صفحه 50 از 126 نخستنخست ... 404142434445464748495051525354555657585960100 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 491 تا 500 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

سلام دوستان ..واسه یکی از رفیقام مشکلی پیش اومده..خیلی ممنون میشم فوری کمک کنید و نظر بدید..این بنده خدا اواسط بهمن پارسال ارشدش تموم شد..اوایل بهمن امسال هم دفترچه خدمتش را پست کرد..تاریخ اعزام هم اومده براش...اول اردیبهشت..حالا این دکترا یکی از دانشگاها آمریکا جدیدا پذیرش گرفته و حدودا تا دو هفته دیگه هم I20 آماده میشه..امروز که رفته بود وزارت علوم واسه کارا معافیت تحصیلی پرس و جو کنه....گفته بودند بعدا که با I20 میای و درخواست معافیت میدی قبول نیس !! چون فرجه یک ساله ت تموم شده ! در حالیکه خب این تو اون فرجه دفترچه پست کرده بود ! حالا مشکلی واقعا واسش پیش میاد ؟!! ممنون.

نقل قول نوشته اصلی توسط Blue Sky نمایش پست ها
    دستور العمل ارايه تسهيلات به متقاضيان ادامه تحصيل در خارج از كشور با هزينه شخصي

متقاضيان ادامه تحصيل در خارج از كشور با استفاده از امكانات شخصي در مقاطع تحصيلي بالاتر از كارشناسي، مي‌توانند با احراز شرايط مورد نياز از تسهيلات ذيل برخوردار شوند:

ماده 1- شرايط مورد نياز

1- داشتن مدرك كارشناسي از يكي از دانشگاههاي مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري.

2- كسب نمره حد نصاب از يكي از آزمونهاي زبان خارجي مورد قبول وزارت علوم، تحقيقات و فناوري.

3- دارا بودن اصل پذيرش قطعي ( غير مشروط ) مورد تأييد وزارت علوم، تحقيقات و فناوري در مقطع مربوط از يكي از دانشگاههاي معتبر خارجي.ضمنا متقاضیان ادامه تحصیل در کشور آمریکا ، ارائه فرم I 20 الزامی می باشد.
    با سلام ؛ سوال بنده این هست که ما در دانشگاه کشوری مثل مالزی پذیرش بگیریم که نمره زبانمون براشون کافی نبوده باشه و بگن باید اونجا زبان بخونیم ، زبان که پذیرش رو مشروط نمیکنه از نظر وزارت علوم ؟! یا اون مشروط حساب میشه ؟!

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط farzin680 نمایش پست ها
    با سلام ؛ سوال بنده این هست که ما در دانشگاه کشوری مثل مالزی پذیرش بگیریم که نمره زبانمون براشون کافی نبوده باشه و بگن باید اونجا زبان بخونیم ، زبان که پذیرش رو مشروط نمیکنه از نظر وزارت علوم ؟! یا اون مشروط حساب میشه ؟!
    مشروط به زبان حساب میشه
    1جورایی حساب مالزی فرق میکنه
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

نقل قول نوشته اصلی توسط en milad نمایش پست ها
    مشروط به زبان حساب میشه
    1جورایی حساب مالزی فرق میکنه
    خب با این حساب وزارت علوم این رو پذیرش مشروط میبینه یا غیر مشروط ؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

خب با این حساب وزارت علوم این رو پذیرش مشروط میبینه یا غیر مشروط ؟
    شما اگه آیلتس 5 داشته باشید احازه خروج دارید و وزارت علوم کاری باهاتون نداره
    اما توی آفرشما کاندیشنال نوشته میشه و هست اما وزارت علوم زمان ما راه میومد

نقل قول نوشته اصلی توسط en milad نمایش پست ها
    شما اگه آیلتس 5 داشته باشید احازه خروج دارید و وزارت علوم کاری باهاتون نداره
    اما توی آفرشما کاندیشنال نوشته میشه و هست اما وزارت علوم زمان ما راه میومد
    من سطح Intermediate هستم چقدر کار دارم تا 5 ؟
    اونوقت اگه گیر بدم باید چیکار کنم ؟ با توجه به اینکه شروع کلاس ها خرداد-تیر هست و زیاد هم وقت چونه زدن با وزارت علوم رو ندارم ؟!

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

من سطح Intermediate هستم چقدر کار دارم تا 5 ؟
    اونوقت اگه گیر بدم باید چیکار کنم ؟ با توجه به اینکه شروع کلاس ها خرداد-تیر هست و زیاد هم وقت چونه زدن با وزارت علوم رو ندارم ؟!
    دوست من
    شما حتما باید 1 از آزمون های تافل 550 یا آیلتس 5.5
    بگیرید و شرکت کنید ولا غیر!
    چونه زدن نداره نداشته باشید خروج ندارید

بعد موقعي كه ميريم وزارت علوم اين مدرك آيلتس بايد دستمون باشه ؟ يا بعدش هم قبل رفتن ميشه ؟؟؟؟؟
    و اينكه كلا كاراي وزارت علوم چقدر طول ميكشه كلا از زمان ثبت نام توي سامانه نشا ،؟؟؟؟؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

بعد موقعي كه ميريم وزارت علوم اين مدرك آيلتس بايد دستمون باشه ؟ يا بعدش هم قبل رفتن ميشه ؟؟؟؟؟
    و اينكه كلا كاراي وزارت علوم چقدر طول ميكشه كلا از زمان ثبت نام توي سامانه نشا ،؟؟؟؟؟
    دوست من ببینید جواب اکثر سولای شما توی فروم هست و پرسیدن مجدد اینها نظم رو بهم میزنه!!!
    برای تشکیل پرونده بله

Junior Member

سلام دانشجویان دکترای خارج از کشور با گذاشتن وثیقه 7 سال معافیت تحصیلی دریافت می کنند. اما فقط 6 ماه از تاریخ گذاشتن وثیقه فرصت خروج از کشور دارند. با توجه به اینکه ویزای کشورهای خارجی گاهی تا بیشتر از 6 ماه طول می کشد افراد اجازه خروج از کشور را از دست می دهند و باید خود را به نظام وظیفه معرفی کنند اما این کاملا غیر منطقی و غیر منصفانه است. اولا تاخیر در ویزا از کوتاهی دانشجو نبوده است و ثانیا معافیت 7 ساله صادر شده است اگر دانشجو یک ترم دیر تر برود به دانشگاه مانند این است که حین تحصیل مرخصی گرفته باشد. و... دانشگاه های مبدا این مشکل را درک می کنند و در صورت تاخیر صدور ویزا اجازه می دهند دانشجو یک یا چند ترم با تاخیر برود اما وزارت علوم که هم میهن ماست! این مطلب را درک نمی کند.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)