صفحه 58 از 126 نخستنخست ... 8484950515253545556575859606162636465666768108 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 571 تا 580 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط nsr نمایش پست ها
    سلام
    از ذوستان کسی می دونه که آیا اگر بیش از یک سال از سربازی گذشته باشه در صورت اخذ پذیرش یا قبولی کنکور (در مقطع بالاتر) نظام وظیفه معافیت تحصیلی نمی ده؟
    هنوز خودشونم نمیدونن دارن اجراش میکنن یا نه تعداد بسیار زیادی از دوستانی که برای مقاطع ارشد و دکتری بعد از بازه 1 ساله پذیرش گرفته بودن نهایتا با مراجعه به نظام وظیفه تهران موفق به دریافت معافیت شدن.
    نتیجه ای که من گرفتم:
    - برای کارشناسی معافیت صادر نمیشه.
    - برای ارشد و دکتری اگه پیگیری کنی و غیبت نداشته باشی صادر میشه (فعلا! و بر خلاف قانون ابلاغ شده)

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982 نمایش پست ها
    من یک سوال دارم که ممنون میشم جواب بدید.
    من 4.5 سال پیش برای دکترا از ایران خارج شدم و به آمریکا رفتم. البته تشکیل پرونده رو حدودا 5 سال پیش انجام دادم و از همون تاریخ من رو برای 5 سال (نه 6 سال) معاف کردن ولی چون کلیرنسم دیر اومد چند ماه دیرتر به آمریکا رفتم. با این حساب الان 4-5 ماه هست مدت معافیتم تموم شده. هنوز درسم تموم نشده و میخوام برگردم ایران و به خانواده سر بزنم. ولی 2 تا بدشانسی که اوردم این بود که اولا معافیتم 5 ساله صادر شده بود و ثانیا این 5 سال از زمان تشکیل پرونده شروع شد نه از زمانی که از ایران خارج شدم.
    فکر میکنید راهی برای تمدیدش هست؟ میشه راضیشون کرد تمدید کنم؟
    ممنون

تجربه شخصی ندارم ولی تا جایی که اطلاع دارم و از دوستان شنیدم سقف معافیت در این دوره 7 سال هست (6 سال برای تحصیل و 1 سال فرجه برای اتمام کارها و بازگشت به ایران)، پس به احتمال خیلی زیاد میتونید تمدیدش کنید. مدارکی آماده کنید که نشون بده شما مشغول به تحصیل هستید و اون مدارک رو برای آشنایان در ایران ارسال کنید تا از اداره اعزام با هزینه شخصی (ساختمان جدید در میدان فردوسی) پرس و جو کنند، احتمالا بهتون گفته میشه که باید اول برگردید به ایران، سپس با توجه به شرایطتون در این باره تصمیم گرفته میشه. در این حالت جدی تر پیگیری کنید و به قواهای شفاهی مدیر اون مرکز گوش ندین! و اگه شفاها موافقت کرد اصرار کنید به نحوی این موضوع حتمی بشه تا نشه بعدا زد زیرش و تا وقتی که در این زمینه تعیین تکلیف نشده به هیچ عنوان به ایران بر نگردید!

پ.ن:
    در حال حاضر به هر دانشجوی مقطع دکترا 7 سال معافیت تحصیلی داده میشه، پس این حق شماست! نگران نباشید و پیگیری کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid1982
    من یک سوال دارم که ممنون میشم جواب بدید.
    من 4.5 سال پیش برای دکترا از ایران خارج شدم و به آمریکا رفتم. البته تشکیل پرونده رو حدودا 5 سال پیش انجام دادم و از همون تاریخ من رو برای 5 سال (نه 6 سال) معاف کردن ولی چون کلیرنسم دیر اومد چند ماه دیرتر به آمریکا رفتم. با این حساب الان 4-5 ماه هست مدت معافیتم تموم شده. هنوز درسم تموم نشده و میخوام برگردم ایران و به خانواده سر بزنم. ولی 2 تا بدشانسی که اوردم این بود که اولا معافیتم 5 ساله صادر شده بود و ثانیا این 5 سال از زمان تشکیل پرونده شروع شد نه از زمانی که از ایران خارج شدم.
    فکر میکنید راهی برای تمدیدش هست؟ میشه راضیشون کرد تمدید کنم؟
    ممنون
    به نظر من جای نگرانی نیست چون از نظر وزارت علوم می تونید دکترا را در عرض 7 سال بگیرید. فقط مدارک لازم را همونطور که دوستمون گفتند آماده کنید (فرم I-20 و ...) و به خانواده بگید برند دنبال کارهای معافیت تحصیلیتون.

Junior Member

با سلام

من از یه دانشگاه آمریکا فاند گرفتم برای دکترا مستقیم ولی به خاطر قانون جدید در مورد دکتری مستقیم به دانشگاه میل زرم که میشه پذیرش را از دکتری به مستر تفییر بدن گفتن که میشه ولی باید حضوری بیای. حالا سوال من اینه که من می تونم نامه پذیرش برای مستر بدون فاند را که از یه جا دیگه گرفتم واسه معافیت تحصیلی ببرم وزارت و بعداً که رفتم آمریکا نامه مستر رو از دانشگاه اولی بگیرم واسه وزارت خانه؟
    تو این فوروم خوندم که می شه یه بار انصراف داد و برای دانشگاه اولی معافیت گرفت.
    سوال دیگه این که کار های وزارت خونه رو حتماً باید خود شخص انجام بده یا کسی به نیابت اون می تونه انجام بده؟
    ممنون

نقل قول نوشته اصلی توسط exp
    با سلام

من از یه دانشگاه آمریکا فاند گرفتم برای دکترا مستقیم ولی به خاطر قانون جدید در مورد دکتری مستقیم به دانشگاه میل زرم که میشه پذیرش را از دکتری به مستر تفییر بدن گفتن که میشه ولی باید حضوری بیای. حالا سوال من اینه که من می تونم نامه پذیرش برای مستر بدون فاند را که از یه جا دیگه گرفتم واسه معافیت تحصیلی ببرم وزارت و بعداً که رفتم آمریکا نامه مستر رو از دانشگاه اولی بگیرم واسه وزارت خانه؟
    سوال دیگه این که کار های وزارت خونه رو حتماً باید خود شخص انجام بده یا کسی به نیابت اون می تونه انجام بده؟
    ممنون
    خیلی خوبه که اون پذیرش ارشد را دارید ...
    برید با همین پذیرش کارهای وزارت علوم و معافیت تحصیلی را بکنید و برای ترم دوم مدارک لازم را بفرستید ایران که هم دانشگاهت عوض شده، و هم از این به بعد دانشجوی دکترا هستی.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ProspectiveStu نمایش پست ها
    خیلی خوبه که اون پذیرش ارشد را دارید ...
    برید با همین پذیرش کارهای وزارت علوم و معافیت تحصیلی را بکنید و برای ترم دوم مدارک لازم را بفرستید ایران که هم دانشگاهت عوض شده، و هم از این به بعد دانشجوی دکترا هستی.
    ممنون
    مگه قانون جدید معافیت تحصیلی را برای گرفتن دکترا لغو نکرده چطور ترم دوم به وزارت بگم که واسه دکتری مستقیم رفتم؟

والا موقع نوشتن پُستم این موضوع توی ذهنم بود ولی این راه به نظر من بهترین راهه!
    دلیلم هم اینه که شما شاید بتونی اونا را توجیه کنی که اونجا خودشون بهت دکترا مستقیم دادند و از اینجا مستقیم برای دکترای مستقیم اقدام نکردی. نگرانی من الان اینه که اگه حتی با پذیرش ارشدتون هم اقدام کنید مسئله ای که ممکنه پیش بیاد لغو معافیت تحصیلی شما هست و ممنوع الخروج شدن و برداشتن 15 میلیون تومان!!

همین الان یکی از دوستام که دکترا مستقیم گرفته بهم گفت این قانون را با توجه به شکایت هایی که دانشجو ها کردند و وزارت علوم را توجیه کردند، برداشته شده!!!
    دارم باهاش صحبت می کنم و وقتی مطمئن شدم اعلام می کنم همینجا.

طبق صحبتی که با یکی از دوستانم که برای دکترا مستقیم برای پاییز 2013 اقدام کرده بخشنامه ی وزارت علوم در خصوص عدم صدور معافیت به تحصیل به این دانشجویان تغییر کرده.

از این به بعد کسایی که می خوان برای دکترا مستقیم اقدام کنند باید به وزارت علوم تعهد بدن که بعدا یک ارشد هم می گیرن!!!!!!
    این قانون خیلی مسخره هست ولی همه این تعهد را دادند و معافیت گرفتند ... .

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط exp نمایش پست ها
    با سلام

ممنون
    نقل قول نوشته اصلی توسط ProspectiveStu نمایش پست ها
    طبق صحبتی که با یکی از دوستانم که برای دکترا مستقیم برای پاییز 2013 اقدام کرده بخشنامه ی وزارت علوم در خصوص عدم صدور معافیت به تحصیل به این دانشجویان تغییر کرده.

از این به بعد کسایی که می خوان برای دکترا مستقیم اقدام کنند باید به وزارت علوم تعهد بدن که بعدا یک ارشد هم می گیرن!!!!!!
    این قانون خیلی مسخره هست ولی همه این تعهد را دادند و معافیت گرفتند ... .
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahspice نمایش پست ها
    درود

کاربران گرامی در روزهای گذشته در این تاپیک پست هایی گذاشته شد، مبنی بر این که وزارت علوم امکان خروج را برای کسانی که پذیرش دکترای پیوسته گرفته اند، فراهم نمی آورد. خوشبختانه با پیگیری های به عمل آمده توسط مدیریت فروم روشن شد، این مطلب به هیچ عنوان صحت ندارد، و وزارت علوم کماکان امکان خروج از کشور را برای کسانی که پذیرش برای دکتری پیوسته دارند، فراهم می کند، تعدادی از ارسال های اخیر در مورد این موضوع حذف شدند. براساس ماده 13 قوانین فروم، ارسال شایعات و هر موضوعی که باعث نگرانی کاربران گردد ممنوع است، مگر آن که منبع موثقی برای خبر خود ذکر نمایید.

شاد باشید
    مدیریت فروم
    خواستم همین مورد رو به عرض دوستمون برسونم که دیدم شما زودتر از من پاسخ دادین. 3 تا پست رو میذارم بغل همدیگه برای دوستانی که از این به بعد این سوال براشون پیش میاد.

به طور خلاصه:
    شایعات در مورد لغو معافیت تحصیلی برای پذیرش مستقیم از کارشناسی به دکتری صحیح نیست و مانند گذشته معافیت صادر خواهد شد.

در مورد قسمت آخر پرسشتون هم، بستگی به کاری که میخواهید انجام بدین داره. عموما همه ی کارهای وزارت خونه رو خودتون میتونید انجام بدین. به جز موارد خاصی که رییس اداره ی اعزام شخصی از دنده ی چپ پا شده و اصرار میکنه که خود دانشجو رو باید ببینم!

Junior Member

دوستان, از زمانی که توسایت نشا ثبت نام میکنیم برای معافیت تحصیلی, تا اون مرحله آخر که نامه به دانشگاه میدن تا مدرکمون رو آزاد کنیم , میدونید چه قدر طول میکشه؟؟؟؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)