صفحه 96 از 126 نخستنخست ... 468687888990919293949596979899100101102103104105106 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 951 تا 960 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

من شنیدم که اگه امریه داشته باشیم برا سربازی میشه با موافقت ارگانی که امریه اش هستی ادامه تحصیل بدی؟ صحت داره؟

Junior Member eureka204 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Middle East Technical University - Industrial Eng

سلام دوستان

یه سوال در خصوص معافیت تحصیلی داشتم. آیا وزارت علوم به دانشجویان مشمول اجازه تحصیل در دانشگاه های غیر معتبر (آنهایی که در لیست دانشگاه های مورد تایید نیستند) میدهد؟

من میدونم که مدارک تحصیلی دانشگاه هایی که مورد تایید وزارت علوم نیستن، بررسی نمیشه. می خوام بدونم که آیا حتی اجازه تحصیل هم داده نمیشه؟

چون به من یه پوزیشن RA در دانشگاه ozyegin استانبول پیشنهاد شده و از من خواستن که دکترا رو اونجا شروع کنم (فارغ التحصیل ارشد metu انکارا هستم).

پیشاپیش ممنون از توجهتون

با سلام.
    من آخر شهریور 94 از مقطع لیسانس فارغ التحصیل شدم و سربازی هم نرفتم.در فرجه ی یک سالم.به همین دلیل نه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی رو بهم میدن نه لیسانس.از طرفی فوق لیسانس هم تو ایران قبول شدم.می خواستم ببینم که امکانش هست که برم ارشد که مدارکم رو آزاد کنم و برای پذیرش اقدام کنم و وقتی پذیرشم اومد از ارشد انصراف بدم و وثیقه بذارم و برم؟ این کار 2بار استفاده کردن از معافیت در یک مقطع حساب نمی شه؟
    با تشکر.

Member
    رشته و دانشگاه
    University of Groningen

سلام امیدوارم در محل مناسبی سوالم رو عنوان کرده باشم. ۱) من فوق لیسانسم در آلمان تموم شده(هفته پیش دفاع کردم و تا آپریل دانشجو حساب میشم) میخواستم بدونم از اونجایی که قراره دانشگاهم رو برای دکترا عوض کنم٬ آیا باید وثیقم (۱۵ میلیون) رو کاریش کنم؟چون اون زمان یادمه گفتن این برای مستر است.
    ۲) آیا بخش نامه ای جدید در مورد معافیت افرادی که یه تعداد سال (مثلا ۵ یا ۳ سال) خارج از کشور بودند اومده که معاف شن یا سربازی رو بخرند؟ ممنون خیلی

Member
    رشته و دانشگاه
    Master in Mechatronic Engineering - Politecnico di Torino

باسلام

ممنون میشم دوستان مطلع به سوالم جواب بدین:

کسی که قبل از 18 سالگی بدون وثیقه از کشور خارج شده و الان تو دانشگاه مورد تأیید وزارت علوم تو ترکیه مشغول تحصیل کارشناسی هست ، میتونه معافیت تحصیلی بگیره و بدون وثیقه رفت و آمد کنه به ایران ؟

با سلام
    من از دانشگاه البرتا از بخش دندان پزشکی پذیرش گرفتم (مقطع دکتری)، اینجا هم مهندسی مواد خوندم (کارشناسی ارشد
    حالا سازمان امور دانشجویان گیر داده که رشتت بین رشته ای هست و الان بهم نامه نمیدن که برم نظام وظیفه و معافیت بگیرم
    الان باید چیکار کنم؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید

Member aremanamdige آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSCE - TUM

نقل قول نوشته اصلی توسط milad_golkaram نمایش پست ها
    سلام امیدوارم در محل مناسبی سوالم رو عنوان کرده باشم. ۱) من فوق لیسانسم در آلمان تموم شده(هفته پیش دفاع کردم و تا آپریل دانشجو حساب میشم) میخواستم بدونم از اونجایی که قراره دانشگاهم رو برای دکترا عوض کنم٬ آیا باید وثیقم (۱۵ میلیون) رو کاریش کنم؟چون اون زمان یادمه گفتن این برای مستر است.
    ۲) آیا بخش نامه ای جدید در مورد معافیت افرادی که یه تعداد سال (مثلا ۵ یا ۳ سال) خارج از کشور بودند اومده که معاف شن یا سربازی رو بخرند؟ ممنون خیلی
    اطلاعاتم زیاد نیست اما برای دکترا فکر کنم باید برگردید و از طریق وزارت علوم کارهای دکتراتون رو بکنید و دوباره ۵ ۶ سال معافیت تحصیلی بگیرید و اون وثیقه رو تمدید کنید. چون سر تاریخ پایان معافیت تحصیلی خودتون رو به نظام وظیفه معرفی نکنید پولتون رو میخورند به معنای کلمه. یا اینکه یکی در ایران بیفته دنبال کاراتون.در مورد خرید سربازی تا جایی که اطلاع دارم باید چندین سال(۷یا۸) غیبت داشته باشید که شما الان معافیت تحصیلی دارید غیبت نیستید که.
    ویرایش توسط aremanamdige : December 31st, 2015 در ساعت 10:40 PM

رشته و دانشگاه
    MSCE - TUM

نقل قول نوشته اصلی توسط soroushghahrie نمایش پست ها
    با سلام.
    من آخر شهریور 94 از مقطع لیسانس فارغ التحصیل شدم و سربازی هم نرفتم.در فرجه ی یک سالم.به همین دلیل نه مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی رو بهم میدن نه لیسانس.از طرفی فوق لیسانس هم تو ایران قبول شدم.می خواستم ببینم که امکانش هست که برم ارشد که مدارکم رو آزاد کنم و برای پذیرش اقدام کنم و وقتی پذیرشم اومد از ارشد انصراف بدم و وثیقه بذارم و برم؟ این کار 2بار استفاده کردن از معافیت در یک مقطع حساب نمی شه؟
    با تشکر.
    ببینید میشه اما از زمانی که ارشد رو شرو کردید ۳ سالتون شرو شده. حالا اگه یه ترم اینجا و بعدش برید خارج ، باید تو این سه سال تموم کنید. اگر یک سال از ارشد اینجاتون بگذره وزارت علوم با رفتنتون موافقت نمیکنه چون فقط ۲سال از این مدت باقی مونده. در شرایط خیلی خاصی بیشتر از سه سال هم معافیت تحصیلی میدن یعنی تمدید میکنی یک ترم اضافه تر معافیت داشته باشی تا درست تموم شه اما باید بیفتی دنبالش و اینا که ریسکه بشه نشه.
    من پیشنهاد میکنم با دانشگاه مقصد که اپلای میکنی مکاتبه کنی بگی بعد پذیرش تا فلان تاریخ من حتما مدرکم رو ارائه میدم.

راستی میتونی اقدام کنی واسه سربازی و با برگه سبز بری از دانشگاه مدرکتو بگیری ترجمه کنی ، تا جواب پذیرش بیاد میتونی دو ماه هم سربازی رو به تعویق بندازی
    اما اگه پذیرش نگیری باید بری سربازی.

رشته و دانشگاه
    MSCE - TUM

نقل قول نوشته اصلی توسط SaVGN نمایش پست ها
    سلام بر دوستان،
    یه سوال داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید. بنده شهریور 93 با مدرک ارشد فارغ التحصیل شدم و شهریور 94 دفترچه سربازی گرفتم و برای اسفند 94 قرار شده که اعزام بشم. حالا برای مقطع دکتری از یکی از دانشگاه های خارج از کشور برای ترم بهار 2016 پذیرش گرفتم (وزارت علوم دانشگاهی رو که برای دکترا پذیرش گرفتم رو در رتبه خوب قرار داده)، حالا با توجه به این که دفترچه گرفتم، بهم معافیت تحصیلی میدن یا نه؟ در ضمن نوع رشته من تو ارشد با رشته ای که تو دکتری پذیرش گرفتم فرق میکنه، آیا این منفی تاثیری داره برای گرفتن معافیت تحصیلی؟ ممنون
    رشته ها که فرقی نمیکنه اگر بین رشته ای نباشه بهتره. اما نکته اساسی اینه که هرچه سریع تر بیفت دنبال معافیت تحصیلی.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Mathematics,IUT

سلام به همه دوستان، وزارت علوم با پذيرش به زبان آلماني از دانشگاه هاي ممتاز(ليست وزارت علوم) و مدرك ب١ با چهار نمره ١ و msrt با نمره ٥٤ بنظرتون معافيت تحصيلي ميده يا حتما بايد ب٢ داشته باشم؟! پيشاپيش بابت جوابتون ممنون

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)