صفحه 34 از 126 نخستنخست ... 24252627282930313233343536373839404142434484 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 331 تا 340 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

ApplyAbroad Veteran
    atabak-aut آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering-École Polytechnique de Montréal

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط RST نمایش پست ها
    سلام،
    من در حال حاضر سربازم و نامه پذیرشمو گرفتم . میخواستم بدونم من الان اگه از وزارت علوم نامه بگیرم تاریخ شروع تحصیلو بزنم 1 سپتامبر بعد نظام وظیفه نامه ترخیص منو از سربازی برای همون زمان میده ؟ یعنی اینکه من مجبورم تا اون زمان برم سربازی یا اینکه الان ترخیصم میکن ؟؟
    نه خب بالاخره شما حداقل یه روز میخواین برید سفر تا برسید اونور دنیا یا نه

از روزی که وزارت علوم مدارک شما رو تایید کنه و نامه بزنه برای نظام وظیفه، شما برید اونجا وثیقه رو بزارید، معافیتتون صادر میشه و پادگان بای بای ....
    Essentially, all models are wrong, but some are useful.
    (George E. P. Box)
    ----------------------------------------------------------------------
    به
    قوانین انجمن احترام بگذاریم.

الان حدوداً 2 ماهی میشه که قوانین تغییر کرده
    در هر مقطعی که باشید، مجاز هستید یک بار انصراف دهید و مجدداً در صورت قبولی در دانشگاه های داخل/خارج معافیت تحصیلی بگیرید. تنها محدودیتی که داره زمانی هستش که از شروع تحصیلتون میگذره، برای مثال اگه از ارشد بخواهید انصراف بدین، باید حداکثر دو ترم از تحصیلتون گذشته باشه و برای دکترا هم فکر می کنم 4 ترم ... همه این توضیحات رو رویِ یه سری اِستند تو سالن شماره 3 نظام وظیفه نوشتن

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    تا جایی که من اطلاع دارم، نظام وظیفه برای هر مقطع تحصیلی فقط یکبار معافیت تحصیلی صادر می کنه...

Junior Member

دوستان من طبق فرم I20 حداکثر تا 17 اردیبهشت می تونم وارد آمریکا بشم. برای ویزا اقدام کردم و هنوز کلیر نشدم. حالا با توجه به اینکه شاید کارهای وزارت علوم و نظام وظیفه طولانی بشه و تا 17 ام درست نشه با خودم فکر کردم که بهتره از الان تشکیل پرونده بدم و وثیقه هم بذارم و منتظره کلیر شدن نمونم. از طرفی اگه من کارا رو انجام بدم بعد کلیرنس دیر بشه یا تو کلیرنس رد بشم، می تونم از اول مهر برم سر کلاسای ارشد تو ایران؟ یا اینکه چون یه بار برای خارج معافیت گرفتم دیگه نظام وظیفه اجازه نمی ده؟ لطفاً اگر کسی می دونه جواب بده. اجرش با زهرا...

Junior Member

سلام بر دوستان

من الان حدود 3 ماه که فارغ التحصیل شدم و در فرجه یک ساله ( که قبلا 6 ماه بود) هستم. الان برای مصاحبه برای یک پوزیشن دکتری به سوئد دعوت شدم. سوال من اینه که چطوری می تونم از کشور خارج شم؟
    در ضمن من الان نامه پذیرش از فنلاند هم دارم. آیا می شه با این پذیرش درخواست معافیت داده و پاسپورت بگیرم و برم سوئد و بعد برم فنلاند؟ آخه شنیدم با این پاسپورت فقط می شه یکبار از کشور خارج شد؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط amirap نمایش پست ها
    سلام بر دوستان

من الان حدود 3 ماه که فارغ التحصیل شدم و در فرجه یک ساله ( که قبلا 6 ماه بود) هستم. الان برای مصاحبه برای یک پوزیشن دکتری به سوئد دعوت شدم. سوال من اینه که چطوری می تونم از کشور خارج شم؟
    در ضمن من الان نامه پذیرش از فنلاند هم دارم. آیا می شه با این پذیرش درخواست معافیت داده و پاسپورت بگیرم و برم سوئد و بعد برم فنلاند؟ آخه شنیدم با این پاسپورت فقط می شه یکبار از کشور خارج شد؟
    بمنظور سفر علمی رو جویا بشید!از دانشگاه بخواهید دعوتنامه بدن بهتون بعد باید ببرید دانشگاهی که بودید تایید کنید بعد نظام وظیفه
    میتونید برید ربطی نداره دوست من!!شما پذیرش دارید و مشکلی ندارید
    به وزارت علوم اعلام کنید میخواهید دانشگاه عوض کنید که 1 بار تعویض بلامانع است!البته 1 سقف سنوات داره که باید رعایت کنید و از سایت وزارت چک کنید
    ویرایش توسط en milad : April 13th, 2012 در ساعت 09:50 AM
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

Junior Member

سلام، کسی میدونه اگه من نتیجه پذیرشم بیاد و الان هم 10 ماه که خدمت کردم، یعنی 1 سال بیشتره که کارشناسیمو گرفتم، طبق این قانون از معافیت تحصیلی نمیتونم استفاده کنم؟!!!!

"""-چه مشمولاني مي توانند بدون آنكه مقيم كشورهاي خارجي باشند دردانشگاه هاي خارج از كشور تحصيل نموده و از معافيت تحصيلي دانش جويان
    خارج از كشور بهره مند شوند؟
    مشمولاني كه در مقاطع كارشناسي يا بالاتر در دانشگاه هاي داخل كشور فارغ التحصيل شده باشند به شرط عدم ورود به غيبت وسپري نشدن بيش
    از يكسال از تاريخ فراغت از تحصيل
    با سپردن تضمين لازم مي توانند از اين معافيت استفاده نمايند.""""

منبع:
    http://www.police.ir/portal/Home/Sho...2-578db36d1e55

ApplyAbroad Veteran

رشته و دانشگاه
    PhD Computer Science - University of Southampton

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi26 نمایش پست ها
    سلام، کسی میدونه اگه من نتیجه پذیرشم بیاد و الان هم 10 ماه که خدمت کردم، یعنی 1 سال بیشتره که کارشناسیمو گرفتم، طبق این قانون از معافیت تحصیلی نمیتونم استفاده کنم؟!!!!

"""-چه مشمولاني مي توانند بدون آنكه مقيم كشورهاي خارجي باشند دردانشگاه هاي خارج از كشور تحصيل نموده و از معافيت تحصيلي دانش جويان
    خارج از كشور بهره مند شوند؟
    مشمولاني كه در مقاطع كارشناسي يا بالاتر در دانشگاه هاي داخل كشور فارغ التحصيل شده باشند به شرط عدم ورود به غيبت وسپري نشدن بيش
    از يكسال از تاريخ فراغت از تحصيل
    با سپردن تضمين لازم مي توانند از اين معافيت استفاده نمايند.""""

منبع:
    http://www.police.ir/portal/Home/Sho...2-578db36d1e55
    دوست عزیز چندین بار تا حالا این مساله توضیح داده شده. لطفا قبل از ارسال فروم رو جستجو کنید.

بنده خودم دقیقا با همین شرایط شما سال گذشته از خدمت ترخیص شدم و الان مشغول تحصیل هستم. اینکه دقیقا این قانون ماجراش چیه و چرا ذکر شده و چرا اجرا نمیشه را هم من نفهمیدم.
    *ارسال پست تنها به منظور تشکر/تبریک/تسلیت/آرزو/تنفر/تاکید/تایید برخلاف قوانین فروم می باشد، لطفا از تکمه ی +/- استفاده نمایید*
    قبل از ارسال سوال جدید حتما موضوعات مرتبط را جستجو کنید.
    نتایج پذیرش خود را در قسمت نتایج پذیرش وارد کنید!
    به قوانین انجمن احترام بگذاریم.

Junior Member

قانون جدیدی که واسه انصراف در هر مقطع ( مثلاکارشناسی ارشد) از تحصیل اومده و دوباره میشه در همون مقطع ادامه داد، دقیقا چی گفته؟!در مورد گرفتن پذیرش حین تحصیل تو همون مقطع در اینجا، چی گفته؟
    گفتن تو مقطع ارشد ، حداکثر 2 ترم باید اینجا گذرونده باشی یا حداقل 2 ترم ؟! روزانه یا شبانه بودن دانشگاه دولتی فرقی نمیکنه؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط dalvandi نمایش پست ها
    دوست عزیز چندین بار تا حالا این مساله توضیح داده شده. لطفا قبل از ارسال فروم رو جستجو کنید.

بنده خودم دقیقا با همین شرایط شما سال گذشته از خدمت ترخیص شدم و الان مشغول تحصیل هستم. اینکه دقیقا این قانون ماجراش چیه و چرا ذکر شده و چرا اجرا نمیشه را هم من نفهمیدم.

فوری . فوری
    دوستان من امروز نظام وظیفه بودم برای کارهای ترخیصم. نامه وزارت علوم هم دستم بود. فارغ التحصیل آبان 89 از مقطع ارشد هستم. الان سربازم و بود غیبت. پذیرشم از کانادا تازه اومده

بهم گفتند که طبق قانون جدید چون یکسال بیشتر از تاریخ فارغ التحصیلیت میگذره، نمیتونی ترخیص بشی. پیش خیلی ها رفتم. حتی تا خود سرهنگ حلوایی. حرفشون یکی هستش. متن قانون خودشون رو جلوشون گذاشتم که مگیه سربازانی که در مقطع بالاتر در دانشگاه قبول میشوند می تونند تر خیص شوند. همشون بهم گفتند که از نظر ما سرباز هم مشمول قوانین نظام وظیفه حساب میشه و چون یکسال بیشتر طول کشده از مقطع فارغ التحصیلیت نمیتونی ترخیص شی.
    دوستان خواهش میکنم راهنماییم کنند که چی کار کنم در این وانفسا

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط mahdi_ghf نمایش پست ها
    قانون جدیدی که واسه انصراف در هر مقطع ( مثلاکارشناسی ارشد) از تحصیل اومده و دوباره میشه در همون مقطع ادامه داد، دقیقا چی گفته؟!در مورد گرفتن پذیرش حین تحصیل تو همون مقطع در اینجا، چی گفته؟
    گفتن تو مقطع ارشد ، حداکثر 2 ترم باید اینجا گذرونده باشی یا حداقل 2 ترم ؟! روزانه یا شبانه بودن دانشگاه دولتی فرقی نمیکنه؟
    دوست عزیز مطالعه بفرمایید فروم رو متوجه میشید
    شما میتونید از دیپلم تا دکترا فقط 1 بار اینکار رو بکنید
    در صورتیکه از مقطع انصرافیتون فارق نشده باشید میتونید 2باره همون مقطع رو بشرطی که وارد غیبت نشید بخونید(هرجا)
    بله برای ارشد ماکسیمم 2 ترم
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)