صفحه 47 از 126 نخستنخست ... 37383940414243444546474849505152535455565797 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

سلام دوستان
    من يه مورد خاص دارم
    اگر من براي اين ترم بهار 2013 دارم پذيرش مي گيرم از تركيه(بهمن امسال فارغ التحصيل ميشم) و نمي خوام ريسك كنم و نرم و در ضمن همزمان براي آلمان هم دارم اقدام ميكنم كه اون براي ترم پاييز سال 2013 هستش.سوالم اينه كه آيا مي تونم برم تركيه و 1 ترم بخونم و در صورت پذيرش از آلمان دانشگاه از وزارت علوم و نظام وظيفه وثيقم رو براي آلمان عوض كنم(براي انجام اين كارا حتما بايد خودمم بيام يا نه)؟؟(با توجه به اينكه همچنان تو فرجه 1 ساله هستم)
    در ضمن اگر بدون هماهنگي عوض كنم علاوه بر اينكه وثيقه ضبط ميشه آيا فراري محسوب ميشم و ديگه نميتونم برگردم يا نه طور ديگه اي هست؟؟؟؟

لطفا راهنمايي كنيد

Member BEHNAM1986 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Energy Systems Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط rezahosseinpour نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من يه مورد خاص دارم
    اگر من براي اين ترم بهار 2013 دارم پذيرش مي گيرم از تركيه(بهمن امسال فارغ التحصيل ميشم) و نمي خوام ريسك كنم و نرم و در ضمن همزمان براي آلمان هم دارم اقدام ميكنم كه اون براي ترم پاييز سال 2013 هستش.سوالم اينه كه آيا مي تونم برم تركيه و 1 ترم بخونم و در صورت پذيرش از آلمان دانشگاه از وزارت علوم و نظام وظيفه وثيقم رو براي آلمان عوض كنم(براي انجام اين كارا حتما بايد خودمم بيام يا نه)؟؟(با توجه به اينكه همچنان تو فرجه 1 ساله هستم)
    در ضمن اگر بدون هماهنگي عوض كنم علاوه بر اينكه وثيقه ضبط ميشه آيا فراري محسوب ميشم و ديگه نميتونم برگردم يا نه طور ديگه اي هست؟؟؟؟

لطفا راهنمايي كنيد
    در اینکه می تونید دانشگاهتون رو عوض کنید شکی نیست. شما از دیپلم تا دکترا می تونید یک بار از مقطعی که می خوانید انصراف بدید و دوباره در همون مقطع پذیرفته بشید( چه داخل و چه خارج). ولی در مورد اینکه خودتون باید حضور داشته باشید یا نه نمی دونم
    Tomorrow Never Dies

Senior Member iraj12345 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Communications Eng. RWTH Aachen

نقل قول نوشته اصلی توسط alexdelpiero نمایش پست ها
    دوستان من تصمیم گرفتم برم واسه کنکور ارشد دانشگاه ازاد درس بخونم تا اینجوری بتونم با قبولی و ثبتنام توی دانشگاه , مدارک لیسانسم رو از این دانشگاه مضخرفمون بگیرم و با خیاله راحت با داشتن اصل مدارک اقدام بکنم واسه پذیرش از هرجایی که دلم میخواد!! اخر ترم هم برم دانشگاه انصراف بدم و از شرایط دانشجوی انصرافی استفاده کنم
    حالا سوالم از شما عزیزان اینه که بعد از انصراف از دانشگاه با داشتن پذیرش , وزارت علوم دوباره واسه ارشد , معافیت تحصیلی صادر میکنه و نظام وظیفه هم اجازه خروج میده؟!!!
    دوباره سنگ جلوی پام نندازن !!!
    دوستان عزیز اگه کسی اطلاعاتی درباره این شرایط من داره خواهشا راهنمایی کنه , خیلی مخلصیم
    کی همچین ایده ای رو به شما داده؟ هر چیزی رو که شما فکر میکنین اونا قبلا فکر کردن.
    کی گفته کسی که فوق لیسانس بخونه مدرک لیسانسشو میدن دستش؟! مگه ما که لیسانس میخوندیم مدرک دیپلممون رو بهمون دادن؟

ما در حین تحصیل هم اقدام کردیم، نیازی به این کارا نیست، برای اپلای ریز نمرات کافیه، بهشون میگی مدرک لیسانس رو بعدا براتون میارم، این مدتی رو که میخواین واسه کنکور درس بخونین وقت بذارین زودتر پذیرش بگیرین برین، هر روزی یه قانون جدیدی بر ضد دانشجو میاد چه داخل چه خارج. سالای پیش نروژ میرفتن بچه ها از امسال دیگه به ایرانیا ویزا نداد. از کجا معلوم که کشور مقصد شما هم تا یه سال دیگه قوانینش عوض نشه؟
    لطفا قبل از دادن پیام خصوصی دقت کنین که صندوق پیامهاتون پر نباشه! اون درخواست تایید ارسال پیام رو هم لطفا غیرفعال کنین.
    پیامهای خصوصی رو بی‌جواب نمیذارم. البته لطفا اگه سوال رو قبلا توی فروم پرسیدین فقط لینک سوالتون و شماره پست رو برام بنویسین.

نقل قول نوشته اصلی توسط iraj12345 نمایش پست ها
    کی همچین ایده ای رو به شما داده؟ هر چیزی رو که شما فکر میکنین اونا قبلا فکر کردن.
    کی گفته کسی که فوق لیسانس بخونه مدرک لیسانسشو میدن دستش؟! مگه ما که لیسانس میخوندیم مدرک دیپلممون رو بهمون دادن؟

ما در حین تحصیل هم اقدام کردیم، نیازی به این کارا نیست، برای اپلای ریز نمرات کافیه، بهشون میگی مدرک لیسانس رو بعدا براتون میارم، این مدتی رو که میخواین واسه کنکور درس بخونین وقت بذارین زودتر پذیرش بگیرین برین، هر روزی یه قانون جدیدی بر ضد دانشجو میاد چه داخل چه خارج. سالای پیش نروژ میرفتن بچه ها از امسال دیگه به ایرانیا ویزا نداد. از کجا معلوم که کشور مقصد شما هم تا یه سال دیگه قوانینش عوض نشه؟
    من هم با iraj12345 کاملا موافقم...شماها چون تا حالا وارد این پروسه نشدید و با اینا برخورد نداشتید،واسه خودتون خیالات خام میکنید و نقشه میکشید...اونقدر سنگ جلو پات میندازن که مجبور بشی بری خدمت.

Junior Member alexdelpiero آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    civil engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط iraj12345 نمایش پست ها

راستش داش ایرج من میخوام برای اتریش اقدام بکنم که یکی از مدارک اصلی واسه دادن پذیرش دانشنامه است یک بدبختی دیگه هم داره اونم اینه که گواهی قبولی در دانشگاه در رشته ای که میخوایم در اتریش ادامه تحصیل بدیم یا گواهی اشتغال بتحصیل در اون رشته باید جزوه مدارک حتما باشه در غیر اینصورت پذیرش داده نمیشه و مدارک ارسالی برگشت میخوره این چیزیه که اگه به بخش اتریش برید میبینید همه رو کلافه کرده!
    در ضمن من با مسئول فارق التحصیلان دانشگاهمون صحبت کردم و بهم گفت تنها تحت سه شرط ریزنمرات و دانشنامه به من داده میشه 1_داشتن کارت پایان خدمت 2_داشتن تصویر برگ سبز دارای تاریخ اعزام به خدمت 3_دانشجوی ارشد بودن یعنی یک گواهی اشتغال بتحصیل توی ارشد واسش کافیه (این 3 شرط بصورت بزرگ روی بورد اعلانات فارق التحصیلان دانشگاهمون هم زده است)
    در ضمن چرا میگید وقتی توی لیسانس درس خوندید مدرک دیپلمتون و پیش دانشگاهی رو متعاقبا ندادند؟! والا من همون سال اول دانشگاه با کارت دانشجوییم رفتم مدرسه و ازشون گرفتم!!! اتفاقا اونها هم ازم یا کارت دانشجویی یا گواهی اشتغال بتحصیل خواسته بودند!!! درضمن داداش گل من , من چجوری میتونم واسه گرفتن پذیرش اقدام بکنم درحالی که نه ریزنمره بهم میدن نه دانشنامه که بتونم اونها رو ترجمه رسمی بکنم اخه دانشگاه های اروپا 99 درصدشون ترجمه رسمی که مهر سفارت زیر مدارک باشه رو میخواند! والا من که دیوونه نیستم بشینم واسه ارشد بخونم اونم فقط واسه اینکه مدارکم رو ازاد کنم اگه داداش تو راهی سراغ داری به من بگو منو هم راحت کن از این بدبختی, فدات بشم داداش , خیلی اقایی میکنی

سلام دوست عزیز
    من یه پذیرش جدید گرفتم که شروعش ماه آپریل هست ولی در پذیرش قید شده که 2ماه اول (از اپریل تا ژوین) باید یه دوره زبان المانی بگذرونید و بعد تحصیلتون شروع میشه.امروز رفتم وزارت علوم و گفتم طبق گفته خودتون دوره زبان المانی رو محاسبه نکنید و تاریخ شروع تحصیلمو باتوجه به پذیرش جدیدم بزنید خرداد(ژوین)...آقای پاداشی دوباره بهم گیر داد و گفت من تاحالا همچین چیزی ندیدم و تاریختو خرداد نمیزنم.
    چیکار کنم؟
    ایا توی المان دانشگاهی نیست که شروع ترمش خرداد (ژوین) باشه تا بتونم یه دلیلی واسش ببرم؟
    کممممممممممممک

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alexdelpiero نمایش پست ها
    راستش داش ایرج من میخوام برای اتریش اقدام بکنم که یکی از مدارک اصلی واسه دادن پذیرش دانشنامه است یک بدبختی دیگه هم داره اونم اینه که گواهی قبولی در دانشگاه در رشته ای که میخوایم در اتریش ادامه تحصیل بدیم یا گواهی اشتغال بتحصیل در اون رشته باید جزوه مدارک حتما باشه در غیر اینصورت پذیرش داده نمیشه و مدارک ارسالی برگشت میخوره این چیزیه که اگه به بخش اتریش برید میبینید همه رو کلافه کرده!
    در ضمن من با مسئول فارق التحصیلان دانشگاهمون صحبت کردم و بهم گفت تنها تحت سه شرط ریزنمرات و دانشنامه به من داده میشه 1_داشتن کارت پایان خدمت 2_داشتن تصویر برگ سبز دارای تاریخ اعزام به خدمت 3_دانشجوی ارشد بودن یعنی یک گواهی اشتغال بتحصیل توی ارشد واسش کافیه (این 3 شرط بصورت بزرگ روی بورد اعلانات فارق التحصیلان دانشگاهمون هم زده است)
    در ضمن چرا میگید وقتی توی لیسانس درس خوندید مدرک دیپلمتون و پیش دانشگاهی رو متعاقبا ندادند؟! والا من همون سال اول دانشگاه با کارت دانشجوییم رفتم مدرسه و ازشون گرفتم!!! اتفاقا اونها هم ازم یا کارت دانشجویی یا گواهی اشتغال بتحصیل خواسته بودند!!! درضمن داداش گل من , من چجوری میتونم واسه گرفتن پذیرش اقدام بکنم درحالی که نه ریزنمره بهم میدن نه دانشنامه که بتونم اونها رو ترجمه رسمی بکنم اخه دانشگاه های اروپا 99 درصدشون ترجمه رسمی که مهر سفارت زیر مدارک باشه رو میخواند! والا من که دیوونه نیستم بشینم واسه ارشد بخونم اونم فقط واسه اینکه مدارکم رو ازاد کنم اگه داداش تو راهی سراغ داری به من بگو منو هم راحت کن از این بدبختی, فدات بشم داداش , خیلی اقایی میکنی
    پیشنهاد من اینه که با همین ریز نمره ای که داری یعنی در حین تحصیل گرفتی برای یه دانشگاهی که راحت افر میده اپلای کن ! با افر اون برو وزارت علوم پرونده باز کن و وثیقه بزار و پاس و دانشنامه و ریز نمرات اصلیتو بگیر از دانشگاه ! بعد برو سراغ اتریش کاراتو بکن ! افر اتریش که اومد برو وزارت علوم تغییر بده دانشگاهو

ApplyAbroad Hero reza_badkonaki آواتار ها

سلام دوستان
    من شهریور وثیقه گذاشتم و از کشور خارج شدم
    میخوام بهمن بیام ایران برای دیدن خانواده و غیره

چه مدت میتونم ایران بمونم !؟ مشکلی نیست اگر 2 ماه بمونم ؟ حداکثرش چقدره ؟
    غیر از گواهی اشتغال به تحصیل دیگه چه مدارکی لازمه با خودم بیارم ؟

ممنون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    renewable energy resources-EPFL

سلام دوستان
    من از یه دانشگاه ترکیه ای به اسم دانشگاه کوچ فول فاند گرفتم
    اما اسم دانشگاه تو لیست و سایت وزارت علوم نیست
    دانشگاه رنکش حدود 250 هست ولی فعلا تو لیست وزارت علوم نرفته
    سوال: آیا وزارت علوم بهم گیر میده و نامه معرفی به وزارت علومو واسم صادر میکنه؟
    ممنون میشم اگه به سوالم جواب بدین

نقل قول نوشته اصلی توسط turkoglan نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من از یه دانشگاه ترکیه ای به اسم دانشگاه کوچ فول فاند گرفتم
    اما اسم دانشگاه تو لیست و سایت وزارت علوم نیست
    دانشگاه رنکش حدود 250 هست ولی فعلا تو لیست وزارت علوم نرفته
    سوال: آیا وزارت علوم بهم گیر میده و نامه معرفی به وزارت علومو واسم صادر میکنه؟
    ممنون میشم اگه به سوالم جواب بدین
    این لیست یک چیزه تشریفاتی هست و براساس پذیرش های متقاضیان قبلی چیده شده و بهش استناد نمیشه.بعد از 1ماه رفت و آمد توی وزارت علوم اینو فهمیدم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)