادی ندارم.

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط kkklllkkk نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید من از یکی دانشگاه های کانادا پذیرش گرفتم ولی متاسفانه مشروط به گذراندن دوره زبان هست برای مقطع ارشد حالا مشکل من با وزارت علوم هست که میگه ما به مشروط ها مجوز خروج از کشور نمیدیم حالا من موندم چکار کنم . خواستم ببینم آگه پذیرشمو دستکاری کنم و مشروط زبان حذف کنم سازمان دانشجویی استعلام میگیره مبفهمه یا نه تو رو خدا راهنمایی کنید به ماه دیگه مشمول میشم وقت زیادی ندارم.
    خیر استعلام نخواد شد، اما...
    اما شما برای ویزا کانادا، باید شرطی که در پذیرشتون هست رو برآورده کرده باشید!
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

Junior Member

سلام
    می خواستم بپرسم که ادامه تحصیل به عنوان research student هم معافیت داره؟ یا حتما باید ارشد یا دکترا باشیم؟ آخه بعضی از بورسهای دولت خارجی از بورس research شروع میشه که میشه تمدیدش کرد...
    مرسی

سلام
    من اسفند 94 فارغ التحصیل شدم از دوره کارشناسی
    برای 2017 اقدام به اپلای دارم می کنم
    میخوام بدونم این که مهلت معافیت بعد از فارغ التحصیلی تموم میشه تا اون موقع برای نظام وظیفه چکار باید بکنم تا به مشکل نخورم
    دم شما گرم

سلام

من چندین بار انجمن ها و پست های مختلف رو خوندم ولی چند تا سوال داشتم که هنوز شفاف نشده برام و فکر میکنم بچه هایی که سربازی دارن و فرصت یک سالشون بعد از فارغ التحصیلی تموم شده و دنبال غقب انداختن سربازیشونن تا بتونن تو این فرصت یک پذیرش خوب از دانشگاه مورد نظرشون بگیرن هم این سوال ها براشون پیش اومده باشه.

{در کل سناریو اینه که یک سال از تاریخ فارغ التحصیلیتون گذشته باشه و بخواید 6 ماه تا یک سال با گرفتن پذیرش از دانشگاه های ضعیف تر سربازی رو بندازین عقب تا بتونین از یک دانشگاه خوب پذیرش اصلیتون رو بگیرین یا هم اینکه اصلا همین ایران در نهایت ثبت نام کنید (بعد از این 6 ماه تا یک سال که انداختین عقب). میخواییم بدونیم که چظوری این کار رو میشه با کمترین دردسر و هزینه انجام داد}

من به شخصه از تاریخ فارع التحصیلیم یک سال گذشته و اسفند همین امسال تاریخ اعزاممه و قصد دارم با پذیرش دکتری 6 ماه تا یک سال تاریخ اعزامم رو عقب بندازم تا بتونم پذیرش اصلی رو تو این مدت بگیرم. حالا این سوال ها برام پیش اومده و اگه کسی دقیق میتونه جواب این سوال ها رو بده، به من و به کسایی که دنبال این کارن خیلی کمک بزرگی کرده:

1.در صورتی که با نامه پذیرش دکتری از یک دانشگاه خارجی، از طریق وزارت علوم یک معافیت 6 ماهه برای ثبت نام صادر بشه آیا امکان تمدید به مدت 6 ماه دیگر برای همین دانشگاه و با همین نامه پذیرش وجود دارد؟ (در صورتی که در 6 ماه اول به هر دلیلی ثبت نام انجام نشه).

2.در صورتی که مورد قبل (شماره 1) برای تمدید به مدت 6 ماه دیگر امکان نداشت؛ آیا با گرفتن یک پذیرش از یک دانشگاه دیگر و تعویض پرونده در وزارت علوم، 6 ماه دیگر برای معافیت تحصیلی برای ثبت نام در دانشگاه جدید صادر می شود؟

3.در صورتی که بخوای برای بار دوم دانشگاه رو برای آخرین بار به عنوان دانشگاه اصلی (چه در ایران چه در خارج) تعویض کنم تا بتونم وافعا ثبت نام کنم آیا دانشجوی انصرافی به حساب میام؟ اگر آره، آیا باید حتما مدت زمان معافیت صادر شده تموم بشه تا دانشجوی انصرافی بشم و بتونم این کار رو بکنم؟ (چون ممکنه زمان ثبت نام در دانشگاه اصلی قبل از پایان این معافیت تحصیلی - 6 ماه یا یک سال - باشه).

4.آیا حتما باید وثیقه نظام وظیفه رو بزاری و مدارکتو آزاد کنی تا وزارت علوم برات معافیت 6 ماه واسه ثبت نام صادر کنه؟ یا اینکه این مدرک آزاد کردن و وثیقه گذاشتن، بعد از صادر شدن معافیته؟ (چون هدف اینه که فعلا وقتت اضافه بشه نه اینکه واقعا بری وثیقه بزاری و مدارکو آزاد کنی در حال حاضر). و اینکه اگه امکانش هست که وثیقه نزاری و مدارکو آزاد نکنی، بعدا مشکلی ایجاد نمیشه؟ (1.واسه وقتی که بخوای پرونده رو تعویض کنی واسه یه پذیرش دیگه، 2.یا وقتی پذیرش اصلیت اومد، 3.یا اینکه بخوای تو ایران ثبت نام کنی واسه دکتری)

5.در آخر اینکه آیا بعد از گذشت این معافیت تحصیلی ( 6ماه تا یک سال) که برای ثبت نام صادر شده، در صورتی که ثبت نامی صورت نگیره و کلا از کشور خارج نشی، دانشجو انصرافی به حساب میای؟ یعنی یک سال دیگه فرصت پیدا میکنی؟

خیلی خیلی ممنونم

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)