نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: آیا با شهریه تعیین شده برای سوئد این کشور برای تحصیل من

رأی دهندگان
152. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • بله

26 17.11%
  • خیر

126 82.89%
صفحه 1 از 15 1234567891011 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 145

موضوع: بحث و تبادل نظر در خصوص شهریه دانشگاه‌های سوئد

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

Question بحث و تبادل نظر در خصوص شهریه دانشگاه‌های سوئد

در این تاپیک کاربر‌ها اجازه دارن با توجه به شهریه مشخص شده برای دانشگاه‌های سوئد دیدگاه خود را راجع به ادامهٔ تحصیل در سوئد در سال آینده بیان نمایند.
    سوال اصلی‌ این است که با این میزان شهریه سوئد و در نظر گرفتن مزیت‌های سوئد به سایر کشور‌ها آیا اقدام برای سوئد به صرفه است یا خیر.
    آخرین اخبار دربارهٔ شهریه‌های سوئد را در تاپیک طرح دریافت شهریه از دانشجویان غیر اروپایی در سوئد دنبال کنید و از ارسال اخبار جدید در این تاپیک جدا خوداری نمایید.
    همچنین خواهشمندم از ارسال پست تنها به منظور ابراز ناراحتی‌ از این طرح خوداری نمائید
    منتظر تحلیل‌های دوستان هستم
    Some dance to remember, some dance to forget

پیش فرض پاسخ : بحث و تبادل نظر در خصوص شهریه دانشگاه‌های سوئد

سلام فراز جان ... ممنون از تاپیک مفید و جالبی که ایجاد کردی

به نظر من باید منتظر باشیم تا طرح های جدید Scholarship و ارائه Fund تحصیلی توسط دولت سوئد اعلام بشه تا بهتر بتونیم اظهار نظر کنیم ...

تا اونجایی که یادمه پارسال به شدت سر این مساله و سامان دهیش توی مجلس سوئد بحث بود ...

به هر حال نظر من اینه که اگه بشه یه Fund یا Scholarship خوب برای Master گرفت، این شرایط شهریه از شرایط الان هم بهتر میشه ... چون احتمالا هزینه ای زندگی رو هم پوشش میده ...

ولی اگه این تامین مالی وجود نداشته باشه با توجه به شرایط آب و هوایی خاص سوئد و یه سری مشکلات دیگه از جمله مسکن، یه کم باید با احتیاط بیشتری به سوئد نزدیک شد ... چون گزینه های مناسب تری هم با اون شرایط وجود دارن

موفق باشین

نقل قول نوشته اصلی توسط فراز نمایش پست ها
    در این تاپیک کاربر‌ها اجازه دارن با توجه به شهریه مشخص شده برای دانشگاه‌های سوئد دیدگاه خود را راجع به ادامهٔ تحصیل در سوئد در سال آینده بیان نمایند.
    سوال اصلی‌ این است که با این میزان شهریه سوئد و در نظر گرفتن مزیت‌های سوئد به سایر کشور‌ها آیا اقدام برای سوئد به صرفه است یا خیر.
    آخرین اخبار دربارهٔ شهریه‌های سوئد را در تاپیک طرح دریافت شهریه از دانشجویان غیر اروپایی در سوئد دنبال کنید و از ارسال اخبار جدید در این تاپیک جدا خوداری نمایید.
    همچنین خواهشمندم از ارسال پست تنها به منظور ابراز ناراحتی‌ از این طرح خوداری نمائید
    منتظر تحلیل‌های دوستان هستم

ApplyAbroad Veteran

درود

با اجازه ی دوستان بزرگوار...

به نظرم باید ببینید که نسبت به جاهای دیگر چه ارجحیتی دارد...

من باشم می بینم اگر بخام برم اروپا سوئد رو هم در نظر میگیرم...خوب بعضی ها هستن که به خاطر بعد مسافت امریکا،کانادا و استرالیا و محدودیت رفت و آمدی که دارن اروپا رو انتخاب می کنن....

با توجه به ایکنه فاکتورهای ادامه تحصیل برای هر کس متفاوت هست باید با دید کلی به قضیه نگاه کرد...

امیدوارم این نوشته کسی رو ناراحت نکرده باشه

روز خوش
    ویرایش توسط فراز : August 7th, 2010 در ساعت 09:19 PM

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

به نظر من دیگر توجیح پذیر نخواهد بود؛ به هر حال با نظر دوستان موافقم و بباید ایستاد و طرح بورس های اعطایی را دید (البته فکر می کنم سهم بسیار کمی به ایرانیان تعلق بگیرد) و در مجموع 2 نوع بورس ارائه می شه که یکی هزینه زندگی رو هم می پوشونه و یکی تنها معافیت از شهریه خواهد بود.

در هر حال به نظر من ابتدا آمریکا؛ کانادا؛ استرالیا در اولویت هستند. حتی به نظرم هلند و دانمارک نیز گزینه های بهتری برای تحصیل خواهند بود و سپس سوئد مطرح خواهد بود.
    البته فنلاند را تا مجانی هست نیز مد نظر داشته باشید.
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Member dalton_2563 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Gothenburg University - Software Engineering and Management

نقل قول نوشته اصلی توسط tornado نمایش پست ها
    به نظر من دیگر توجیح پذیر نخواهد بود؛ به هر حال با نظر دوستان موافقم و بباید ایستاد و طرح بورس های اعطایی را دید (البته فکر می کنم سهم بسیار کمی به ایرانیان تعلق بگیرد) و در مجموع 2 نوع بورس ارائه می شه که یکی هزینه زندگی رو هم می پوشونه و یکی تنها معافیت از شهریه خواهد بود.

در هر حال به نظر من ابتدا آمریکا؛ کانادا؛ استرالیا در اولویت هستند. حتی به نظرم هلند و دانمارک نیز گزینه های بهتری برای تحصیل خواهند بود و سپس سوئد مطرح خواهد بود.
    البته فنلاند را تا مجانی هست نیز مد نظر داشته باشید.
    شما با توجه به شهریه میگید هلند و دانمارک از سوئد بهتره؟
    You need to walk before you can run.
    But No, You need something to run towards!

ApplyAbroad Veteran
    tornado آواتار ها

در هلند و دانمارک سالهای تحصیل شما به نحوی در گرفتن اقامت دائم آنها تاثیر می گذارد ولی در سوئد هیچ امتیازی بابت تحصیل در سوئد به شما تعلق نمی گیرد + دانشگاه های بسیار خوبی نیز دارند
    اطلاعات من بر مبنای تجربیات و شنیده های من است که ممکن است در برخی مواقع هم نادرست باشد یا به روز نباشد!

Junior Member

به نظر من که دیگه فایده ایی نداره سر این موضوع بحث بکنیم . یعنی منظورم اینه که تصمیمی هست که دولت سوئد گرفته و کاریشم نمیشه کرد .
    من دیروز به kth ایمیل زدم و اونا هم گفتن که این تصمیم دولت سوئد هست و وانا در این تصمیم گیری دخالتی ندارند ( البته kth هنوز شهریه را اعلام نکرده )
    اینم از شانس بد من هست که دقیقا تا از زمانی که تصمیم گرفتم برای سوئد اقدام کنم یه همچین قانونی وضع شد .

یه سوال هم دارم ، خواهشا دوستان راهنماییم کنند . من بیشتر مایلم اقامت دائم بگیرم و تحصیل در مرحله بعدی قرار داره . به نظرتون با این شرایط کدوم کشور بهتره و میشه روی گرفتن اقامت حساب کرد ؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید .

ApplyAbroad Champion
    فراز آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    University of Essex, Econometrics

نقل قول نوشته اصلی توسط mnb_eng نمایش پست ها
    به نظر من که دیگه فایده ایی نداره سر این موضوع بحث بکنیم . یعنی منظورم اینه که تصمیمی هست که دولت سوئد گرفته و کاریشم نمیشه کرد .
    من دیروز به kth ایمیل زدم و اونا هم گفتن که این تصمیم دولت سوئد هست و وانا در این تصمیم گیری دخالتی ندارند ( البته kth هنوز شهریه را اعلام نکرده )
    اینم از شانس بد من هست که دقیقا تا از زمانی که تصمیم گرفتم برای سوئد اقدام کنم یه همچین قانونی وضع شد .

یه سوال هم دارم ، خواهشا دوستان راهنماییم کنند . من بیشتر مایلم اقامت دائم بگیرم و تحصیل در مرحله بعدی قرار داره . به نظرتون با این شرایط کدوم کشور بهتره و میشه روی گرفتن اقامت حساب کرد ؟
    ممنون میشم راهنماییم کنید .

دوستان از بحث اصلی‌ خارج نشین.بحث ما مربوط به معرفی‌ آلترناتیو واسهٔ سوئد نیست.سوئد محاسن خاص خودشو داشت که باعث میشد هر ساله تعداد زیادی به این کشور برن و هنوز هم داره.سوال اصلی‌ اینه که این محاسن بیشتره یا عیب که همون هزینه‌ها باشه
    به عبارت دیگر هزینه ی که می‌کنیم به خدماتی که میگیریم می‌ارزه یا نه؟
    Some dance to remember, some dance to forget

Junior Member

به نظر من دیگه به اون صورت ارزش نداره مگه اینکه به قول دوستان بتونیم یه Found یا Scholarship خوب واسه master گرفت که اونم حتما شرایط بسیار خاصی داره که نصیب هر کسی نمیشه به هر حال با این هزینه میتونه آدم تو دانشگاههای بهتری درس بخونه !

اینجور که پیش میره فکر کنم که سطح تحصیلی سوئد خیلی افت پیدا کنه !

ApplyAbroad Veteran
    m.a.a آواتار ها

دوستان این application fee که میگیرن هم کار رو یه خورده سخت میکنه !
    به نظر شما شامل حال کسایی که تازه می خوان تو studera پروفایل بسازنه یا تمام کسایی که ترم های گذشته انتخاب رشته کردند هم باید application fee رو بپردازند ؟

صفحه 1 از 15 1234567891011 ... آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)