صفحه 70 از 126 نخستنخست ... 20606162636465666768697071727374757677787980120 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 691 تا 700 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

نقل قول نوشته اصلی توسط civil_man نمایش پست ها
    با سلام دوستان،

نمیدونم سوالم رو حای درستی مطرح میکنم یا نه ولی تاپیکی مرتبط تر پیدا نکردم.

من داخل ایران ارشد خوندم و درسم هم تموم شده و حتی بعد مدت یک ساله دفترچه پست کردم و 1 دی اعزامم هست. حالا می خواستم بدونم که اگر من از یکی از دانشگاه های خارج از کشور پذیرش برای مقطع ارشد تو یه رشته دیگه بگیرم نظام وظیفه معافیت تحصیلی دوباره برای این مقطع برام صادر میکنه که بتونم از کشور خارج شم؟

با تشکر
    نقل قول نوشته اصلی توسط en milad نمایش پست ها
    خیر نمیتونید
    چون از درستون تموم شده خیر
    در یک مقطع فقط 1 بار صادر میشه

علاوه بر این، متاسفانه با توجه به اینکه مهلت 1 ساله شما به اتمام رسیده فعلا امکان خروج از کشور برای شما وجود ندارد (حتی در صورت پذیرش در مقطع دکتری)، فکر میکنم تنها راه پیش رو:
    1- قبولی در آزمون دکتری داخل
    2- اتمام دوره ی آموزشی سربازی (2 ماه نخست)
    3- دریافت معافیت حین خدمت و ثبت نام در دانشگاه داخل در مقطع دکتری
    4- سپس دریافت پذیرش از دانشگاه خارج در مقطع دکتری
    5- انصراف از دکتری داخل (پس از انصراف 1 سال معافیت تحصیلی خواهید داشت)
    6- و در نهایت دریافت گذرنامه و خروج از کشور با پذیرش اخذ شده از دانشگاه خارج (در فرصت 1 ساله پس از انصراف) است.

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering,ISU

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    علاوه بر این، متاسفانه با توجه به اینکه مهلت 1 ساله شما به اتمام رسیده فعلا امکان خروج از کشور برای شما وجود ندارد (حتی در صورت پذیرش در مقطع دکتری)، فکر میکنم تنها راه پیش رو:
    1- قبولی در آزمون دکتری داخل
    2- اتمام دوره ی آموزشی سربازی (2 ماه نخست)
    3- دریافت معافیت حین خدمت و ثبت نام در دانشگاه داخل در مقطع دکتری
    4- سپس دریافت پذیرش از دانشگاه خارج در مقطع دکتری
    5- انصراف از دکتری داخل (پس از انصراف 1 سال معافیت تحصیلی خواهید داشت)
    6- و در نهایت دریافت گذرنامه و خروج از کشور با پذیرش اخذ شده از دانشگاه خارج (در فرصت 1 ساله پس از انصراف) است.
    با سلام،

اگر من در حین خدمت سربازی پذیرشم از خارج از کشور بیاد مگه نمیتونم از سربازی بیام بیرون؟ اینجوری که من پرسیدم قانون ترخیص از سربازی برای قبولی در دانشگاه خارج و داخل فرقی نمی کنه.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

با سلام،

اگر من در حین خدمت سربازی پذیرشم از خارج از کشور بیاد مگه نمیتونم از سربازی بیام بیرون؟ اینجوری که من پرسیدم قانون ترخیص از سربازی برای قبولی در دانشگاه خارج و داخل فرقی نمی کنه.
    خروج به قصد تحصیل چه در داخل و چه در خارج برای هر مقطع فقط 1 بار معافیت تحصیلی صادر میشه
    عنایت داشته باشید که این قانون بند و تبصره هم زیاد داره از جمله اینکه اگر در مقطع مورد نظر فارق نشده باشید میتونید دوباره از معافیت همون مقطع استفاده کنید اما به شرطها و شروطها
    عصارا بکش از زیر مغز این چلاق ها

Junior Member

دوستان، شوهرم میخواد واسه یه دانشگاهی اپلای کنه (البته بعد از مکاتبه با استاد مورد نظر) . این دانشگاه تازه برای ترم آینده قراره تاسیس بشه و در واقع ترکیب دو دانشگاهی هست که اون دو تا هردو تو لیست وزارت علوم هستن. ولی خوب مسلما این دانشگاهی که قراره تازه تاسیس بشه تو لیست وزارت علوم نیست.
    حالا با این شرایط به شوهرم معافیت تحصیلی داده میشه؟ اگه یک نامه رسمی ببریم که این دانشگاه از ادغام دو دانشگاه شناخته شده هست چه طور؟
    چون ما تهران نیستیم واسمون سخت بود که بریم وزارت علوم. لطفا در این مورد راهنماییمون کنین که اگه نمیشه دیگه وقت روش نذاریم.
    ممنون.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط Neginp نمایش پست ها
    دوستان، شوهرم میخواد واسه یه دانشگاهی اپلای کنه (البته بعد از مکاتبه با استاد مورد نظر) . این دانشگاه تازه برای ترم آینده قراره تاسیس بشه و در واقع ترکیب دو دانشگاهی هست که اون دو تا هردو تو لیست وزارت علوم هستن. ولی خوب مسلما این دانشگاهی که قراره تازه تاسیس بشه تو لیست وزارت علوم نیست.
    حالا با این شرایط به شوهرم معافیت تحصیلی داده میشه؟ اگه یک نامه رسمی ببریم که این دانشگاه از ادغام دو دانشگاه شناخته شده هست چه طور؟
    چون ما تهران نیستیم واسمون سخت بود که بریم وزارت علوم. لطفا در این مورد راهنماییمون کنین که اگه نمیشه دیگه وقت روش نذاریم.
    ممنون.
    اگر جز لیست وزارت نباشه خیر داده نمیشه
    اما شما نامه رو ببرین مسئولین وزارت پیگیری میکنن و نتیجه رو اطلاع میدن معمولا + ارزیابی میشه

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil Engineering,ISU

خروج به قصد تحصیل چه در داخل و چه در خارج برای هر مقطع فقط 1 بار معافیت تحصیلی صادر میشه
    عنایت داشته باشید که این قانون بند و تبصره هم زیاد داره از جمله اینکه اگر در مقطع مورد نظر فارق نشده باشید میتونید دوباره از معافیت همون مقطع استفاده کنید اما به شرطها و شروطها
    ممنون از پاسختون.

پس با توجه به گقته شده اگر من تا حالا از معافیت مقطع دکترا استفاده نکرده باشم، حتی اگر وسط آموزشی پذیرشم برای دکترا بیاد میتونم مرخص بشم دیگه درسته؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

ممنون از پاسختون.

پس با توجه به گقته شده اگر من تا حالا از معافیت مقطع دکترا استفاده نکرده باشم، حتی اگر وسط آموزشی پذیرشم برای دکترا بیاد میتونم مرخص بشم دیگه درسته؟
    بله در هر مقطعی از خدمت شما میتونید ترخیص بشید و به کاراتون بپردازید

Local Moderator

ممنون از پاسختون.

بله در هر مقطعی از خدمت شما میتونید ترخیص بشید و به کاراتون بپردازید
    و توجه داشته باشید که پس از ورود به دوره ی سربازی کارهای مربوط به خروج از کشور شما توسط یگان مربوطه پیگیری میشه (مجوز خروج هم همونجا صادر میشه)، پس سعی کنید دوره ی سربازی تون رو در بخش های خیلی خاص نگذرونید (بعضا ممکنه دارای محدودیت‌های موقتی برای خروج از کشور باشند).

اطلاعیه سازمان وظیفه عمومی ناجا:
    "صدور مجوز خروج از كشور براي سربازان از سوي وظيفه عمومي ممنوع مي باشد وامور مربوط به خروج از كشور آنان از سوي يگان خدمتي قابل پيگيري وانجام است."

سلام یه سوال
    من الان تا سال 97 معافیت تحصیلی برای لیسانس توی ایران دارم
    اگر لیسانسم رو زود تر از این تاریخ بگیرم میتونم با اون معافیت تحصیلی خارج بشم؟
    اگر اره چه شرایطی داره؟

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Electrical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط javad04 نمایش پست ها
    سلام یه سوال
    من الان تا سال 97 معافیت تحصیلی برای لیسانس توی ایران دارم
    اگر لیسانسم رو زود تر از این تاریخ بگیرم میتونم با اون معافیت تحصیلی خارج بشم؟
    اگر اره چه شرایطی داره؟
    خیر برا یهر مقطع فقط 1 بار معافیت تحصیلی صادر میشه حتی اگر زودتر تمام کنید!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)