صفحه 67 از 126 نخستنخست ... 17575859606162636465666768697071727374757677117 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 661 تا 670 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

من هر چی زنگ میزنم کسی جواب نمیده چیکار کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط javad04 نمایش پست ها
    من هر چی زنگ میزنم کسی جواب نمیده چیکار کنم؟
    جضوری برید.

پشیمون شدم نمیرم فکر کنم بتونم اینجا پزشکی ازاد بخونم ممنون

Junior Member

سلام و تشکر از پاسخ های ارزنده تون .
    این سوال رو من در 2 جای مختلف فروم مطرح کردم ولی متاسفانه کسی هنوز جوابی نداده , از اون جایی که موضوع به این فروه کمی ارتباط دارد , لذا اینجا نیز مطرح می کنم . باز هم پیشاشیش از تمامی راهنمایی های ارزنده تون تشکر می کنم .
    من تصمیم دارم برای مقطع کارشناسی از کشور خارج بشوم ( در حال حاضر دانشجوی کاردانی هستم) پس از مطالعه بخش های مختلف فروم , متوجه شدم که برای تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج , معافیت تحصیلی صادر نمی کنند و اجازه خروج نمی دهند . ولی متوجه شدم این شرایط برای کسانی است که می خواهند به دفعات به ایران بازگشته و رفت و امد کنند حال سوال من این جاست : اگر کسی براش مهم نباشه که سرباز فراری محسوب میشه و هیچ وقت هم تصمیم به یرگشت نداشته باشه , ایا میتونه از کشور خارج بشه و دیگه برنگرده ؟ ( چون من در محاصبه در یکی از شرکت هایی که هزینه ای می گیرند و کارهای ویزای دانشجوییتون رو راه می ندازن به من گفتن که مشکلی نداره شما 15 میلیون وثیقه رو میذاری ولی دیگه نباید برگردی و اون 15 میلیون هم میپره ) , به فرض این که من مشکلی با از دست دادن 15 میلیون و سرباز فراری شدن ندارم ( چون قصد برگشت ندارم ) , ایا خارج شدن از کشور برایم مقدور است ؟
    باز هم به علت کمی نامربوط بودن موضوع عذر خواهی می کنم , چون در فروم مربوطه این سوال را مطرح کرده ام ولی متاسفانه کسی جواب نداده . باز هم پیشاپیش از پاسخ های ارزنده تون قدر دانی می کنم .

Junior Member

تا اونجای که من می دونم بله مشه .اجازه خروج برا سفر زیارتی یا علمی می تونی بگیری و برنگردی .ولی تو صیه نمی کنم. بشین لیسانس بگیر بعد بگو فلان جا ثبت نام کردم برا فوق. بعد هر جا که خواستی برو. ایجوری پل ها رو نمیشکنی! رفتی خارج راضی نبودی بر میگردی.

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramyz نمایش پست ها
    این سوال رو من در 2 جای مختلف فروم مطرح کردم ولی متاسفانه کسی هنوز جوابی نداده , از اون جایی که موضوع به این فروه کمی ارتباط دارد , لذا اینجا نیز مطرح می کنم . باز هم پیشاشیش از تمامی راهنمایی های ارزنده تون تشکر می کنم .
    من تصمیم دارم برای مقطع کارشناسی از کشور خارج بشوم ( در حال حاضر دانشجوی کاردانی هستم) پس از مطالعه بخش های مختلف فروم , متوجه شدم که برای تحصیل در مقطع کارشناسی در خارج , معافیت تحصیلی صادر نمی کنند و اجازه خروج نمی دهند . ولی متوجه شدم این شرایط برای کسانی است که می خواهند به دفعات به ایران بازگشته و رفت و امد کنند حال سوال من این جاست : اگر کسی براش مهم نباشه که سرباز فراری محسوب میشه و هیچ وقت هم تصمیم به یرگشت نداشته باشه , ایا میتونه از کشور خارج بشه و دیگه برنگرده ؟ ( چون من در محاصبه در یکی از شرکت هایی که هزینه ای می گیرند و کارهای ویزای دانشجوییتون رو راه می ندازن به من گفتن که مشکلی نداره شما 15 میلیون وثیقه رو میذاری ولی دیگه نباید برگردی و اون 15 میلیون هم میپره ) , به فرض این که من مشکلی با از دست دادن 15 میلیون و سرباز فراری شدن ندارم ( چون قصد برگشت ندارم ) , ایا خارج شدن از کشور برایم مقدور است ؟
    باز هم به علت کمی نامربوط بودن موضوع عذر خواهی می کنم , چون در فروم مربوطه این سوال را مطرح کرده ام ولی متاسفانه کسی جواب نداده . باز هم پیشاپیش از پاسخ های ارزنده تون قدر دانی می کنم .

سلام. من الان دانشجوی لیسانسم. 2 سال دیگه تموم میکنم. میخواستم بدونم اگر بخوام برم خارج برای رشته پزشکی(بعد از اینکه لیسانسم گرفتم) بهم عافی تحصیلی میدن؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان عزیز
    من 6 ماه پیش از پروژه ارشد خودم دفاع کردم. برای یک مصاحبه دکتری در آلمان دعوتنامه به دستم رسیده. اما وقتی رفتم نظام وظیفه گفت که اجازه خروج برای این سفر فقط در 6 ماه اول معافیت تحصیلی امکانپذیره. میخواستم ببینم ایا سفر به منظور انجام مصاحبه دکتری رو میشه یک سفر نیمه علمی در نظر گرفت و کاری کرد؟ من واقعا به این موقعیت نیاز دارم . لطفا اگه کسی ایده ای داره با من در میون بذاره.
    با تشکر

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط pedramyz نمایش پست ها
    نقل قول نوشته اصلی توسط Ghasemlou نمایش پست ها
    تا اونجای که من می دونم بله مشه .اجازه خروج برا سفر زیارتی یا علمی می تونی بگیری و برنگردی .ولی تو صیه نمی کنم. بشین لیسانس بگیر بعد بگو فلان جا ثبت نام کردم برا فوق. بعد هر جا که خواستی برو. ایجوری پل ها رو نمیشکنی! رفتی خارج راضی نبودی بر میگردی.

کاملا با جواب دوست عزیز Ghasemlou موافقم. خارج همچین آش دهن سوزی هم نیست و خیلی احتمال داره که به دلایل مختلف بخوای برگردی. البته این رو هم فراموش نکن که ایران یکی از معدود کشورهاییه که قانون بسیار جالبی در مورد شهروندانش داره و اون هم اینه که تحت هیچ شرایطی شما از تابعیت ایران خارج نمیشی، در نتیجه همیشه میتونی به ایران برگردی و اگه به صورت رسمی از کشور خارج بشی در زمان بازگشت باهات هیچ برخورد خاصی نمیشه جز اینکه باید 2 سال سربازیت رو به صورت کامل بگذرونی.
    در مورد روش خروج هم، تا زمانی که شما دانشجو باشی میتونی از خدمات خروج دانشجویی به قصد سفر زیارتی، علمی، تفریحی استفاده کنی، خارج که شدی هر جا دلت خواست میتونی بری ولی در برگشت همین برخوردی که در بالا عرض کردم باهاتون میشه و وثیقه به نفع دولت مصادره میشه.

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad_re نمایش پست ها
    سلام. من الان دانشجوی لیسانسم. 2 سال دیگه تموم میکنم. میخواستم بدونم اگر بخوام برم خارج برای رشته پزشکی(بعد از اینکه لیسانسم گرفتم) بهم عافی تحصیلی میدن؟
    در قوانین نظام وظیفه آمده که شما تا زمانی که لیسانس نگرفته باشید اجازه خروج نخواهید داشت. و از طرفی شما در هر مقطع فقط 1 بار مجاز به دریافت معافیت تحصیلی هستید.
    با توجه به اینکه هیچ اطلاعاتی از رشته های پزشکی ندارم، دیگه تحلیل این دو قانون در کنار هم با خودتون (اگه پزشکی معادل ارشد یا دکتری باشه مشکلی نیست، اگه معادل لیسانس باشه مشکل هست و به همین منوال...).

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer & Software Engineering at University of Waterloo

نقل قول نوشته اصلی توسط MehdiMSH نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    من 6 ماه پیش از پروژه ارشد خودم دفاع کردم. برای یک مصاحبه دکتری در آلمان دعوتنامه به دستم رسیده. اما وقتی رفتم نظام وظیفه گفت که اجازه خروج برای این سفر فقط در 6 ماه اول معافیت تحصیلی امکانپذیره. میخواستم ببینم ایا سفر به منظور انجام مصاحبه دکتری رو میشه یک سفر نیمه علمی در نظر گرفت و کاری کرد؟ من واقعا به این موقعیت نیاز دارم . لطفا اگه کسی ایده ای داره با من در میون بذاره.
    با تشکر
    ببینید سفر علمی و کاری به بهانه کنفرانس رو در مدتی که دانشجو هستین می‌تونید انجام بدین و بعد از دفاع کردن و فارغ‌التحصیلی از این راه نمی‌شه. حتی به بهانه سفر زیارتی هم الان که دیگه دفاع کردین، فکر نمی‌کنم ممکن باشه. اگه واقعا نیاز دارین که برید خارج از کشور راه معمولش اینه که باید اول یه پذیرش از هر دانشگاهی که شده بگیرین و دوباره یه معافیت تحصیلی بگیرین. بعد می‌تونین به بهانه مصاحبه برای ویزا یا اینجور چیزا از کشور خارج شین. به نظرم بهتره با استاد اون ور صحبت کنید و شرایط رو براش توضیح بدین و ازش بخواین که از طریق اسکایپ اگه مقدوره این مصاحبه رو انجام بده.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)