صفحه 55 از 126 نخستنخست ... 5454647484950515253545556575859606162636465105 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 541 تا 550 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط Iggy نمایش پست ها
    پاسپورت دارم ولی اعتبارش تابستون 93 تموم میشه. الان میشه تمدیدش کرد؟ تو اون فرصت یکساله بعد از فارغ التحصیلی میشه خارج از کشور رفت؟
    اگه اعتبار پاسپورت کم تر از 1 سال باشه می شه درخواست تعویض داد براش؛ برای اطلاعات دقیق تر و به روز تر به پلیس 10+ مراجعه کنید.
    بله، با همون نامه ی فراغت از تحصیل می شه رفت خارج از کشور. فقط مراقب باشید وقتی می رید نظام وظیفه بهشون بگید حتما نامه را بهتون برگردونند وقتی ضمانتنامه را باطل می کنید و از سفر بر می گردید چون در آینده بهش نیاز دارید.

Junior Member

سلام
    من یه سؤالی دارم که نمی دونم باید کجا بپرسم
    من ترم 4 ارشدم ، و الان از آمریکا برای دکترا پذیرش با فاند دارم، توی پذیرشم از من فقط مدرک لیسانس رو خواستن
    من امکان داره که نتونم این ترم دفاع کنم ، از طرفی دانشگاهمم هم دیفر نداره
    آیا اگه نتونم دفاع کنم ، می تونم از ارشدم انصراف بدم و با پذیرش دکترا و مدرک لیسانسم معافیت تحصیلی بگیرم ؟

ممنووووون میشم کمکم کنید، چون خیلیییی نگرانم...............

Local Moderator

Thumbs up پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط Tintin88 نمایش پست ها
    سلام
    من یه سؤالی دارم که نمی دونم باید کجا بپرسم
    من ترم 4 ارشدم ، و الان از آمریکا برای دکترا پذیرش با فاند دارم، توی پذیرشم از من فقط مدرک لیسانس رو خواستن
    من امکان داره که نتونم این ترم دفاع کنم ، از طرفی دانشگاهمم هم دیفر نداره
    آیا اگه نتونم دفاع کنم ، می تونم از ارشدم انصراف بدم و با پذیرش دکترا و مدرک لیسانسم معافیت تحصیلی بگیرم ؟

ممنووووون میشم کمکم کنید، چون خیلیییی نگرانم...............

اول اینجا رو با دقت بخون و بعد اقدام کن:

http://www.police.ir/portal/Home/Sho...2-578db36d1e55

به طور خاص این سه خطش مد نظرمه (ولی شما همه اش رو حداقل 1 بار بخون):
    14- دانشجويان انصرافي در صورتي كه در سقف سنوات مجاز تحصيل انصراف داده و همچنين از تاريخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلي تا زمان پذيرش در دانشگاه و رشته جديد بيش از يك سال سپري نشده باشد .
    6- دانشجوياني كه تمايل به انصراف و شروع به تحصيل مجدد دارند، در طول تحصيلات دانشگاهي (از ديپلم تا دكتري) فقط يكبار مجاز به انصراف مي باشند مشروط به اين كه در سنوات مجاز تحصيلي انصراف داده و از زمان انصراف تا شروع به تحصيل مجدد بيش از يك سال سپري نشده باشد.
    7-دانشجويان مقاطع كارشناسي و بالاتر پيوسته كه پس از انصراف يا اخراج با اخذ مدرك مقطع پايين تر ، فارغ التحصيل شناخته مي شوند تا پايان خدمت دوره ضرورت يا اخذ معافيت دايم مجاز به ادامه تحصيل نيستند . (این خط احتمالا به شما مربوط نمیشه مگه اینکه ارشد پیوسته باشی)

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    اول اینجا رو با دقت بخون و بعد اقدام کن:

http://www.police.ir/portal/Home/Sho...2-578db36d1e55

به طور خاص این سه خطش مد نظرمه (ولی شما همه اش رو حداقل 1 بار بخون):
    14- دانشجويان انصرافي در صورتي كه در سقف سنوات مجاز تحصيل انصراف داده و همچنين از تاريخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلي تا زمان پذيرش در دانشگاه و رشته جديد بيش از يك سال سپري نشده باشد .
    6- دانشجوياني كه تمايل به انصراف و شروع به تحصيل مجدد دارند، در طول تحصيلات دانشگاهي (از ديپلم تا دكتري) فقط يكبار مجاز به انصراف مي باشند مشروط به اين كه در سنوات مجاز تحصيلي انصراف داده و از زمان انصراف تا شروع به تحصيل مجدد بيش از يك سال سپري نشده باشد.
    7-دانشجويان مقاطع كارشناسي و بالاتر پيوسته كه پس از انصراف يا اخراج با اخذ مدرك مقطع پايين تر ، فارغ التحصيل شناخته مي شوند تا پايان خدمت دوره ضرورت يا اخذ معافيت دايم مجاز به ادامه تحصيل نيستند . (این خط احتمالا به شما مربوط نمیشه مگه اینکه ارشد پیوسته باشی)
    دوست عزیز ممنون از مطلب مفیدی که شر کردید.
    اینطور که متوجه شدم میشه از مقطع فوق لیسانس توی ایران انصراف داد و بدون مشکل توی فوق لیسانس یه دانشگاه خارجی شروع به تحصیل کرد. این درسته؟
    آیا اطلاع دارید بعد از انصراف از تحصیل وضعیت نظام وظیفه مون چه طوری میشه؟چقد وقت داریم خودمونو معرفی کنیم نظام وظیفه؟ میشه وقتی ادمیشن لتر رو گرفتیم و کارای ویزا رو انجام دادیم انصراف بدیم؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط also نمایش پست ها
    دوست عزیز ممنون از مطلب مفیدی که شر کردید.
    اینطور که متوجه شدم میشه از مقطع فوق لیسانس توی ایران انصراف داد و بدون مشکل توی فوق لیسانس یه دانشگاه خارجی شروع به تحصیل کرد. این درسته؟
    آیا اطلاع دارید بعد از انصراف از تحصیل وضعیت نظام وظیفه مون چه طوری میشه؟چقد وقت داریم خودمونو معرفی کنیم نظام وظیفه؟ میشه وقتی ادمیشن لتر رو گرفتیم و کارای ویزا رو انجام دادیم انصراف بدیم؟
    خواهش میکنم،
    امیدوارم که بدرد خورده باشه.

بله، طبق چیزی که در متن قانون جدید نوشته شده هر فردی مجاز هست 1 بار در طول تحصیلاتش انصراف بده و همچنان از معافیت تحصیلی برخوردار بشه (البته با حفظ همون شرایطی که در پست قبل اشاره شد).

دفترچه راهنما مشمولین، صفحه ی 20، بند 6: http://police.ir/Portal/File/ShowFil...b-133f42d40464
    بعد از انصراف یا فراغت از تحصیل یک سال فرصت دارید که در مقطع جدید ثبت نام کنید وگرنه باید خودتون رو به نظام وظیفه معرفی کنید.
    هیچ توضیحی در مورد زمان انصراف داده نشه، ولی همونطور که در پست قبلی اشاره کردم باید یکسری شرایط از جمله "سقف سنوات مجاز" رو رعایت کرده باشید.

Junior Member

سلام

من دانشجوی 87 هستم و ترم 10 تا ترم 12 سنوات مجاز دارم

میتونم انصراف بدم و دوباره توی دانشگاه دیگه ای ادامه تحصیل بدم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط pms1
    سلام

اینطور که به نظر می رسه شما دارید در مقطع کارشناسی تحصیل می کنید. اگه اینطور باشه، اگه از تحصیلتون انصراف بدید نمی تونید خارج از ایران برای مقطع کارشناسی ادامه تحصیل بدید چون براتون معافیت تحصیل صادر نمی کنند ولی فکر کنم اگه بخواید کارشناسی را داخل ایران بخونید مشکلی نباشه.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط pms1 نمایش پست ها
    سلام

نقل قول نوشته اصلی توسط ProspectiveStu نمایش پست ها
    اینطور که به نظر می رسه شما دارید در مقطع کارشناسی تحصیل می کنید. اگه اینطور باشه، اگه از تحصیلتون انصراف بدید نمی تونید خارج از ایران برای مقطع کارشناسی ادامه تحصیل بدید چون براتون معافیت تحصیل صادر نمی کنند ولی فکر کنم اگه بخواید کارشناسی را داخل ایران بخونید مشکلی نباشه.

من هم تا جایی که اطلاع دارم به همین صورته.
    (شما با توجه به اینکه 5 سال از وقتتون رو گذاشتین، فکر میکنم ارزشش رو داشته باشه که این مقطع رو تموم کنید و بعد برای ارشد به فکر تحصبل خارج از کشور باشید).

سلام دوستان،
    من تقریبا سه سال پیش پذیرش از دانشگاهی در امریکا پذیرش دکترا داشتم در حالی که برای ارشد اپلای کرده بودم. قرار شده بود که وقتی در دانشگاه مشغول به تحصیل میشم مقطع تحصیلی رو از دکترا به ارشد تغییر بدم (می خواستم برای دکترا دوباره اپلای کنم به دانشگاههی بهتر). اینکار رو کردم و شهریور پارسال فارغ التحصیل شدم. الان برای دکترا پذیرش گرفتم (که از پاییز شروع میشه دوره) و در این مدت (تقریبا 9 ماه) به ایران بر نگشتم. الان آیا میتونم دوباره برای معافیت تحصیلی اقدام کتم؟ معافیتی که دفعه اول به من دادن برای مقطع دکترا بود.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Hadi1337 نمایش پست ها
    سلام دوستان،
    من تقریبا سه سال پیش پذیرش از دانشگاهی در امریکا پذیرش دکترا داشتم در حالی که برای ارشد اپلای کرده بودم. قرار شده بود که وقتی در دانشگاه مشغول به تحصیل میشم مقطع تحصیلی رو از دکترا به ارشد تغییر بدم (می خواستم برای دکترا دوباره اپلای کنم به دانشگاههی بهتر). اینکار رو کردم و شهریور پارسال فارغ التحصیل شدم. الان برای دکترا پذیرش گرفتم (که از پاییز شروع میشه دوره) و در این مدت (تقریبا 9 ماه) به ایران بر نگشتم. الان آیا میتونم دوباره برای معافیت تحصیلی اقدام کتم؟ معافیتی که دفعه اول به من دادن برای مقطع دکترا بود.
    بعید میدونم قانون مشخصی بشه واسه این مورد پیدا کرد، چون شما سه سال پیش برای دکتری اقدام کردی و طبیعتا 6 سال هم معافیت تحصیلی گرفتی. الآن 3 سالش گذشته، شما هم با مدرک ارشد فارغ التحصیل شدی. دست کم من ندیدم واسه این شرایط قانون پیشبینی کرده باشه. فکر کنم بهترین کار این باشه که شما درخواست تمدید معافیت تحصیلی کنی. مثلا درخواست بدی که 2 سال دیگه معافیتت رو تمدید کنن (البته باید بتونی یه دلیل هم واسه اش بیاری)، اینجوری 3 سال از معافیت قبلیت مونده + 2 سال تمدید میشه 5 سال که یه دوره دکتری کامل رو پوشش میده.

* اینی که گفتم صرفا پیشنهاده و نه خودم و نه هیچ کدوم از کسایی که میشناسم تجربه اش نکردیم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)