صفحه 41 از 126 نخستنخست ... 31323334353637383940414243444546474849505191 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 401 تا 410 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Cvil Eng

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

من هم مشکل شما را دارم، یکی از دانشگاه های انگلیس با کمک هزینه به من پذیرش داده ولی 2 روز پیش که رفتم سازمان دانشجویی گفتن بهت معافیت تحصیلی نمی دیم چون روابط سیاسی قطع شده !! جالبه که برا امریکا که سفارت نداره معافیت می دن!
    خواهشن اگر کسی اطلاعاتی داره که می تونه کمک کنه بگه... بگم بهشون که 1-2 ماه بهم وقت بدن شاید با انتخابات امریکا فرجی بشه!! خیلی زحمت کشیدم تا این پذیرش رو بدست اوردم لطفا اگر می تونین راهنمایی کنین تا بهترین تصمیم رو بتونم بگیرم ..ممنون

Member BEHNAM1986 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Energy Systems Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط BEHNAM1986 نمایش پست ها
    دوستان من سوالی داشتم
    طبق مطالب فروم من اینطور فهمیدم که اگه یکی بره سربازی و در حین خدمت پذیرش خارج از کشورش حل بشه، می تونه از معافیت تحصیلی استفاده کنه و بره دنبال تحصیلش ولی ظاهرا دوستان می گن این وسط یه شرطی وجود داره مبنی بر اینکه یک سال از تاریخ فارغ التحصیلیش "نگذشته" باشه.

در مورد این فانون و شرط هاش اطلاع موثقی دارید؟
    کسی در این مورد خبری نداره؟
    Tomorrow Never Dies

نقل قول نوشته اصلی توسط BEHNAM1986 نمایش پست ها
    کسی در این مورد خبری نداره؟
    بله نباید گذشته باشه. قبلاً بعد از اتمام تحصیل شما 6 ماه وقت داشتید یا دفترچه پرکنید، یا اینکه ادامه تحصیل بدین ( در مقطع بالاتر ). اما الان اون 6 ماه به 1 سال افزایش پیدا کرده.

البته این به شرطی هست که در گذشته برای اون مقطعی که پذیرش گرفتین، معافیت تحصیلی نگرفته باشین.

مثلا اگر دانشجو فوق لیسانس بودین، انصراف دادین و رفتیم سربازی، حالا از یه دانشگاه تو استرالیا در مقطع فوق لیسانس پذیرش گرفتین، قبول نیست!
    تاریخ ساخت پروفایل و ورود به پول: 18/04/2019
    تاریخ دریافت (ITA) دعوتنامه: 01/05/2019
    مدیکال و بایومتریک: 04/07/2019

Member
    رشته و دانشگاه
    Shiraz University - AI

سلام دوستان
    اجازه خروج از کشور تاریخ خاصی داره؟
    یعنی مثلا می گن شما از فلان تاریخ می تونید از کشور خارج بشید و قبلش مثلا برای مصاحبه ی ویزا نمی شه خارج شد؟
    کسی می دونه جریانش چطوریه؟

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsabadami نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یعنی مثلا می گن شما از فلان تاریخ می تونید از کشور خارج بشید و قبلش مثلا برای مصاحبه ی ویزا نمی شه خارج شد؟
    قبلاً مهر خروج میزدن و میشد بطور فیزیکی تو پاسپورت دید، اما الان دیگه الکترونیکی شده.

خلاصه اینکه از یه تاریخ شروع میشه و بسته به نوع معافیتتون میتونه از یه بازه زمانی داشته باشه. معمولاً 2 ماه هست. تو این 2 ماه میتونین هر چند دفعه که خواستین خارج بشین و برگردین. اما قبل اتمام این بازه، باید از کشور خارج بشین!
    تاریخ ساخت پروفایل و ورود به پول: 18/04/2019
    تاریخ دریافت (ITA) دعوتنامه: 01/05/2019
    مدیکال و بایومتریک: 04/07/2019

نقل قول نوشته اصلی توسط mahsabadami نمایش پست ها
    سلام دوستان
    در ادامه صحبت های کسرا بگم که کلا یه سال وقت داری از کشور خارج بشی. اول 6 ماه بهت وقت میدن از کشور خارج شی . بعدش اگه نتونستی به هر دلیلی دوباره میری وزارت علوم و نامه خروج رو میگیری و میبری اداره گذرنامه و مجوز خروج میگیری

سلام دوستان
    یه سوال مهمی داشتم که با خوندن مقدار زیادی از مطالب فروم جوابم رو نگرفتم: من در حال حاضر دانشجوی مقطع ارشد سال اول هستم. میخوام برای همین مقطع(ارشد) پذیرش بگیرم. آیا بعدش میتونم انصراف بدم و برم؟ یکی از دوستان میگفت قانون جدیدی از اول امسال گذاشته شده که میشه. ولی من هر چی گشتم پیدا نکردم. اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم بنده رو راهنمایی کنه

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid26 نمایش پست ها
    در ادامه صحبت های کسرا بگم که کلا یه سال وقت داری از کشور خارج بشی. اول 6 ماه بهت وقت میدن از کشور خارج شی . بعدش اگه نتونستی به هر دلیلی دوباره میری وزارت علوم و نامه خروج رو میگیری و میبری اداره گذرنامه و مجوز خروج میگیری
    سلام
    لطف میکنید توضیح بیشتری بفرمایید

Junior Member alexdelpiero آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

سلام دوستان
    اگر من از کشوری مثل هند واسه فوق پذیرش بگیرم و مدارک لیسانسم(دانشنامه اصلی و ریزنمرات) رو ازاد کنم و از وزارت علوم معافیت تحصیلی و اجازه خروج از کشور بگیرم و همزمان از یک کشور دیگه مثل المان پذیرش توی مقع لیسانس بگیرم و از سفارت المان ویزای تحصیلی بگیرم (یعنی دو تا ویزای تحصیلی توی پاسپورتم بخوره یکی مال هند یکی هم مال المان!) ایا اگه بخوام توی اون فرجه 6 ماهه از ایران خارج بشم و بجای هند که معافیت تحصلیلیم واسش صادر شده برم المان توی فرودگاه جلوم رو میگیرند که چرا با ویزای تحصیلی داری میرم المان و هند نمیرم؟
    ( درضمن خیاله برگشت به ایران رو هم ندارم یعنی قید اون 15 تومن وثیقه رو هم دارم میزنم
    )

Junior Member

با سلام به شما دوستان
    من به تازگی برای دوره دکترا از یک دانشگاه خارجی پذیرش گرفته ام، فرجه فراغت از تحصیل من تا 11 اسفند 91 هستش اما نامه پذیرشم برای شروع به تحصیل در فروردین 91. وقتی برای تشکیل پرونده در وزارت علوم رفتم تا معافیت دوره دکترا بگیرم و بتونم اصل مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشدم رو آزاد کنم خانم خسروی بهم گفت که نظام وظیفه قبول نمی کنه چون زمان شروع به تحصیلم برای دکترا بیش از 1 سال از فارغ التحصیلی ارشدم گذشته!
    به نظر شما دوستان من باید چیکار کنم؟
    با تشکر

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)