صفحه 97 از 126 نخستنخست ... 4787888990919293949596979899100101102103104105106107 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 961 تا 970 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

Junior Member Peyoba آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مهر خروج

سلام دوستان.
    ممنون میشم که به سوالم پاسخ بدید.
    من ارشد خودمو تموم کردم و اپلیکیشن های خودمو برای مقطع PhD هم ارسال کردم و منتظر پاسخشون هستم. در این راستا یه مساله ای به وجود اومده که میخوام نظرتون رو بدونم. این امکان وجود داره که یکی از اساتید (بر اساس صحبت هایی که با هم به عمل آوردیم) مایل باشن که به من برای MSc پذیرش بدن، که طبییعتاً میدونم توی بحث نظام وظیفه و خروج از کشور (معافیت تحصیلی برای یک مقطع فقط یک بار صادر میشه) دچار مشکل خواهم شد. در نتیجه میخوام گزینه های مد نظر رو پیش رو بذارم و نظر شما رو نسبت بهشون بخوام.
    1. برای ایشون شرایط رو توضیح بدم و ازشون بخوام I20 رو برای PhD بفرستن و بعد از اینکه وارد دانشگاه شدم به Msc تغییرش میدم. که چالش های خاص خودشو خواهد داشت مثل اینکه ویزای من برای پی اچ دی صادر میشه ولی بعد این تغییرات نمیدونم چطور خواهد بود.
    2. اینکه من امیدوار باشم که یکی دیگه از دانشگاههایی که براشون اپلیکیشن فرستادم برای مقطع پی اچ دی ادمیشن بدن و من اون رو هم قبول کنم و اون رو ببرم نظام وظیفه ولی در هنگام سفارت ادمیشن مستر دانشگاه اول رو ببرم. این هم چند تا مساله داره، یک اینکه خب پذیرفتن ادمیشنی که نمیخوام برم طبیعتاً اخلاقی نخواهد بود و ضمناً نمیدونم اصلا این قضیه شدنی هست یا خیر چون اصلا تنیدونم سفارت به کسی که یه مستر داره و میخواد بیاد توی همون رشته یه مستر دیگه بگیره چه نگاهی میکنه و اصلا ویزا میده یا خیر.
    3. من به استاد مد نظر بگم که در صورت امکان به من ادمیشن به صورت دایرکت بدن، نمیدونم نظام وظیفه این رو قبول میکنه یا خیر، همینطور برخورد سفارت رو هم نمیدونم.

ممنون.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : مهر خروج

سلام
    این سوال برای من هم مطرحه. خودم پذیرش رو برای PhD گرفتم. استادم تاکید داشت مستر بخونم و بعدا به دکتری باهاش ادامه بدم اگه دوسداشتم. این برای خودم هم خیلی بهتر بود. برای همین هماهنگی بین خودمون این بود که بعد از رسیدن به دانشگاه بشم دانشجوی مستر. اول میخاست نامه پذیرش رو برای مستر بفرسته که به خاطر مشکل نظام وظیفه ازش خواستم نامه برای PhD باشه. اما سوالی که مطرحه برام اینه که آیا با توجه به گزارش 6 ماهه در سایت نشا از وضعیت تحصیل این به مشکل بر نمیخوره؟ در مورد ویزا چطور؟ قبلا با دوستانم که خارج تحصیل میکردند مشورت کرده بودم و به نظرم مشکلی نباید وجود داشته باشه. اما باز هم اینجا این سوالو میپرسم از دوستان.

نقل قول نوشته اصلی توسط Peyoba نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    ممنون میشم که به سوالم پاسخ بدید.
    من ارشد خودمو تموم کردم و اپلیکیشن های خودمو برای مقطع PhD هم ارسال کردم و منتظر پاسخشون هستم. در این راستا یه مساله ای به وجود اومده که میخوام نظرتون رو بدونم. این امکان وجود داره که یکی از اساتید (بر اساس صحبت هایی که با هم به عمل آوردیم) مایل باشن که به من برای MSc پذیرش بدن، که طبییعتاً میدونم توی بحث نظام وظیفه و خروج از کشور (معافیت تحصیلی برای یک مقطع فقط یک بار صادر میشه) دچار مشکل خواهم شد. در نتیجه میخوام گزینه های مد نظر رو پیش رو بذارم و نظر شما رو نسبت بهشون بخوام.
    1. برای ایشون شرایط رو توضیح بدم و ازشون بخوام I20 رو برای PhD بفرستن و بعد از اینکه وارد دانشگاه شدم به Msc تغییرش میدم. که چالش های خاص خودشو خواهد داشت مثل اینکه ویزای من برای پی اچ دی صادر میشه ولی بعد این تغییرات نمیدونم چطور خواهد بود.
    2. اینکه من امیدوار باشم که یکی دیگه از دانشگاههایی که براشون اپلیکیشن فرستادم برای مقطع پی اچ دی ادمیشن بدن و من اون رو هم قبول کنم و اون رو ببرم نظام وظیفه ولی در هنگام سفارت ادمیشن مستر دانشگاه اول رو ببرم. این هم چند تا مساله داره، یک اینکه خب پذیرفتن ادمیشنی که نمیخوام برم طبیعتاً اخلاقی نخواهد بود و ضمناً نمیدونم اصلا این قضیه شدنی هست یا خیر چون اصلا تنیدونم سفارت به کسی که یه مستر داره و میخواد بیاد توی همون رشته یه مستر دیگه بگیره چه نگاهی میکنه و اصلا ویزا میده یا خیر.
    3. من به استاد مد نظر بگم که در صورت امکان به من ادمیشن به صورت دایرکت بدن، نمیدونم نظام وظیفه این رو قبول میکنه یا خیر، همینطور برخورد سفارت رو هم نمیدونم.

ممنون.

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering &science and technology

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

سلام
    من برای سربازیم وثیقه گذاشتم الان هم آمریکام دارم ارشد میخونم. آیا باید تو سامانه نشا گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه محل تحصیلم رو آپلود کنم؟

Junior Member

سلام. ایا برای دوره لیسانس میشه معافیت تحصیلی گرفت؟ ممنون

Junior Member

امیدوارم اینجا جای درستی برای پرسیدن این سوال باشه

توی وبسایت نشا خواسته شده که هر شش ماه یک گواهی اشتغال به تحصیل اپلود کنیم.
    آیا کسی می دونه این گواهی باید به تایید سفارت/کنسولگری/...ایران یا جای دیگه ای برسه یا نه ؟

با تشکر

با سلام.یه سوال داشتم نیاز به جواب فوری دارم.
    من الان دانشجوی کارشناسی دانشگاه ازاد هستم.میخوام برای مقطع کارشناسی برم اتریش.
    الان من چطوری میتونم پاسپورت بگیرم؟ پاسپورت که میدن چقدر اعتبار داره؟

Junior Member

سلام من دانشجوي مهندسي هستم ارشد ولي انصراف دادم ميخام برم خارج پزشكي بخونم! الان هم در فرجه يك ساله هستم ايا جز اين كه ١٥ تومان بذارم با تور برم و بيخيالش شم راهي هست ؟ چون اگه بخوام براي ارشد اقدام كنم برم خارج برم پزشكي مشكلاتي هست ، پوله وكيل و غيره ... اگه كسي راهي بلده بم بگه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehrdad71 نمایش پست ها
    سلام
    من برای سربازیم وثیقه گذاشتم الان هم آمریکام دارم ارشد میخونم. آیا باید تو سامانه نشا گواهی اشتغال به تحصیل دانشگاه محل تحصیلم رو آپلود کنم؟
    بله..به تایید سفارت هم باید برسه..
    البته اگه قصد برگشت به ایرانو ندارین و ارز دانشجویی هم نمیخاین فک نکنم لزومی داشته باشه

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط member394 نمایش پست ها
    امیدوارم اینجا جای درستی برای پرسیدن این سوال باشه

توی وبسایت نشا خواسته شده که هر شش ماه یک گواهی اشتغال به تحصیل اپلود کنیم.
    آیا کسی می دونه این گواهی باید به تایید سفارت/کنسولگری/...ایران یا جای دیگه ای برسه یا نه ؟

با تشکر
    بله باید برسه به تایید همینها که میفرمایین

Member MrMind آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Information Security, Tehran University

دوستان عزیز سلام

آیا با گرفتن پذیرش مشروط در مقطع دکتری می شه برای معافیت تحصیلی اقدام کرد؟
    لینک معتبری در صورت قوانین مربوط به این موضوع خاص هست که بهش مراجعه کنم؟

توی سایت نظام وظیفه گفته شرط صدور معافیت تحصیلی تایید وزارت علوم هست و توی سایت وزارت علوم هم در مورد این مسئله من چیزی پیدا نکردم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)