صفحه 54 از 126 نخستنخست ... 4444546474849505152535455565758596061626364104 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 531 تا 540 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط erfansharif نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من تا 1 ماه دیگه کارشناسیم تمومه و مشمول هستم.
    اگر بخوام برای یه دوره ی پایین تر از لیسانس (مثلا کاردانی یا دیپلم) برای خارج از کشور اپلای کنم ، نظام وظیفه اجازه میده با گذاشتن وثیقه خارج بشم یا خیر؟!
    ممنون از راهنماییتون
    سلام. خیر اجازه نمی دن.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط reza_badkonaki نمایش پست ها
    دوستان همنطوری که میدونید هر دانشجوی مشمول که در خارج کشور هست و وثیقه گذاشته حق داره سالی 2 بار و حداکثر مجموعا 3 ماه ایران باشه !
    این سالمنطور سال تحصیلی هست یا سال شمسی ؟ اگر سال شمسی هست تکلیف کسی که مثلا 15 روز قبل از عید میاد و تا 15 روز بعد عید میمونه چی میشه ؟ 1 سهمیه از این سالش میپره 1 سهمیه هم از اون سالش ؟
    3- آيا مشمولي كه داراي معافيت تحصيلي دانش آموزي يا دانشجويي خارج از كشور است مي تواند به دفعات متعدد به كشور مسافرت نمايد؟
    هيچگونه محدوديتي ازسوي وظيفه عمومي دراين زمينه وجود نداردومقررشدوزارتخانه هاي مربوط مجوزهاي ترددسالانه براي اينگونه مشمولان صادر كنند

http://police.ir/Portal/Home/ShowPag...2-578db36d1e55

با این حساب آیا این قانون کلا حذف شده ؟ من در سایت پلیس نتونستم چیز دیگه ای راجع به این قانون پیدا کنم.

نقل قول نوشته اصلی توسط en milad نمایش پست ها
    بله دوست من هزاران نفر
    من یه سوال ازتون دارم حالا اگه تاریخ اعزامت ا شهریور بود حل بود؟ تو اردیبهشت کارای خدمتتو انجام میدادی و و دیگه لازم نبود بری خدمت. به نظر من بسیار مسخره است . این طوری طرف روز ااول آموزشی گواهی اشتغال به خدمت می گیره میاد بیرون . دردشون چیه ؟ می خوان حتما لباس سربازی تن بچه ها کنن و عکس بگیرن حتما؟

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    سلام دوستان ..واسه یکی از رفیقام مشکلی پیش اومده..خیلی ممنون میشم فوری کمک کنید و نظر بدید..این بنده خدا اواسط بهمن پارسال ارشدش تموم شد..اوایل بهمن امسال هم دفترچه خدمتش را پست کرد..تاریخ اعزام هم اومده براش...اول اردیبهشت..حالا این دکترا یکی از دانشگاها آمریکا جدیدا پذیرش گرفته و حدودا تا دو هفته دیگه هم I20 آماده میشه..امروز که رفته بود وزارت علوم واسه کارا معافیت تحصیلی پرس و جو کنه....گفته بودند بعدا که با I20 میای و درخواست معافیت میدی قبول نیس !! چون فرجه یک ساله ت تموم شده ! در حالیکه خب این تو اون فرجه دفترچه پست کرده بود ! حالا مشکلی واقعا واسش پیش میاد ؟!! ممنون.
    دوست عزیز میشه به من اطلاع بدی نهایت امر سرنوشت دوستت چی شد؟ خیلی برام حیاتیه ممنونت می شم...

Junior Member

سلام بچه ها

من دانشجوی کارشناسی هستم تو رشته صنایع ترم 6، و میخوام برای کارشناسی تو سوئد اقدام کنم رشته کامپیوتر. (هزینه رو خودم بدم، دنبال بورس اینا نیستم اصلا)
    میخواستم ببینم الان که من دارم از معافیت تحصیلی تو ایران استفاده میکنم، امکانش هست بزارن من برای همین کارشناسی برم خارج از ایران درس بخونم تو یه رشته دیگه؟ شرایطش چجوریه؟ ربطی داره ترم چند باشم یه به کل ممنوعه؟

و ایا اگه معافیت تحصیلی ندن، میتونم برای خروج موقت اقدام کنم و وثیقه بزارم و برم بیرون از ایران ولی برنگردم؟ یعنی از این طریق اگه بخوام برم مشکلی برام توی تحصیل اونور پیش نمیاد؟

ممنون میشم راهنماییم کنید چیکار کنم.. مرسی.

نقل قول نوشته اصلی توسط Linorth نمایش پست ها
    سلام بچه ها

من دانشجوی کارشناسی هستم تو رشته صنایع ترم 6، و میخوام برای کارشناسی تو سوئد اقدام کنم رشته کامپیوتر. (هزینه رو خودم بدم، دنبال بورس اینا نیستم اصلا)
    میخواستم ببینم الان که من دارم از معافیت تحصیلی تو ایران استفاده میکنم، امکانش هست بزارن من برای همین کارشناسی برم خارج از ایران درس بخونم تو یه رشته دیگه؟ شرایطش چجوریه؟ ربطی داره ترم چند باشم یه به کل ممنوعه؟

و ایا اگه معافیت تحصیلی ندن، میتونم برای خروج موقت اقدام کنم و وثیقه بزارم و برم بیرون از ایران ولی برنگردم؟ یعنی از این طریق اگه بخوام برم مشکلی برام توی تحصیل اونور پیش نمیاد؟

ممنون میشم راهنماییم کنید چیکار کنم.. مرسی.
    سلام. خیر، شما نمی تونید برای کارشناسی معافیت تحصیلی بگیرید. فقط برای کارشناسی ارشد و بالاتر اجازه می دن.
    شما می تونید برای خروج موقت اقدام کنید و برید و برنگردید ولی توجه داشته باشید که اگه برنگردید ممنوع الخروج می شید و اگه مجبور شدید برگردید دستگیرتون می کنند ولی اونجا مشکلی براتون پیش نمیاد اما به این مسئله هم فکر کنید که 4 سال کارشناسی کامپیوتر می خونید اونجا و بعد از اون باید پاسپورتتون اعتبار داشته باشه تا بتونید ویزای اقامت و ... بگیرید و اگه اعتبار پاسپورتتون تموم شه باید سفارت ایران براتون تمدیدش کنه که فکر کنم این کار را نمی کنند.
    به نظر من اول جوانب را خوب بسنجید و جواب سوال هاتون را به طور دقیق بگیرید و بعد اقدام به این کار کنید.

موفق باشید

Member Renegade آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Bioinformatics

نقل قول نوشته اصلی توسط ProspectiveStu نمایش پست ها
    سلام. خیر، شما نمی تونید برای کارشناسی معافیت تحصیلی بگیرید. فقط برای کارشناسی ارشد و بالاتر اجازه می دن.
    شما می تونید برای خروج موقت اقدام کنید و برید و برنگردید ولی توجه داشته باشید که اگه برنگردید ممنوع الخروج می شید و اگه مجبور شدید برگردید دستگیرتون می کنند ولی اونجا مشکلی براتون پیش نمیاد اما به این مسئله هم فکر کنید که 4 سال کارشناسی کامپیوتر می خونید اونجا و بعد از اون باید پاسپورتتون اعتبار داشته باشه تا بتونید ویزای اقامت و ... بگیرید و اگه اعتبار پاسپورتتون تموم شه باید سفارت ایران براتون تمدیدش کنه که فکر کنم این کار را نمی کنند.
    به نظر من اول جوانب را خوب بسنجید و جواب سوال هاتون را به طور دقیق بگیرید و بعد اقدام به این کار کنید.
    موفق باشید
    برای گرفتن پاسپورت مشکلی نیست، پاسپورت و می دن اما بدون اجازه خروج از ایران، یعنی شما می تونید همه جا برید اما اگه رفتید ایران باید برای اجازه خروج مستقلاً اقدام کنید که قاعدتاً وقتی غیبت داشته باشید بهتون اجازه خروج از ایران و نمی دن، اما برای بقیه کشورها مشکلی نیست

سلام دوستان
    من یه سوال دارم. من این ترم لیسانسم تموم میشه ولی معافیت تحصیلی من تا پایان شهریور 92 هستش. میخوام ببینم که من میتونم کارهای فارغ التحصیلی رو الان انجام ندم و مثلا تو شهریور برم دنبالش تا بتونم فرصت یکساله رو دیرتر داشته باشم؟ یا خود دانشگاه نامه میزنه به نظام وظیفه بدون اینکه من مطلع بشم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Iggy نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من یه سوال دارم. من این ترم لیسانسم تموم میشه ولی معافیت تحصیلی من تا پایان شهریور 92 هستش. میخوام ببینم که من میتونم کارهای فارغ التحصیلی رو الان انجام ندم و مثلا تو شهریور برم دنبالش تا بتونم فرصت یکساله رو دیرتر داشته باشم؟ یا خود دانشگاه نامه میزنه به نظام وظیفه بدون اینکه من مطلع بشم؟
    تو دانشگاه آزاد اینطوریه که زمان فارغ التحصیلی شما را مدیر گروه مشخص می کنه. نمی دونم برای دانشگاه های دولتی هم همینطوره یا نه ولی اگه الان فارغ التحصیل شدید از همین الان برید دنبال کارهاش و عقب نندازید چون تا سال آینده چندین بار به برگه ی فراغت از تحصیلتون نیاز دارید. در ضمن، قبل از فارغ التحصیلی پاسپورتتون را بگیرید.

نقل قول نوشته اصلی توسط ProspectiveStu نمایش پست ها
    تو دانشگاه آزاد اینطوریه که زمان فارغ التحصیلی شما را مدیر گروه مشخص می کنه. نمی دونم برای دانشگاه های دولتی هم همینطوره یا نه ولی اگه الان فارغ التحصیل شدید از همین الان برید دنبال کارهاش و عقب نندازید چون تا سال آینده چندین بار به برگه ی فراغت از تحصیلتون نیاز دارید. در ضمن، قبل از فارغ التحصیلی پاسپورتتون را بگیرید.
    پاسپورت دارم ولی اعتبارش تابستون 93 تموم میشه. الان میشه تمدیدش کرد؟ تو اون فرصت یکساله بعد از فارغ التحصیلی میشه خارج از کشور رفت؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)