صفحه 57 از 126 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

ممنون از کمکتون.
    من لیسانسم رو تموم کردم و قصد ارشد دارم.
    با این اوصاف در هر زمانی از خدمتم که بخوام واسه کنکور شرکت کنم یا پذیرش بگیرم مشکلی نخواهد داشت؟
    و یک سوال دیگه، در دفترچه ثبت نام کنکور ارشد کد نظام وظیفه رو می دونین چه کدی باید بزنم؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط nsr نمایش پست ها
    ممنون از کمکتون.
    من لیسانسم رو تموم کردم و قصد ارشد دارم.
    با این اوصاف در هر زمانی از خدمتم که بخوام واسه کنکور شرکت کنم یا پذیرش بگیرم مشکلی نخواهد داشت؟
    و یک سوال دیگه، در دفترچه ثبت نام کنکور ارشد کد نظام وظیفه رو می دونین چه کدی باید بزنم؟
    خواهش میکنم،
    ببین دوست من یه مشکل کوچیک این وسط هست و اون هم اینه که در قانون جدید اومدن گفتن نباید بیش از 1 سال از فراغت از دوره ی قبلی سپری شده باشه. ولی این قانون هنوز با وجود اینکه ابلاغ شده برای دانشجوهای ارشد و دکتری اجرا نمیشه (البته مشروط به اینکه تخلف سربازی مثل غیبت و این موارد نداشته باشی). پس قانون برای منع وجود داره ولی اجرا نمیشه، دست کم تا حالا که اجرا نشده (تجربه شخصی). از طرف دیگه بند صریحی در دفترچه نظام وظیفه وجود داره که میگه در صورت پذیرش در دانشگاه در هر لحظه ای از خدمت وظیفه که باشید شما ترخیص خواهید شد، این رو هم 2 سال قبل برای یکی از دوستان نزدیکم شاهد بودم که انجام شد. پس به امید خدا در این بخش مشکلی نباید وجود داشته باشه.

تنها مشکل در بخش دوم سوال شما میتونه پیش بیاد و اون هم اینه که شما احتمالا شامل بند 7 در زمان ثبت نام کنکور خواهید بود که این بند اشاره میکنه: "با ارائه گواهی موافقت از یگان مربوطه". که یه کم کار رو سلیقه ای میکنه و میده دست "یگان مربوطه".

پس نگران نباشید،
    برای کنکور اقدام کنید و امیدوارم که قوانین تا اون زمان خیلی بهتر از قوانین فعلی باشه.

درود

کاربران گرامی در روزهای گذشته در این تاپیک پست هایی گذاشته شد، مبنی بر این که وزارت علوم امکان خروج را برای کسانی که پذیرش دکترای پیوسته گرفته اند، فراهم نمی آورد. خوشبختانه با پیگیری های به عمل آمده توسط مدیریت فروم روشن شد، این مطلب به هیچ عنوان صحت ندارد، و وزارت علوم کماکان امکان خروج از کشور را برای کسانی که پذیرش برای دکتری پیوسته دارند، فراهم می کند، تعدادی از ارسال های اخیر در مورد این موضوع حذف شدند. براساس ماده 13 قوانین فروم، ارسال شایعات و هر موضوعی که باعث نگرانی کاربران گردد ممنوع است، مگر آن که منبع موثقی برای خبر خود ذکر نمایید.

شاد باشید
    مدیریت فروم
    Everything that is beautiful and noble is the product of reason and calculation

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    خواهش میکنم،
    ببین دوست من یه مشکل کوچیک این وسط هست و اون هم اینه که در قانون جدید اومدن گفتن نباید بیش از 1 سال از فراغت از دوره ی قبلی سپری شده باشه. ولی این قانون هنوز با وجود اینکه ابلاغ شده برای دانشجوهای ارشد و دکتری اجرا نمیشه (البته مشروط به اینکه تخلف سربازی مثل غیبت و این موارد نداشته باشی). پس قانون برای منع وجود داره ولی اجرا نمیشه، دست کم تا حالا که اجرا نشده (تجربه شخصی). از طرف دیگه بند صریحی در دفترچه نظام وظیفه وجود داره که میگه در صورت پذیرش در دانشگاه در هر لحظه ای از خدمت وظیفه که باشید شما ترخیص خواهید شد، این رو هم 2 سال قبل برای یکی از دوستان نزدیکم شاهد بودم که انجام شد. پس به امید خدا در این بخش مشکلی نباید وجود داشته باشه.

*
    من از نظام وظیفه هم پرسیدم گفتند مشکلی نداره، امیدوارم مشکلی هم پیش نیاد.
    در مورد کد 7 که گفتید قید شده برای پرسنل شاغل رسمی، یه کم کدها ابهام دارند اینطور نیست؟

تنها مشکل در بخش دوم سوال شما میتونه پیش بیاد و اون هم اینه که شما احتمالا شامل بند 7 در زمان ثبت نام کنکور خواهید بود که این بند اشاره میکنه: "با ارائه گواهی موافقت از یگان مربوطه". که یه کم کار رو سلیقه ای میکنه و میده دست "یگان مربوطه".

پس نگران نباشید،
    برای کنکور اقدام کنید و امیدوارم که قوانین تا اون زمان خیلی بهتر از قوانین فعلی باشه.
    **
    در مورد کد 7 که گفتید قید شده برای پرسنل شاغل رسمی، یه کم کدها ابهام دارند اینطور نیست؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط nsr نمایش پست ها
    **
    خوشحالم که مشکلی نیست
    درست میگی، واسه همین گفتم "احتمالا" چون هنوز هم شک دارم که بند 7 باشی. دوستان دیگه نظری ندارید؟

سلام و خسته نباشید.
    برای ادامه تحصیل در مقطع فوق لیسانس با اجازه ی وزارت علوم و نظام وظیفه کشور از کشور خارج شدم . ولی قبل از شروع به تحصیل برگشتم و انصراف خود را اعلام کردم و مراحل رو طی کردم . تاریخ معافیت تحصیلی من قبل از تاریخ شروع به تحصیل من ثبت شده لذا اکنون که میخواهم درخواست کفالت بدم. به دلیل مشکل گفته شده ، درخواست من در سیستم پلیس + 10 ثبت نمیشه و سیستم مرتبا پیغام خطا میدهد که تاریخ معافیت قبل از شروع به تحصیل است. . تکلیف من چیست؟ مدت زمان معافیت تحصیلی من رو به اتمام است و به دلیل مشکل در سیستم و نداشتن امکان اصلاح نمیتوانم درخواست معافیت کفالت را ثبت کنم. لطفا راه حلی در اختیار من بگذارید.خود نظام وظیفه تهران میگه شما درخواست کفالت بده اما انگار از ایراد سیستم خودشون خبر ندارن.... هرچی هم میگی بشون ، میگن سیستم اصلاحیه نداره اما شما اقدام کن. من ساکن شهرستان هستم و نمیتونم مرتب بیام تهران.....کسی تا به حال همچین مشکلی داشته؟ راه حل چیه؟ چجوری باید درخواست کفالت بدم وقتی سیستم این مشکل رو داره؟

Junior Member

با عرض سلام

کسی شماره جدیدی از واحد اعزام با هزینه شخصی داره؟ شماره های قبلی که من دارم رو هیشکی بر نمیداره.

با تشکر

Junior Member

با سلام

من دنبال بخشنامه ای که نشان میدهد اعتبار خروج از كشور از وزارت علوم 2 ماه از تاریخ صدور نامه است و متاسفانه نتونستم پیداش کنم در سایت وزارت علوم.

می خواستم ببینم شما آیا می دونید از کجا مشه پیدایش کرد؟

با تشکر

سپهر

Junior Member

سلام
    از ذوستان کسی می دونه که آیا اگر بیش از یک سال از سربازی گذشته باشه در صورت اخذ پذیرش یا قبولی کنکور (در مقطع بالاتر) نظام وظیفه معافیت تحصیلی نمی ده؟

ApplyAbroad Champion
    vahid1982 آواتار ها

من یک سوال دارم که ممنون میشم جواب بدید.
    من 4.5 سال پیش برای دکترا از ایران خارج شدم و به آمریکا رفتم. البته تشکیل پرونده رو حدودا 5 سال پیش انجام دادم و از همون تاریخ من رو برای 5 سال (نه 6 سال) معاف کردن ولی چون کلیرنسم دیر اومد چند ماه دیرتر به آمریکا رفتم. با این حساب الان 4-5 ماه هست مدت معافیتم تموم شده. هنوز درسم تموم نشده و میخوام برگردم ایران و به خانواده سر بزنم. ولی 2 تا بدشانسی که اوردم این بود که اولا معافیتم 5 ساله صادر شده بود و ثانیا این 5 سال از زمان تشکیل پرونده شروع شد نه از زمانی که از ایران خارج شدم.
    فکر میکنید راهی برای تمدیدش هست؟ میشه راضیشون کرد تمدید کنم؟
    ممنون
    فرومایگان، از خطاها و لغزشهای دیگران لذت میبرند.
    شوپنهاور

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)