صفحه 66 از 126 نخستنخست ... 16565758596061626364656667686970717273747576116 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 651 تا 660 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

سلام
    من یه مشکلی دارم که الان نمیتونم برم وزارت بهداشت
    از دوستان اگه کسی هست تکلیف منو روشن کنه یکی گفت میشه برای پزشکی خارج شد گفت اگه دانشگاهت مورد تایید وزارت بهداشت باشه با وثیقه میشه خارج شد
    الان من رتبه ی کنکور من به پزشکی نمیخوره خیلی دوست دارم پزشکی بخونم
    تو رو خدا اگه میتونم خارج بشم بگید

سلام خواهشا جواب منو سریع بدین
    ویرایش توسط mahspice : August 6th, 2013 در ساعت 10:50 AM دلیل: ترکیب پستها

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط javad04 نمایش پست ها
    سلام
    از دوستان اگه کسی هست تکلیف منو روشن کنه یکی گفت میشه برای پزشکی خارج شد گفت اگه دانشگاهت مورد تایید وزارت بهداشت باشه با وثیقه میشه خارج شد
    والا من جواب سوال شما رو نمیدونم. ولی بجای اینکه اینجا هی سوالتونو بپرسین چرا نمیرین حضوری بپرسین؟ جوابی هم که میگیرین دیگه دقیقه.
    فقط میدونم که از طریق وزارت علوم نمیشه. اونم مطمئن نیستم البته.
    موفق باشی

Junior Member

اره اگه پذیرش بگری میشه. ولی من قانون جدید رو نمی دونم .
    سلام

سلام خواهشا جواب منو سریع بدین

Junior Member

ممنون بابت راهنمایی. مشه در مورد دکتری یکمی بشتر توضیح بدین چو ن الان یک سال از دکتری من تو ترکیه میگذره از یه دانشگاه دیگه تو ترکیه پذیرش گرفتم ولی می خوام جای دیگه ی برم ولی وقت لازم دارم. می تونین راهنمایی کنین.

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    دقیقا همینی که ProspectiveStu گفت. جهت شفاف سازی بیشتر:
    جریان به این صورته که شما از لحظه ی فارغ التحصیلی وارد 1 سال فرجه ی معافیت تحصیلی تا پیش ار اعزام به خدمت میشید (الآن شما در همون فرجه قرار دارید)، تا پایان این فرجه (1 سال) شما مجاز هستید دانشگاه جدیدی برای خودتون در مقطعی بالاتر پیدا کنید. اگه اون دانشگاه در فهرست دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم/وزارت بهداشت (بسته به رشته ی شما) باشه و نامه ی پذیرش از دانشگاه رو در این فرصت 1 ساله اخذ کنید، با مراجعه به یکی از وزارتهای مذکور و تایید پذیرش شما از سمت اون وزارتخونه میتونید با مراجعه به نظام وظیفه وثیقه بذارین و درخواست خروج از کشور کنید.
    در این مرحله مجوز خروجی که برای شما صادر میشه حداکثر 6 ماه مهلت خواهد داشت و برای کشورهای مختلف متفاوته.
    برای مثال شما، من فرض میکنم که شما 30 خرداد 1392 فارغ التحصیل شدین. تا 30 خرداد 1393 فرصت دارید از دانشگاه پذیرش دریافت کنید. (یعنی نامه ی پذیرش شما توش نوشته شده باشه که شما در تاریخی قبل از 30 خرداد 1393 درستون رو در اون دانشگاه شروع خواهید کرد). فرض کنید که شما نامه رو در 1 فروردین 1393 دریافت کردین، از اون تاریخ با مراجعه به نهادهای مربوطه برای شما مجوز خروجی صادر میشه که اعتبار اون مجوز برای مثال 3 ماه خواهد بود (سقف 6 ماه هست). شما موظف هستید در این مدت 3 ماهه تمامی کارهاتون رو انجام بدین، ویزا دریافت کنید و کشور به مقصد دانشگاه ترک کنید.

تبصره:
    اگه مقطع شما کارشناسی هست، اصلا مجوز خروج به شما داده نمیشه.
    اگه مقطع شما ارشد هست، بهتره که زمان بندی ها به همین صورتیکه عرض کردم باشه و از محدوده ی 1 ساله ی فرجه خارج نشید.
    اگه مقطع شما دکترا هست، باهاتون به راحتی همکاری میشه (به شرط عدم غیبت) و نیازی نیست که حتما در بازه ی 1 ساله همه ی اتفاق ها بیفته.
    * هر چند که فعلا مشکلی نیست و همکاری لازم صورت میگیره ولی توصیه من این هست که سعی کنید نهایتا تا 30 خرداد 1393 در دانشگاه جدیدتون ثبت نام کرده باشید.

امیدوارم شفاف سازی لازم شده باشه.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط Ghasemlou نمایش پست ها
    ممنون بابت راهنمایی. مشه در مورد دکتری یکمی بشتر توضیح بدین چو ن الان یک سال از دکتری من تو ترکیه میگذره از یه دانشگاه دیگه تو ترکیه پذیرش گرفتم ولی می خوام جای دیگه ی برم ولی وقت لازم دارم. می تونین راهنمایی کنین.
    خواهش میکنم،
    تا جایی که من از قانون فعلی میفهمم شما تا قبل از اینکه مدرک دکتری بگیری میتونی انصراف بدی و قبل از اینکه 1 سال از انصرافت بگذره به مقطع جدید وارد بشی. ولی فقط و فقط 1 بار میتونی این کار رو انجام بدی. به لینک های داخل امضام یه سری بزن. همه چیز رو کامل توضیح داده.

سلام

من یک سوال دارم که برام خیلی مهمه...من الان از یه جا پذیرش دارم کارای وثیقه هم تموم شده و دنیال آزاد کردن مدارکم و خروج از کشور هستم...من سوالم اینه اگر به هر نحوی نتونم برم یا ویزا اکی نشه و یا اصلا منصرف بشم، آیا اینم انصراف محسوب میشه و از اون تاریخ باز یک سال معافیت تحصیلی دارم؟؟؟؟

یکجا گفت باید معدلم 16باشه تا بتونم خارج بشم این درسته؟این معدل کتبیه یا کل؟اگه چند صدم کمتر باشه اشکالی نداره؟قبول میکنن؟
    شما شماره تلفنی مربوط به وزارت بهداشت برای خروج از کشور دارید؟اگه هست بگید

یکی جواب سوال من بدبخت رو بده
    ویرایش توسط mahspice : August 20th, 2013 در ساعت 01:37 PM دلیل: ترکیب پستها

نقل قول نوشته اصلی توسط laplap65 نمایش پست ها
    سلام

من یک سوال دارم که برام خیلی مهمه...من الان از یه جا پذیرش دارم کارای وثیقه هم تموم شده و دنیال آزاد کردن مدارکم و خروج از کشور هستم...من سوالم اینه اگر به هر نحوی نتونم برم یا ویزا اکی نشه و یا اصلا منصرف بشم، آیا اینم انصراف محسوب میشه و از اون تاریخ باز یک سال معافیت تحصیلی دارم؟؟؟؟
    بله، 1 سال فرصت خواهید داشت.

یکی جواب سوال من بدبخت رو بده
    جواد جان من واقعا اطلاعی ندارم وگرنه کمکت می کردم.

بچه ها به خدا من دیگه دیوونه شدم اگه کسی میتونه زنگ بزنه به وزارت بهداشت و جواب سوال منو پیدا کنه به خدا دیگه گیج شدم سوال من اینه
    اگر دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت باشه میتونم معافیت تحصیلی بگیرم یا نه؟اگر اره شرایطش چیه؟اون معدل16 هم بپرسید ببینید قضیه اش چیه
    ممنون میشم کمکم کنید جبران میکنم
    منتظرم

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Oregon state university

با سلام
    من قبل از سن مشموليت از كشور خارج شدم .تو مقطع كارشناسي تو امريكا تحصيل ميكنم .سال گذشته كه آمدم ايران بر اساس نامه ى وزارت علوم ،اداره گذرنامه بهم اجازه ورود و خروج به دفعات براى مدت يك سال صادر كرد
    امسال كه امدم همزمان با ورودم مجبور به تعويض گذر نامه شدم ،كه وقتى به دستم رسيد كاغذى با اين مضمون داخلش بود
    "شما مجازيد از تاريخ ؟؟؟؟؟تا تاريخ ؟؟؟؟؟؟(دو ماه)بدون پرداخت عوارض خروج فقط براى يكبار از مرز هاي مجاز كشور خارج شويد"

آيا ظرف يكسال قوانين عوض شده يا اشتباهى رخ داده ؟

ممنون مى شم راهنمايى كنين

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)