صفحه 40 از 126 نخستنخست ... 30313233343536373839404142434445464748495090 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 391 تا 400 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

دوستان من برای یه دانشگاه غیرامریکایی پذیرش گرفتم و تشکیل پرونده دادم و وثیقه گذاشتم. الان دارم مدارکم رو ازاد میکنم. ولی یه پذیرش دیگه از امریکا داره برام درست میشه و ظرف یکی دو هفته ی اینده نامه ی i-20 دستم میرسه. سوالم اینه باید برم وزارت علوم بگم پذیرشمو تغییر بده؟ برای ویزای امریکا نیاز به خروج از کشور دارم. یکی دوبار باید برم انکارا که مصاحبه ویزا داشته باشم. مجوز خروج از کشور برای ویزا هم میدن؟ ممنون میشم دوستان مطلع زود جواب بدن

نقل قول نوشته اصلی توسط mahmoudb نمایش پست ها
    دوستان من برای یه دانشگاه غیرامریکایی پذیرش گرفتم و تشکیل پرونده دادم و وثیقه گذاشتم. الان دارم مدارکم رو ازاد میکنم. ولی یه پذیرش دیگه از امریکا داره برام درست میشه و ظرف یکی دو هفته ی اینده نامه ی i-20 دستم میرسه. سوالم اینه باید برم وزارت علوم بگم پذیرشمو تغییر بده؟ برای ویزای امریکا نیاز به خروج از کشور دارم. یکی دوبار باید برم انکارا که مصاحبه ویزا داشته باشم. مجوز خروج از کشور برای ویزا هم میدن؟ ممنون میشم دوستان مطلع زود جواب بدن
    برای آمریکا حتماً باید I-20 رو به وزارت علوم نشون بدین. میرین تو سایت نشا و درخواست تغییر پذیرش میدین. بعد هم وقتی نوبتتون شد، تشریف میبرین وزارت علوم تا نامه پذیرش و بقیه چیزا رو بررسی کنن.

بعد از اینکه همه چی رو قبول کردن، نامه میدن که ببرین نظام وظیفه، تو اون نامه گفته شده میخواین کشورتون رو تغییر بدین، یه چندتا نامه نگاری هم تو نظام وظیفه میشه، بعد دوباره باید تشریف ببرین وزارت علوم!

در مورد اون قسمت صحبتتون که واسه ویزا هم اجازه خروج میدن یا نه:

اونا کار ندارن که واسه چی اجازه خروج میگیرین. در واقع سری اولی که اجازه خروج میگیرین، سه ماهه هست. تو این سه ماه میتونین هرچقدر دلتون خواست برین و بیاین (به هر کجا). ولی قبل اتمام سه ماه، از کشور خارج میشین! اگر دیدین کارتون طول کشید (مثلا دیفر کردین) باید برین و به وزارتخانه اطلاع بدین.

ویرایش: منظور از وزارت علوم، همون دفترشون نزدیک میدان فردوسی هست!

نقل قول نوشته اصلی توسط haami_h نمایش پست ها
    دوستان معافیت تحصیلی برای کانادا و انگلستان از طرف نظام وظیفه صادر میشه ؟؟؟؟؟
    کانادا رو نمیدونم، اما واسه انگلستان، وزارت علوم نامه معافیت تحصیلی نمیده که ببری نظام وظیفه وثیقه بذاری و از کشور خارج شی...
    تاریخ ساخت پروفایل و ورود به پول: 18/04/2019
    تاریخ دریافت (ITA) دعوتنامه: 01/05/2019
    مدیکال و بایومتریک: 04/07/2019

منظور شما (وحید) این هست که برای دوره ی ارشد میشه دوبار معافیت گرفت؟ یعنی یه نفر می تونه یه بار تو ایران ارشد بخونه و دوباره برای ارشد اپلای کنه؟
    در مورد دکترا این درسته ولی در مورد ارشد من نشنیده بودمش
    البته امروز تو سایت عصرایران زده که گویا میشه:
    http://www.asriran.com/fa/news/23827...A7%D8%B2%DB%8C
    گفته که:
    "-تسهیلات دیگری که برای دانشجویان مشمول, در قانون جدید پیش بینی شده، اجازه انصراف از تحصیل برای یک بار در طول مدت تحصیل است یعنی دانشجویان مشمول در طول مدت تحصیل از دیپلم تا دکترای تخصصی یک بار حق انصراف دارند و در اینصورت معافیت تحصیلی آنان تمدید می شود."
    ویرایش توسط hosseinhamedi : October 25th, 2012 در ساعت 02:06 PM

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    داروسازی/ دانشگاه علوم پزشکی

سلام دوستان
    من خرداد 92 فارغ التحصیل رشته داروسازی میشم سربازی نرفتم هنوز ایا به من اجازه میدن واسه ادامه تحصیل توی سنگاپور از کشور خارج بشم؟ رشته های دکترا تو ایران طرح همراه سربازی داره ینی مدرک تا 2 سال گیره. ایا مدرکمو ازاد میکنن؟میشه طرح رو خرید؟
    ممنون

Junior Member Hwoarang آواتار ها

این موردی که شما فرمودین به انصراف مربوط نمیشه. انصراف واسه کسی هست که داخل ایران داره درس میخونه و میخواد انصراف بده و بره اونور. بله تا اونجا که من میدونم میشه. این مورد شما شایع هم هست. اگر از شروع تحصیل کمتر از 2 سال گذشته باشه میتونید دانشگاه رو عوض کنید. اگر توی همون کشور باشید که فک کنم نیاز به نظام وظیفه هم نباشه اما اگه کشور رو بخواین عوض کنید فک کنم باید نظام وظیفه هم باید موافقت کنه.

نقل قول نوشته اصلی توسط bestboy نمایش پست ها
    دوست گرامی یعنی ما میتونیم مرتبه اول که با پذیرش ارشد از کشور خارج شدیم فرضا بعد از 7-8 ماه از دانشگاه اولی انصراف بدیم و بعد دوباره در همون مقطع در یک رشته جدید در یک شهر و دانشگاه دیگه ثبت نام کنیم؟
    از کرده های خویش هیچ هراسان مباش و بی سرپرست شان مگذار! پشیمانی کار پسندیده ای نیست.
    فریدریش نیچه, غروب بتان.

دوستان سلام. من یه سوال خیلی واجب در مورد خودم دارم

من دی ماه پارسال فارغ التحصیل شدم و پذیرش برای دکتری از امریکا دارم و وثیقه گذاشتم برای خروج. اما به احتمال زیاد نمیتونم برم چون ویزام توی کلیرنس متاسفانه ریجکت شده و پذیرشم برای ژانویه 2013 هستش. توی نامه وزارت علوم به نطام وظیفه نوشته که من حداکثر یکسال بعد از انصراف وقت دارم خودمو به نظام وظیفه معرفی کنم. اگر من دی ماه برم وزارت علوم اعلام انصراف از تحصیل کنم تا دی ماه سال دیگه باز وقت دارم برای فرستادن دفترچه خدمت؟ و غایب محسوب نمیشم؟؟؟ ( با توجه به اینکه از ایران خارج نشدم برای تحصیل)

حالا اگر تا سال دیگه وقت داشته باشم و بتونم از یک کشور دیگه پذیرش بگیرم برای دکترا ، باز با گذاشتن وثیقه و اجازه خروجم موافقت میشه؟ ( با توجه به اینکه یه بار انصراف دادم)

سلام. منم متولد آذر 65 هستم. یک سال دیر رفتم دانشگاه. لیسانس رو 5 ساله گرفتم و الان ترم 3 ارشد هستم. خواستم بدونم بنده بعد از فارغ التحصیل شدن چقدر فرصت دارم برای سربازی؟6 ماه؟1 سال؟ یا هیچی؟

Member BEHNAM1986 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Energy Systems Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط omidsalarpour نمایش پست ها
    سلام. منم متولد آذر 65 هستم. یک سال دیر رفتم دانشگاه. لیسانس رو 5 ساله گرفتم و الان ترم 3 ارشد هستم. خواستم بدونم بنده بعد از فارغ التحصیل شدن چقدر فرصت دارم برای سربازی؟6 ماه؟1 سال؟ یا هیچی؟
    قبلا 6 ماه بود، ولی الان طبق قانون جدید 1 سال فرصت دارید.
    Tomorrow Never Dies

Member BEHNAM1986 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Energy Systems Engineering

دوستان من سوالی داشتم
    طبق مطالب فروم من اینطور فهمیدم که اگه یکی بره سربازی و در حین خدمت پذیرش خارج از کشورش حل بشه، می تونه از معافیت تحصیلی استفاده کنه و بره دنبال تحصیلش ولی ظاهرا دوستان می گن این وسط یه شرطی وجود داره مبنی بر اینکه یک سال از تاریخ فارغ التحصیلیش "نگذشته" باشه.

در مورد این فانون و شرط هاش اطلاع موثقی دارید؟
    Tomorrow Never Dies

سلام

من دو تا سوال در مورد انصراف از تحصیل و شروع مجدد تحصیل دارم
    من از یکی از دانشگاه های آمریکا برای زمستون پذیرش دارم ولی به خاطر هزینش نمی تونم برم. توی این آدرس از نظام وظیفه توضیح داده که بعد از انصراف از تحصیل می شه در همون مقطع یا مقطع پایین تر (در کل طول تحصیل از دیپلم تا دکترا فقط یک بار ) دوباره ادامه تحصیل داد.من می خوام انصراف از تحصیل بدم و دوباره توی این فرجه ی یکساله پذیرش بگیرم و معافیت تحصیلی بگیرم.
    http://police.ir/Portal/Home/ShowPag...2-578db36d1e55
    سوال اولم اینه که برای انصراف از تحصیل از دانشگاه خارج کشور چه طوری باید این کار رو انجام داد. می شه همین طوری رفت وزارت علوم و با وجود اینکه نرفتم و شروع به تحصیل نکردم بگم می خوام انصراف از تحصیل بدم؟ یا اینکه باید از دانشگاه مورد نظر مدرکی مبنی بر انصراف ارایه داد؟
    سوال دوم اینه که الان اگر من انصراف ازتحصیل بدم باز هم میتونم برای خارج از کشور برای ارشد پذیرش بگیرم یا نه؟ توی این لینک پایین مربوط به سال ۸۹ نوشته که یکی از شرایط گرفتن معافیت تحصیلی دانشجوی انصرافی نبودنه!!! حالا من نمودنم آیا با این شرایط می شه با انصراف دادن دوباره توی فرجه یکساله از خارج از کشور پذیرش گرفت و بعدش معافیت تحصیلی گرفت؟
    http://news.police.ir/NCMS/Fullstory/?Id=196524

ممنون از پاسختون.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)